Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуването не е за всеки!  (Прочетена 27674 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Гладуването не е за всеки!
« -: 10-07-2011, 22:40:59 »

Здравейте. Откривам тази тема, защото според мен, гладуването може да бъде както безопасно за едни, така и изключително опасно за други. Аз лично бях 100% привърженик на гладуването. Преди 6/7 години правех курсове до 20 дена и се чуствах прекрасно. Имах усещането, че мога да повдигна планина, че ако подскоча, ще докосна облаците. Но уви в момента не е така. Години наред се храня нездравословно, както повечето хора в България. Поради здравословни проблеми години наред пия много хапчета(най вече за повишено кръвно налягане). Всичко това е затлачило организма ми и реших да се разделя с него, чрез гладуването, което в миналото ми бе помогнало. И точно тук ударих на камък. Ако някога с лекота правех дългите гладувания, сега не мога да издържа и ден. Нямам никакви сили, вие ми се свят, сърцето ми започва да прескача. Всичко това ме плаши. Затова реших да си остана на суровоядство. С плодовете и зеленчуците нямам проблеми. Чустам се приятно. Леко ми е и на душата и на тялото. Отворих тази тема за да алармирам, че чистото гладуване не е за всеки и че според мен е опасно да се прави на своя глава, а впечатленията ми от форума са, че повечето хора го предприемат именно на своя глава, без необходимите познания и без специализиран надзор.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #1 -: 11-07-2011, 00:46:27 »

Всичко това е затлачило организма ми и реших да се разделя с него, чрез гладуването, което в миналото ми бе помогнало. И точно тук ударих на камък. Ако някога с лекота правех дългите гладувания, сега не мога да издържа и ден. Нямам никакви сили, вие ми се свят, сърцето ми започва да прескача.

Това е напълно нормално и показва, че организмът е силно замърсен. Сам казваш, че си се тъпкал с лекарства. Какво да очакваш? А прочистващи процедури правил ли си?
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #2 -: 11-07-2011, 06:24:31 »

Хубаво е, че тази мисъл си я извел така да се вижда алармиращо отдалече като заглавие. Но струва ми се, че сама по себе си не е нещо неизвестно. Разбира се, че ако някой реши да предприеме този метод, ще (или поне би трябвало, надявам се, че ще) се информира подобаващо. Но дори да е изчел информацията само бегло, пак едва ли ще му убегне същото предупреждение. То се знае, че гладуване най-добре понася на (поне сравнително) изчистен организъм, с максимално плавно преминаване; че ако човек няма опит с това, по-добре да залага на еднодневни ежеседмични гладувания в рамките на седмици наред. И също, че води до скоростно отделяне на токсини, които трябва да се подпомагат по всевъзможни начини скоростно да се изведат от организма, иначе човек сам себе си натравя.

Като че ли ти знаеш всичко това на теория, но ти е убегнало този път да се съобразиш. Споделяш, че:
- Години наред се храня нездравословно
- пия много хапчета
- Всичко това е затлачило организма ми

Това са поне 3 противопоказания за начало. Също в един пост спомена, че при подготовката ти за плавно преминаване с плодове и зеленчуци си се натъкнал на нонстоп главоболие и избиване на пъпки. Според мен това е ясен признак, по който човек да прецени, че още му е рано.

Може би визираше мен като един от хората, които са започнали на своя глава. И сигурно отстрани така изглежда, така че благодаря за загрижеността! Но всъщност карам четвърти месец на 100-те процента сурова растителна храна, бях изкарала седмица преди това само на плодове и зеленчуци, после няколко само на плодове, така че няколкото ми дни на чай се получиха съвсем естествено и приятно.
« Последна редакция: 11-07-2011, 06:32:16 от Мемория »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #3 -: 11-07-2011, 06:30:09 »

Де Ниро, вероятно си искал да кажеш " Не е за всеки по всякакъв начин" :)
Това е ясно. При теб доста странно се получава наистина, но това не трябва да означава, че "не е за всички". Че дори и че не е и за теб. Нещо си се уплашил, сигурно е временно. ( Аз лично нямам обяснение каква може да е причината)
Иначе знаеш, нито един от големите гладолечители не поставя такава рестриктивна уговорка. Методът е изучен до най-малките нюанси , натрупан е огромен практичен опит в десетки специализирани клиники , .( за съжаление не у нас), пълен съм с доклади от конференции , разработки на академици, професори, клиницисти от най-различни специалности и методически указания на руското МинЗдрав
 Методът е (почти ) за всеки, но с отчитане на индивидуалностите и според тях - сроковете.  (За кратки срокове до 3 дни абсолютно никакви рискове няма, с изключение на няколкото противопоказания )
А ако смятаме да чакаме да се създаде ( или да ни го създадат :) ) този "специализиран надзор" у нас, има да чакаме още доста :)  
То навремето не се създаде ,когато имаше наистина някаква грижа за здравето, та сега ли , когато грижата е само за печалбата на концерните.
« Последна редакция: 11-07-2011, 06:34:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #4 -: 11-07-2011, 07:05:47 »


[/quote]

Това е напълно нормално и показва, че организмът е силно замърсен. Сам казваш, че си се тъпкал с лекарства. Какво да очакваш? А прочистващи процедури правил ли си?
[/quote]
Н съм правил прочистващи процедури. Дай някаква идея за такива
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #5 -: 11-07-2011, 07:11:36 »

Де Ниро, вероятно си искал да кажеш " Не е за всеки по всякакъв начин" :)
Това е ясно. При теб доста странно се получава наистина, но това не трябва да означава, че "не е за всички". Че дори и че не е и за теб. Нещо си се уплашил, сигурно е временно. ( Аз лично нямам обяснение каква може да е причината)
Иначе знаеш, нито един от големите гладолечители не поставя такава рестриктивна уговорка. Методът е изучен до най-малките нюанси , натрупан е огромен практичен опит в десетки специализирани клиники , .( за съжаление не у нас), пълен съм с доклади от конференции , разработки на академици, професори, клиницисти от най-различни специалности и методически указания на руското МинЗдрав
 Методът е (почти ) за всеки, но с отчитане на индивидуалностите и според тях - сроковете.  (За кратки срокове до 3 дни абсолютно никакви рискове няма, с изключение на няколкото противопоказания )
А ако смятаме да чакаме да се създаде ( или да ни го създадат :) ) този "специализиран надзор" у нас, има да чакаме още доста :)  
То навремето не се създаде ,когато имаше наистина някаква грижа за здравето, та сега ли , когато грижата е само за печалбата на концерните.
Ами честно казано се поуплаших. Чувствах се много дискомфортно. СНощи хапнах плодове и тази сутрин съм ОК. Ще трябва да почакам доста изглежда за да премина към гладуването, което имам огромно жлание да направя. Относно надзора, не точно това имах предвид. По скоро някакви консултации със специалист.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #6 -: 11-07-2011, 07:15:30 »

Това са поне 3 противопоказания за начало. Също в един пост спомена, че при подготовката ти за плавно преминаване с плодове и зеленчуци си се натъкнал на нонстоп главоболие и избиване на пъпки. Според мен това е ясен признак, по който човек да прецени, че още му е рано.

Може би визираше мен като един от хората, които са започнали на своя глава. И сигурно отстрани така изглежда, така че благодаря за загрижеността! Но всъщност карам четвърти месец на 100-те процента сурова растителна храна, бях изкарала седмица преди това само на плодове и зеленчуци, после няколко само на плодове, така че няколкото ми дни на чай се получиха съвсем естествено и приятно.
И аз мисля, че ми е рано. Иначе не съм виизирал конкретно теб. Дори от тази ти публикация разбирам, че гладуваш. Щом караш 4-ти  месец на сурова разстителна храна, това си е достатъчна подготовка предполагам. И аз смятам да последвам подобен пример. Успех
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #7 -: 11-07-2011, 07:49:23 »

Ето линкове към няколко по-разпространени пречистващи процедури:


Под всяка статия има и коментари, които също са доста информативни. Но ако имаш въпроси по някоя от темите, по-добре питай в самия форум, а не в сайта. Дано ти бъдат от полза!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #8 -: 11-07-2011, 09:27:21 »

Е да де , Де Ниро , специалист, и аз имах това пред вид :)   Ако намериш такъв, пиши за него. Има хора доста опитни ,но не са доктори. И не са провеждали мащабни научни тестове ,както в Русия. Така че  търсим "специалист ,който не е лекар " :)
Тоя проф. Ангел Ангелов ,дето издаде една чудна книжка, той не е доктор, но явно е доста напред, потърси го ако искаш.
Аз нали това ти думам -  у нас тази материя на научно ниво не е разработвана, не е тествана!
 ( С две малки изключения, едното от които е майка ми, като част от научния колектив към бившия институт по физиотерапия   във Варна. разказал съм някъде за това - още през 1984 приложиха лечебното гладуване по Брег като самостоятелен метод върху немалък брой пациенти астматици и хипертоници и проследиха ефекта му, засичайки голям брой физиологични показатели в лабораторни условия. С една дума - ефект има . Обаче си остана на ниво регион и  разказаха за това на една конференция . И толкоз. В министерството даже и не са разбрали. как да има специалисти по лечебно гладуване, като такова понятие официално   не съществува  :)
Плодовите пиршества на леля Емилова и на другата, Георгиева  не ги броим, то не е "гладуване" ,трябва да си направят самокритика и да си подменят терминологията. "Гладуване на плодове" е същото като "натурални сокове на прах" . )
« Последна редакция: 11-07-2011, 09:32:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #9 -: 11-07-2011, 09:51:01 »

Освен изброените причини свързани с пречистване,имам и теория.Обикновено хранителния режим на човек е доста богат на въглехидрати,които са основен енергиен източник.При гладуване бързото им изчерпване води до рязък спад на енергия.Организма трябва да премине на оползотворяване на собствените си мазнини.Това превключване е шокиращо и затрудняващо.Опитай така:храни се около месец само на салати с повечко зехтин или шарлан(твой избор).Идеята е да пренастроиш системата към горене на мазнини.Виенето на свят и прескачането на сърцето е от липсата на  глюкоза,пада кръвната захар.Трябва да се произведе от мазнини.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #10 -: 11-07-2011, 09:52:20 »

Колега де Ниро, защо не си отвориш едно дневниче и там си пльосни темичката, като я прекръстиш на "Гладуването не е за мен!" Предполагам модераторите ще ти съдействат.
Ще прощаваш, но в този раздел влизат и хора със здравни проблеми, отчаяни от Официалната медицина и твърдо решени да намерят начин да се борят за здравето и живота си! Не знам дали ме разбираш ... хората са отчаяни, трябва да преровят океан от информация, може би не им остава много ... и кво, първата тема дето им се набива в очи е твоето "Гладуването не е за всеки!". ... и защо не е за всеки, защото автора дори не си е направил труда да си направи една клизма или да вземе английска сол ...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #11 -: 11-07-2011, 10:47:34 »

Гладуването е за всеки  ;) Но не без подготовка естествено. Започни с един ден седмично, в продължение на поне половин година.
Не си прав за това, че хората от форума , които гладуват правят това необмислено.
« Последна редакция: 11-07-2011, 10:49:50 от Даниела »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #12 -: 11-07-2011, 11:30:30 »

Гладуването е за всеки  ;) Но не без подготовка естествено.
Така е, подготовката преди и захранването след гладуване са неизменна част от режима! Не може да шкартираш нещо и после да мърмориш, че и да се изхвърляш с подмятания от сорта "... изключително опасно", "... да алармирам, че чистото гладуване не е за всеки" и дъра-бъра!  >:(
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #13 -: 11-07-2011, 15:40:42 »

Абсолютно съм съгласна с Дани и сходните мнения. В момента не мога да направя повече от 24-30 часа гладуване. Не че не съм се опитвала, но ми става много много лошо. Мога без проблем да изкарам седмица или повече на лек режим - само сокове, житен, плодов и т.н.
Може би е добре да подбереш подходящите за твоето заболяване плодове и зеленчуци и да почнеш с разтоварващи или сокови дни на тях. Това, че в миналото гладуването е било възможно и приятно е добър знак. При мен и при майка ми НИКОГА не е било така...Капха, кво да пра'иш  :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #14 -: 11-07-2011, 20:14:14 »



Не съм правил прочистващи процедури. Дай някаква идея за такива
Преди да започнеш всякакво гладуване трябва да си пречистил поне дебелото черво и черния дроб. Да не говорим, че и противопаразитна терапия трябва да се приложи също.
Има доста материал в сайта:
http://www.zemianazaem.com/archives/149
http://www.zemianazaem.com/archives/94
Там са описани и въпросните процедури.
Купи си някоя книга за гладуване, виж как е при този и онзи и тогава си изгради система според индивидуалните особености.
« Последна редакция: 11-07-2011, 20:23:00 от Синева »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #15 -: 11-07-2011, 21:48:04 »

Освен изброените причини свързани с пречистване,имам и теория.Обикновено хранителния режим на човек е доста богат на въглехидрати,които са основен енергиен източник.При гладуване бързото им изчерпване води до рязък спад на енергия.Организма трябва да премине на оползотворяване на собствените си мазнини.Това превключване е шокиращо и затрудняващо.Опитай така:храни се около месец само на салати с повечко зехтин или шарлан(твой избор).Идеята е да пренастроиш системата към горене на мазнини.Виенето на свят и прескачането на сърцето е от липсата на  глюкоза,пада кръвната захар.Трябва да се произведе от мазнини.
Звучи логично. Благодаря
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #16 -: 11-07-2011, 22:02:40 »

Колега де Ниро, защо не си отвориш едно дневниче и там си пльосни темичката, като я прекръстиш на "Гладуването не е за мен!" Предполагам модераторите ще ти съдействат.
Ще прощаваш, но в този раздел влизат и хора със здравни проблеми, отчаяни от Официалната медицина и твърдо решени да намерят начин да се борят за здравето и живота си! Не знам дали ме разбираш ... хората са отчаяни, трябва да преровят океан от информация, може би не им остава много ... и кво, първата тема дето им се набива в очи е твоето "Гладуването не е за всеки!". ... и защо не е за всеки, защото автора дори не си е направил труда да си направи една клизма или да вземе английска сол ...
Hola Diego. Lo sentimos, pero yo no quería ofender a la gente de aquí. Освен всичко друго съм твърдо против традиционната медицина и абсолютно ЗА гладуването. Просто наистина се почувствах зле и не отричам, че може би не се поготвям правилно, но то е поради липсата на информация. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ! Това, което смятам да направя е да карам известно време на суровоядство. Надявам се, че така, ще подготвя организма си за гладуването, което искам да направя.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #17 -: 12-07-2011, 16:01:07 »

Гладуването е за тези, които могат да го направят така, че да получат удовлетворение от постигнатите резултати, които са целяли с това гладуване. 
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #18 -: 13-07-2011, 11:52:05 »

!! :pensif_29:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Гладуването не е за всеки!
« Отговор #19 -: 15-08-2011, 08:37:07 »

Гладуването е за тези, които могат да го направят така, че да получат удовлетворение от постигнатите резултати, които са целяли с това гладуване. 
Именно. И за целта някъде трябва да се опишат рисковете от гладуването, че и от суровоядството. Един от тях е, че хора със силно замърсени от токсини организми трябва да преминават през суровоядство към гладуване. Другото нещо е че и при практикуване и на суровоядство и на гладуване, не трабва да има силни физически натоварвания, ДОКАТО ОРГАНИЗМЪТ НЕ ИЗХВЪРЛИ ТОКСИНИТЕ, защото подобен род физически натоварвания могат да бъдат ПАГУБНИ. За гладуването сте описали, че човек трябва предимно да си почива, но за суровоядството не сте!!! Пак, ще се повторя: ТОВА СЕ ОТНАСЯ ЗА ХОРАТА СЪС СИЛНО ИНТОКСИКИРАНИ ОРГАНИЗМИ!!! Разберете, че за някой хора промяната на хранителният режим е ОГРОМЕН СТРЕС!!! Просто се опитвам да кажа на хората, които тепърва ще променят хранителните си режими, че трябва да бъдат внимателни и последователно!!! Не може човек тъпкал се цял живот с месо и всякакви животински мизерии и теста да почне да гладува, че и да спортува едновременно!
    Иначе суровоядството е магия в буквалният смисъл на думата. То наистина прави чудеса и то за невероятно кратък период. Дори не виждам смисъл от гладуването, ако си суровоядец. Ефекта е същият. Вече месец и половина съм на 100% сурова храна и се чувствам НЕОПИСУЕМО ДОБРЕ. Леко ми е и на тялото и на душата. Корема изчезна, тялото ми стана атлетично без почти никакви тренировки. Изчезнаха и проблемите с високото кръвно и сърцебиенето. Изчезнаха ми и черните точки по лицето, които ме тормозеха още от у-те ми години. Махаш ги, а след няколко седмици, те отново са си там. А сега изчезнаха съвсем сами. Изчезна и стресът. Никога за нищо на света не бих се разделил със суровата храна. Тя наистина прави чудеса!!!!!!!!!
« Последна редакция: 15-08-2011, 08:44:08 от DeNiro »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.