Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пъдпъдъчи яйца във Варна.  (Прочетена 54263 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3927

дипломиран рекреативен специалист

« -: 16-06-2011, 11:59:12 »

В нашия форум почитателите на този продукт не са много ,  това го знам Smiley , но въпреки това да спомена  ,че  съм намерил добър и надежден източник, ако някой почне да се изкушава все пак Smiley

Писали сме доста за тази супер-храна, по-долу  ще схематизирам  набързо някои нейни достойнства и "опции" за потребяването й  Smiley , но първо да дам "конкретиката "   за тези , които са вече запознати.  

Човекът се оказа много отговорен, сериозен и с добро сърце (  много е важно, знаете , всички животни са много чувствителни и поемат вибрациите  на "хазяина" си , които предават после на нас, потребителите на "продукта " им.  Ако са овиквани , оругани и тормозени , това ще поемем и ние след това ..)
 -Тестван е -  ако каже ,че яйцата са от днес, значи са от днес. Ако обещае определено количество за определен ден - ще го бъде!
- Продуктът му е изцяло БИО. Не се използват никакви "подобрители" .
-яйцата са оплодени .( мога да споря с всякакви доценти, вкл. и с тези при които съм ходил на консултация по този въпрос, че това е от значителна важност, нищо че в дебелите им книги не се споменава Smiley  знаем, не всичко е маттерия  Smiley )
-  няма "печалбарски" манталитет, което е видно и от цената за 1 бр. - 15 ст. (Комерсът винаги дразни  такива като нас - "некомерсиални")
( Явно го прави повече за да се чувства полезен, което важи и за мен - не получавам никаква комисионна от него, гледам само да има някаква клиентела , че да не вземе да се откаже като предните двама , с които се занимавах и имах ядове  ..)

ПЕТЪР  - 0878 317860   (живее в с.Кичево, работи във Варна )

Важно:   тези яйца нямат нищо общо с яйцата ,предлагани по веригите , стояли незнайно колко по рафтовете, произведени незнайно по какъв начин и  с какви "препарати"  , яйца, които са и неоплодени , а и на доста по-висока цена Smiley   !  

Да, яйцата са животински продукт, но  такъв е също и драгоценния медец Smiley ( чието качество зависи най-вече от ферментът, който отделят пчелите за неговата "изработка" .
Наистина , птичките са в клетки , но щом снасят , значи не се чувстват толкова зле Smiley  
( Пъдпъдъкът е много деликатна птичка ,нещо не му ли е наред , веднага си отмъщава като спира да  снася Smiley )  
  Дори и да не се тачат от личности със "строг суровоядски вегански морал", пъдп. яйца могат с чиста съвест да се препоръчат на техните  бащи , майки , деца, дори свекърви, които имат от "не съвсем здравословни"  та чак до "брутални" хранителни и житейски навици, които се опитват да компенсират с  мощна употреба на всякакви капсулки , прахчета и добавки от нейно величество АПТЕКАТА.  Пъдпъдъчите яйца ще ги бият всички ,взети заедно!  
( Аз вече доста време потребявам редовно по 7 на ден, но това да не се счита за агитиране! )  

Малко за яйцата   .. Smiley
- високо съдържание на витамини, минерали,  незаменими аминокиселини, цял спектър биологично-активни вещества , оказващи стимулиращо, имуномодулиращо, лечебно действие на целия организъм  .Което прави яйцата не само супер хранителни , но и целебни.
-  за разлика от кокошите, не предизвикват алергии, даже напротив - потискат ги.(заслугата е на специалния белтък овомокцид, който използват за производство на противоалергични средсва)
-  пъдпъд. яйца не се развалят никак лесно (заради аминокиселината лизоцин, възпрепятстваща развитието на микрофлора. Влияе отрицателно и на туморните процеси. Задълбочени изследвания на заслужилият деятел на науката проф. Э.Г.Щербаков )
- нямат холестерин, повишават хемоглобина, очистват кръвта, извеждат радионуклеидите от организма. Подобряват слух и зрение.
-особено полезни за децата - подобряват физическото , умственото развитие, закрепват нервна система, имунитет, острота на зрение. (в япония дават на всички деца задължително по 2 яйца да си пийнат. На нашите дават боза с 3 вида подсладители и два вида консерванти )
- изразен лечебен ефект при сърдечни болести, астма, безплодие, алергии,екземи,      извеждат камъни от бъбреци, черен дроб, жлъчен мехур.. и куп други.
- засилват половата потенция (насищйки директно простатата с важни хранителни съставки), забавят "изстрелването на куршумите"  Smiley
- много ценни за бременни и кърмачки (  насищат организма с ценни съставки, най-вече     първокласен органичен калций, увеличават "млекодобива"  )  
- особено препоръчителни за спортисти , културисти. Има отчетлив енергизиращ ефект!
-  отличен източник на калций! Вероятно най-лесно усвоимият- калциев цитрат. Получава се при заливане на стрити черупки с лимонена киселина, оцет.  Самите черупки също се приемат -   тогава се поема  калциев карбонат, но органичен, а не от аптеката.  Особено полезен е за деца над една годинка , вече поизоставили сукането.  )  
-  също и на мед, силиций, сяра, цинк и др. (общо 27 елемента)  Този състав на черупката освен всичко стимулира и  кръвотворната  функция на костния мозък. (което е особено важно  за всички нас , които сме безсилни пред настъпващата от всякъде радиация. )  

Подразбира се , че всичко това те ни доставят , само ако бъдат употребени сурови и са с давност няколко дни . (Нищо ,че трайността им е 30 дни на стайна температура. )

Тези яйца имат и едно друго приложение, за което ще пиша допълнително. Инфо на български за това няма.  За много хора , вкл. медици-клиницисти ! , един от тях познавам лично,   това е най-мощният имуностимулатор въобще! (Цери и от най-страшни болести.) Употребяват се по друг начин обаче.
« Последна редакция: 14-03-2012, 11:53:38 от hdeshev » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Mемория
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #1 -: 16-06-2011, 12:25:11 »

За мое голямо учудване, в подкрепа на тезата се изказва и д-р Гайдурков. За справка тук.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 16-06-2011, 17:02:27 »

Това не е теза, Меморийка.. Smiley   ,че да се приема или отхвърля от Гъдулков или Цигуларов Smiley
То е толкова "теза",колкото е теза и това, че да се яде сурово е здравословно Smiley , а да се нагърмяваш с джумерки е не  толкова .. Smiley
« Последна редакция: 16-06-2011, 17:04:59 от бате Бино » Активен

plm
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #3 -: 16-06-2011, 21:06:38 »

Тази статия ме накара да се замисля . Често усещам липсата на храна с животински произход, все кокошки си представям   Cheesy   
Активен
Mемория
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #4 -: 16-06-2011, 21:38:05 »

Знаех си, че ще стане на въпрос дали терминът е на място, но реших да си спестя тоя път една редакция. Smiley Така ми се пада като го подкарам през просото. Smiley Аз пък се наложи да питам чичо Гугъл що е джумеркаа... Ей така, за обща култура, нищо че явно не е животоспасяващ термин. Честито модераторство, между другото, време беше!

Пламене, какви кокошки, не ме стряскай! Smiley Гледай да имаш предвид "кокоши" (яйца). Та, за какво точно те накара статията да се замислиш?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 18-06-2011, 09:09:23 »

Е, нищо , Меморийка , дреболийка е това , не си струва кахъра Smiley

Забравих да добавя и тук ,че при мен  пъдпъдъчите яйца показват  и още един ефект - тежа поне с 2 кг по-малко, когато ги консумирам.( Бях спрял за около 2 седмици и веднага възстанових килца. Почнах ги и хоп- пак две надолу)
Имам и усещането ,че не ти разрешанат да качиш ,дори и да искаш!
За хората с преобладаваща "вата"  това  работи. Интересно е да се пробва и от другите , които по правило имат проблем със свалянето.
Активен

Alexandrina
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #6 -: 03-08-2011, 08:38:37 »

Бате Бино,

аз имам проблеми със свалянето и като си дойда във Варна може да тествам яйцата.
 намигам

Дядо ти Петър няма ли някой брат в Берлин, че да си поръчаме тук. Grin
В Германия и без това яйцата са минали покрай яйца, а зеленчуците и плодовете, съдържат само идеята за такива..
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 03-08-2011, 08:45:06 »

О да, заповядай. Само че, тренирай отсега да не се изтървеш да му кажеш "дядо" на Петьо, че може и да не ти даде Smiley   ( 40 годишен е ) 
Активен

Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #8 -: 23-12-2011, 09:50:01 »

Заинтригувахте ме с тези яйца.  ам-ам
Ще взема да ги пробвам
« Последна редакция: 23-12-2011, 10:01:23 от Theodora » Активен

Psychonaut
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 23-12-2011, 11:02:00 »

Крайно време беше , Теодорче. Smiley
Трудно се намира обаче сериозен и добросъвестен производител. ( За производители от голям калибър, които  зареждат Метро и Кауфланд изобщо не говорим, те не стават. )
  Понеже от това не се правят пари, болшинството в даден момент се отказват и зарязват всичко. Почнал си да вземаш от него, в един момент той ти казва - "ама аз ги изколих, защото не ми избиват разхода" .
   Този Петьо от когото купуваме сега , е четвъртият човек . Предишните трима отпаднаха , защото го правеха заради бизнеса , а не заради идеята. Такива не ти трябват.
    Затова е хубаво да се прецени човека, а не продукта ,   както аз винаги се стремя да правя ( винаги намирам начин да поговоря с хората повечко и ми стават ясни що за птици са Smiley Почти никога не бъркам в преценката си .)
« Последна редакция: 23-12-2011, 11:05:32 от бате Бино » Активен

Dima
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #10 -: 23-12-2011, 15:33:46 »

Бате Бино,привет,нали щеше да пишеш и за друго приложение на пъдпъдъчите яйца,онова,за което няма инфо на български:)Предварително се извинявам ако си писал някъде и аз съм го пропуснала:)Весели празници от мен!
Активен
sabinka
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #11 -: 28-12-2011, 11:39:33 »

Много ме заинтригува темата за пъдпъдъчите яйца. Онзи ден видях да продават и в БИЛА, но едва ли са био. Бате Бино, а да те попитам, ако си ги правя рохкави, няма ли да се позапазят свойствата им? Искам да ги правя предимно за половинката, а и аз от време на време хапвам яйца, но гледам да са домашни.Естествено, трябва и да са от източник като твоя. Идеята със сурови яйца някак не мога още да я възприема, освен ако не ги направя на майонеза.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: 28-12-2011, 21:58:03 »

Бих искал да ти доставя радост, Сабинче , като те излъжа , ама как да го направя .., ще ми бъде  за пръв път Smiley  
Естествено , че някаква част от хранителността им  ще се запази ( кой ли би могъл да пресметне) , но почти никаква част от лечебното им действие  няма да остане.  
А идеята "сурови яйца"  не е чак толкова невъзможна...
( "Невъзможното днес става възможно утре!"  - К. Циолковски )
  Достатъчно е да си спомним колко идеи ни се струваха "неприемливи"  когато бяхме  13 годишни Smiley

Диме, все се каня, ама пусто време все по-малко става. Нали знаеш, не мога да разкажа за нещо интересно само с две изречения Smiley  
« Последна редакция: 28-12-2011, 22:00:53 от бате Бино » Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 694

« Отговор #13 -: 29-12-2011, 13:03:21 »

Много ме заинтригува темата за пъдпъдъчите яйца. Онзи ден видях да продават и в БИЛА, но едва ли са био. Бате Бино, а да те попитам, ако си ги правя рохкави, няма ли да се позапазят свойствата им? Искам да ги правя предимно за половинката, а и аз от време на време хапвам яйца, но гледам да са домашни.Естествено, трябва и да са от източник като твоя. Идеята със сурови яйца някак не мога още да я възприема, освен ако не ги направя на майонеза.

Ами тогава прави си ги на майонеза, лошо няма  ам-ам
А ако се замислиш, ще признаеш, че си яла и сурови яйца (Белтък)  под формата на целувки...
Така че си правиш от жълтъците майонеза, от белтъците - целувки, и всичко си е на мястото.

А отделно можеш и да опиташ варианта с разбиването на суровите яйца, и добавянето на малко сол, или малко мед към тях, зависи как ще са ти по-вкусни, и ... гълташ Smiley  свиркам си
Активен

Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
com_pot
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #14 -: 29-12-2011, 13:13:20 »

Ам ... да споделя само.

Веднъж само съм пила сурови пъдпъдъчи яйца и то след като изчетох рекламата на Бате Бино това лято. Всъщност си получи божествен шейк с банан и киселец.

Само дето щях да съм благодарна, ако някой ми бе казал преди това да не прекалявам с количеството. Чукнах 6 яйца в блендера ... сториха ми се толкоз мънички ....  После щях да умра почти от пресита.

Тъй че ако сложиш 1 - 2 даже би трябвало да не се усетят. И правят превъзходна пяна на шейка :-)
Активен
sabinka
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #15 -: 29-12-2011, 17:30:02 »

Точно така, после се сетих и си казах: Майонеза! търкалям се от смях
Само да намеря домашни яйца и ще си направя, защото в Била, Сарфур и т.н. едва ли са "био".

Със сигурност ако се снабдя, ще пробвам и да си направя шейк. Пускам връзките по селата.  Smiley
Активен
bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 29-12-2011, 22:15:41 »

Точно така, после се сетих и си казах: Майонеза! търкалям се от смях
Само да намеря домашни яйца и ще си направя, защото в Била, Сарфур и т.н. едва ли са "био".

Със сигурност ако се снабдя, ще пробвам и да си направя шейк. Пускам връзките по селата.  Smiley

Предлагам ти варианта, който ползвам аз - с куриер от доставчика на Бате Бино - излизат на същата, ако не и по-евтина цена отколкото са във Фантастико, Била, Пикадили  ам-ам ам-ам
така ще ги имаш когато си поискаш Smiley
Недостатъка е, че за да оправдаеш доставните разходи, ще е добре да си поръчваш повечко наведнъж, но това не е голям  проблем, тъй като трайността им е голяма, а и веднъж като ти се усладят, ще почнеш да си поръчваш като мен по 100 броя  ам-ам ам-ам
Активен

Чува се глас от залата
Theodora
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 992

« Отговор #17 -: 03-01-2012, 11:10:52 »

Така.. и аз си поръчах 100 бр и трябва да дойдат до няколко дни. Само да попитам, трябва ли някаква захранваща схема преди да започна по 6-7 на ден?  помощ
Активен

Psychonaut
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 03-01-2012, 12:14:29 »

Не знам дали питаш мен, но нали темата е "моя", според мен можеш да почнеш и с 10 , няма да има проблем никакъв Smiley
Активен

bpa
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: 03-01-2012, 12:47:40 »

Не би трябвало наистина да правиш "захранваща" схема, освен ако не излизаш от гладуване, "плодуване" или някакъв друг ограничителен режим Smiley
Активен

Чува се глас от залата
Страници: [1] 2 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: