Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трудни въпроси  (Прочетена 36578 пъти)

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Трудни въпроси
« Отговор #40 -: 08-06-2009, 06:36:03 »

да въпросът е към Иван.
Аз също имам един въпрос - защо са се изписали толкова много материали за ползата от суровата растителна храна и почти нищо за яденето на сурово месо и сурови яйца? Всички ли са толкова заблудени?

"заблудени" го използвах в смисъла - как никой  не  се сеща да пише за ползата от суровите животински продукти. Или го правят ъвсем малко хора.

Най-вероятно всички ние сме консумирали разбира се домашни луканки, които се приготвят , чрез изсушаване и дефакто са сурови но едва ли се говори , точно за тези произведения на кулинарното изкуство, а и те са допълнително обработени с подправки. Една от тях е готварската сол, а тя се препоръчва да се избягва. Въпреки ,че има хора, които "пият" сурови яйца, не са много тези , който ще го правят с удоволствие, докато ядененто на суров, току-що откъснат плод или зеленчук освен, че е полезно е свързано със доставяне на приятни усещания и на вкусовите рецептори в устата.
« Последна редакция: 08-06-2009, 06:37:46 от kremamel »
Активен

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #41 -: 08-06-2009, 10:55:03 »

Ето какво забелязвам аз:
Първо - както виждате не се крия кой съм и заставам зад това което мисля.
Второ - никого тук, нито в моя форум не съм обидил лично. Т.е. не съм писал ти се саморекламираш, ти си тъп, ти си това или онова.
Дискутирам идеи не отделни личности за разлика от вас, които в същия момент тръбите, че сте толерантни, всъщност се оказва, че изобщо не сте. Толерантни сте само към тези които мислят като вас.
Дадох линк към сайта си и то само към темата за храненето защото ме попитаха какво ми е мнението за храненето.
Не съм се намесил с цел самореклама. Но явно поради невъзможността ви да противоречите на идеите/тезите които излагам вие предпочитате да атакувате личността.
Плюс това четете повърхностно и се хващате за отделни твърдения без да вниквате в смисъла и посланието на цялото.

Зададох няколко трудни и неудобни въпроса, никой не отговори на въпросите ми безпристрастно, а започнахте да ме атакувате.

Петко, например, доколкото разбрах яде мляко, но никой не го атакува, че се храни с кърмата на други видове. Защо ли?

За ползите от яденето на сурово месо е писано много из интернет. Има книга "We want to live"  в която се разказва за лечение на рак и други нелечими болести с ядене на сурово месо, мляко, яйца и т.н.
Просто не сте търсили в тази посока и затова не сте чели написаното. Аз не утвърждавам яденето на сурово месо, което толкова ви отвръщава, нито яденето на преработени храни, който е чел всичко което съм написал по въпроса, а не само първите няколко реда, ще го разбере.

Това което целя с въпросите си е да ви обърна внимание на несъстоятелността и рисковете от ядене на веганска сурова храна в дългосрочен план.

Извинявам се, че не разбрах, че вие всъщност говорите за суровоядство и за суровоядци, но нямате предвид 100% суровоядство, а нещо друго.
Допуснах тази грешка защото, поне според мен, да казваш това е равносилно на твърдението, че си вегетарианец и да ядеш дори 1% месо например.
Или си нещо 100% или си нещо друго.
Поне такива са моите разбирания.
И тук и в моя сайт аз препоръчвам суровоядството като метод за лечение, а не като начин на живот.

Дали ще продължите да ме нападате за мен няма значение, нито ще ми стане по-зле , нито по-добре. Замислете се, ако желаете върху това което съм написал до тук. Ако не желаете може да го игнорирате.
Всяка нова за съзнанието, но валидна идея, в исторически план преминава през три етапа.
Отричане, осмиване, приемане.
На кой етап сте вие сега?

Ако имате нещо против идеите които имам готов съм да го обсъдим. Ако имате нещо против личността ми, това си е ваш личен проблем. Можете да ме мразите или харесвате толкова колкото искате. Това няма да промени валидността на идеите ми.

Дотук аз разбрах следното от вашите отговори на въпросите ми:
1. Някои от вас все пак издигат в култ яденето на сурова растителна храна. Някои не. Въпреки, че всички говорите за суровоядство.
2. Не познавате лично нито един 100% суровоядец който се е хранил по този начин над 10 години.
3. Не знаете, не сте чували или чели за народности, племена по света които са 100% суровоядци. Защото такива няма.
4. Не знаете, че над 99% от заелеите се със 100% суровоядство вегани се провалят след максимум няколко години опити. В повечето случаи доста по-рано.
5. Не сте натуралисти и не желаете да бъдете. Отново грешно разбиране от моя страна.
Т.е. вие говорите за някаква половинчати форми на суровоядство които обаче наричате с неправилни термини.
6. Не знаехте, но сега научихте, че в природата няма примати вегани. Въпреки, че не сте проучили въпроса вътрешно чувствате, знаете си, че такива има. Т.е. би ви се искало да го вярвате, да е така, ама не е.

Ако желаете потърсете информация и помислете и върху това.

Хайде със здраве!

 

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #42 -: 08-06-2009, 11:20:47 »

Иване, пия мляко, но конопено ;)
Според теб реално ли се да мислим, че в 21 век е възможно да сме 100% натуралисти?
Четох за руснаци, а и за българи, които са се отделили от градовете в т. нар. поселения. Не ползват ток, вода, телефон, компютър. Дори бебе гледа българската група. Живеят в колиби. Не купуват нищо от магазините. Сами си произвеждат и най-вече с горски плодове се хранят. Това са 100% натуралисти и 100% суровоядци. Но не е нормално такъв аскетизъм и такова тотално отшелничество. Не можеш да говориш така - или сте 100% или сте нещо друго. Аз за себе си съм писал - ходя на йога и се храня около 75% със сурова храна и не консумирам нищо от животински произход. И така искам да си бъда. Относно мен мога да кажа, че следвам йога-хранене и това ми дава големи резултати. Не съм човек на крайностите и не ме интересува в каква графа ме слагаш. Приятен ден :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Трудни въпроси
« Отговор #43 -: 08-06-2009, 11:37:34 »

Иване,

добре си го написал, признавам. Само дето нещо, което е написано добре, не го прави автоматично истина.

Аз все пак не мога да разбера защо (освен за самореклама) идваш тук и бълваш цял куп противоречиви идеи - хем искаш да не се вманиачаваме в суровоядството, хем да не падаме под 100%, хем не знам си какво.  ???

Било метод за лечение... Ами, добре, аз да не би да отричам, че го правя с цел да се излекувам от вредите, нанесени ми от "цивилизацията"? Предполага се, че кръвта се изчиства чак след около 7 години суровоядство, затова явно имам още доста да се лекувам. Всъщност повечето тук сме много далеч от 7 години суровоядство и е много лесно някой като теб да дойде и да ни убеждава, че ще се провалим, защото и ние самите на този етап не може да кажем със сигурност дали можем да издържим толкова години само на сурова храна.

Защо не отидеш във бодибилдинг форум, да ги убеждаваш, че тъпкането с протеини е вредно за здравето им? Или във форум на диетата на Дюкан да ги убеждаваш във вредите? А се навираш в един от малкото форуми, в който хората се опитват да направят нещо добро за себе си? Наистина не мога да кажа как ще се чувствам след години на суровоядство, но колкото и да не ми "понесе", евентуалният ефект върху здравето ми ще е в пъти по-добър от този, който си причиняват цитираните по-горе, както и съпоставено със сбствения ми начин на живот отпреди няколко месеца.

Честно казано с тези твои писания страшно много ме мотивира и понеже вече близо месец откак не съм яла нищо несурово, мисля да продължа да се придържам към 100% за да мога да докажа, че е възможно (или може би невъзможно?!) и в дългосрочен план!

ПС: Петко, доколкото разбрах, пие мляко от коноп... Което е по-вкусно от кравето и съдържа дори витамин Б12... Аз лично ще ида да го напляскам ако замени това полезно мляко с краве! ;D (а, да, той си го е написал и сам докато аз пишех това)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Станислава

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Трудни въпроси
« Отговор #44 -: 08-06-2009, 12:57:51 »

Към Иван
Прав си за това, че не трябва да се нападаме на лично ниво. И аз не обичам, когато по форумите, опитвайки се да защити някаква позиция, човек бива нападан и обиждан лично. Аз мисля, че всеки има право да има убеждения и да се опитва да ги защити. Една такава дискусия би била полезна за всички в този форум. Сигурна съм, че никой не иска след години да осъзнае, че е сбъркал.
Аз имам някои въпроси към теб. Надявам се да отговориш, макар че не отговори на предишните ми два.
1. Казваш, че за ползите от яденето на сурово месо е писано много по интернет и че има книги по този въпрос. Аз обаче мисля, че в интернет е писано много по всичко което човек може да му дойде на ума. Книги за храненето има всякакви, които защитават някакви теории. Най-объркващото от всичко е, че си противоречат ужасно. Едни казват яжте плодове, други плодовете не били добри - яжте зеленчуци, трети казват яжте месо. Има такива които казват, че най-добрата храна била зърното, а други направо го отричат. Е как да разбере човек къде е истината. Това че има книги за яденето на сурово месо и че това лекувало рак по никакъв начин не може да докаже, че това е правилно. Чела съм какви ли не книги за лекуване на рака, с най-противоречиви твърдения. Затова би ли обяснил, защо точно на тези книги трябва да вярваме и какво ги прави по-различни от другите?

2. Какви са рисковете от яденето на вегънска сурова храна? Има ли разлика от вегънската диета и суровата вегънска диета, защото може да не познавам суровоядци, които практикуват това от години, но познавам хора, които са вегъни, а и не можеш да отречеш, че такива общности са познати в историята.

3. Ти твърдиш, че суровоядците се провалят. Дай малко повече информация по въпроса, закото ние наистина не сме чували тази информация. И ако можеш докажи го, защото нали не очакваш да приемем нещо само на една гола приказка.

4. За натуралистите. За тези хора само съм чувала, но не знам много. Ти се дразниш от това, че говорим за суровоядство, а не сме 100% суровоядци. Според теб може ли някой да бъде 100% натуралист и ти говорейки за това 100% натуралист ли си? Кажи нещо повече по този въпрос, за да може наистина да го дискутираме.

5. Ние не сме знаели, че в природата няма примати вегани, но не сме го и научили от теб, защото само за това, че ти го казваш не значи, че трябва да го приемем. Чела съм за вегани маймуни, гледала съм научнопопулярни филми, но не знам това доколко може да е доказателство. Със сигурност обаче е вярно и това, че ако това не може да е доказателство, то и книгите които ти си чел също не може да са доказателство. Това също би бил много интересен въпрос за дискусия. Моля те да не хвърляш някакви голи твърдения, а да се обосноваваш. Защото ако очакваш от нас да приемем голи твърдения, то тогава ще си помисля, че мнението ти за нас не е особено високо.
Активен

Станислава

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Трудни въпроси
« Отговор #45 -: 08-06-2009, 13:22:35 »

Сетих се за още някои въпроси:
6. На този етап от живота си аз мирся, че вегънската диета с елементи на суровоядство (70% сурова храна и 30% готвена) е най-добра. Не съм напълно убедена, но така мисля за сега. Според теб, коя диета е най-добра за ежедневна употреба? Защото разбрахме, че според теб суровоядството с ядене на сурови животински продукти е само с цел лечение.

7. До колкото знам, основният прицип на натуралистите е да живеят така, както животните живят в природата. Това обаче поражда някои въпроси в мен. Всеки един вид живее по различен начин. Храни се различно. Кои трябва да гледаме и от кои трябва да вземаме пример и защо точно от тях?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трудни въпроси
« Отговор #46 -: 08-06-2009, 17:27:15 »

2. Не познавате лично нито един 100% суровоядец който се е хранил по този начин над 10 години.
Напротив, познавам. Явно е трябвало да съм по-точна в горния отговор, за да не се объркваш.

4. Не знаете, че над 99% от заелеите се със 100% суровоядство вегани се провалят след максимум няколко години опити. В повечето случаи доста по-рано.
Дай статистика за това. Не вярвам на голи думи. Аз пък чета други неща.

5. Не сте натуралисти и не желаете да бъдете. Отново грешно разбиране от моя страна.
Т.е. вие говорите за някаква половинчати форми на суровоядство които обаче наричате с неправилни термини.
А това как го разбра от няколко постинга?!

Всеки трябва да измине неговия си път, да направи неговите си грешки и да разбере сам кое е най-правилно за него.

Не знам кой къде те е нарекъл тъп...Но и не разбирам какво те тормози, че така ни набиваш канчетата. Видиш ли колко сме заслепени. Мисля, че във форума са малко хората, които са на суровоядство 1-2-3 години вече. Всички в момента се учим.
Активен

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #47 -: 09-06-2009, 08:11:42 »

Петко, извинявяй за объркването ми за млякото. Ето кое го породи:
..............и изобщо йогите се хранят така, както аз сега :)
Явно отново неверно твъедение, тъй като сатвичната диета на йогите включва краве мляко.
Според мен трябва да си уточните термините.
Активен

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #48 -: 09-06-2009, 08:17:04 »


4. Не знаете, че над 99% от заелеите се със 100% суровоядство вегани се провалят след максимум няколко години опити. В повечето случаи доста по-рано.
Дай статистика за това. Не вярвам на голи думи. Аз пък чета други неща.
вече дадох линкове към два сайта. Погледна ли ги изобщо.


Цитат
Всеки трябва да измине неговия си път, да направи неговите си грешки и да разбере сам кое е най-правилно за него.
Ако не се учехме от грешките на другите, нямаше изобщо да има прогрес. Всеки щеше да започва от нула да стига до някакво ниво и да спира. Следващите пак щяха да почват от нула. Прогресът се състои точно в учене от грешките на другите преди нас, което повдига стартовото ниво.

Активен

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #49 -: 09-06-2009, 09:05:42 »


Аз имам някои въпроси към теб. Надявам се да отговориш, макар че не отговори на предишните ми два.
Беше отговорено на предишните ти въпроси в постовете преди да зададеш въпросите, бяха дадени и линкове. затова не намерих за нужно да ти отговарям отново.
Цитат
1. Казваш, че за ползите от яденето на сурово месо е писано много по интернет и че има книги по този въпрос. Аз обаче мисля, че в интернет е писано много по всичко което човек може да му дойде на ума. Книги за храненето има всякакви, които защитават някакви теории. Най-объркващото от всичко е, че си противоречат ужасно. Едни казват яжте плодове, други плодовете не били добри - яжте зеленчуци, трети казват яжте месо. Има такива които казват, че най-добрата храна била зърното, а други направо го отричат. Е как да разбере човек къде е истината. Това че има книги за яденето на сурово месо и че това лекувало рак по никакъв начин не може да докаже, че това е правилно. Чела съм какви ли не книги за лекуване на рака, с най-противоречиви твърдения. Затова би ли обяснил, защо точно на тези книги трябва да вярваме и какво ги прави по-различни от другите?
Абсолютно си права и ако си чела написаното  в моя форум там вече е дискутиран този въпроси му е отговорено. Вярвам на природата, т.е. какво съществува в нея за хранене, на това как се хранят нашите най-близки генетично родственици - приматите и на това как са се хранили поколения в племената/ народите които са пример за здраве и дълголетие. Всичко друго е плод на спекулация на нашите покварени от цивилизацията мозъци.

Цитат
2. Какви са рисковете от яденето на вегънска сурова храна? Има ли разлика от вегънската диета и суровата вегънска диета, защото може да не познавам суровоядци, които практикуват това от години, но познавам хора, които са вегъни, а и не можеш да отречеш, че такива общности са познати в историята.
Има общности на вегани, но те не са пример за здраве и дълголетие. Ако знаеш за такива които са дай информация, моля. Справка книгата на Уестън Прайс която вече цитирах.
Защо давам тази книга за справка, а отричам другите книги - защото не е основана ан теория която някой си е изградил на база на умозаключенията си, а на наблюдение на народи които се хранят така от векове. Т.е. това което е описано се е доказало във времето. А времето е това което отделя лудостта от гения, т.е. валидността на дадена идея във времето. Иначе както ти вече написа - книги с различни диети и тестове и идеи на различни автори много и все противоречиви. Народи които се хранят със сурово месо и живеят над 100 години също има - нгасаните например.

Цитат
3. Ти твърдиш, че суровоядците се провалят. Дай малко повече информация по въпроса, закото ние наистина не сме чували тази информация. И ако можеш докажи го, защото нали не очакваш да приемем нещо само на една гола приказка.
вече дадох линкове към два сайта. Явно четете само това което съм написал, то ви дразни и бързате да се хванете за някое изречение без да проверите линковете които давам.Ще дам пак - www.beyondveg.com и www.drbass.com
Но по-важно от информацията на този или други сайтове е факта, че няма народи които да са оцелели хранейки се по този начин поколения наред.

Цитат
4. За натуралистите. За тези хора само съм чувала, но не знам много. Ти се дразниш от това, че говорим за суровоядство, а не сме 100% суровоядци. Според теб може ли някой да бъде 100% натуралист и ти говорейки за това 100% натуралист ли си? Кажи нещо повече по този въпрос, за да може наистина да го дискутираме.
Не съм 100% натуралист, но и не се наричам такъв. Аз съм против това някой да се нарича суровоядец, ако яде дори 1% готвена храна, както съм против това някой да се нарича вегетарианец ако яде дори 1% месо или веган ако яде дори 1% животински продукти. Говорим за уточняване на термини. Ако суровоядец е всеки който яде сурова храна в някакво коичество, то всички сме суровоядци защото всички ядем някаква сурова храна. Т.е. терминът/определението се обезмисля. Терминът суровоядец означава човек който се храни изключително и само със сурова храна, всичко друго е извъртане на истината.

Цитат
5. Ние не сме знаели, че в природата няма примати вегани, но не сме го и научили от теб, защото само за това, че ти го казваш не значи, че трябва да го приемем. Чела съм за вегани маймуни, гледала съм научнопопулярни филми, но не знам това доколко може да е доказателство. Със сигурност обаче е вярно и това, че ако това не може да е доказателство, то и книгите които ти си чел също не може да са доказателство. Това също би бил много интересен въпрос за дискусия. Моля те да не хвърляш някакви голи твърдения, а да се обосноваваш. Защото ако очакваш от нас да приемем голи твърдения, то тогава ще си помисля, че мнението ти за нас не е особено високо.
Ами не знам как да се обоснова, моята информация също е от книги, интернет и научнопопулярни филми. Явно четем различни книги. Виж повече инфо в горните 2 линка. Маймуни вегани може и да има, но не и примати. Да не ги смесваме. Приматите са горила, шимпанзе и орангутан и макак. Те всичките консумират някакви животински продукти. Пише го по книгите и го дават в научно популярните филми. Също така съм разговарял лично с хората които ги хранят в зоологическата градина на Сидни- Австралия.

Цитат
6. На този етап от живота си аз мисля, че вегънската диета с елементи на суровоядство (70% сурова храна и 30% готвена) е най-добра. Не съм напълно убедена, но така мисля за сега. Според теб, коя диета е най-добра за ежедневна употреба? Защото разбрахме, че според теб суровоядството с ядене на сурови животински продукти е само с цел лечение.
Цитираната от теб по-горе, но не веганска.

Цитат
7. До колкото знам, основният прицип на натуралистите е да живеят така, както животните живят в природата. Това обаче поражда някои въпроси в мен. Всеки един вид живее по различен начин. Храни се различно. Кои трябва да гледаме и от кои трябва да вземаме пример и защо точно от тях?
Най-близките до нас генетично - приматите. Защо е ясно! А най-близки до нас генетично от всички гореизброени примати са шимпанзетата. Те ловуват и ядат между 3-10% животинска храна - месо, яйца, инсекти.
Но аз не прокламирам натурализъм. Според мен трябва да се поучим от народите които са пример за здраве и дълголетие - Хунза, Вилкабамба, Грузия, България (преди 200години), някои области на Тибет където се консумират животински продукти, Нгасаните.
Сред тях вегани няма.

След всичко горенаписано вероятно въпреки фактите голяма част от четящите тук ще ги пренебрегнат с довода, че не са животни или маймуни и че могат да се хранят по "по-възвишен" според тях начин. Това е тяхно право. Историята обаче ги опровергава поне за сега. Щраусът също има правото да зарови глава в пясъка когато види опасност. Това обаче не го прави по-малко уязвим, макар че от негова гледна точка, която му се струва напълно логична, ако той не вижда нещо, то не съществува и него не го виждат.
Всеки сам избира накъде да гледа и какво да види, как да мисли и действа.
Ако някой познава жив суровоядец в България, който е бил 100% такъв в продължение на повече от 10 години, моля да даде контакт. Много искам да се запозная с подобен човек.
знам, че има много хора в интернет които твърдят, че са такива. Но малцина наистина са, и тези които са не са в цветущо здраве. Поне това са моите наблюдения.
« Последна редакция: 09-06-2009, 09:24:36 от ivangp »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Трудни въпроси
« Отговор #50 -: 09-06-2009, 09:23:48 »

вече дадох линкове към два сайта. Явно четете само това което съм написал, то ви дразни и бързате да се хванете за някое изречение без да проверите линковете които давам.Ще дам пак - www.beyondvege.com и www.drbass.com

Иване, www.beyondveg.com ли имаш предвид?

Струва ми се, че словестната престрелка е напълно излишна. Разказа ни за възгледите си, публикува сайта си. Всеки, който ги споделя, ще прочете, ще потърси още информация. Не мисля, че с повече писане ти ще убедиш някого в нещо, нито пък някой ще убеди теб.

ivangp

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Трудни въпроси
« Отговор #51 -: 09-06-2009, 09:30:12 »

вече дадох линкове към два сайта. Явно четете само това което съм написал, то ви дразни и бързате да се хванете за някое изречение без да проверите линковете които давам.Ще дам пак - www.beyondvege.com и www.drbass.com

Иване, www.beyondveg.com ли имаш предвид?

Струва ми се, че словестната престрелка е напълно излишна. Разказа ни за възгледите си, публикува сайта си. Всеки, който ги споделя, ще прочете, ще потърси още информация. Не мисля, че с повече писане ти ще убедиш някого в нещо, нито пък някой ще убеди теб.
Влади, поправих си грешката за сайта.
да, www.beyonveg.com e.
Спирам да пиша тук. Каквото имах да казвам го казах.
Успехи в търсенията на всички.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Трудни въпроси
« Отговор #52 -: 09-06-2009, 09:37:21 »

Иване, не ме разбра правилно. Не мисля, че някой има против да пишеш. По-скоро желанието ти да наложиш мнение е смущаващо. Нека се радваме на един толерантен форум, в който всеки да се чувства свободен да пише без нападки.  :)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Трудни въпроси
« Отговор #53 -: 09-06-2009, 15:02:40 »

Ако някой познава жив суровоядец в България, който е бил 100% такъв в продължение на повече от 10 години, моля да даде контакт.
А, сега пък в България. :)

Тонът на темата не ми допада. Мисля, че всеки, който търси информация по даден въпрос, ще си я намери. Аз лично нямам нужда някой да ми отваря очите. Достатъчно разумен човек съм. Непоискани съвети да се дават, не е много удачно.
 

Мисля, че теб нещо те тормози и затова реши да ни атакуваш тук с " трудни въпроси ". :)

И да, човек се учи от грешките си. :)
« Последна редакция: 09-06-2009, 15:06:57 от Вери »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Трудни въпроси
« Отговор #54 -: 15-07-2009, 09:05:45 »

 :)Еййййй, от кога чаках да се появи да се появи Иванчо...Нали знаете ,най-известните вицове са за Иванчо и Марийка...
   Дете, дете... те от такива крайности са си патили и си патят всички идеи... религии.. Защото хората вземат за крайност всяка от тях и се опитват да ги приложат на 100% иначе.. лошо се пише на кривналите!!!
Всяка идея е ОТВОРЕНА за всеки индивид-уникат!!!Защото Създателят опознава своите възможности ,чрез многообразието , което създава...Аз по моя си начин , ти по твоя си....Правилата, законите са 10!!!, Но аз ще стигна до тяхната същност , след като извървя своя път от...минерал, растение, животно- и след това Ману-man ,МИСЛЕЩО СЪЩЕСТВО!!! което върви отново спираловидно извървя много, или малко кармични кръгове- уроци ,какво и колко ще усвои...-толкова на колкото устои...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Трудни въпроси
« Отговор #55 -: 24-07-2009, 00:35:31 »

Иванчо дойде рече и отсече и се фръцна обиден, както навсякъде където съм го засичала.
Пропусна всички отговори на неговите така наречени ''трудни'' въпроси, ноооо на зададените към него отговори с '' дал съм линк, ако ви интересува вижте там'' (ами не ни интересува твоя сайт бе човек).
И хайде моля, не се прави на ощипана мома тук и ходи да се правиш на велик в твойто сайтче!!!!(аз не съм толерантна, хората сме различни както знаеш!!! И пропускай да лепиш етикети който излагат теб самия).

п.п. пфффууу, изпуснала съм купона 8)
« Последна редакция: 24-07-2009, 01:14:37 от leyla »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Трудни въпроси
« Отговор #56 -: 25-08-2009, 13:59:24 »

Здравейте,това ми е първи пост.Безспорно ivangp е интелигентен,начетен човек с постижения в своето поприще,но мисля,че най-голямата му сила е софистиката.В съвременния свят има хиляди идеи,твърдения и възгледи,от най-разбираеми до най-странни и поради дуалистичното устройство на света и самите нас,те си имат противници и поддържници и никога нищо не прието на 100% от всички.ivangp,мога да прегърна и най-безумна теория и да я защитавам с доказателства години наред.Предаването "Сблъсък" може да продължи вечно.Няма да ти стигне живота,да определяш,кой колко процента какъв е.Би трябвало да ти е достатъчно,че имаш сайт в който да представяш разбиранията си и да печелиш привърженици.Така или иначе,няма да "спасиш" всички от "заблуда".То Христос не можа да го направи.Каквито и линкове да даваш,книги и автори да цитираш,не доказваш нищо.Нишо не е доказано категорично дори от светила в науката.Съвета ми е,да оставиш софистиката и да се концентрираш към тези,които приемат възгледите ти.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #57 -: 25-08-2009, 15:11:07 »

Най-доброто може би е човек да дава личен пример, без да агитира. Аз откакто почнах да си затварям устата, все повече хора ме разпитват това-онова. С агитация не става, а с личен пример ;)
Целият мисловен процес по осъзнаването и достигането до някакви умозаключения е уникален и много важен да се случи без насилие. Аз затова вече съм против да дадеш смляна някаква информация на човек, след като той не е готов. Магията е той сам да се позаинтересува, да го гъделичка отвътре...това се постига чрез наблюдение и анализ на заобикалящите го. Започва да забелязва кой какво яде, как разсъждава, в какво настроение е и поисква и той да е така. Докато давайки му предварително информация за нещо, ние го лишаваме от този път на анализ и наблюдение...Нека хората изживеят своя катарзис и тогава да се месим със съвети ;)
« Последна редакция: 25-08-2009, 15:19:46 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:Трудни въпроси
« Отговор #58 -: 29-08-2009, 19:41:00 »

1. "Жизненият ни" път ще покаже и просто не разбирам как мога да си правя изводи от това, че един е добре а друг му е станало нещо?

2. Надявам се след време това да бъда аз и не ми е нужен пример, за да пробвам.

3. Кой да се е хранил така? Не се ли водим ние за племе :D

4. Защото са тъпи.

5. Защото днес не е преди 300 години.

6. Ние сме хора, не животни.

Всичко е тооооолкова зависимо от нещо друго, че темата е просто безсмислена. Ако всички сравнявахме един с друг, до сега да бяхме мъртви.
« Последна редакция: 29-08-2009, 19:47:19 от LordIahnia »
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Трудни въпроси
« Отговор #59 -: 30-08-2009, 02:52:37 »

 :laugh: Хахахахаха, ЛордЯхния - супер отговори  :Content_14:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.221 секунди с 22 запитвания.