Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кое според вас излиза по-скъпо - храненето със сурова/био или със стандартна храна?

Суровоядството ми излиза по-скъпо.
- 42 (32.8%)
Стандартното хранене ми излизаше по-скъпо.
- 33 (25.8%)
Не намирам особена разлика за бюджета ми.
- 35 (27.3%)
Не мога да преценя.
- 18 (14.1%)

Общ брой гласове: 114


Автор Тема: Кое ни излиза по-скъпо?  (Прочетена 43351 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #20 -: 16-07-2009, 09:16:51 »

 :)На село си се живее най-евтино, най- здраводсловно, а бе отвсякъде си е най!!!
Предпочитам простота на селото , пред простотията на града!!!Всяка вере под нашия балкон слушам тинейджърска реч- ха познайте какво чуват ушите ми зажадняли за тишита и птичи песни???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #21 -: 16-07-2009, 13:28:01 »

Хаххаха,много хубаво сравнение си направила бабо Марийке(за селото и града)......Пък за това какво чуваш......,много е трудно да се отгатне :D ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #22 -: 16-07-2009, 19:45:50 »

Аз мога да предположа какво чуват ушите ти ;D Още ми държат влага държавните стажове и по училищата съм се наслушал на 'велики' прозрения и откровени цинизми и вулгаризми ;D :D :-X :-X :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #23 -: 20-07-2009, 13:30:09 »

На мнение съм, че отказът от месни и млечни продукти излиза по евтино и здравословно!
Но ако трябва да ги купуваш, за останалите членове на семейството, тогава, май не много! ::)
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #24 -: 29-09-2009, 16:46:58 »

предишното хранене ми е излизало по-скъпо и причината за това е, че постоянно преяждах и си купувах много излишни неща, хем се тъпчех с тях, хем не ме наяждаха...
това е наистина вярно и мнoгo интересно - защо "изкуствените хpани" не наяждат? (под изкуствени имам предвид прекалено рафинираните и прекалено топлинно обработени - зарах, бяло брашно, замразените полуфабрикати и т.н.) като ям ябълки и ядки ме засища повече. Аз през деня ям сурово, вечер си позволявам и не сурово
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #25 -: 11-11-2009, 13:09:16 »

предишното хранене ми е излизало по-скъпо и причината за това е, че постоянно преяждах и си купувах много излишни неща, хем се тъпчех с тях, хем не ме наяждаха...
това е наистина вярно и мнoгo интересно - защо "изкуствените хpани" не наяждат? (под изкуствени имам предвид прекалено рафинираните и прекалено топлинно обработени - зарах, бяло брашно, замразените полуфабрикати и т.н.) като ям ябълки и ядки ме засища повече. Аз през деня ям сурово, вечер си позволявам и не сурово


Изключително верни  наблюдения имате. Припокриват се напълно с любимите ми книги
Страница
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #26 -: 11-11-2009, 14:26:12 »

аз за себе си гласувах, че предишното хранене ми е излизало по-скъпо и причината за това е, че постоянно преяждах и си купувах много излишни неща, които както Вери каза хем се тъпчех с тях, хем не ме наяждаха... сега просто знам какво искам да ям и съм постоянно сита, без да харча прекалено :)

...

Аз също бях така - сладко-солено-сладко-солено-бири. И след 20 минути пак крейвинг...
Иначе гласувах, че ми излиза по-скъпо, обаче имах предвид чистото хранене като цяло. Много по-евтино е да караш на хляб, маргарин и кремвирши, отколкото (примерно) на авокадо, кокос и сьомга.
Преди, както съм писала, бях на 60% животински мазнини, тогава ми излизаше много по-скъпо. Суровоядството е по-евтино от ВМНВХ, но пак е по-скъпо от храната в "Матрицата" :Р
« Последна редакция: 11-11-2009, 14:31:58 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #27 -: 03-12-2009, 04:53:17 »

 ВМНВХ  е поредната измишльотина. Белчо Христов със завидни знания по Молекулярна биология разби заблудите на Милко Георгиев
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #28 -: 14-12-2009, 03:51:52 »

ВМНВХ  е поредната измишльотина. Белчо Христов със завидни знания по Молекулярна биология разби заблудите на Милко Георгиев
Така е :fun_096:. То се иска да знаеш кое как действа, преди да даваш акъли.
А и Белчо Христов е много позитивен. И - страхотен бизнесмен, има подход и добра реклама :Content_14:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #29 -: 14-12-2009, 08:16:41 »

Здравейте!
1. Много зависи какво купуваш - качеството, в сезона или не. Мен това най-много ме удря в джоба. Пример: Орехи - обикновени 17$/кг, органични(био) 80$/кг.
2. Суровата храна почти не я чувствам. Смила се много бързо и малко се задържа в стомаха. Друго е да удариш една мазна пържола и да ти е тежко и на другия ден.

По точка 1. Мисля си, че прекалено голямата разлика в цената си е по-скоро спекулация, отколкото реални по-високи разходи за производство. Пример: Зад паркинга пред блока както и на лозето имаме няколко десетки ореха. Някои са садени, други саморасляци. Грижи никой не полага. Единствено се берат на есен от който не го мързи. Та разлика от до 500% не я оправдавам. По-скоро като при "марковите" стоки, плащаш за марката, а не за качеството на стоката. Примери и тук мога да дам... Друг е въпроса колко Био-то е Био. Закони, контрол и т.н. Но това е проблем за цяла друга тема.
Но в края на крайщата плащам и се надявам да е за добро.
« Последна редакция: 14-12-2009, 08:32:04 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #30 -: 16-12-2009, 14:38:29 »

Аз не мисля че ВМНВХ е измишльотина, напълно логично е. Вече съм на суровоядно ВМНВХ - както писах, на моя организъм слузообразуващите продукти му действат доста зле.
Нищояде, мерси за ресурса ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Lollita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
  • Starting a raw, live food diet
    • Information Security
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #31 -: 30-12-2009, 12:09:13 »

Зависи.. Принципно ако искаме да се храним здравословно си е факт, че е скъпо... Нека да споменем цената на добрия зехтин, или пък т.нар. биопродукти (не знам колко са био). Или примерно има продукти които ме изумяват с цените си 1 кг сушени смокини около 20 лв, да не говорим за кедрови ядки (все още нито съм ви виждала, нито съм ги яла).. Но това са безумни цени за скромния ми бюджет.. Но все пак човек има ли желание надявам се че може да се справи и с по-скромен бюджет и пак да е горе-долу здравословно...Въпреки, че обожавам сушени плодове, а в тях май масово слагат Е 220 мисля... :surpris_23:
  Така, че гласувах, че все още не мога да преценя, но е факт - здравословното е по-скъпо!
 
Активен
Go, Go Man United

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #32 -: 30-12-2009, 12:34:26 »

Аз ползвам зехтин от 23 лева,нефилтриран. Колкото е кило луканка.Килото луканка може да се изяде на едно ядене семейно,а зехтина ,не.Следователно е по евтино. Като отида на борсата и заредя ядки и семки,със сто лева караме цял месец,а купувам много видове. Кедровите са 21лева половин килограм,но те се ядат по малко,доста са мазни.Даже остават и за другия някои семки(тиквени и слънчоглед) Ако се купуват меса,салами луканки,кашкавали,сирена,салати(млечни,руски,разни такива),да добавя и сладките,шоколади,торти,консерви и разни такива,суровото си е евтино направо.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #33 -: 30-12-2009, 13:40:57 »

Суровоядството е значително по-евтино!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #34 -: 30-12-2009, 15:28:18 »

Дори и на баничка с боза да караш, пак има вариант суровоядството да ти излезе по-евтино ;)
Някои ядки и масла са скъпи. Но семената са супер евтини. Кълновете сам си ги правиш и ти излизат без пари. А за готвенето колко ток се плаща?!? Ами другите неща дето Бенато ти ги изброи...Ами тва че не даваш пари за лекарства...не ходиш по лекари...не влизаш в аптеки...
Добър зехтин можеш да намериш и за 12-13 лв. Ядки има вариант да ядеш от евтините - слънчоглед, тиквени, орехи...Повечето семена са ти около левче...даже има и за стотинки дори...и то половин кило...пшеница, ръж са по 86 стотинки ;D
Трябват ти няколко месеца да поекспериментираш и да натъкмиш бюджета ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #35 -: 31-12-2009, 11:07:02 »

Може да се кара и по скъпия вариант и по евтиния. Например ако ядем сезонни неща излиза изключително евтино.
Например - отивам на Четвъртък пазара и за 10 лева купувам 1 зеле, 1 кг моркови, 1 цвекло, 1 глава целина, ряпа, рукола, магданоз, копър, пащърнак, лимони. Почти всяко от тях е някакви стотинки или максимум левче (без лимоните). С такива зеленчуци карам седмица та и повече. Бях 2 седмици на салати и направо без пари  :P ми излизаше хапването. Чувствах се много добре. Та гледам да я карам по сезонно вече, не точно заради парите, но и защото не искам да ям маруля и домати отгледани в разтвори на химични елементи.

Вече ако искаме да си правим някой и друг десерт, там може да вдигнем бюджета - какаовото масло или кокосово са си скъпи, но и не само те - макар че ако се замислим - не е ли скъпо и маскарпонето.
Пък и парите са за това - да се харчат  tooth . Колкото повече харчим, но без мисълта за безпаричие, а обратното, толкова повече пари ни се връщат. Но това последното е малко извън темата.
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #36 -: 04-01-2010, 09:49:55 »

Аз да се похваля,че нашите марулки станаха още в началото на декември и си хапваме чиста и свежа салатка,лукчето е малко,но няма кой да го чака  :Appetit_17: :laugh: На пролет ще посеем нови,живот и здраве.
Сезонното и локалното е и най полезно ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #37 -: 04-01-2010, 11:38:26 »

 :kisss:Ами, че аз още си бера спаначец...ама и той си става ...особенно когато го гледа баба мързелива...
Веднаж го насях и от тогава само си го бера и кося като направи семената...оставям ги на местото.Там са и старите корени и новите семена.Което по-рано излезе от него почвам.А пък брюкселското зеле май ще го бера на  пролет   tooth :essen:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

bianka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #38 -: 25-03-2011, 16:51:44 »

Здравейте,
Не съм суровоядец (и не обичам тези определения особено  :angel:), но голяма част от храната ни е сурова/био, и определено ми излиза много по-скъпо от преди. Когато наблягам на сурова храна огладнявам по-бързо и някак си не ме наяжда, обратно на това, което бяхте писали отгоре :) От друга страна, оцеляването ми в офиса на сурово излиза доста скъпо. Пример - сок фреш 1/2 литър и пакет сурови ядки Детелина - 10 лв. И това само между другото хранене! Студенопресовените масла, кокосовото масло, т.нар. супер храни и т.н. са скъпи също. С две думи откакто станахме веган с приятеля ми, по-голямата част от заплатата ми отива именно за храна, което е нелепо просто и се чудя аз ли нещо не правя като хората  :surpris_23: Излиза, че работим, за да се храним, а не мисля, че точно това е идеята да ходиш на работа  :Confus_34:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #39 -: 25-03-2011, 18:51:16 »

Цедиш си сутрин кило портокали и фреша ти излиза един лев.
Зареждате се с ядки от борсата, вместо 6-7 лева за 200грама шам фъстък,даваш 2,80.
Кило авокадо е 5,50лв. ще ви стигне за два дена и на двамата.Домати,марулки.
Зехтин от метро за 12 лева литъра.
Супер храните са глезотия,може да са по рядко,аз примерно скоро не съм купувал нищо по специално.
Те са като да си купиш скъпа риба. ;) :laugh:
Правиш си крекери и сладки,семената и зърната са евтини.
Ако хапваш картофки,леща,кафяв ориз и боб,нещата вече отиват към евтиния. tooth
Аз тяка ям,някой ден на 100% сурово,някой ден на горе изброените. :essen:
Между другото,тази седмица мангото е 1лев в Кауфланд и се отдадохме на него,куил съм 21 бройки до сега  tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.179 секунди с 25 запитвания.