Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трудни въпроси  (Прочетена 36585 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Трудни въпроси
« Отговор #20 -: 05-06-2009, 16:11:10 »

ivane, правилно ли съм разбрала, че ти ядеш сурово месо ?

« Последна редакция: 05-06-2009, 16:13:54 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Трудни въпроси
« Отговор #21 -: 05-06-2009, 16:15:27 »

П.С. Защото при това положение изглежда целта ти е била постепенно да ни убедиш/прокламираш твоите идеи...че те са правилните/оптималните
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #22 -: 05-06-2009, 16:25:23 »

Не искам и не мога да убедя когото и да е в каквото и да е.
Давам информация. Храна за размисъл. Различна гледна точка.
Всеки е свободен сам да решава какво да прави и дали да приеме моето мнение или нечие друго или пък най-добре да си изгради собствено на базата на информацията с която разполага.
Аз информирам.
Линка го дадох защото ме попитаха и за да не обяснявам наново защо имам мнението което имам.
Който иска може да не го чете.
Който иска може да сметне че се опитвам да го манипулирам.
Който иска може да прочете и да помисли.
Това се нарича Свободна воля.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Трудни въпроси
« Отговор #23 -: 05-06-2009, 16:45:47 »

Прав си, но единствено не ми хареса, че почна отдалече/ завоелирано с тези "трудни" въпроси...Което според мен не ти прави чест...По- добре да беше  представил твоя начин на хранене, а не да казваш "не вярвайте в нито една идеология- комунизъм и или суровоядство"...Изобщо всичко написано от теб, възприемам вече в друга светлина(включително онзи е-майл), понеже не беше искрен и честен с нас...
« Последна редакция: 05-06-2009, 17:00:22 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трудни въпроси
« Отговор #24 -: 05-06-2009, 16:54:30 »

Благодаря, че ни остави линк към твоя форум... лично аз съм си намерила сайта и форума, направен от човек, който е видял добро и просто споделя, за да може хората да се осъзнаем и да си помогнем, без да търси материална облага от това... твоят сайт е за някакво твоя тайна техника, като целта е хората да не си помогнат сами, а да им помогнеш ти за материални облаги?! че и гаранция има, леле!!

Ако до 24 часа при теб няма резултат, обещавам да получиш парите си обратно.

В същото време в сайта откривам, че работиш при пълна дискретност, а споделяш личната си кореспонденция наляво и надясно из форумите? Нима това, че на теб ти изнася какво е написал Кюдумов в личното си писмо до теб, означава, че въпросният Кюдумов би искал личното му писмо да бъде цитирано из форуми, барабар с имейла му?!

Нямам абсолютно никакво желание да се задълбочавам повече в това с какъв бизнес се занимаваш, от всичко, което видях досега, просто лъха на непрофесионализъм! Да не говорим за селските номера, дай да идем да оплюем конкурентния форум за да си рекламираме нашия! Можеше поне да прочетеш малко повече тук, а не да се хващаш за един мой коментар от дневника ми (май само това си прочел в тоя форум... както казах съм особено поласкана!), който за всеки с минимално чувство за хумор е ясно, че е просто шега и в никакъв случай това не е секта... Никой никого не е задължил да яде или прави нещо и мисля, че всички хора тук имат разума да преценят за себе си... Ако това по някакъв начин не устройва теб или бизнесът ти - съжалявам много...
« Последна редакция: 05-06-2009, 17:56:19 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #25 -: 05-06-2009, 17:51:49 »

Аз съм пример за човек, който не е вегетарианец, но харесва суровата храна и гледам максимално да я включвам в менюто си и да преобладава на 80-90%. Това не ми пречи да си влизам във форума и да си комуникирам с хора, които са вегани. Този сайт ми е най-приятното кътче в цялото интернет пространство, толкова е уютно и тона е много добронамерен към всички. Така че не виждам защо някой трябва да налага своето мнение и да притивопоставя това на другия. Тук сме се събрали хора, които искат да променят хранителните си навици към по-добро, не издигаме в култ нищо! :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Трудни въпроси
« Отговор #26 -: 05-06-2009, 18:42:04 »

Аз пък съм ЗА (както писа Марулката) да издигнем в култ някой плод или зеленчук ;D ;D ;D Дори може да направим гласуване кой ще бъде нашия идол ;D ;D ;D Нека всички разберат, че благоволеем и изпадаме в екстаз, когато видим нарязана на салата маруля, настърган морков или сочна диня ;D ;D ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Трудни въпроси
« Отговор #27 -: 05-06-2009, 21:11:44 »

Марулче, думите ти за сектата явно бяха шега. Не вярвам Иван да не го е разбрал. И макар да нахлу във форума нетрадиционно, мисля, че каза и някои истини. Различни сме, хубаво е всичко да пречупваме през собствената си призма, дори с дозичка съмнение.

Попадала съм на блогове на руснаци суровоядци, които след години се захранват, включват в рациона си и приготвена храна. Не съм проявявала интерес към причините. Може би Петко, който като мен наобикаля братушките, ще знае повече.

Radosti, аз се кланям на Царица ябълка. Ненадмината!  ;)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трудни въпроси
« Отговор #28 -: 05-06-2009, 21:23:46 »

аз всъщност изобщо не съм противоречала на казаното от него и не твърдя, че няма истини... това, което дразни, е начинът по който нахлува тук, вместо да се престави (при положение, че форумът му е донякъде много сходен и е споменаван тук) и да пусне тема като нормален човек, се хваща за първото нещо, което прочита в нечий дневник и се опитва по някакъв много грубоват начин да докаже как само той е прав, а всички други грешим...  ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Трудни въпроси
« Отговор #29 -: 05-06-2009, 21:27:40 »

Да, разбирам те напълно, мила. Нека извлечем полза от шеметното му появяване при нас.  :)
Прегръдки!

PS. Много го харесах твоя Джани  ;)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Трудни въпроси
« Отговор #30 -: 05-06-2009, 21:51:59 »

Да и аз мисля,че това,"че влезе с ряз" във форума беше кофти,ама...к'во ни пука ;)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Трудни въпроси
« Отговор #31 -: 05-06-2009, 22:37:50 »

Винаги ще има хора, които няма да са напълно съгласни с нас или изобщо няма да подкрепят решенията, които сме взели . . . но независимо от това, ние трябва да се стремим при всякакви условия да запазим вътрешния си мир, защото без него сме за никъде  ;) Така че не се връзвайте на никого и си яжте плодчетата и зеленчучетата  :D и забравете за суровото месенце  :D :D :D :D :D :D :D

Vladi, и за мен най-велика е ЯБЪЛКАТА  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #32 -: 06-06-2009, 00:45:43 »

Който е избрал цял живот да бъде 100% суровоядец, нека се замисли. Мисля, че тук такива няма. Ако има, нека се обади! Лично за себе си мога да кажа, че съм 70-75% суровоядец, и с тези проценти може да се кара безкрайно дълго. Наистина не е полезно да решиш изведнъж да си 100%. Щото трябват адаптация, набавяне на информация...месеци трябва да се чете и много да се внимава. Но 70%, както казах, не мисля, че е вредно, за какъвто и да е период. Аз се занимавам с йога освен това, и изобщо йогите се хранят така, както аз сега :)
« Последна редакция: 06-06-2009, 00:47:25 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трудни въпроси
« Отговор #33 -: 06-06-2009, 11:32:59 »

Weston Price мисля, че акцентира в своите изследвания върху здравината на зъбите при различни племена.

Познавам суровоядци, които са такива от дълги години. Не са се провалили. Какъв процент сурова храна приемат никога не ме е интересувало. Важното за мен е, че се чувстват здрави, спокойни и пълни с енергия. Даже другата събота отивам на една от многото срещи на суровоядци тук.

С мъжа ми не сме избрали този начин на хранене, защото сме болни. А защото искаме по принцип да сме здрави. Също така и за да регулираме теглото си. Аз вече успях без лишения и без стрес. Всичко стана спокойно и постепенно. И трябваше така да бъде, защото все още кърмя. В момента поддържам килограми от преди 13 години. За мен неяденето на месо и животински продукти, рафинирани храни и полуфабрикати, да не изброявам всичко, не е лишение. Вярно е, че сме новаци в това начинание. Вярно е също така, че се чувстваме много добре и засега не мислим да се отказваме. Не сме 100% суровоядци. Какво и колко само времето ще покаже.

Аз не мога да разбера защо, когато някой някого не успява да разбере и да вникне във вижданията му, му лепва веднагически етикет сектант и фанатик?! Не е за пръв път...
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Трудни въпроси
« Отговор #34 -: 06-06-2009, 21:24:50 »

Аз съм идвала на семинар при вас - Иван Петърнишки , вие сте много харизматичен човек и да, сигурно знаете доста неща, но по отношение на храненто мисля, че изпадате малко в крайност и в противоречие.  Казвате: никъде в природата няма да намериш кълнове , но аз също не си представям че в природата има заклано животно готово за консумация/преди да стане годно за ядене, трябва да се извърши действието убийство/.  Аз не съм вегетарианка, но това не ми пречи да подлагам на съмнение яденето на сурово месо. Нищо не е еднозначно. Всеки трябва да направи избора сам за себе си. Това, че проявявате интереси в тази област и имате някакви търсения, не значи, че другите нямат такива и не са се запознали подробно преди да вземат такова решение. Мисля, че трябва да бъдем толерантни преди всичко!
« Последна редакция: 07-06-2009, 07:25:19 от kremamel »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #35 -: 07-06-2009, 07:07:19 »

Аз мисля, че той е привърженик на т.н.Paleo diet или на български ще означава праисторическа или палеолитна диета. И тук има някаква истина и човек може да си открадне някоя идейка както от всяко друго учение.
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Трудни въпроси
« Отговор #36 -: 07-06-2009, 07:24:18 »

Всъщност това, което аз забелязвам е, че той се появява във всеки един форум свързан с някакви алтернативи и винаги прави препратка към сайта си. Изчела съм почти всичко което е качено там и наистина има доста мотивиращи истории.  Като цяло обаче за мен това си е чиста самореклама. Който търси, ще си намери начина. Чичко Гугъл доста помага в това отношение и има достатъчно препратки за интересуващите се.
Аз също имам един въпрос - защо са се изписали толкова много материали за ползата от суровата растителна храна и почти нищо за яденето на сурово месо и сурови яйца? Всички ли са толкова заблудени?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трудни въпроси
« Отговор #37 -: 07-06-2009, 11:56:08 »

Всъщност това, което аз забелязвам е, че той се появява във всеки един форум свързан с някакви алтернативи и винаги прави препратка към сайта си.
Така е, да. ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #38 -: 07-06-2009, 12:35:21 »

Аз също имам един въпрос - защо са се изписали толкова много материали за ползата от суровата растителна храна и почти нищо за яденето на сурово месо и сурови яйца? Всички ли са толкова заблудени?

В какъв смисъл заблудени?? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трудни въпроси
« Отговор #39 -: 07-06-2009, 17:49:58 »

Предполагам, че е по-скоро въпрос към Иван.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.