Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пъдпъдъчи яйца във Варна.  (Прочетена 54864 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #20 -: 03-01-2012, 13:58:15 »

bpa, ти 100 яйца за колко време ги ядеш и усеща ли се промяна във вкуса като започнат да се развалят?
Активен

Psychonaut
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #21 -: 03-01-2012, 15:54:43 »

bpa, ти 100 яйца за колко време ги ядеш и усеща ли се промяна във вкуса като започнат да се развалят?

Много зависи за изяждането... Ако ги направя на майонеза, може да ги изям и за 3-4 дена максимум Smiley  ам-ам амии... знам ли
Но като си ги ям по 10-тина на ден, може да изкарам и 10 дена. Брат ми съвестно ми помага, и затова досега не съм усетил промяна във вкуса в посока развалено. А и те са доста трайни в сравнение с кокошите, защото ципата под черупката е много по-здрава и дебела, а и като ги държиш на хладно, нямаш никакви грижи за 10 дена  мъдър.

Повече от 10 дена  не са се задържали при мен, а ако са се задържали, брат ми ги е изяждал след термична обработка.
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: 11-01-2012, 14:57:27 »

Най-накрая дойде и моята партида! Не знам какво толкова се мусят хората на суровите яйца...На мен са ми вкусни  ам-ам
Активен

Psychonaut
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3936

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #23 -: 11-01-2012, 21:02:36 »

Разбира се . Прекалено са се изфинили.. Smiley
(освен ако  изобщо не ги разбъркват, тогава наистина е блудкаво)
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 12-01-2012, 09:51:45 »

Ортодоксален приятелю, добре дошъл отново при нас! (С поредния си n-ти ник ,вероятно двайсет и втори..) Така или иначе тук хората те надушват , използвай си  своя си ник.  Smiley
Щом толкова се гордееш с поста , който изтрих, да го възстановя? Ама не виждам чак толкова особена съдържателност в това,  че  "суровите яйца са като жълти сополи" . Все пак си човек с две висши образования..
 Можи би  в някой форум ,където пишат второкласници ,  наистина би бил доста ценен, не знам Smiley .
« Последна редакция: 12-01-2012, 10:04:10 от бате Бино » Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: 12-01-2012, 10:17:27 »

За другото си прав, "мини кокошките" наистина ги отглежда в клетки. Но аз и тук съм измислил вариант- Още днес ще му предложа да почне да ги отглежда  на свобода в гората .
Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: 13-01-2012, 10:39:05 »

Ортодоксалният приятел  понеже ту се материализира , ту изчезва , да му отговоря все пак с няколко реда:

-Човече , думата "реклама" има друго значение.. Как ще "рекламирам" нещо , от което не получавам и стотинка? Не е хубаво да се говори лошо , когато истината за нещата е съвсем друга.
  Купувам си яйцата на същата цена, на каквато купуват и другите. А "производителят"  Петьо е толкова производител, колкото всеки втори човек на село, който си гледа животинки. Той не е сертифициран и не може да зарежда супермаркети. Продава на няколко човека само. В момента е даже на загуба!! А когато не е бил, е ставало въпрос за 100-150 лв на месец! Това ако е бизнес за теб.. Ела в Кичево да го видиш как живее, каква кола кара, как е облечен.. Ще го съжалиш! Това е съвсем друга порода човек. Човек с голямо сърце. В началото настоявах да му ги купувам по 20ст. ( за да не вземе и той да фалира като другите и да търся пак нов производител) Той вика - "Не.Аз съм си решил по 15ст.""  Това е остатъчно да прецениш един човек!    Познавам го вече много добре , всеки път като се срещаме да вземам "стоката" си говорим по половин час. Живее с 450  лв на месец (работи ,знаеш, - охрана) има семейство. Ако изкара някой лев от яйцата - това му е "печалбата". Съчувствам на човечеца, това е всичко. 
Няма пазар за тези яйца. Ако ти или някой друг намери пазар - Петьо на едро е готов да ги  дава по 7 ст. Продай ги по  20, по 30 ако можеш.. Това е вече бизнес, но няма пазар. 
 Не е добре да генерираш лошо в сърцето си . (особено без повод..)

- За клетките си прав. Кофти е да живееш в клетка, но специално за питомните пъдпъдъците това МАЙ не е толкова проблем, както за други животни. Щом пеят постоянно и се размножават.. Аз не бих пял, но те пеят, при това силно Smiley   ( може да се проучи , има литература бол )

- породата на птиците. Да, вероятно има и други породи, които снасят още по-полезни яйца. Обаче струват скъпо  и няма кой да ги купи. И после да купи едни още по-скъпи яйца. Ще фалира следващия месец. (Така че не може да се разглежда като вариант. Само си чешем езика.)

- Смеските , с които се хранят. Да , и аз не знам какво има вътре. И няма как да разберем на практика. Но няма и алтернатива май - И Петьо , а и предния производител,от когото вземах,  се мъчиха да си правят сами фуража! (което пак Е ПОКАЗАТЕЛНО ЗА САМИЯ ЧОВЕК! - иска да знае с какво си храни пилетата, ) Мелиха разни семена, смесваха.. ОБАЧЕ ПТИЦИТЕ СПИРАХА ДА СНАСЯТ. Не снасят по цял месец! А повече да чака кой ще си позволи.. не е рентабилно. За мен няма обяснение. Питах доцента. Той също май не успя да даде задоволителен отговор. Затова им дава смески , обаче добавя разни семена и от себе си. Това е положението, друг вариант - някой ден като си ги завъдя сам. Smiley

- Кокошите яйца от свободни кокошки. Сравнение за хранителност и полезност - само в лабораторията.
 Но сурови са леко опасни . Може да прихванеш разни болести.  Аз лично не рискувам. Докато пъдпъдъчите - никога никой не се е заразявал от нещо! Аз за 2 г. толкова яйца изпих , как едно не се случи да е развалено..
  А и кокошите са потенциално аллергизиращи. Докато пъдпъдъчите - не.

Стига толкоз, че пак ще кажеш - тоя толкова изписа , няма как да не взима някой лев от това .  Smiley
Активен

Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 13-01-2012, 13:00:24 »

Aз вече 3-ти ден пия по 8 на ден и мога да кажа, че съм много доволна. Преди стомаха ми се подуваше от огромното количество плодове/зеленчуци и не винаги успявах да се заситя качествено, но яйцата решиха този проблем.
Активен

Psychonaut
DeNiro
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

« Отговор #28 -: 13-01-2012, 21:48:00 »

Виждам, че вече във форума се говори и за животински продукти.  Честно казано не разбирам защо суровоядството трябва да се ограничава само до растителната храна. Това за мен си е закостеняло мислене. Какво и е на животинската храна в суров вид(изключвам млякото)? Например, какво имате против суровата риба? И оставете простотиите с паразитите. Има прясно месо, има фризери, има сигурни източници на храна, винаги има начини. Четох за изследвания на д-р Уестън Прайс в тази област. Племената с най-дълголетните жители са се хранели именно със сурови животински продукти.
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #29 -: 15-01-2012, 11:35:24 »

Духовната страна на въпроса
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 15-01-2012, 11:41:26 »

Aз месо, било то и сурово, не бих яла, много бавно се разгражда и само ми бави метаболизма...
Активен

Psychonaut
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #31 -: 15-01-2012, 11:46:13 »

Само за това ли Теодорче ? Ти откъде купуваш пъдпъдъчите яйца ? ние ще трябва да употребим черупки Smiley
Активен
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: 15-01-2012, 20:00:53 »

Бавният метаболизъм причинява достатъчно и изобщо не е за пренебрегване. Иначе аз и черупките ям, само ги накисвам във вряла вода за дезинфекция. Взимам ги от въпросния Петър.
Активен

Psychonaut
sabinka
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #33 -: 22-01-2012, 23:00:37 »

Бате Бино, толкова подробно е обяснил всичко, че чак да му се прияде на човек. :)Аз съм решила да си взема и да пробвам, но преди това ще помоля най-учтиво  бате Бино да даде мнението си по следните въпроси, които ме вълнуват. Може ли да се вярва , че въпросните яйца могат да се употребяват спокойно в суров вид от бременни жени? След като имат малко детоксикиращ ефект,т.е очистват кръвта и се борят срещу някои тежки метали, това няма ли да навреди по някакъв начин на плода? Доколкото съм чела за тях и от други източници, навсякъде пише, че няма опасност от салмонела. И второто ми питане е дали приемайки ги всурово състояние, си набавяме и  Б12 ? Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: 23-01-2012, 10:25:20 »

Учтиво отговаряме на Сабинка . Smiley
1. Не само "може" , но и трябва да се употребяват  от настоящи, от бивши и от бъдещи бременни . Smiley както и от кърмачки. ( Ние употребявахме и продължаваме. Опасност никаква. Полза - значителна . )
2. Точно вит. B12 май не открих ( http://www.sunduk.ru/receipts/prods/p10440.htm) Но други откриха , че той се произвежда в дебелото ни черво, както "незаменимите" аминокиселини, вит.С и още няколко други "низгвернати" ... Обещал съм да спусна информация скоро.

Ето част от пост дори в културистичен форум:  " Повторяю, от перепелиных нет алергических реакций. И холестерина они содержат намного меньше. Всё испробовано на личном опыте.
Я употребляю перепелиные яйца месяцами (по 2-3 месяца, потом перерыв). ОРЗ не болею (вобще), гемоглобин выше среднего, член стоит колом. Какие ещё вопросы?
"
(членът му бил като кол  на човека Smiley )
http://www.ironflex.com.ua/phorum/index.php?showtopic=2042&st=10

Ако знаеш руски и имаш време , можеш да четеш на воля. Ето го руския голям пъдпъдъчи форум:
http://perepel.com/forum/viewforum.php?f=10
http://www.perepelka.com/
« Последна редакция: 23-01-2012, 10:27:04 от бате Бино » Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 23-01-2012, 10:41:11 »

Тук в друг форум обикновени хора споделят за ефекта от тези яйца.
http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=3831.msg211458#msg211458
(надявам се да се разбира, специално този текст не е труден и за незнаещите руски.)

"От себя добавлю (уже писала Наталье на страничке Ларисы) еще несколько отзывов:
- моя годовалая дочь в пользу перепелиных яиц отказалась от куриных (домашних!);
- мой муж - аллергик, острая, соленая пища, куриные яйца дольше 3-х дней - вызывали обострение,  пьет перепелиные каждый день уже 8 месяцев, сезонная аллергия прошла незаметно, ушла изжога;
- кум - с хроническим гастритом - на полгода забыл о регулярных обострениях;
- соседка забыла о постоянных простудах своей дочери;
- знакомая рассказывала о мужчине, который имел проблемы с зачатием ребенка, и после регулярного употребления перепелиных яиц жизнеспособность (активность) его половых клеток (сорри за интимные подробности) возросла до 98%
."
[/u]
"У меня нормализовалось давление после употребления сырых перепелиных яиц в течение нескольких месяцев. Когда же избавилась на зиму от перепелок, давление снова стало подниматься. Так что на днях получаю заказанные перепелкины яйки и теперь уж не буду избавляться от перепелок. Просто держала их не там, где надо."
« Последна редакция: 23-01-2012, 10:52:18 от бате Бино » Активен

Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: 23-01-2012, 11:53:04 »

"Младите" не сме го учили като задължителен по програма - все едно чета разбъркана кирилица.
Бате Бино, ти се караш като постне някой на английски, обаче за руския не ти прави впечатление...  мъдър
Активен

Psychonaut
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 23-01-2012, 14:17:07 »

Не се карам , Теодорче , а напомням какво се изисква от администратора на сайта.  Един път съм постнал и аз в нарушение, за последно ще бъде. Но виждам, че на английски линковете валят..  
Сравнението между двата езика е неуместно, знаеш на всички "млади" , които не сте го учили , родителите ви или по-големи братя и сестри го знаят до един и за секунди ще ви го преведат.  Ама колкото да ме хванеш натясно..
(Принципно си права.)
Активен

Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: 23-01-2012, 15:21:07 »

E, не ми е цел да те хващам на тясно, просто се дразня като не разбирам нещо.  ухилен А и като цяло мисля, че в момента английския е много по-универсален език, защото го говорят и млади и стари и всякакви. Но за който не го разбира, сега виждам какво му е и подкрепям постването с превод(или поне на важната част).
Активен

Psychonaut
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 23-01-2012, 15:36:31 »

Английският не е универсален език , говорят го много малко хора , но предимно млади. А виж руският е друга работа, всички сме го учили в училище задължително и много хора го знаят добре. Е дори и Стоичков каза очен многа , но това е друг въпрос  ухилен  ухилен  ухилен.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: