Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Светльо  (Прочетена 29190 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Дневникът на Светльо
« -: 02-06-2009, 13:34:16 »

Приятели,искам да си споделя резултатите и да ви попитам нещо.Както казах по-горе,от един месец съм веган,а вече от около 20-тина дни съм напълно суровояден.Свалените см.от талията вече са 9-чиста сланинка.Преди като станех,имах горчив вкус в устата си и коремът ми все беше объркан.Доста често,ми се гадеше едно такова.
Сега спя по-добре и по кратко!Чувствам се прекрасно и като си меря пулсът ми е 58-60!Толкова,колкото пише,че трябва да е при здравословно хранещите се.Спомням си,че като правех лечебният глад,преди време ми беше толкова.Въпросът ми е,че от 3,4 дни насам се чувствам малко...лежерен,муден.Преди седмица усещах лека болка в черният дроб,но тя можеше и да е от коремните преси.Сега усещам лека болка в двата бъбрека.То дори не е болка,ами по скоро усещане.Мисля,че сега се пречиствам здраво,защото и езикът ми е бял.Само да не ми беше толкова мудно.Защо е така?Кажете какво мислите.
« Последна редакция: 02-06-2009, 13:49:31 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #1 -: 02-06-2009, 13:37:39 »

Svetlio,честито ;D ;).И аз искам да се отчета:пулс-60 удара в минута ;D
 ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #2 -: 02-06-2009, 13:47:56 »

Благодаря.Това разбира се е,когато съм в покой.
Всичко с времето си.Упоритост и търпение и всичко ще е наред.Просто знай,че си на прав път,по който вече усещаш резултатите!
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #3 -: 02-06-2009, 14:25:12 »

Svetlio, предполагам, че тялото е заето да се чисти от токсините и хвърля наличните сили в тази посока.

Ако рязко си намалил количеството и вида на приеманата храна, може да се настройва към новата ситуация.  :) Месец веган и 20 дни суровояден си е живо премеждие - имай търпение най-вече.  :)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #4 -: 02-06-2009, 14:29:23 »

Svetlio, браво за чудесните резултати:)
Приятели,искам да си споделя резултатите и да ви попитам нещо.Както казах по-горе,от .Въпросът ми е,че от 3,4 дни насам се чувствам малко...лежерен,муден.Преди седмица усещах лека болка в черният дроб,но тя можеше и да е от коремните преси.Сега усещам лека болка в двата бъбрека.То дори не е болка,ами по скоро усещане.Мисля,че сега се пречиствам здраво,защото и езикът ми е бял.Само да не ми беше толкова мудно.Защо е така?Кажете какво мислите.

Ти сам посочваш отговора- прочистваш се :)  Не зная какво те притеснява- отначало си се разделил с част от токсините и си се почувствал супер, но като продължаваш с този режим- тялото  ти започва да чисти и по-стари токсини и шлаки- и заради това сега ти е по-мудно...Токсините са в кръвта ти...Не зная как си с механичните прочиствания, но именно, за да не се самоотрява тялото с токсини и да става по-лесно детоксикацията, много автори препоръчват клизмата...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #5 -: 02-06-2009, 14:30:20 »

Василена,честито и на теб-60 удара в минута !!! Дано и аз да мога да се похваля след време с такъв пулс... ;) Светльо,мудността може би е свързана с интоксикация,много токсини са попаднали в кръвта и затова се чустваш така,но това е в резултат на прочистване на организма,вследствие на здравословното хранене ...!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #6 -: 02-06-2009, 14:48:47 »

И моя пулс е 55-60, кръвно 110/70. Светльо, не знам дали е разумно чак толкова бърз преход. Мен ми бяха необходими 2 месеца, за да мина на 50-60% суровоядство, и още 3-4 да съм както сега - 75%. И при храненето, и при спорта съм привърженик на правилото: колкото по-бавно, толкова по-качествено.
Сега предполагам, че организмът ти е под голямо напрежение - чисти се, адаптира се...Поемай повече течности, храни се разнообразно. Особено важно е да не спираш ядките(поне по 100гр./ден), някакъв вид хлебче си прави, поне 2 вида кълнове. И пиши как си всеки ден - ако искаш тук, а може и в някакъв твой дневник да си направиш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #7 -: 02-06-2009, 14:53:40 »

Количествата храна,която поемам е доста и е много разнообразна.Ям като разпран...сега с тези череши :)Токсини имам доста,понеже си хапвах по един шодолад и няколко вафли всеки ден,както и тарелки с еклерчета,а понякога и цели шоколадови рола ;D...в продължение на доста време.Резултатите обаче са налице,така че продължавам напред.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #8 -: 02-06-2009, 14:59:38 »

Аз и друг път съм правил такива преходи,но съм се бръщал към нездравословното хранене,поради липса на мотивация,съмишленици и най вече на рецепти.Сега обаче нещата са съвсем други.Хапвам доста ядки и кълнове всеки ден.За храната не се притеснявам,даже мисля,че ми е в повече.Ще пиша пак,как се развиват нещата.
« Последна редакция: 02-06-2009, 15:47:41 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #9 -: 02-06-2009, 17:02:00 »

Искам и мен да посъветвате нещо.Въпреки,че вече усещам сърцето си мнооого,мноооого рядко и пълсут ми е чудесен,от време на време усещам нещо като иглички там,не бодежи,а лекички иглички.Свързвам го с това,4е за пълното 100% възстановяване на организма е нужно малко повечко време,а не само близо месец-времето от когато съм 100% суровоядец.Вие какво мислите по въпроса,дали съм права,че това са прояви съпътстващи пълното ми излекуване? ???Понеже съм чела,че Дънов казва,че по време на житен режим може да се появи дискомфорт в проблемния орган,но това се дължало на факта,че в момента се възстановявала енергията в този орган...Е..суровоядството не е житен режим,но пак си е своего рода прочистващ режим.Ще съм ви благодарна,ако ми кажете какво мислите ;)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #10 -: 02-06-2009, 17:13:21 »

vasilena, в книгите си Лидия Ковачева също пише за това-че по време на гладуването се обострят болестите или се обаждат старите болежки, т.нар. лечебни кризи. А и тъй като  това са слабите места на организма, чрез тях тялото най-лесно изхвърля токсините... Не забравяй, че суровоядството е продължителен прочистващ режим- т.е тялото едновременно бързо ще се справя с новите токсини, но тъй като има много повече енергия ще продължава да изкарва все по-стария боклук и да го чисти :)

"от време на време усещам нещо като иглички там,не бодежи,а лекички иглички" Не съм лекар, но според мен е нормално да има отшумяващи реакции на болестта...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #11 -: 02-06-2009, 17:27:41 »

Василенче,едно от упражненията при нас Норбековците,се казва"любим орган".Сега си спомни,колко пъти си чувала,някой който го боли бъбрека да речем,да казва:"Да ти е.... и бъбрека скапан"!Нали се сещаш,че този човек нищо добро неможе до очаква от този орган.Разбирасе,че ти не си така,но давам пример само :DНас ни учат на точно обратното.Мисли за сърчицето си с най-топлите и нежни мисли.Всяка наша клетка има собствен интелект и разбира,какво и се изпраща.А сърцето е с най-чувствителните клекти,с най-вйсок интелект!
« Последна редакция: 02-06-2009, 17:30:01 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #12 -: 02-06-2009, 21:30:45 »

Светльо,мерси за подкрепата и разяснението ;)
Активен

gigsincity

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #13 -: 04-06-2009, 15:39:58 »

mersi za cennata informaciq za mesoto i za surovoqdstvoto  :)  no iskam da vi uverq, 4e nqma nishto losho v qdeneto na meso , stiga da e umereno i nai-ve4e KA4ESTVENO, makar v dneshni dni da e rqdkost v Bylgariq... :(  vse pak ot vreme na vreme e dori polezno, stiga da vnimavash kakvo meso podbirash  ;) Az sym Gergana i sym na 13 godini i mnogo obi4am da si pohapvam meso, no tvyrde 4esto qm meso, vmesto plodove i zelen4uci,  otskoro oba4e reshih da promenq na4ina si na hranene i ve4e uspqvam da ne se izkushavam ot MC Donald's, KFC i vsekidnevnite shokoladovi zakuski  ;D nai-vajnoto e da sy4etavash koito jelaesh hrani, stiga oba4e da nabavqsh vsi4ko nujno za tqloto si bez izlishni maznini...
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #14 -: 04-06-2009, 18:24:32 »

Гери, уверявам те, мила, че няма НИЩО полезно в яденето на месо. Грам дори няма!! От която и гледна точка да го погледнеш, то е неестествено, неприсъщо, разрушително. Най-добрата услуга, която можем да направим за себе си (но и за цялата планета), това е да не ядем животински продукти. Успех със здравословното хранене!  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #15 -: 05-06-2009, 06:12:38 »

Да се изключат мазнините е супер погрешна стъпка.Хормоналния баланс отива на кино >:( ::)
Благодаря за съветите все пак ;D ;D ;D
Хубаво е да почетеш някоя книжка, ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #16 -: 11-06-2009, 07:02:16 »

Тъй като аз пуснах тази тема и виждам,че е преместена отделно мисля,че това ще е моето място,където да споделям резултатите си.Мер благодаря!
Ще започна с това,че мудността която имах,беше за съвсем кратък период.Изчезна буквално след няколко дни.Където имах лека болка,отшумя.Разбира се,помогнах си малко и с образни упражнения.От 10-тина дни съм увеличил храната,защото неискам да отслабвам повече.Кожата ми стана по-гладка и лъщи.Много е хубава.За сега немога да кажа с пълна увереност,но мисля,че и пърхутът ми изчезна.Не съм ползвал Низорал над 2 седмици и до сега трябваше да съм като въшлясъл от пърхута,но аз не виждам такъв.Затова,ще мога да кажа с пълна увереност,че е изчезнал след още известно време,без да ползвам,каквито и да било препарати.Ами това за мен,за сега.Чувствам се прекрасно.100% суровояден съм,вече месец сигурно,без да се насилвам разбира се.Просто не съм изпитал нужда да си хапна нещо готвено,но когато това стане с удоволствие ще си направя едно картофено пюренце или една леща да речем.Важното е,че сега се храня много разнообразно и това ми харесва :D
« Последна редакция: 11-06-2009, 11:58:36 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #17 -: 11-06-2009, 11:55:03 »

Супер,Светльо,браво за добрите резултати ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #18 -: 11-06-2009, 12:07:59 »

Благодаря Василенче!
Прочетох,че и при теб всичко е наред с малко кривване от пътя :DМисля,че това дори е полезно.Като осъзнаеш,какво неискаш,всъщност си изясняваш,какво точно искаш.Така,че напред и това е!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #19 -: 11-06-2009, 12:37:15 »

Днес всичко е Ок.
Ти защо не си направиш и ти един дневник....и там да си публикуваш резултатите......Аз пък к'во ти се бъркам,то си е твоя работа къде ще си пишеш ;) :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.