Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Веско  (Прочетена 60853 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #40 -: 22-03-2011, 14:33:48 »

Другите мъже да взимат пример и да минават на суровоядство и на ядково кисело мляко и те! ;D

Веско, сега като поотупа дневника от прахта, вземи пиши повече, забавен си :Content_14:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #41 -: 22-03-2011, 15:51:32 »

аха, обичам да те чета Веско   :Content_22: :peperudi:...
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #42 -: 22-03-2011, 23:05:34 »

Леле.......... направо ме изчервихте  :-[. Добре, ще се постарая да съм по-активен, ако вие обещаете да  ми кажете, когато от забавен започвам да ставам смешен  tooth .

Един бърз съвет(освен ако го няма вече във форума): от стърготините от бадеми, които остават при прецеждането на млякото се получава чудесно песто  :essen:. Моята рецепта - бадеми, лимонов сок, магданоз, пресен лук,зехтин, сол. Аз лично прекалявам с количеството на лука в този дресинг, поне когато вечерта ще си оставам вкъщи.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #43 -: 23-03-2011, 08:41:06 »

И на мен този дневник ми е интересен,  ;) особено снимките от планината!!!  :peperudi: Защото я обожавам!
Веско, ако сложиш малко повече лимон към сместа, оставиш малко от бадемовото мляко да стане по сочно и сложиш бирена мая и хранителна мая на прах става крема сиренце.  :essen:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #44 -: 23-03-2011, 10:09:50 »

Мерси за съвета Лилка, само че за момента не мисля доброволно да вкарвам термофилни дрожди в тялото си. Виж с бирената мая може да опитам.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #45 -: 23-03-2011, 18:03:26 »

Няма нужда и от двете маи заедно.
Отделно, че на мен бирената не ми допада. Хранителната е много повече подходяща за кулинарии.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #46 -: 24-03-2011, 08:10:14 »

Имах предвид или едната или другата, но сега забелязах как съм го написала  :Confus_3: Сори!
От магазина на Мер си бях купила хранителна мая, която е мнооого вкусна и си мислех, че това е бирена мая на прах. Обаче като си намерих бирена мая на флейкс се оказа, че вкуса е различен. За съжаление така и не намерих инфо за разликата между двете. А иначе те подхранват добрата микрофлора, срещала съм ги като пробиотик, различни са от дрождите на маята за хляб - нямах предвид нея. Нея и аз я избягвам.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #47 -: 24-03-2011, 08:34:46 »

различни са от дрождите на маята за хляб - нямах предвид нея. Нея и аз я избягвам.
Именно! ;)

Имаше някаква разлика м/у бирената и хранителната, но сега ми е запецнал акъла посред нощите и не ми се мисли. :)

Иначе ето за хранителната мая, Весо:
http://www.recipemagician.com/polezno/za-hranitelnata-maya/
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #48 -: 24-03-2011, 08:48:48 »

Да, хранителната мая няма нищо общо с тази в хляба. Така че, Веселин, можеш спокойно да си я ползваш. Аз я добавям в бадемово сиренце. Много вкусно става!
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #49 -: 25-03-2011, 09:41:23 »

различни са от дрождите на маята за хляб - нямах предвид нея. Нея и аз я избягвам.
Именно! ;)

Имаше някаква разлика м/у бирената и хранителната, но сега ми е запецнал акъла посред нощите и не ми се мисли. :)

Иначе ето за хранителната мая, Весо:
http://www.recipemagician.com/polezno/za-hranitelnata-maya/

 От това, което чета, дрождите са си същите, просто малко са ги поуморили  :surpris_23:
 Иначе как го провите сиренцето, оставяте ли да престои с маята или смесвате и приятен апетити  :essen: ?


Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #50 -: 25-03-2011, 10:55:21 »

Веско, постоянно мисля за това твое кисело мляко  :Appetit_17: tooth :Content_4 - emotloader:
Дайте някакъв съвет, от къде да си купя пробиотици  ::)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #51 -: 25-03-2011, 14:05:01 »

на мен нещо не ми се получи млякото. Сложих около 200гр. бадеми, почти 2л. вода и 3 капсули лактофлор и го гледам, че се пресече  :Confus_3:
Къде може да бъркам?
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #52 -: 25-03-2011, 14:35:27 »

 Ами не знам вие какво точно очаквате да се получи от киселото мляко. На мен също ми остава малко рядко, но не може да очаквате консистенция като при животинското. Все пак липсва казеин, а почти всичкия протеин в животинското мляко е казеин. Казеинът си е на практика лепило и затова стои мазно и плътно.
При мен се получава все едно че е пресечено, но като го разбия си става гъстичък айран. Мирише на ферменция, има кисел вкус..... какво още ? Според мен това "пресичане" си е чиста проба денатуриран от бацилите протеин. Суроватката не е ли същото ?!
 Засега карам на Лактофлор, но в края на седмицата ми идва стартерна култура от Дафлорн и предполагам, че резулатите ще са по-добри.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #53 -: 25-03-2011, 15:33:43 »

знаех си, че ще влезе в употреба и така, но преди време с други съотношения ми се получи доста гъсто и кремообразно мляко и много засищащо. Незнам твоя рецепта ли гледах, Веско или на друг, за мляко с доста повече вода, както сега го направих, та сигурно е от водата. А и първото го заквасвах с домашно кисело мляко.
Гаранция има ако се направи гъст крем и се добави закваска предполагам. Реших, че може и с гъстота на животинско прясно мляко да се получи, но казеина, както казваш липсва  :pensif_29:
Ами...имам си айрян значи.
Аз се заребих от това, че се качват килограми с него, щом и така върши работа, супер  :Appetit_17:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #54 -: 25-03-2011, 17:14:30 »

Ето това ме зариби мен  http://www.youtube.com/watch?v=sCqlcAFnZTU . Надявам се, че си на ти с английския, защото има какво да чуеш  :Confus_34: .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #55 -: 25-03-2011, 17:51:53 »

И аз точно това клипче бях гледала! Но пробиотиците въобще не са задължителни за да ферментира ядковото мляко. Ако го оставите в закрит буркан на топло, ще започнат да се размножават полезните бактерии, но просто ще стане по-бавно отколкото ако се използват пробиотици. И ако искате по-гъсто кисело мляко, сложете по-малко вода. Ако използвате обелени бадеми дори прецеждането не е необходимо.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #56 -: 25-03-2011, 18:19:29 »

Dr. Ann Wigmore, правеше млякото с реджувелак! Така ферментира по-бързо.
Всъщност, тя правеше всичко с това - млека, супи...трябва пак да гледам филма, че имаше интересни неща.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #57 -: 25-03-2011, 21:39:36 »

Светльо, дай линкче за Ан Уигмор, моля!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #58 -: 25-03-2011, 21:55:34 »

Лилка, заповядай. Те са няколко филмчета.
http://www.demonoid.me/files/?query=Ann+Wigmore
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Веско
« Отговор #59 -: 25-03-2011, 23:21:59 »

Dr. Ann Wigmore, правеше млякото с реджувелак! Така ферментира по-бързо.
Всъщност, тя правеше всичко с това - млека, супи...трябва пак да гледам филма, че имаше интересни неща.
Ахъм. Тя е фен на реджувелака.

 "Иначе как го провите сиренцето, оставяте ли да престои с маята или смесвате и приятен апетити"
Не се оставя да престои. Смесваш и ядеш.

По другия въпрос- дрождите може да са същите, но средата е много различна.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 24 запитвания.