Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Светльо  (Прочетена 29208 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #20 -: 11-06-2009, 12:45:46 »

ооо, Светльо, и ти ли си от около месец на 100% :) как съм я пропуснала тая тема... това беше част от една огромна тема, де... ай да видим кой ще издържи по-дълго ;D и аз имам известен проблем с картофите, някой хубав ден ще си опека да ми мине мерака, засега не ми е належащо, защото хапвам много разнообразно като цяло ;)

и аз мисля, че беше по-добре директно дневник, но Мер така или иначе ти е отрязала твоя тема тук, така че няма значение... ще дадеш ли пример какво ядеш в един 100% ден, че ми е интересно, само аз си признавам какво ям, а ми е по-любопитно да видя другите как се  справят и разообразяват ::)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #21 -: 11-06-2009, 13:16:51 »

Ами,на мен дневника май ми го направиха ;D
Не направих сам,защото не виждам,с какво мога да бъда полезен.Аз за сега гледам другите,какво ядат и се уча да правя някои рецепти.
Пример да дам,какво ям ли?
Ами сутрин ставам и пия топла вода с настроение.Ако нямам го създавам изкуствено.После разходка в морската и като се върна,обикновенно си правя сусамово мляко с мед и канела.Много обичам и орехово мляко с ягоди мед и ванилия.
Минимум половин килограм череши(че са ми любими).
 Вчера си направих от гранола барчетата на Деси,но станаха малко ронливи,за това ще взема мерки следващият път.Иначе са прекрасни.Та хапнах и от тях.
На обяд голяма салата от краставица,домат,лук,морков,чушка,люта чушка,кълнове от нахут.
Следобяд ще си хапна още половин кило черешки.
А за вечеря,пак салата мисля,но с кълнове от люцерна или имам малко кълнове от жито.Може и малко ядки.
Аз ям всеки ден,над един килограм плодове(в повечето дни череши),около 50-100 грама ядки,и някакви кълнове.Правя си от ръж,жито,слънчоглед,сусам,люцерна.Само лененото семе което съм купил,не съм го покълвал,но има време.
« Последна редакция: 11-06-2009, 13:55:52 от Svetlio »
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #22 -: 11-06-2009, 13:31:57 »

Светльо, точно ти пишех да кажеш какво си похапваш  :D
И аз като Марулчето обикалям чуждите дневници, за да се подсещам за храни и комбинации, съвети. Ето например преди година и нещо редовно пиех по 1 с.л. масло след лъжицата оцет. След това, не знам как стана, забравих; добре, че Петко го написа в дневника си, че да се сетя отново.

Поздравления за резултатите, които си постигнал!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #23 -: 11-06-2009, 13:36:53 »

Благодаря Влади!
Да и аз ги чета,защото когато си обграден от хора,които не се хранят като нас,понякога имаш чувството,че нищо не ядеш ;D
Аз сутрин,като стана,само на топла вода пия и вечер преди да си легна също.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #24 -: 14-06-2009, 06:16:37 »

Светльо, аз идвам да ти драсна в дневничето, за да ти похвалА онова чудо, дето ти мязало на хайвер. Ейййй обрахме точките на 2-я пикник. Понеже днес бяхме на 2 излизанки, та за първата си направихме салата и я заляхме с "хайвера". Само че аз добавих и магданоз. Да знаеш и с него става разкошотия. :) Много ни хареса. А за 2-я пикник бяхме измислили да носим сурова пица, понеже сбирката беше суровоядна. Пак го направих като играеше ролята на втори крем/топинг. :) Та така, събрахме им очите. Уж са врели и кипели вече. Ние за първи път отиваме, а успяхме да ги впечатлим. :)

Пък за лена да ти кажа...знам, че не покълва. А и ние самите сме пробвали. Нищо не стана. Само водата, в която го бяхме накиснали, стана лигава. Това означава, че се е събудил живота в него. Ако не съм права, нека някой ме поправи. :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #25 -: 14-06-2009, 09:07:27 »

Вери,наистина е много вкусно.Радвам се че си ги впечатлила.Ти измисляш доста вкусни неща.И с магданоз ще го опитам тези дни.А за лена,доколкото знам се разтила на малря и само се поддържа влажен,докато подълне.Иначе и аз направих като теб и стана лигава вода,която просто изхвърлих.
« Последна редакция: 14-06-2009, 13:06:06 от Svetlio »
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #26 -: 14-06-2009, 18:43:57 »

Ленената вода е много полезна . . . въпреки че е лигава, не е толкова неприятна за пиене ( на мен даже ми харесва )  :)
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #27 -: 15-06-2009, 21:17:00 »

Вери, Светльо , къде е рецептата за този хайвер? нещо не успях да я намеря. Може ли един линк?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #28 -: 15-06-2009, 21:20:23 »

Светльо, писа за този хайвер тук:

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=114.150

а аз направих това по негова идея, топинга:

http://www.recipemagician.com/recepti/surovi-osnovni-iastia/surova-pizza-hut/
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #29 -: 15-06-2009, 21:22:23 »

Вери, ти си шеметно бърза ;) . Благодаря
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #30 -: 15-06-2009, 21:50:35 »

Ха, той хайверът като тахинито, само дето има и чесън!  8) Жалко, че няма да мога да го опитам - хич, ама хич не мога да ям лук, чесън и подобни... Ама нищо! Ще мина и без хайвер... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #31 -: 16-06-2009, 01:41:08 »

Според Аюрведа не се яде чесън, лук, гъби  ;). Не знам защо, не съм толкова навътре в тази философия. Когато имам време, ще ми е интересно да науча малко повече.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #32 -: 16-06-2009, 06:33:14 »

Може би,ако Аюрведа,беше създадена от и за Българи,а не от Индийци(нали индийска беше?),щеше да има лук и чесън.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #33 -: 16-06-2009, 06:37:34 »

Според едни изследователи на българската история основите на Аюрведа са дали именно българите  :)

А лютивите, горчивите, киселите храни съм срещала, че не се препоръчва да се употребяват, защото те са събрали в себе си именно тези качества от Земята. Въпреки това българската народна медицина явно е видяла и добрата им страна и им е дала почетно място в профилактиката и лечението  . . . в крайна сметка всичко си зависи от употребеното количество и начина, по който се ползва.
« Последна редакция: 16-06-2009, 06:43:39 от Ками »
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #34 -: 16-06-2009, 07:26:30 »

Според Аюрведа не се яде чесън, лук, гъби  ;). Не знам защо, не съм толкова навътре в тази философия. Когато имам време, ще ми е интересно да науча малко повече.

За гъбите съм чела някъде, че не се ядът, защото растат не от енергията на слънцето а от мъртва материя. По този начин нямат във себе си достатъчно светлина, ако мога така да се изразя -  отнема много енергия да се храносмелят, а в замяна се получава много малко енергия обратно, и то не енергия, която е дошла директно от слънцето. Някой да ме поправи, ако греша:) А за лука и чесъна мисля, че е просто от гледна точка да не дразнят лигавиците.
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #35 -: 16-06-2009, 07:41:04 »

Вери, ето това пише в една книга за йога, която имам:
трите гуни
В нематериалната Вселена енергията има три свойства , наречени Гуни. Те съществуват заедно и в равновесие: сатва(чистота), раджас(действеност, страст, процес на промяна) и тамас(тъмнина,неподвижност). След като материята приема форма, една от трите Гуни започва да доминира. Така на едно ябълково дърво някои ябълки са зрели(сатвични), други са узряващи(раджастични), а трети са презрели(тамастични). Независимо обаче кое от качествата е преобладаващо, винаги ще присъстват и другите две. В една отделна ябълка по-голямата част е зряла, но друга ще бъде вече развалена , дори това да не се вижда с просто око, а трета част ще преминава от едно стъстояние в другото. Трите Гуни обхващат целия жив свят, всяко възможно действие. Ако човек извърши кражба, това е предимно раджастично действие, но решението и мотивът за него може да са според ситуацията предимно тамасични, раджастични или сатвични. Във всеки човек една от гуните е водеща и се отразява върху цялостния начин на мислене и действие. Само в просветлението гуните се преодоляват изцяло.

сатвична храна
Това е най-чистата възможна диета, най-подходята за онзи, който се е заел с Йога. Тя подхранва тялото и го поддържа в състояние на вътрешен мир. Тя успокоява и пречиства ума и му позволява да действа с пълния си потенциал. Сатвичната диета е път към истинското здраве: спокоен ум, управляващ едно тяло в добра форма , с уравновесен енергиен поток помежду им. Сатвичната храна включва зърнените култури, пълнозърнест хляб, пресни плодове и зеленчуци, чисти плодови сокове , мляко , масло и сирене , варива, ядки , семена , мед и билков чай.
раджастична храна
много лютивите, горчиви, кисели, сухи или солени храни са раджастични. Те нарушават равновесието между ума и тялото и хранят второто за сметка на първото. Прекаляването с раджастична храна води до свърхстумулиране на тялкото и пробуждане на страсти, а умът става неспокоен и неконтролируем. Раджастичната храна включва лютиви продукти , като например пикантни подправки и треви, стимуланти от рода на кафе и чай, риба , яйца, сол и шоколад, Бързото хранене също се смята за раджастично.
тамасична храна
Тамасичната диета не носи полза нито на ума , нито на тялото. Прана-енергията-се отдръпва, разумът се замъглява и човек е обхванат от инертност. Нарушава се устойчивостта на тялото на болести, а умър се изпълва с тъмни емоции като цняв или завист. В тази група попадат месото, алкохолът, тютюнът, лукът, чесънът, преминалите ферментация храни, като например оцет, както и старите или презрели храни. Преяждането се смята също за тасманично.


цитатът е от книгата  "ЙОГА " - шивананда йога център
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #36 -: 16-06-2009, 08:05:00 »

А за лена,доколкото знам се разтила на малря и само се поддържа влажен,докато подълне.
Да, не се кисне, за да не стане лигав и пихтиест. Разстила се на марля (тензух) колкото се може с повече разстояние между семенцата, овлажнява се веднъж на 1-2 дни, но внимателно да не подгизне. За около седмица е готов.

Някъде в нета май мернах рецепта за мляко от ленени и овесени кълнове. Овес покълвали ли сте? В здравословния магазин ми казаха, че няма да стане - за варене бил. Жито за варене покълнах, може и с овеса да се получи.  :D

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #37 -: 16-06-2009, 15:17:04 »

kremamel, благодаря за информацията. :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #38 -: 16-06-2009, 18:09:26 »

Аз харесвам чесън  и вярвам, че е полезен за тялото ::) Не знам защо йогите го причисляват към алкохола и  оцета::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #39 -: 16-06-2009, 18:40:27 »

A, аз също обичам лук, чесън и гъби. Не смятам да се отказвам от тях.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 22 запитвания.