Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Кое ни излиза по-скъпо?
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Кое ни излиза по-скъпо?  (Прочетена 38818 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« -: 13-06-2009, 01:23:46 »

Здравето няма цена, но все пак би било интересно да разберем дали може да се очаква промяна освен във физическото и психическото ни състояние, и в портфейла ни след преминаването на суровоядство Smiley
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #1 -: 13-06-2009, 02:53:01 »

И аз много пъти съм си задавала този въпрос. Още повече, ако трябва да купувам био, което тук засега ми е скъпо. Много малко неща в момента са ми био. Имаме една програмка за домашно счетоводство, но от февруари. Не мога да направя сравнение, защото тогава засилихме и суровоядството. Да кажем, че последните 2 месеца имаме леко увеличение в разходите за храна, не е фрапантно. А и може да е нещо моментно.
От друга страна пък, при готвената храна много повече продутки отиват, за да се нахраниш и да се чувстваш сит. При суровоядството, поне аз така си мисля, се яде по малко, на често и разнообразно.
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 13-06-2009, 11:10:58 »

аз за себе си гласувах, че предишното хранене ми е излизало по-скъпо и причината за това е, че постоянно преяждах и си купувах много излишни неща, които както Вери каза хем се тъпчех с тях, хем не ме наяждаха... сега просто знам какво искам да ям и съм постоянно сита, без да харча прекалено Smiley

при суровоядството има и една друга подробност, че плодовете и зеленчуците много си менят цената през различните сезони, така, че може би в един момент да ви излиза по-евтино, в друг по-скъпо... анкетата е по-скоро за някакво средно сравнение, доколкото можете да направите такова... Smiley
Активен

vasilena
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1059

« Отговор #3 -: 13-06-2009, 11:51:15 »

Да и аз съм на мнение,че цената на плодовете и зеленчуците варира и то как Shocked понякога....В този смисъл понякога може да ти излиза по-евтино да си суровояд,друг път пък точно обратното....Като се замисля и ядките държат цени хич да не е,но пък поне знаем,че си даваме парите за нещо,което си струва намигам
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #4 -: 13-06-2009, 13:31:31 »

На мен лично ми излиза по-скъпо, поне засега. Но в общи линии все още опипвам почвата, тоест, има много нови продукти, които изпробвам, и които досега не са ми били познати. Те не са масово разпространени, повечето са био, затова е нормално да са по-скъпи. Навсякъде по света био продукцията е по-скъпа. Но, в крайна сметка, гласуваме с портфейла си. Засега не ми е проблем, вмествам се в бюджета си Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

« Отговор #5 -: 13-06-2009, 15:10:51 »

Био продуктите наистина са по-скъпи, но поне знаеш какво ядеш, ям много плодове и зеленчуци, но пък и наистина вече като не си купувам разни боклуци за храна разходите, като че ли се уравновесяват.  А и покрай пречистванията, ям по доста по-малко и се чувствам много по-добре  намигам Така че наистина бих казала, че промяната в разходите ми е малка  Smiley
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: 13-06-2009, 15:19:30 »

и все пак... ако погледнете от друга страна, като начин да пестите пари за ваксини, антибиотици и други лекарства, защото дори тривиалният грип зимно време едва ли ще ви хване... тея вируси явно не са суровоядци и бягат от нас Grin

:Smiley :Smiley :Smiley
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 13-06-2009, 15:35:15 »

Наистина е така Grin
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #8 -: 13-06-2009, 17:41:15 »

При мен разлика в бюджета няма, защото винаги съм се стремяла да купувам висококачествени продукти и ако видя био продукт го предпочитам. Плодовете и зеленчуците преобладават в менюто ми както преди така и сега.
Активен

enterosan
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 110

« Отговор #9 -: 13-06-2009, 20:24:05 »

аз пък си мисля, че за този един месец време харча доста по-разумно и успявам да си планирам разходите, защото знам какво ще ям във всяка една част от деня. Когато не се храня така, когато отида в магазина се чудя какво да си купя и накрая стават доста нещата, който скачат в количката ми :Smiley
Активен
jj
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #10 -: 13-06-2009, 22:56:47 »

Много зависи от момента при мен.
Но определенопо-скъпо ми излизаше преди,да си опитам и от това,и онова,и другото и ох ставаше една каша... Cheesy
до преди няколко месеца почти изцяло се хранех навън,и да определено отиваха мн.средства.
В началото като се заинтересувах от срв,ми бяха особено интересни специалните храни и добавки,кухненски прибори и вс.в тази сфера.Да опитам нектар от агаве,водорасли и разни други нещица. Мда,в самото начало има разход-то е все едно се пренасяме в нова къща и тр.да си вземем кухненски принадлежности и да си вземем подправки и прочие.
Но като цяло пестя мн.време и средства.
Сега лично за себе си видях кое ми допада най-много,има неща по които не се прехласвам ама хич,други които повечко обичам.
Добавките и специалните храни в срв мн.не ме блазнят,то и там си е малко комерсиализация.
Най-са ми любими местни пазарчета с хорица,продаващи местна сезонна прясна и прекрасно ухаеща продукцията си.
Апетита ми е по-голям през зимата(наблягам на зърнени),лятото като се сетя за храна-я плодче,я салатка с ядки.Ама да седна да готвя мн.нямам време.
Но дори да ми излиза по-скъпо някой път(ако посетя срв ресторантче напр.),то е да се поглезя малко,за мое добро.
при мен тук на цената на-200гр.качествено сирене,1 био кис.мляко,пълнозърнест хляб и 6 яйца= 10кг.разнообразни плодове,2кг.различни салатки+5 пакета кълнове,500гр.разнообразни ядки,5кг.разни зърнени(за покълване).
Вариант 2 ми е по-изгоден и по-приятен!
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #11 -: 14-06-2009, 06:04:10 »

С т.нар. супер храни и аз мисля, че много се спекулира. Ония ми ти годжи беренца растат по улиците в Китай. Smiley Кат в България кестените.  Cheesy
Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #12 -: 14-06-2009, 07:00:34 »

Естествено,всичко е за пари!То ако ги слушаш и пиеш всичко,водорасли,амино киселини разни,дрожди,гинко-минко и.т.н. няма да ти стигат парите за нищо Grin Grin Grin
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Talita
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 50

Give me the key to set your heart and spirit free

« Отговор #13 -: 15-06-2009, 11:55:34 »

При мен специално по-скъпите ядки се балансират с това,че си отглеждам кълнове, което излиза супер ефтино и вкусно и полезно. А иначе плодове и салатки винаги съм яла по много. Полезността, която получавам за парите си е в пъти повече, така че от тази гледна точка сега съм по-добре Grin
« Последна редакция: 15-06-2009, 13:48:39 от Talita » Активен
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 486

« Отговор #14 -: 15-06-2009, 13:44:12 »

При мен разлика в бюджета няма, защото винаги съм се стремяла да купувам висококачествени продукти и ако видя био продукт го предпочитам. Плодовете и зеленчуците преобладават в менюто ми както преди така и сега.
Деси, съвсем точно се отнася и за мен.
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #15 -: 15-06-2009, 17:58:35 »

Идвайте в Пловдив на борсата,цени народни: Бразилски орех-12,50
бадем 10,50    лешник-11,5    макадамия 23,00
цена в лева за килограм Cool Cool Cool Cool Cool
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 15-06-2009, 18:03:35 »

benato, за коя борса говориш? Цената на бразилския орех ме впечатли.
Активен

benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 15-06-2009, 18:05:34 »

Първенец,и другите са си за впечатление намигам намигам намигам намигам
Активен

GO GREEN
vladi
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 15-06-2009, 18:08:13 »

Мерси, мерси  Smiley Не съм се сетила да си поръчам ядки от там, обикновено кашони с ябълки пътуват от Първенец към мен  Cheesy
Активен

Ками
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 15-06-2009, 18:13:29 »

Доста впечатляващи са цените при вас . . . като минавам през Пловдив, непременно ще се отбия до тази борса  намигам
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Кое ни излиза по-скъпо?
Отиди на: