Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Ами B12?  (Прочетена 86963 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
valentingn
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #40 -: 24-07-2009, 02:32:00 »

Смятам да напишем статия и да я разпростаним до всички медии:

"Червеи- терористи провалят диетата на вегани- суровоядци" Grin Grin Grin

А как да гледаме на пробиотиците.?
Визирам достъпните и намирваеми в България. Ако ги посеем в нашите черва и ги впрегнем да работят за нас, ще си осигурим достатъчно B12. С добавка на малко евтина спирулина и хлорела на прах сме се презапасили с дефицитния витамин. 
От година насам отделям процесорно време да гадая има ли йод в ореховите зелени обвивки или не. Едните казват ако почвата е бедна на йод, то той не може да се вземе от космоса в дървото. Другите казват че е фраш с йод защото ликьосва кожата ....
Активен

sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3859

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #41 -: 24-07-2009, 09:13:35 »

Вальо,ако се чудиш за йода , предлагам - откъсни 3 ореха и 5 листа от някое дърво и ги дай в лабораторията да се втренчат има ли или няма йод. Ако кажат,че има ,заплюй си тоя орех и късай само от него. Smiley)   
Ако няма - смени ореха или лабораторията Smiley   Smiley
просто и гениално... Smiley
« Последна редакция: 24-07-2009, 09:30:16 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
rossi9
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 73

« Отговор #42 -: 15-12-2009, 05:00:10 »

Ето какво добро обобщение открих в един форум: "Витамин Б12 се синтезира от микроорганизни в червата на животните и оттам с храната се приема от човека.Той се синтезира и в червата на човека от чревните микроорганизми. Значението на растителната храна е, че тя доставя на тези микроорганизми изходния материал за синтез. В състава му влизат кобалт, фосфор и цианова група. Богати на кобалт са червеното цвекло, лукът, фасулът, гъбите, ягодите,касисът. Вит. Б12 участва в образуването на хемоглобина и синтеза на белтъчините. Дневна доза - 100-300 хилядни от милиграма."
Активен

Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: 15-12-2009, 09:59:09 »

много е вероятно да е така. Наскоро откриха ,че и "незаменимите" аминокиселини се синтезират  в червата, което вече ги прави по-малко "незаменими"  Smiley   Скоро ще се открият и други интересни неща, което ще направи лошо впечатление на хранителната индустрия .
Активен

silversmith
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #44 -: 15-12-2009, 18:58:57 »

На няколко места срещам ,че чревната ни микрофлора,най-вече бифидобактериите в дебелото черво синтезират В12 но с уточнението ако ги има там ;)защото както всички знаем консервираната,рафинирана ,високо белтъчна храна довежда до гнилостни процеси в деб.черво-оттам се променя средата на алкална и полезната ни микрофлора се земеня с патогенна-дисбактериоза-едно състояние,което е причина за много болести и се пренебрегва от медицината като причина за тях.Все пак дори  и да се синтезира В12 в деб.черво се смята че не е достатъчно трябва и прием с храна,но като цяло въпросът е сложен и не е изяснен до край,това поне съм чел.
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #45 -: 16-12-2009, 10:17:46 »

На няколко места срещам ,че чревната ни микрофлора,най-вече бифидобактериите в дебелото черво синтезират В12 но с уточнението ако ги има там ;)защото както всички знаем консервираната,рафинирана ,високо белтъчна храна довежда до гнилостни процеси в деб.черво-оттам се променя средата на алкална и полезната ни микрофлора се земеня с патогенна-дисбактериоза-едно състояние,което е причина за много болести и се пренебрегва от медицината като причина за тях.Все пак дори  и да се синтезира В12 в деб.черво се смята че не е достатъчно трябва и прием с храна,но като цяло въпросът е сложен и не е изяснен до край,това поне съм чел.
На киселинна Smiley Абсолютно си прав за другото.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #46 -: 16-12-2009, 11:01:45 »

Бенато ,  може да е  и "алкална" .. Аз също съм се чудил защо се говори за алкална, когато би трябвало да е киселинна, но май става въпрос за различни неща. "Киселинообразуваща  храна"  май че е различно от "алкална среда" , образуваща се в червата на по-късните стадии  от храносмилането.  И Малахов навсякъде говори за тази алкална среда ,която е много вредна и точно затова се използва и уринотерапията - да подкиселява. Както и други средства със същата цел. Защото вякаквите твари предпочитали алкалната.   Това специално е физиология и който е наистина компетенен може да сподели. Или поне да копнем от някъде добре обяснена разликата в понятията.
Активен

silversmith
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #47 -: 16-12-2009, 14:16:11 »

Аз от Малахов така съм запомнил ,че средата в деб.черво трябва да е леко киселинна и че се променя на алкална само ако има задържене и гнилостни процеси.Сега погледнах и на друго място -пише същото-бифидобактериите и лактобактериите при своята дейност отделят оцетна и млечна к-на ,която съэдава кисела среда и точно с това пречи на размножаването на патогенната микрофлора.Тези дни чета една книжка"Победете дисбактериозата"на Ксения Николаева има много интересни неща-например оказва се ,че полезните за нас бактерии са много чувствителни-при стрес и негативни мисли намаляват ,при хора работещи в   производство на антибиотици също силно намаляват,изследвания на хора с психични проблеми показват на сто процента дисбактериоза 3 или 4 степен ,говори се за нова наука психобактериология-в Русия се развива в момента .
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #48 -: 16-12-2009, 14:43:48 »

Не съм обърнал внимание,грешката е моя  амии... знам ли
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #49 -: 30-03-2011, 12:47:10 »

http://www.kukuriak.com/b12/
много подробна статия на Гейбриал Казанс за Б12
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: 30-03-2011, 13:13:02 »

Наистина прекрасна ОГРОМНА статия, където не се казва нищо как всъщност да си добавим този вездесъщ витамин.  Е , накрая има една микропрепоръка : добавки.
И толкоз! Били те синетитични, органични или други - нито дума. Значи - без значение. Важното - добавки.  Хммм   Това ли е класата на Казънс или преводачът се е уморил ? Smiley
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #51 -: 30-03-2011, 15:04:56 »

Има нещо гнило в цялата работа Smiley ако човек яде от изпражненията си няма да страда от недостиг на В12 ... не бях чувал подобна глупост Smiley
Активен
Лейла
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 313

« Отговор #52 -: 30-03-2011, 15:29:37 »

Статията е в твой стил бате Бино.
Или животонски продукти или добавки за да си го набавим.
Не виждам да е препоръчал екстракта от екскременти, а го е дал като пример.
Активен

Самотата е най-скъпо платената свобода.
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #53 -: 30-03-2011, 15:34:44 »

Има нещо гнило в цялата работа Smiley ако човек яде от изпражненията си няма да страда от недостиг на В12 ... не бях чувал подобна глупост Smiley
Ами не е глупост.
Това, че ти не си го чувал, не значи, че е глупост.
Има си даже и изследвания.

Лейла, така е тук.
Уважава се класата на други имена.
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #54 -: 30-03-2011, 15:34:55 »

Ако ядете салатките си с малко пръст няма да имате недостиг на Б12. Аз дори не си изплаквам слън.поници, които са расли в пръст. Най-важно е състоянието на полезната микрофлора.
Активен

Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: 30-03-2011, 15:37:36 »

Всъщност състоянието на витамина може да се провери с кръвни изследвания. Най-обикновени.
Ще поемаме Б12 от пръстта, ако го има там.

И е важно също така дали го усвояваме, не само дали го поемаме.
« Последна редакция: 30-03-2011, 15:39:23 от Вери » Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #56 -: 30-03-2011, 15:51:34 »

Вери, нали усвояването зависи от състоянието на полезната микрофлора в червата?
Иначе аз съм се снабдила с органична пръст от сигурно място. Grin
Активен

Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: 30-03-2011, 16:04:57 »

Важна е полезната микрофлора, но тя не може да се разглежда самостоятелно, когато става въпрос за усвояване. Има редица други фактори, които определят степента и качеството на усвояването. Преди всичко е хубаво да се обърне внимание на храносмилателната система: дъвчене и химичен процес (ензими, солна киселина).
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #58 -: 30-03-2011, 22:10:13 »

Вери , да не стане мита за В12 ,като този за Иисус Христос Smiley) Какви са реалните симптоми, по които се узнава за липсата му ?
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: 31-03-2011, 04:56:34 »

Най-често съм чувала за губене на паметта и дезориентация.

Но ето още какво пише тук:
http://www.essortment.com/peculiar-symptoms-even-borderline-vitamin-b12-deficiency-48485.html

Мита за Исус Христос не го знам, така че нямам мнение.  Cheesy
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: