Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И кълнове за всички ще има...  (Прочетена 22634 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #20 -: 17-07-2009, 08:09:13 »

Абсолютно си прав! Така е!  Сигурно проблема е в мен, че не мога да повярвам, че това ще стане. Но за да накараш хората да са добри, трябва да си добър с тях!
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #21 -: 17-07-2009, 16:15:49 »

NewAge, какво ти е мнението за Висарион?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #22 -: 18-07-2009, 02:18:57 »

NewAge, здравей и от мен и тук. :)
Всичко, което си споделил, е страхотно. Толкова е просто, истинско и близко до природата.
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #23 -: 18-07-2009, 22:37:47 »

NewAge, какво ти е мнението за Висарион?
Доста от идеите, които прилагаме тук са взаимствани от общината на Виссарион.
Там се провежда един истински експеримент да започнат ново човечество на чисто и резултатите са чудесни, особено за децата.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #24 -: 19-07-2009, 07:28:13 »

Какво представлява общината на Висарион?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #25 -: 19-07-2009, 07:56:25 »

Ето ти инфо за Висарион - http://video.google.com/videoplay?docid=3306395086933974996&hl=en
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #26 -: 19-07-2009, 11:19:26 »

Какво представлява общината на Висарион?
Eто тук има филми и снимки от това място: http://vissarion.eu
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #27 -: 19-07-2009, 14:36:06 »

Малееееее,хора,к'во ме направихте вие бе!?Показахте ми нещо ,което не съм и подозирала ,че съществува.Това нещо като Раят на Земята ли е ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #28 -: 19-07-2009, 14:50:25 »

Ами не точно ;D Ако не беше секта, щеше да е раят! Отрицателните неща са огромния култ към личността на Висарион(имат го за Бог), бачкането по 14 часа като животни(което ги скапва и не им позволява да мислят много-много) и пълната откъснатост от света(прекарваш няколко години там и после никой не може да те познае...) ;D :( :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #29 -: 19-07-2009, 16:55:54 »

Смятааааааай ???
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #30 -: 19-07-2009, 17:15:07 »

Ами не точно ;D Ако не беше секта, щеше да е раят! Отрицателните неща са огромния култ към личността на Висарион(имат го за Бог), бачкането по 14 часа като животни(което ги скапва и не им позволява да мислят много-много) и пълната откъснатост от света(прекарваш няколко години там и после никой не може да те познае...) ;D :( :-X
Aко се вярва на помията от медиите - да.

За децата там е раят. И наистина всичките титанични усилия са за заради тях, защото те са новата раса - построи се училище, където редом с предметите се учат и занаяти, детски театър, издава се детско списание, направиха се работилници за майстори, център за творчество. За тях се твори нова музика, нови приказки, без отрицателни герои, без насилие. В училище се преподава по метода на Монтесори и Щайнер, без съревнование, оценки, за да не се създава условия за завист. И така нататък.

Аз познавам лично няколко човека, които живяха там и се върнаха нови хора - духовно обновени, с разцъфтели души.
« Последна редакция: 19-07-2009, 17:40:57 от NewAge »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #31 -: 19-07-2009, 18:20:04 »

NewAge, нали разбираш, че като бачкаш по 14 часа, и то тежък физически труд, ти едва ли ще забележиш израстването на децата си или пък да можеш реално да изпълниш ролята си на родител.
Аз познавам лично няколко човека, които живяха там и се върнаха нови хора - духовно обновени, с разцъфтели души.
Тези хора възхваляваха ли личността на Висарион?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #32 -: 19-07-2009, 19:05:27 »

Това не е секта. Защо на всичко се лепва етикета "секта". Думата секта означава група, в този смисъл всички религии са секти, дори и Християнството.
И аз мисля, че медиите изопачават нещата, защото не ги разбират.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #33 -: 19-07-2009, 19:17:27 »

"Думата секта идва от латинската дума secta, която означава организирана религиозна група или организация."
                                                             Уикипедия

Затова и попитах дали има култ към личността на Висарион :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #34 -: 19-07-2009, 19:24:36 »

Това не е секта. Защо на всичко се лепва етикета "секта". Думата секта означава група, в този смисъл всички религии са секти, дори и Християнството.
И аз мисля, че медиите изопачават нещата, защото не ги разбират.
Споко ;) Току що гледах "Zeitgeist" и затова търся конспирацията ;D :D :D :D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #35 -: 19-07-2009, 19:58:06 »

Това не е секта. Защо на всичко се лепва етикета "секта". Думата секта означава група, в този смисъл всички религии са секти, дори и Християнството.
И аз мисля, че медиите изопачават нещата, защото не ги разбират.
Aз съм бил пряк свидетел на медийна кампания срещу него, която изфабрикува 100% лъжи.

Затова най-правилно е да гледаме плодовете на техният труд. За другото трябва да си там, за да разбереш истината...

Там не са само общи работници, има цял град на майстори, художници, ковачи, музиканти, тъкачи, грънчари...

Но дори да е вярно, че работели по 14 часа, ако аз знам че го правя за децата на бъдещето и аз ще работя по толкова...
« Последна редакция: 19-07-2009, 20:48:41 от NewAge »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #36 -: 19-07-2009, 21:03:42 »

Людмиле, добре дошъл. Невероятна история, радвам се, че си тук във форума.

Цитат
Сега аз ще го науча на друг начин. Ще го науча да обича, вместо да мрази, да разбира, вместо да осъжда. За него лошият човек е болен човек, нищо повече. Как може да мразиш един болен човек?

Много добре казано. Мисля, че всеки родител трябва да го има предвид. Или поне аз, като начинаещ родител, ще го имам :)
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #37 -: 20-07-2009, 07:29:33 »

 :)Хелоууууууууу, от баба ви Марийка!!!
   Деца искам само да допълня това за шестата раса-на  шестата раса коренът и е славяните...Това ще го прочетете от всички езотерици- има го у Елена Блаватска, Петър Дънов и Ванга ..май , че и при други.Сливането и преплитането на расите е поетапно, постепенно, както при известните ни исторически цивилизации...Всяка взема от предходната по нещо, развива го, коя по -сполучливо, кой по -несполучливо и си заминава по своя си исторически път... траки, гърци ,римляни...та началото на шестата раса е доста по-назад , ако тръгнем да и търсим корена...Днешната епоха може би е цъфтежа на расата, а какви плодове ще върже - времето ще покаже... :-*
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #38 -: 05-08-2009, 16:24:38 »

Людмил , радвам се че засичам тук и вашето семейство. Благодарение на твоите разкази за преживяното около вашето семейство - моят мъж взаимства много положителни за нас неща- нямаше смелостта да ме изроди , но пък присъства и даде доста голям принос при процеса на израждане. Практикувахме ЕБХ с втората ни дъщеря и всеки път когато сме имали затруднения съм препрочитала разни теми в бг мама и пак съм събирала и кураж и търпение. Искам да ти изкажа огромната си благодарност за всичко, което споделяхте. Само в моето обкръжение има няколко майки взаимствали от вашето семейство
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #39 -: 08-08-2009, 20:40:34 »

New Age-respect,възхищавам се на теб и цялото ти семейство за  осъзнатоста и волята да живеете по този начин.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.