Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И кълнове за всички ще има...  (Прочетена 22625 пъти)

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Здравейте!
Да ви се представя първо - казвам се Людмил. Преди да започнете да четете, настройте се с подходяща музика.

Преди 8 години в търсене на хармония с природата и по-здравословен живот напуснах София и се преместихме със жена ми да живеем в провинцията, на един горист хълм край Търново всред зеленина и тишина. Там купихме една запустяла къща и я пригодихме за живеене, постарах се да е максимално екологична, с изолация, слънчев колектор, независимо отопление и водоизточник.

Може да се каже започнахме живота си наново, защото се наложи да учим всичко наново - как да се храним правилно, как да поддържаме телата си в оптимално състояние, да отглеждаме свои зеленчуци и плодове, да събираме даровете на природата и да ги сушим.
Боклука (ако има такъв) изхвърляме разделно, като органичните отпадъци се смилат и отиват в градината. Вместо пестициди използвам музика (като тази, която слушате), която свири привечер в градината. За отопление събираме сухи дърва от близката гора, като тя винаги ни дава колкото трябва и никога не се налага да сечем живи дървета. Мелим брашно с каменна мелничка, от което Мирена пече най-вкусните пълнозърнести ръжено-ечемичени питки на света...  Всичко това е безкрайно интересно и може още много да се разказва. Но не е за това темата... Ето няколко снимки от нашето място и ежедневието: http://ludmil.multiply.com/photos/album/15/15

И двамата сме вегетарианци. След като преоткрихме наново живота пожелахме да го споделим с друга душа. Така след 9 месечно пътуване в домът ни се роди Самуил. Да, в родния си дом, не в родилния.  ;D Той наистина се роди пред горящата камина и това беше съвсем естествено и хармонично нещо... Двамата с жена ми имаме пълно доверие в силите, които ни водят, в природата и затова раждането беше леко и безпроблемно... Повече за това съм писал на http://ludmil.multiply.com/photos/album/4/4
Излишни се оказаха бибероните, пудрите, млеката, шампоаните и дори памперсите. Въобще цялата бебешка индустрия се оказа напълно ненужна. Когато детето се радва на интуитивна връзка с родителите и млякото на мама, на него не му е нужно нищо друго. Вместо модерна количка използвахме слинг, вместо сапун - хума, а вместо памперси - ЕБХ - все неща доказали истинноста си през вековете. Уви, от тях няма печалба, затова корпорациите са се погрижили да им създадат фалшиви заместители.

Детето расна здраво, под слънцето, босо и голичко по тревата (сега е на 3 годинки). Месо, захарни и тестени изделия не му даваме, като съответно ги заместваме с мед, ядки, козе сирене и кълнове.

Споделям ви всичко това, защото е проверено на практика и знам, че е истина. Също така знам, че начинът по който човек живее днес в градовете е пагубен и за него и за земята.

Всичко, което изпробвахме и промени живота ни към по-добро поставихме на уеб сайтове:
Та, като казахме за кариес: Около една годинка по зъбите на детето се появиха кафеви кариозни петна, които докторът каза, че били заради наследствено лоши зъби (и двамата с жена ми сме с нездрави зъби) и нищо не можело да се направи. Разбира се, знаех, че природата има лек за това, затова се зарових по нета и намерих изследванията на д-р Уестън Прайс. С две думи - той е зъболекар, който се хваща и обикаля целия свят, изследвайки зъбите на различни нации и общности. Пребивава сред индианците, ескимосите, аборигените в Африка, в Австралия и къде ли не още. И се натъква на поразителни факти - съществуват цели села, където кариеса практически не съществува. Хората си умират на преклонна възраст с всичките зъби в устата, без един кариес! При това те никога не ги мият и не полагат грижи за тях. Тайната е в това, че те се хранят САМО с храна, която отглеждат или расте в района около тях. Освен това те използват мастно-разтворими витамини, като витамин Д. И понеже не ядем месо (а Уестън Прайс препоръчва черен дроб от моруна за здрави зъби и т.н.) решихме да ги заменим с кълнове. Вече бяхме спестили 1000 лв. от памперси  ;) решихме да ги вложим в нещо добро за детето - машини за кълнове.

Единствената, която открих на пазара е тази.
Купихме 2 броя, цената не е никак ниска - 500 лв. Но чудото се получи, след 6 месеца салати от кълнове към дневното меню плюс лъжичка ленено олио в нея, петната по зъбите на Самуил изчезнаха и те станаха бели и чисти! Доктора нямаше обяснение за това, но ние имахме!

И така от тогава насам на масата ни присъства свежа салата от поници и кълнове от люцерна, слънчоглед, леща и какво ли не. И когато дойдат гости остават очаровани от нежния вкус и веднага искат да си купят такава машина. Да, но при цена 500 лв. кой може да си позволи?

Един ден ми хрумна идеята, че аз мога да създам такава машина, български вариант, която да позволи на хората да си отглеждат евтино кълнове у дома.

След 1 година проби и грешки направих машина, която превъзхожда американската по много показатели, а цената й е 1/3 от нейната. Сглобена е изцяло от материали от нашия пазар. Изглежда ето така. Ето допълнителни снимки:

Практически работи така - поставяш семената в тавичките вътре, пъхаш маркуча в една туба с вода и включваш в контакта. Оттам машината се грижи да поддържа оптимална атмосфера вътре, за да растат семенцата, вие нищо не пипате.

До момента съм раздал 50 броя, при желание мога да направя още.

Желая ви здраве и вътрешна хармония!
« Последна редакция: 26-04-2010, 14:09:00 от NewAge »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #1 -: 15-07-2009, 13:56:41 »

Знаеш ли......ти и твоето семейство сте ....СТРАХОТНИ.Завиждам ви благородно и бих била щастлива да позвавам хора като вас!!!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #2 -: 15-07-2009, 14:00:00 »

Можеш ли да ми кажеш каква е цената на машината,която си сглобил?И още нещо.....къде мога да я поставя,в смисъл аз живея в апартамент,а мисля,че уредът трябва да е на слънце ???
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #3 -: 15-07-2009, 14:21:21 »

Аз пък си мислех, че понниците трябва да са на слънце а кълновете на тъмно и затова се позачудих, че на повечето снимки кълновете са доста късички и с мнооого хлорофил.
Може би така е по-добре ???, вие ще кажете.

Поздравления NewAge за начина на живот, който сте избрали и най-вече за това, че го популяризирате и печелите съмишленици.
Ще ми се и аз да събера сили някой ден....
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #4 -: 15-07-2009, 14:27:38 »

Можеш ли да ми кажеш каква е цената на машината,която си сглобил?И още нещо.....къде мога да я поставя,в смисъл аз живея в апартамент,а мисля,че уредът трябва да е на слънце ???
Здрасти!
Цената за сега е 160 лв. (опитвам се да я държа максимално ниска), кутията е добре да е на светло и да вижда слънце поне 2 часа на ден, ако гледаш поници. Отпадната вода трябва да изтича някъде, може и в туба, но най-добре в мивката, в канала, на балкона. Моите машини са на балкона през лятото, маркуча за отпадната вода съм го пъхнал в чучура. През зимата стоят на маса до прозореца.
« Последна редакция: 15-07-2009, 23:49:18 от NewAge »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #5 -: 15-07-2009, 14:44:33 »

Ох.... ,ние нямаме балкон-приобщихме го към едната стая :(,ако измисля нещо ще пиша ???
Активен

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #6 -: 15-07-2009, 17:00:25 »

NewAge 
Добре дошъл! Радвам се да те видя тук!  :)
Активен
мама на три мишлета

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #7 -: 15-07-2009, 20:28:31 »

Здравей ню ейдж!
Добре дошъл тук!
Чела съм част от твоето кътче в интернет преди време и винаги ми е
действало много вдъхновяващо. Браво на вас и на трима ви!
Всичко ми звучи толкова приказно...че чак не мога да повярвам, че е реално! :D
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #8 -: 15-07-2009, 23:07:28 »

олееее :D изчетох всичко до последната думичка, много ме зарадвахте (и тримата).
С най-голямо удоволствие те приветствам с добре дошъл. :)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #9 -: 16-07-2009, 00:10:03 »

здравей и от мен Людмил  :)

за първи път се "срещнах" с теб и твоята история в едно бебешко списание. тогава ми се стори странна цялата тази работа с домашното раждане и на4ина по който си отглеждахте детето без памперси.   ??? тогава тъкмо бях родила сина си и бях под влиянието на общоприетите заблуди за отглеждането и възпитанието на децата.

няколко месеца по късно бях отчаяна, депресирана и нервна, наложи се да се преместя за извесно време при родителите си и тъй като те много ми помагаха имах възможност да си успокоя нервите и да по4ета малко в интернет. тогава пак се натъкнах на теб - в една тема за естествената бебешка хигиена. за4етох се, стана ми интересно, осъзнах 4е е нормално и естествено децата да се отглеждат без памперси и запо4нах да опитвам да си отуча детето от тях. много бързо успях, стана по4ти от раз. незнам дали защото бях въодушевена и сигурна 4е това е наистина правилното или защото детето беше в подходящ период...а може би и двете неща заедно  :)

постепенно прогледнах и за много други неща - бях решила да отказвам кърменето когато синът ми беше на 5 месеца, а виж ме сега - той е по4ти на 3 години и все още го кърмя. за ужас на околните аз ве4е знам 4е дългото кърмене е нещо нормално и напълно естествено. на 6 месеца запо4нах и да го нося в слинг - по - добре късно отколкото никога  ;D

доста неща се промениха в мен благодарение на теб. въпреки 4е не те познавам лично, 4рез теб, 4рез информацията която даваше и ли4ният ти пример нещо в мен се преобърна и аз направих първата си кра4ка към промяната. радвам се 4е има такива хора като теб и твоето семейство

радвм се и 4е те срещам и тук. сигурна съм 4е има какво още да нау4им от теб  :)

и знаеш ли, ако някога имам още деца, искам да си ги родя вкъщи
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #10 -: 16-07-2009, 00:15:35 »

Здравей ню ейдж!
Добре дошъл тук!
Чела съм част от твоето кътче в интернет преди време и винаги ми е
действало много вдъхновяващо. Браво на вас и на трима ви!
Всичко ми звучи толкова приказно...че чак не мога да повярвам, че е реално! :D
Всъщност, знаете ли не е трудно. Една къща като нашата струва по-малко от мухлясала панелна гарсонера в града. Има стотици такива къщи из България, на приказни места.
Такъв живот, при разумно разпределяне на средствата, изисква много малко пари и  не те рекетират със огромни сметки за парно, ток и данъци. За пример - данъка на къщата е 4 лв. годишно (на апартамента ни в София беше 300 лв.) Отоплението ни е безплатно (с дърва от гората), водата - също, топлата вода се топли безплатно от слънцето или от камината. Прането е много икономично, защото пералнята черпи горещата вода направо от слънчевия колектор. Остава да платим само един ток - 35 лв. на месец. Храната, ако се потрудим, също в голяма част е безплатна - от градините. Кълновете, за които говорих по-горе струват 3-5 лв. на месец като пари при ежедневна консумация. Остава дори време да направим винце и домашен оцет.

За бебето, както казах, не се наложи да купуваме почти нищо, защото то нямаше нужда от нищо (въпреки това ни подариха цял кашон с каши, биберони, мазила, пудри, шампоани и т.н. които стояха неизползвани и накрая се наложи аз да ям бебешки каши и да се мия с бебешки шампоани ;D ) Лекарства не сме му давали, не сме го и ваксинирали. Той и до ден днешен (3.3 годинки) решава всичките си проблеми с магическата гърда и млякото на мама. По-добро лекарство няма.

В крайна сметка се оказва, че така може да се живее нормално със 100-на лева на месец. А за такива пари не е нужно да работиш по 8 часа всеки ден. И ще имаш повече време за себе си, за мечтите си, за семейството, за детето, природата и приятелите... Всъщност това свободно време ми позволи да създам машината за кълнове.


Дай на човека хляб и ще го нахраниш за един ден.
Научи го да работи земята и ще го нахраниш за цял живот...  :)
« Последна редакция: 16-07-2009, 00:36:13 от NewAge »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #11 -: 16-07-2009, 07:14:59 »

 :-* :-* :-*Eй, сине, сине, Здравей,Здравей!!!!Аз и в един друг форум те поздравих, здлавей и тук.Бог да ви благослови, вас и тримата и всички вас , които ще се решите да поемете по пътеката- защото широк е пътят надолу...и тясна е пътеката нагоре :-*!!! :-* :-*
Всички вие -другите - следвайте този път, следвайте този пример, пък така ми се иска и моите синове да поемата натам...и внуци...
  ааа за машинарията ...запали ме и мене сине... пък като свършим ремонтите и ми дойдете на гости може и да си поръчам една...Виж , сине , моето пространство на любовта, и аз като вас се стремя... нищо, че за сега съм сама...http://www.facebook.com/group.php?gid=61872756045#/profile.php?id=1777284534&ref=name
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #12 -: 16-07-2009, 07:25:19 »

Здравей Ню Ейдж! Много ми хареса всичко написано от теб. Като го прочетох си помислих за книгата на Викторас Кулвинскас-Оцеляване през 21век. Там е описано как може да се живее с изцяло органично отгледани продукти за по-малко от 3долара на седмица и разбира се много други полезни неща. Да не би да си я чел защото аз я търся отдавна? :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #13 -: 16-07-2009, 08:32:28 »

Ню Ейдж, добре дошъл във форума!
Много ми хареса написаното от теб и изкрено се възхищавам на решението да изберете този начин на живот. Завиждам благородно, защото аз късно узрях за такъв живот и смятам да го направя, но за съжаление децата ми израснаха неправилно хранени.
Във връзка с решението да живееш в унисон с природата си мисля за проблема с изучаването надецата. Как смяташ да пуснеш твоето дете на училище в града? Или сте мислили за друг вариант? Как ще се социализира то в този враждебен свят?
Преди около 20 год. един мой съученик направи еко училище в едно село на около 50 км от Варна. Идеята му беше децата да учат близо до природата и да свикнат с нея. Незнам как се развива дейността му, че там само на седмичен пансион може да се учи. Надявам се, че има разумни родители и пращат децата си в такова училище. Но пък е неудачно да се разделиш с дедето си цялата седмица!
Много ми е интересно и ще се радвам да споделиш как смятате да решите този проблем.
Активен
Намасте :)

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
За децата на новата ера
« Отговор #14 -: 16-07-2009, 17:34:39 »

Ню Ейдж, добре дошъл във форума!
Много ми хареса написаното от теб и изкрено се възхищавам на решението да изберете този начин на живот. Завиждам благородно, защото аз късно узрях за такъв живот и смятам да го направя, но за съжаление децата ми израснаха неправилно хранени.
Във връзка с решението да живееш в унисон с природата си мисля за проблема с изучаването надецата. Как смяташ да пуснеш твоето дете на училище в града? Или сте мислили за друг вариант? Как ще се социализира то в този враждебен свят?
Преди около 20 год. един мой съученик направи еко училище в едно село на около 50 км от Варна. Идеята му беше децата да учат близо до природата и да свикнат с нея. Незнам как се развива дейността му, че там само на седмичен пансион може да се учи. Надявам се, че има разумни родители и пращат децата си в такова училище. Но пък е неудачно да се разделиш с дедето си цялата седмица!
Много ми е интересно и ще се радвам да споделиш как смятате да решите този проблем.
Всъщност като се замисля, парадоксът е, че узрях за тези неща, защото точно те са ми липсвали. Не исках да повторя грешките на родителите ми.

Ще простите ако изпадам във философска многословност.

Вярвам, че първите 3 години са най-важните. Имам ясни спомени от детството ми, от яслите, от детската градина и точно те ме накараха НИКОГА ДА НЕ ПРИЧИНЯ това на детето ми. Не става дума как ще бъде третирано там, става дума, че там се налагат "възрастни" модели, пригодени към малкото същество. Според тях на 3 годинки детето трябва да знае цветове, да говори, да реди пъзели и музайки, да разказва приказки, да пее песни. А какво става във вътрешния му свят, какво се случва с фантазията му, как то възприема света - това е без значение...
Простете, ако прозвучи грубо, но в тези институции детето бива ежедневно изнасилвано с едно старческо-консуматорско описание на света. Свят в който чудеса отдавна не стават, свят на китайски играчки и предварително сдъвкана фантазия на холивудските анимации и книжки... Лично аз смятам, че този китайски кич с който хората "обгрижват" детето, под формата на пластмасови цвилещи, пеещи и мигащи вещи е обида към духа му.

А всъщност детето пребивава в неописуемо красив и ЗАВЪРШЕН свят. То възприема реалността по коренно различен начин и именно около това трябва да се построи подходът към него. Детето няма шаблони, форми, предразсъдъци, затова за него всичко е красиво.

Човекът е така създаден, че когато е невръстно съзнание, той безусловно попива всичко от родителите си. Това всеки родител го знае. Но дали всеки осъзнава каква ОГРОМНА отговорност е това? Той трябва да е пример пред детето, защото всичко, което детето види, усети, чуе ще повтаря после през живота си. В първите 3 години детето пребивава в едно състояние, като хипноза, при което то няма щитове, то попива всичко дълбоко в подсъзнанието. Вие може да не го забележите сега, но след 10-20 години то ще повтаря, каквото е възприело през тези първи 3 години. Но когато връчим по една или друга причина детето си на институциите, това не се случва. То ще гледа неправилни модели, поведение и те ще потънат дълбоко в подсъзнанието за да изкочат след десетилетия...

Затова решихме, че Самуил ще е с нас. И знаете ли кое е интересно, въпреки, че бе затрупан с пластмасови играчки от лелите си, той искаше да играе с нашите "играчки" - брадвата, ножа, лопатата, мотиката, отвертката, чука... Никога не сме му забранявали заради някакви страхове да борави с "опасни" неща, просто когато се учи с тях сме до него. Никога не сме му давали пластмасови чинии или чаши, защото ще счупи истинските.

ПЪЛНОТО ДОВЕРИЕ към детето се оказа ключът към него.

Например, замисляли ли сте се, че при едно раждане ДЕТЕТО в утробата е най-важното. От него зависи успеха, не от доктора, от машините, от химикалите! И ако вие общувате с него по време на бременността (както ние правехме) и му кажете, да бъде спокойно докато тече раждането и вярвате в него, така и ще бъде. Защото, уверявам ви, ако то рече да се върти, да се запъне и тръгне седалищно или с крак напред или да се увие около пъпната връв, никой не ще може да ви помогне. Но в кой родилен дом имат доверие към детето? За тях то е просто предмет, който трябва да се извади от майката...

Неуспехите приемахме като изключение, а успехите - като нещо нормално. Когато от самото начало започнахме да практикуваме ЕБХ имаше пропуски, но успехите винаги бяха повече. Когато носеше или миеше чиниите се случваше да счупи някоя, но чистите винаги бяха повече. Да му дадем пластмасова чаша или да го обуем в памперс беше истинска обида за него - знак че му нямаме доверие. И обратното - усети ли, че му имаме безрезервно доверие, детето ще се стреми с всички усилия да поддържа хигиената си, да изпълни молбата ни...

Горе споменах, че през тези 3 години детето е "хипнотизирано", безрезервно отворено към майката, бащата и  най-близките. Колко често сме чували - "не отивай при кучето ще те ухапе", "махни се от водата, да се удавиш ли искаш!!" и т.н. Или пък родители да говорят за детето в негово присъствие - "о, той моят е много страхлив", "моят Николайчо е толкова несръчен" и т.н. Всъщност тези невинни неща програмират детето на дълбоко психично ниво. И след 30 години ще се чуди, защо е с две леви ръце и защо кариерата му се проваля, заради страх и неувереност...

Всичко това се опитахме да избегнем. Доколко успяхме, времето ще покаже...

А колкото до това какво ще стане с него по-късно в "реалния" свят? Простете, но "реален" свят просто няма, препоръчвам ви горещо да гледате този филм и ще разберете какво имам в предвид. Това е проверена житейска философия - човек в живота получава това, което сам привлича. Ако той се самосъжалява винаги ще се натъква на насилници, в училище, в работата... Докато престане. Ако е силно привързан към вещи, винаги ще се намира някой да ги поврежда, чупи и краде. Ако мрази някого, ще привлича към себе си хора с омраза. И т.н. Например, имах един приятел, който се страхуваше от кучета. С него ходехме по планини. Ей богу, колко съм обикалял България, с кучета не съм имал проблеми, но щом тръгнех с него откъде изкачаха тези освирепели овчарски псета. Сякаш специално бяха подбирани за него...

Но ако детето е свободно от тези неща, ако е изпълнено с любов към всичко живо и е балансирано от вътре, животът му ще протече в друго русло, този човек ще се плъзга по вълните, вместо да се дави в тях...
« Последна редакция: 16-07-2009, 18:35:40 от NewAge »
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #15 -: 16-07-2009, 19:40:43 »

Ню Ейдж, благодаря ти за отговора :)
и все пак това не е отговор на моя въпрос. Абсолютно съм съгласна с това , което си написал. Моите деца съм ги възпитавала по този начин. Само дето не съм им осигурила чиста и здравословна храна и ги хвърлих в детските градини от малки, че да почна работа  ??? сега оценявам тази грешка! и все пак въпросът ми е - вашето дете ще израстне жизнено и щастливо. Как ще му се отрази агресивната среда в която ще попадне след няколко години? дали ще успее да се справи с подигравките на децата около себе си? дали няма да иска да стане като другите? няма ли да поиска да яде от тия неща в лъскави опаковки? неминуемо връстниците му няма да могат да го пиемат съвсем безрезервно. всички помним от детството си как различните са бивали осмивани и засипвани с подигравки. децата трудно понасят да са различни и да търпят лошото отноение на връстниците си. това го има и при нас възрастните. вие с вашя начин на живот колко лоши погледи отнасяте и колко ви одумват... сигурна съм. всичкиЕто това са въпроси които ме вълнуват.
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #16 -: 16-07-2009, 19:42:33 »

продължавам си мисълта...
всички тук във форума споделят колко са одумвани от околните за начина на хранене, който са избрали. а камо ли за хора, които живеят не по наложения модел.
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #17 -: 16-07-2009, 23:10:05 »

Здравей и от мен, Людмил!
И аз за сетен път те "срещам" из интернетното пространство и, честно да си кажа, теб и семейството ти ви чувствам толкова, толкова близки!!
За първи път разбрах за теб от отзива ти по Supreme Master TV и така се зарадвах, че бългали гледат телевизията и им харесва. После попаднах на твоя блог и този на Миренка и мислено съм ви прегръщала хиляди пъти.

За първи път лично се засичаме и съм много щастлива!!  :-*
Вашият живот е просто животът на бъдещето!! Името ти е много подходящо в тази връзка :) В Новата епоха (ще) има само чистота, светлина, пълна хармония - вътрешна и външна, любов и свързаност с Природата, Вселената и Бог. Този безумен хаос, в който живеем, лека по лека ще отстъпи, затова хора като вас са така ценни в прехода!
Разбира се, поздравления, че имате смелостта да живеете както усещате, без да ви е страх от мнения и негативизъм. Много неща научих от вашето семейство и ги споделям с приятели и роднини, които имат деца. Много се чудиха за ЕБХ. Не ми вярваха, че е възможно  :D .....Мога още много да изпиша, но ще оставя място и за другите теми :)

Още веднъж - много ми е драго!!


П.П. Много ме заинтригува машината за кълнове!! Ще искам една със сигурност. Но ще я поръчам най-рано август :) Ще държим връзка...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #18 -: 16-07-2009, 23:20:51 »

NewAge, истински ви се възхищавам! Това действително е бъдещето. Радвам се, че се появихте тук, в нашия суров форум и сте ни под ръка за всеки наш въпрос. Благодаря предварително! :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #19 -: 16-07-2009, 23:53:39 »

Ню Ейдж, благодаря ти за отговора :)
и все пак това не е отговор на моя въпрос. Абсолютно съм съгласна с това , което си написал. Моите деца съм ги възпитавала по този начин. Само дето не съм им осигурила чиста и здравословна храна и ги хвърлих в детските градини от малки, че да почна работа  ??? сега оценявам тази грешка! и все пак въпросът ми е - вашето дете ще израстне жизнено и щастливо. Как ще му се отрази агресивната среда в която ще попадне след няколко години? дали ще успее да се справи с подигравките на децата около себе си? дали няма да иска да стане като другите? няма ли да поиска да яде от тия неща в лъскави опаковки? неминуемо връстниците му няма да могат да го пиемат съвсем безрезервно. всички помним от детството си как различните са бивали осмивани и засипвани с подигравки. децата трудно понасят да са различни и да търпят лошото отноение на връстниците си. това го има и при нас възрастните. вие с вашя начин на живот колко лоши погледи отнасяте и колко ви одумват... сигурна съм. всичкиЕто това са въпроси които ме вълнуват.
Здравей!
Детето ще бъде подигравано, САМО ако това е нужно за него. Ще бъде обект на агресия, само ако трябва.

А защо пък да не е харизматично и да очарова децата? Нали не смяташ, че всеки човек е бил подиграван и малтретиран, щом се е случило с тебе? С нас се е случвало, защото не сме познавали тези закони и сме ги нарушавали - осъждали сме, мразели сме, самосъжалявали сме се и Вселената ни е пращала точно такива подигравачи и насилници да ни лекуват.

Сега аз ще го науча на друг начин. Ще го науча да обича, вместо да мрази, да разбира, вместо да осъжда. За него лошият човек е болен човек, нищо повече. Как може да мразиш един болен човек?
« Последна редакция: 17-07-2009, 00:43:58 от NewAge »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.