Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трудни въпроси  (Прочетена 36570 пъти)

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Трудни въпроси
« Отговор #80 -: 29-09-2009, 22:33:03 »

valentingn, ти спортист ли си? на видеата със скокове ти ли си?
« Последна редакция: 29-09-2009, 22:56:38 от canat »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Трудни въпроси
« Отговор #81 -: 11-10-2009, 17:34:38 »

Опппаааа, тук се заформя нещо :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Трудни въпроси
« Отговор #82 -: 11-10-2009, 18:41:36 »

Уважаеми г-н Петърнишки, моля Ви, аз ненавиждам месо и субпродукти още от дете Признайте ни това право, явно си има хора за всичко. Колкото до ТЕС, признала съм го, действа. Но вин.аги ми е било жал за животните/а съм расла на село и коклюша ми излекуваха с магарешко мляко, козето го пиех прясно издоено от канчето, баба ми и сирене правеше от него, и сурови яйца съм яла... пробивах ги в 2-та края с игла и ги пиех.../. Плачех, когато ги колеха за празници, все се чудех защо :surpris_22:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Трудни въпроси
« Отговор #83 -: 12-10-2009, 02:49:43 »

valentingn, ти спортист ли си? на видеата със скокове ти ли си?

Да аз съм, обожавам природата и интересните места. Ако харесваш скоковете водата все още е търпимо топла, само трябва да има слънце да се вижда дъното. Не съм професионален спортист, спортувам динамично за издръжливост и за здравните ползи, които носят  плуването, маратонското бягане и силовите упражнения. Имам много свободно време и неизчерпаем ресурс за всякакви експерименти. Не мога да се съсредоточа върху някаква теория или идея твърде дълго. Живота е  кратак за да изпускам възможности, прегърнал фанатично някаква блудкава теория.

То и чекненето в индийски стил е тотално безполезно. В индия го практикуват за да пътуват гратис в куфар, на тавана на някой автобус, измежду касетките с кокошки.
Някой си стоят на главата без да знаят защо го правят, а други си заравят главата в пясъка, защото така пишело в спиралата.
Иван даде отговора на липсващото звено. Толкова години се тормозех как така по българските села е пълно със столетници в отлично здраве и те си отглеждат прасе за коледа. Някой пият други пушат но всички без изключение се наслаждават на токсичното прасе причиняващо рак, инсулт и други нещастия в комбинация с вино.


« Последна редакция: 12-10-2009, 03:41:32 от valentingn »
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Трудни въпроси
« Отговор #84 -: 12-10-2009, 09:47:14 »

БИЛО е пълно със столетници, Вальо. :)   Вече отдавна е минало. 
Освен това ,сигурно ще ти е интересно и на теб,а и заради търсенията ти :)  ,  в "Ултрапревенцията"  на М. Хаймън  се говори ,че вече е доказано категорично, че малка част от хората имат щастието да притежават "силен ген"   -   без значение как се храниш и как живееш - доживяваш до 100 в супер здраве.  (Даже той казва,че това можело да се разбере при изследвания)  Така че , може и това да е причината за столетниците.  Все пак и най-здравословно хранещата се мишка, не доживява до възрастта на най-нездравословно хранещата се котка. ( Мишката на 3г е вече старица) 

Но да внимаваме,че имало и друга съвсем незавидна част от хората (също малък процент) , които както и уникално да се хранят ,колкото и да спортуват и т.н.  ,пак заради ген, не могат да останат здрави във времето и не живеят много.

Болшинството хора са в  групата  - " това  как живееш и как се храниш - има значение " :)
Така че ,по теория на вероятностите  е ясно  ... :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Трудни въпроси
« Отговор #85 -: 12-10-2009, 09:48:48 »

Хората нагласяват истината според желанията и страстите си.Малцина ги надмогват и побеждават,заради истината.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #86 -: 12-10-2009, 10:00:51 »

Едно време,когато е имало столетници,сега са рядкост и са отраснали отдавна ;) не са отглеждали прасета :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :essen:
Прасето иска много храна и то концентрирана. Житото и картофите са били за хората. Месо се е яло на празници,ако се имали възможност да си го позволят. За качествата на месото няма да говорим,сега "столетниците" гледат пилета за по един месец ,с фуражи от вълшебни смески.
А ,че нямаш инфо и критикуваш Йога,си е липса на разбиране и толерантност. Ние сме живяли в Лондон и там във всеки фитнес има Йога. Прост човек,занимаващ се с Йога,няма!
Все едно, да те питам,не можеш ли да се изкъпеш у вас ,ами скачаш там. Напротив,хората тук се възхищават.
Можеш и в лезбийски форум да пишеш,колко е готино да правят секс с мъж,и да им кажеш,че не са в ред.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Трудни въпроси
« Отговор #87 -: 12-10-2009, 11:24:50 »

Хората нагласяват истината според желанията и страстите си.Малцина ги надмогват и побеждават,заради истината.
:kisss:Я ма светни как става номера???Аз не можах да намеря начин да си създам своя...Като почнех да я търся...и все до там стигах...еволюция, развитие,еволюция, развитие,еволюция, развитие... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Трудни въпроси
« Отговор #88 -: 12-10-2009, 16:35:31 »

Хората нагласяват истината според желанията и страстите си.
И аз съм съгласна с това. За всеки истината е различна. Всеки си има своята истина, в които вярва и която следва, докато....не открие следващата истина и така.
Наред с развитието и еволюцията се менят и твоите истини. И те се развиват и еволюират.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Трудни въпроси
« Отговор #89 -: 12-10-2009, 17:01:08 »

Няма да успеете да си изравните истините, колкото и да се карате и да се опитвате да убеждавате един друг. Човек ако не стигне сам до тези истини, няма да ги приеме (тук съм съгласна с мнението на Петко).

Позволете едно философско мое обобщение (никoй не е длъжен да види себе си в него)

Хората се държат добре или зле в зависимост от това къде се намират, с кого общуват и според отношението на другите към тях.
Хората не харесват да им се противоречи, защото това би означавало, че тяхното мнение е грешно.
Хората не харесват да се извиняват, защрото това би означавало, че правят грешки.
Хората не харесват някой да ги кара да се чустват глупави, лоши или слаби.
Хората харесват да се чустват важни и уважавани, xaресват да се чустват комфортно.
Xаресват също и да помагат на другите, защото това ги кара да се чустват големи и силни.

При някои това се забелязва по-явно, при други е по-скрито, защото умеят да броят до 25....преди да отговарят на предизвикателствата.

Тръгвайки от тeзи изводи се опитвам да разбера хората - защо така мислят. Кое ги кара така да действат /говорят? Причина винаги има. Разкриеш ли я ще имаш ключ към всеки.

Не можем да променим другите, можем да променим нашето отношение към тях (то ще ги промени).

Не можем да харесваме всичко и всички. Но можем да предразположим хората да покажат и използват хубавото от себе си.
Mисля, че на всеки трябва да му бъде даден шанс.
« Последна редакция: 12-10-2009, 17:31:02 от canat »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #90 -: 12-10-2009, 17:32:26 »

Цитат
Не можем да харесваме всичко и всички. Можем само да ги предразположим да покажат и използват хубавото от себе си.
Mисля, че на всеки трябва да му бъде даден шанс.
Именно! Всеки си предценява,кое е тъпо,кое остро,а и броенето(до 25 :) ) преди да оплюеш някого. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

valentingn

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Трудни въпроси
« Отговор #91 -: 13-10-2009, 05:23:29 »

Истината е в подписа ми. При последното ми ходене на село естествено не случайно за да се порадвам на мистичния им извор с вода лекуваща всичко и да се разходя из гората им, вечерта завърши около огъня.
Някак си филосовстването около жарта не даде резултат, никой не пожела да си пробва нестинарските способности и събитията се развиха предвидимо. Все още по отдалечените села възрастните хора са доста бедни за да могат да си позволят чипс и кола. Много рядко купуват печено глутеново нишесте с гъбички, избелител, и овкусител и то ако ги мързи да си смелят житото сами  и да забъркат софена питка.
Въпросните пенсии, всичките над 80 годишни, в пълно движение и съзнание кльопат свинско, агнешко и козе на поразия и пият много. Единия изпи 300 грама ракия и 1 литър вино и няколко мазни свински пържоли, след което някак се завлече до селския магазин в 23:00 посред нощ, събудил магазинера и се върна с шише двулитрова бира. Тоя беше на 93 години и не можеше да разбере защо аз не ям от прасето му. Другия пенсионер на младини бил някакъв кунг фу фен и след същото количество алкохол и пържоли показа как се правят лицеви опори с краката във въздуха, тоест на нещо като челна стойка без да се подпира с глава. Третия гледаше и се хилеше през цялото време.
Дори да искаме да се оправдаем с гена две неща лъсват веднага:
-тези хора се движат много всеки ден при грижите за стопанството и животните
-тези хора ядат месо, което пък по никакъв начин не им действа зле.
Би трябвало отдавна да са си махнали калция, да са хванали рак от свинското или от сланината която ядат редовно.
По повод по горното изказване за йога.  Петко се е изцепил как всичко било глупости без да се аргументира с кое не е глупости.  Венцислав Евтимов ме запали с книгата си още 1992 година. Йога може да се нарече всеки един спорт или всяко едно  бойно изкуство. Теориите и практиките в УШУ, ЦИ ГУН, КУНГ ФУ, черпят еднаква идеология. На мен повече ми харесва да правя асаните висейки на лоста или успоредката на открито. По мързеливите пък предпочитат да се чекнат на килимчето в къщи. На който както му харесва. Пенсиите за които съм писал си правят асаните косейки трева, цепейки дърва или с мотиката. А тоя Манек всеки момент ще пусне в продажба патентовани диетични слънчеви очила за 1000 долара парчето. Ако си мисли, че е откривател на  здравословните ползи от стоенето бос на плажа или в парка по време на изгрев? Само да ми падне във Варна веднага ще го напълня с лаймски  кърлежи  :Content_4 - emotloader:
Активен
sentence Master
Вярвам на този, който се стреми към истината, съмнявам се във всеки, който е убеден, че я е открил
клик

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #92 -: 13-10-2009, 07:31:07 »

Петко се е изцепил как всичко било глупости без да се аргументира с кое не е глупости. 
Имах предвид всичко написано от теб ;D :D :D :D
Венцислав Евтимов ме запали с книгата си още 1992 година. Йога може да се нарече всеки един спорт или всяко едно  бойно изкуство. Теориите и практиките в УШУ, ЦИ ГУН, КУНГ ФУ, черпят еднаква идеология. На мен повече ми харесва да правя асаните висейки на лоста или успоредката на открито. По мързеливите пък предпочитат да се чекнат на килимчето в къщи. На който както му харесва. Пенсиите за които съм писал си правят асаните косейки трева, цепейки дърва или с мотиката. А тоя Манек всеки момент ще пусне в продажба патентовани диетични слънчеви очила за 1000 долара парчето. Ако си мисли, че е откривател на  здравословните ползи от стоенето бос на плажа или в парка по време на изгрев? Само да ми падне във Варна веднага ще го напълня с лаймски  кърлежи  :Content_4 - emotloader:
С книга можеш да се запалиш временно, но в йога не трябва да гориш като огъня, защото бързо ще угаснеш. Трябва ти постоянство като капката, която дълбае камъка. В тая връзка ти колко години си практикувал йога? ;D
Няма книга, която да ти покаже и 1% от йога. Практиката е съвсем различно нещо.
Йога може да се нарече всеки един спорт или всяко едно  бойно изкуство. Теориите и практиките в УШУ, ЦИ ГУН, КУНГ ФУ, черпят еднаква идеология. На мен повече ми харесва да правя асаните висейки на лоста или успоредката на открито. По мързеливите пък предпочитат да се чекнат на килимчето в къщи. На който както му харесва. Пенсиите за които съм писал си правят асаните косейки трева, цепейки дърва или с мотиката. А тоя Манек всеки момент ще пусне в продажба патентовани диетични слънчеви очила за 1000 долара парчето. Ако си мисли, че е откривател на  здравословните ползи от стоенето бос на плажа или в парка по време на изгрев? Само да ми падне във Варна веднага ще го напълня с лаймски  кърлежи  :Content_4 - emotloader:
:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Един въпрос: Повърхностен ли си или се правиш на такъв?
Мисля си, че е второто. Няма как да разсъждаваш като някой подрастващ ;D :D
Ако си запознат с духа на изтока ще знаеш, че източните практики имат общи неща. Но йога определено не е бойно изкуство по хиляди причини.
Асани на лост :Content_4 - emotloader:
Трябва наистина да го мързи човек, за да ги прави на лост ;) ;D :D
« Последна редакция: 13-10-2009, 07:35:56 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #93 -: 13-10-2009, 08:40:01 »

Едва ли подвижноста им и бодрия дух имат нещо общо с месото. ;) Много по вероятно е,да е от чистия въздух,храната като цяло без химия(както и ти споменаваш),липсата на стрес. А и гена си е ген. Да не говорим за детството,което едва ли е започнало с адаптирано мляко и задръствания по булевардите ;D ;D ;D ;D
Един коствен пример: Спанака,който си отглеждаме в градината,абсолютно натурален,след една седмица в хладилника е свеж и сочен,а купения от пазара,вече е в друго аморфно състояние-тече!
Подобно е и с хората,с нас.
Поздрави на морето,супер е да плуваш там,аз съм спасител :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Трудни въпроси
« Отговор #94 -: 13-10-2009, 14:29:04 »

"Да не говорим за детството,което едва ли е започнало с адаптирано мляко и задръствания по булевардите".Може да започнем от зачеването,което и за двамата родители е първи секс.Аз мисля,че има значение!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Трудни въпроси
« Отговор #95 -: 13-10-2009, 14:36:28 »

Може да започнем от зачеването,което и за двамата родители е първи секс.Аз мисля,че има значение!
Има си. Качеството на семето явно е по-добро :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Трудни въпроси
« Отговор #96 -: 13-10-2009, 14:47:32 »

Ся ша са Убиждъме ли,а? :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Ами то сега,ако забременяват от първия секс........на 12-13години,мале,мале  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #97 -: 19-07-2010, 21:49:31 »

Вчера гледах по една немска телевизия едно предване Галилео и се сетих за тази темичка. Знаете ли коя е най-новата тенденция в Ню Йорк? Ами става въпрос за Палео лайфстайла. Даваха група млади мъже, които ходят боси и полуголи по улиците. Фитнесът им е бягане и пълзене в Сентрал Парк, вдигане на дървета и т.н. Тоест това, което са правели прадедите ни. Диетата им включва сурово месо без подправки, зеленчуци и плодове. Дори ги даваха как си хапват сладко сладко от суровото месо и казаха, че е най-вкусното нещо на света. Естествено зърнените и млечните са изключени от менюто. Бяха истинска атракция за туристите и ги снимаха с фотоапарати. И тази тенденция намира все пвече последователи в Ню Йорк. Тези американци направо са се побъркали.
Но трябва да си призная, че бяха много добре изглеждащи около 30-годишни млади атлетични мъже. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Трудни въпроси
« Отговор #98 -: 19-07-2010, 22:06:44 »

Еееех , на 30 каквото и да се яде , Деси , все ще изглеждаш добре :) , особено ако спортуваш.   Работата е послеее...  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Трудни въпроси
« Отговор #99 -: 19-07-2010, 22:14:33 »

А Бате Бино не си прав! Тук около мен колегите са под 30, но са под всякаква критика. Пушат, пият, ядат само готвени боклуци и не спортуват. Много са зле.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.