Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемСуровоядствоДневнициТема: Дневникът на Светльо
Страници: [1] 2 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Дневникът на Светльо  (Прочетена 26521 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

« -: 02-06-2009, 13:34:16 »

Приятели,искам да си споделя резултатите и да ви попитам нещо.Както казах по-горе,от един месец съм веган,а вече от около 20-тина дни съм напълно суровояден.Свалените см.от талията вече са 9-чиста сланинка.Преди като станех,имах горчив вкус в устата си и коремът ми все беше объркан.Доста често,ми се гадеше едно такова.
Сега спя по-добре и по кратко!Чувствам се прекрасно и като си меря пулсът ми е 58-60!Толкова,колкото пише,че трябва да е при здравословно хранещите се.Спомням си,че като правех лечебният глад,преди време ми беше толкова.Въпросът ми е,че от 3,4 дни насам се чувствам малко...лежерен,муден.Преди седмица усещах лека болка в черният дроб,но тя можеше и да е от коремните преси.Сега усещам лека болка в двата бъбрека.То дори не е болка,ами по скоро усещане.Мисля,че сега се пречиствам здраво,защото и езикът ми е бял.Само да не ми беше толкова мудно.Защо е така?Кажете какво мислите.
« Последна редакция: 02-06-2009, 13:49:31 от Svetlio » Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #1 -: 02-06-2009, 13:37:39 »

Svetlio,честито Grin намигам.И аз искам да се отчета:пулс-60 удара в минута Grin
 намигам
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 02-06-2009, 13:47:56 »

Благодаря.Това разбира се е,когато съм в покой.
Всичко с времето си.Упоритост и търпение и всичко ще е наред.Просто знай,че си на прав път,по който вече усещаш резултатите!
Активен
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #3 -: 02-06-2009, 14:25:12 »

Svetlio, предполагам, че тялото е заето да се чисти от токсините и хвърля наличните сили в тази посока.

Ако рязко си намалил количеството и вида на приеманата храна, може да се настройва към новата ситуация.  Smiley Месец веган и 20 дни суровояден си е живо премеждие - имай търпение най-вече.  Smiley
Активен

radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #4 -: 02-06-2009, 14:29:23 »

Svetlio, браво за чудесните резултати:)
Приятели,искам да си споделя резултатите и да ви попитам нещо.Както казах по-горе,от .Въпросът ми е,че от 3,4 дни насам се чувствам малко...лежерен,муден.Преди седмица усещах лека болка в черният дроб,но тя можеше и да е от коремните преси.Сега усещам лека болка в двата бъбрека.То дори не е болка,ами по скоро усещане.Мисля,че сега се пречиствам здраво,защото и езикът ми е бял.Само да не ми беше толкова мудно.Защо е така?Кажете какво мислите.

Ти сам посочваш отговора- прочистваш се Smiley  Не зная какво те притеснява- отначало си се разделил с част от токсините и си се почувствал супер, но като продължаваш с този режим- тялото  ти започва да чисти и по-стари токсини и шлаки- и заради това сега ти е по-мудно...Токсините са в кръвта ти...Не зная как си с механичните прочиствания, но именно, за да не се самоотрява тялото с токсини и да става по-лесно детоксикацията, много автори препоръчват клизмата...
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
Valia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #5 -: 02-06-2009, 14:30:20 »

Василена,честито и на теб-60 удара в минута !!! Дано и аз да мога да се похваля след време с такъв пулс... намигам Светльо,мудността може би е свързана с интоксикация,много токсини са попаднали в кръвта и затова се чустваш така,но това е в резултат на прочистване на организма,вследствие на здравословното хранене ...!
Активен

НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #6 -: 02-06-2009, 14:48:47 »

И моя пулс е 55-60, кръвно 110/70. Светльо, не знам дали е разумно чак толкова бърз преход. Мен ми бяха необходими 2 месеца, за да мина на 50-60% суровоядство, и още 3-4 да съм както сега - 75%. И при храненето, и при спорта съм привърженик на правилото: колкото по-бавно, толкова по-качествено.
Сега предполагам, че организмът ти е под голямо напрежение - чисти се, адаптира се...Поемай повече течности, храни се разнообразно. Особено важно е да не спираш ядките(поне по 100гр./ден), някакъв вид хлебче си прави, поне 2 вида кълнове. И пиши как си всеки ден - ако искаш тук, а може и в някакъв твой дневник да си направиш Smiley
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 02-06-2009, 14:53:40 »

Количествата храна,която поемам е доста и е много разнообразна.Ям като разпран...сега с тези череши :)Токсини имам доста,понеже си хапвах по един шодолад и няколко вафли всеки ден,както и тарелки с еклерчета,а понякога и цели шоколадови рола Grin...в продължение на доста време.Резултатите обаче са налице,така че продължавам напред.
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 02-06-2009, 14:59:38 »

Аз и друг път съм правил такива преходи,но съм се бръщал към нездравословното хранене,поради липса на мотивация,съмишленици и най вече на рецепти.Сега обаче нещата са съвсем други.Хапвам доста ядки и кълнове всеки ден.За храната не се притеснявам,даже мисля,че ми е в повече.Ще пиша пак,как се развиват нещата.
« Последна редакция: 02-06-2009, 15:47:41 от Svetlio » Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 02-06-2009, 17:02:00 »

Искам и мен да посъветвате нещо.Въпреки,че вече усещам сърцето си мнооого,мноооого рядко и пълсут ми е чудесен,от време на време усещам нещо като иглички там,не бодежи,а лекички иглички.Свързвам го с това,4е за пълното 100% възстановяване на организма е нужно малко повечко време,а не само близо месец-времето от когато съм 100% суровоядец.Вие какво мислите по въпроса,дали съм права,че това са прояви съпътстващи пълното ми излекуване? ???Понеже съм чела,че Дънов казва,че по време на житен режим може да се появи дискомфорт в проблемния орган,но това се дължало на факта,че в момента се възстановявала енергията в този орган...Е..суровоядството не е житен режим,но пак си е своего рода прочистващ режим.Ще съм ви благодарна,ако ми кажете какво мислите намигам
Активен
radosti
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 396

« Отговор #10 -: 02-06-2009, 17:13:21 »

vasilena, в книгите си Лидия Ковачева също пише за това-че по време на гладуването се обострят болестите или се обаждат старите болежки, т.нар. лечебни кризи. А и тъй като  това са слабите места на организма, чрез тях тялото най-лесно изхвърля токсините... Не забравяй, че суровоядството е продължителен прочистващ режим- т.е тялото едновременно бързо ще се справя с новите токсини, но тъй като има много повече енергия ще продължава да изкарва все по-стария боклук и да го чисти Smiley

"от време на време усещам нещо като иглички там,не бодежи,а лекички иглички" Не съм лекар, но според мен е нормално да има отшумяващи реакции на болестта...
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 02-06-2009, 17:27:41 »

Василенче,едно от упражненията при нас Норбековците,се казва"любим орган".Сега си спомни,колко пъти си чувала,някой който го боли бъбрека да речем,да казва:"Да ти е.... и бъбрека скапан"!Нали се сещаш,че този човек нищо добро неможе до очаква от този орган.Разбирасе,че ти не си така,но давам пример само :DНас ни учат на точно обратното.Мисли за сърчицето си с най-топлите и нежни мисли.Всяка наша клетка има собствен интелект и разбира,какво и се изпраща.А сърцето е с най-чувствителните клекти,с най-вйсок интелект!
« Последна редакция: 02-06-2009, 17:30:01 от Svetlio » Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 02-06-2009, 21:30:45 »

Светльо,мерси за подкрепата и разяснението намигам
Активен
gigsincity
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #13 -: 04-06-2009, 15:39:58 »

mersi za cennata informaciq za mesoto i za surovoqdstvoto  Smiley  no iskam da vi uverq, 4e nqma nishto losho v qdeneto na meso , stiga da e umereno i nai-ve4e KA4ESTVENO, makar v dneshni dni da e rqdkost v Bylgariq... Sad  vse pak ot vreme na vreme e dori polezno, stiga da vnimavash kakvo meso podbirash  намигам Az sym Gergana i sym na 13 godini i mnogo obi4am da si pohapvam meso, no tvyrde 4esto qm meso, vmesto plodove i zelen4uci,  otskoro oba4e reshih da promenq na4ina si na hranene i ve4e uspqvam da ne se izkushavam ot MC Donald's, KFC i vsekidnevnite shokoladovi zakuski  Grin nai-vajnoto e da sy4etavash koito jelaesh hrani, stiga oba4e da nabavqsh vsi4ko nujno za tqloto si bez izlishni maznini...
намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам намигам
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #14 -: 04-06-2009, 18:24:32 »

Гери, уверявам те, мила, че няма НИЩО полезно в яденето на месо. Грам дори няма!! От която и гледна точка да го погледнеш, то е неестествено, неприсъщо, разрушително. Най-добрата услуга, която можем да направим за себе си (но и за цялата планета), това е да не ядем животински продукти. Успех със здравословното хранене!  намигам
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #15 -: 05-06-2009, 06:12:38 »

Да се изключат мазнините е супер погрешна стъпка.Хормоналния баланс отива на кино Angry :Smiley
Благодаря за съветите все пак Grin Grin Grin
Хубаво е да почетеш някоя книжка, намигам
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 11-06-2009, 07:02:16 »

Тъй като аз пуснах тази тема и виждам,че е преместена отделно мисля,че това ще е моето място,където да споделям резултатите си.Мер благодаря!
Ще започна с това,че мудността която имах,беше за съвсем кратък период.Изчезна буквално след няколко дни.Където имах лека болка,отшумя.Разбира се,помогнах си малко и с образни упражнения.От 10-тина дни съм увеличил храната,защото неискам да отслабвам повече.Кожата ми стана по-гладка и лъщи.Много е хубава.За сега немога да кажа с пълна увереност,но мисля,че и пърхутът ми изчезна.Не съм ползвал Низорал над 2 седмици и до сега трябваше да съм като въшлясъл от пърхута,но аз не виждам такъв.Затова,ще мога да кажа с пълна увереност,че е изчезнал след още известно време,без да ползвам,каквито и да било препарати.Ами това за мен,за сега.Чувствам се прекрасно.100% суровояден съм,вече месец сигурно,без да се насилвам разбира се.Просто не съм изпитал нужда да си хапна нещо готвено,но когато това стане с удоволствие ще си направя едно картофено пюренце или една леща да речем.Важното е,че сега се храня много разнообразно и това ми харесва Cheesy
« Последна редакция: 11-06-2009, 11:58:36 от Svetlio » Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 11-06-2009, 11:55:03 »

Супер,Светльо,браво за добрите резултати намигам
Активен
Svetlio
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 11-06-2009, 12:07:59 »

Благодаря Василенче!
Прочетох,че и при теб всичко е наред с малко кривване от пътя :DМисля,че това дори е полезно.Като осъзнаеш,какво неискаш,всъщност си изясняваш,какво точно искаш.Така,че напред и това е!
Активен
vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 11-06-2009, 12:37:15 »

Днес всичко е Ок.
Ти защо не си направиш и ти един дневник....и там да си публикуваш резултатите......Аз пък к'во ти се бъркам,то си е твоя работа къде ще си пишеш намигам Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемСуровоядствоДневнициТема: Дневникът на Светльо
Отиди на: