Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60888 пъти)

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #160 -: 30-12-2012, 20:01:22 »

И аз съм се питал същото: дали неприемането на някоя храна от организма е признак на слабост, защото е се е разнежил от плодове и зеленчуци или признак на сила че отхвърля вредното, а не го складира тихо мълком из тялото  :) Клоня към второто.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #161 -: 01-01-2013, 16:21:09 »

Така си мисля и аз...просто ми липсва разнообразие от плодове.

 Днес си направих ориз и не ми хареса...влечението ми е само към картофи  :surpris_23: Знам ли ... ако една храна не ми харесва на вкус, това ми е достатъчно, да знам че не е полезна за мен... Но пък за други ориза може да е полезен, знам ли...
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #162 -: 01-01-2013, 20:02:56 »

Ако е толкова силно това влечение към картофи, защо просто не го задоволиш и да се надяваш, че няма да се повтори скоро?

На мен много ми харесва този съвет от Владимир Леви: "Ако изведнъж с халюцинаторна сила, без никаква причина, дори без да го виждате пред себе си, вие започвате да мечтаете именно за това и за нищо друго, това най-вероятно означава, че организмът спешно се нуждае от попълване с някакво вещество, което се съдържа именно в този продукт; че той е готов да поеме и шлаковото натоварване, да се реши и на риска от отравяне...Изяжте го днес. Изяжте и утре, ако желанието се възобнови. Но в други ден..."
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #163 -: 01-01-2013, 22:04:21 »

Шопите казват: кое си требе - оно си сака. Или както казва един приятел - на сърбежа чесане му е майката. До сега не съм чул някой да се пристрасти към картофи. Освен това ми се струва полезно от време на време да се хапва готвено, за да се поддържа ритъма на отделителната система. :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #164 -: 01-01-2013, 23:14:46 »

Оп, има пукнатина този иначе приятно и философски звучащ съвет  на този Леви.
Пропуснал е да направи уточнението , че това важи за всичката храна , с излючение на тази, предизвикваща зависимост. ( захар,кафе, месо, какао, алкохол.. Картофът не предизвиква такава :) )   
Когато има ЗАВИСИМОСТ, значи нещата са вече на хормонално ниво ( а понякога и на психическо! ) и никога няма да разбереш дали става въпрос за здравословна  или хормонална ( изкуствено предизвикана ) потребност. Най-вероятно ще е второто  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #165 -: 01-01-2013, 23:53:56 »

Дам...има огромна разлика между нужда и зависимост... То някой така може да каже, че тялото му иска по 2л кола на ден...  tooth
Активен
Psychonaut

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #166 -: 02-01-2013, 00:28:18 »

Мисля че малко го талкувате извън контекст, той все пак го дава този съвет за хора склонни да абсолютизират диетата си до абсурдност, а не на алкохолици борещи се със зависимостта си. Ясно е че става дума за задоволяване на единична нужда, а не за систематична консумация.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #167 -: 02-01-2013, 10:40:10 »

salvaje, ние не знаем в какъв контекст го дава той   tooth, Ние ( с Тита) коментираме цитатът, който си пуснал :)
 За теб може да е ясно , но за масата лаици , които ще го прочетат , може да не е ..  tooth
 Изводът схвана ли какъв е ? :)  
Той е такъв, че ние всички бихме могли да извлечем полза от него :  има ли някъде слабо място в изказването ни , в теорията ни, в делата ни ... точно там ни цакат  !  tooth
Ето аз допуснах грешчицата да включа алкохола в  групата на "храните, причиняващи зависимост"  и ти ме изцака точно там!   tooth (  успешно го  извади  от контекста..  :Content_14:  )
« Последна редакция: 02-01-2013, 10:47:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #168 -: 02-01-2013, 14:49:17 »

 Напълно подкрепям бате Бино. Спомням си едно интервю на първия сертифициран биотърговец на какао в света, който обясняваше, че какаото НЕ Е суперхрана и води до пристрастяване и са му трябвали доста години, за да осъзнае, че редовната му консумация води до неадекватнаи и резки промени в настроенията на голяма част от консумиращите. Естествено това не му пречи да го продава и до днес  tooth.
 Днес се разходих по поречието на Искъра при нас в Дружба и си напълних торбичката с детелини и глухарчета. Не беше трудно да ги намеря, просто разрових опадалата шума и под нея имаше много нежни и свежи листенца  :peperudi: :Content_22: . Следва........ супер богато откъм микронутриенти смути  :essen:.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #169 -: 02-01-2013, 15:26:05 »

завиждам...около мен няма и шума дето да разровя  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #170 -: 11-01-2013, 10:20:14 »

ох писах писах и то си...ужас! с две думи,Веско! Моля те,изброи тези диворастящи дето ги береш,може и да не са по азбучен ред  tooth  ето на какво попаднах в балев био,разбрах,че тревата сеотглежда трудно и трудно се прави на сок,но това някой ползвал ли го е http://www.nutritioncentre.co.uk/p/2632/Amazing-Grass-Organic-Wheat-Grass-Whole-Food-Drink-Powder.html
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #171 -: 11-01-2013, 18:45:38 »

 Започвам отзад- напред : има много приятна ечемична трева на прах в био магазина на Ботев. Струва 0,89 лв пакетчето и е супер качествена. При това е произведена в Япония (едва ли е радиоактивна  tooth) .

 Аз бера глухарче, детелина, обикновена трева ( също пирей, див овес, сладка трева и т.н. и т.н. растения от семейството на тревите - Житни),широколист жиловлек, киселец, дива лобода, щир, тученица, лапад левурда. Тези като бял равнец и жълт кантарион няма да ги изброявам, защото не са за наяждане.

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #172 -: 11-01-2013, 21:00:22 »

aй стига бе,ти ботаника ли си учил  :Content_14: половината мислех,че само кравите ги ядат. ама глухарче и трева от тези по градинките ли?!
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #173 -: 11-01-2013, 22:25:15 »

Кой е точно биомагазина на Ботев?
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #174 -: 12-01-2013, 22:58:34 »

  Наистина образованието ми е биологично - от СУ и да, учил съм доста ботаника. Със сигурност този факт не ме кара да се чувствам особено горд, защото този на лайфстайл, който в момента поддържам, никой в тази студена и отблъскваща сграда не ме е научил. Просто се възползвам от полезните неща, които са ми останали в кратунката, от няколкогодишната промивка на мозъка.
 Магазина на Ботев се казва Joy Day и се намира на спирката на трамвая след площад Македония в посока Петте кьошета.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #175 -: 13-01-2013, 21:36:45 »

  защото този на лайфстайл, който в момента поддържам, никой в тази студена и отблъскваща сграда не ме е научил. Просто се възползвам от полезните неща, които са ми останали в кратунката, от няколкогодишната промивка на мозъка.
:Content_14: :Content_14: :Content_14: Нямаше как по-добре да го кажеш  :flowers2:! Присъединявам се! Дори напротив - като докторята - смятат, че този лайфстайл е кофти  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #176 -: 13-01-2013, 23:19:24 »

  защото този на лайфстайл, който в момента поддържам, никой в тази студена и отблъскваща сграда не ме е научил. Просто се възползвам от полезните неща, които са ми останали в кратунката, от няколкогодишната промивка на мозъка.
:Content_14: :Content_14: :Content_14: Нямаше как по-добре да го кажеш  :flowers2:! Присъединявам се! Дори напротив - като докторята - смятат, че този лайфстайл е кофти  :bleh

 Ти поне прекрасно ме разбираш  ;) ! Впечатленията ти са от първа ръка .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #177 -: 13-02-2013, 14:40:16 »

хаха Вескооо,хванахте :) ти си бил значи delivery man , прочетох на сайта на SK.  :Content_14: първия път не бях сигурна,но сега съм  tooth
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #178 -: 16-02-2013, 18:24:25 »

  Какво да ти кажа...... ако бях само това сигурно щеше да ми е доста по-леко, но да, наравно със всичко останало и карам поръчките.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #179 -: 16-02-2013, 21:04:18 »

e кво,няма лошо  :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.