Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И кълнове за всички ще има...  (Прочетена 22624 пъти)

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #60 -: 07-01-2012, 22:23:05 »

Направо настръхнах след прочетеното за горкото дете.Това наистина е ужасно ,но само лекарите могат да определят дали ваксината наистина е виновна.Ако е така,би следвало да има подведени под отговорност.Но не забравяйте,че има случаи,в които организмът просто е алергичен към един или друг компонент от ваксината.Именно за това ,мисля,че е желателен тест за поносимост.Това ,изглежда,в България не е разпространена практика,защото аз самата съм пропуснала такива.
Вик,не забравяй обаче,че риск навсякъде има.По време на операция,дори такава за апандисит ,може да настъпи усложнение.Ами упойката-знаеш ли какъв риск е тя,но това не означава ,че трябва да отричаме операциите ,нали?Не се наемам да знам абсолютната истина,но предполагам ,че вероятността да хванеш някоя от тия болести при неимунизация е по-голяма от тази да имаш непоносимост към ваксините.Или поне се надявам да е така,защото обратното би било чудовищно. :o

Вик,случайно да нямаш медицинско образование или сам да не произвеждаш ваксини,че така убедено излагаш страничните ефекти на ваксината за туберкулоза?Изчакал си ваксинирани специално с този серум да достигнат зряла възраст и си изчислил каква е процентната заболеваемост от разни прокази между тях?Не ми се иска да задълбавам тук,за да не викам дявола ,нокак си обясняваш,че без нея не могат да те приемат в западен университет?И,именно в Германия продължителността на живот е над 80 години?Аз не казвам ,че съм права,казвам,че не зная.Не приемам нищо априори като супер вредно или невероятно полезно.Само Бог знае какво ще става и ако започнем да се тревожим за всичко...
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #61 -: 08-01-2012, 19:44:30 »

Vik е прав, но ти си решаваш!
И аз мисля, че ще играеш черно тото с тази - туберкулозната!
Попрочети, позаинтересувай се преди това и вземи решение!
Късмет!
 
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

tsufi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #62 -: 09-01-2012, 09:14:31 »

Уважаеми Людмил и скъпи съфорумци,защо всички пренебрегвате най-опасното в тази ситуация-липсата на ваксини?А вие знаете ли ,че болести като детски паралич и морбили са напълно изкоренени в западния свят ,защото децата навсякъде се ваксинират абсолютно задължително?Знаете ли ,че имунизационен картон се иска абсолютно навсякъде-в училище,университет,при работа  в България и Чужбина?В никакъв случай не искам да натрапвам мнението си ,но не бива с лека ръка да се пренебрегват постиженията на цивилизацията.Все пак в общество живеем ,не в джунглата.
 Малко ми е трудно да повярвам как 100 лева стигат за домаксинство от 3-ма за седмица или колкото беше казал.Та то една тениска струва 50 лева вече :o,а това дете  скоро ще постъпи в училище...
Както и да е,не искам да съм рязка,защото и аз имам ужасни спомени от детската градина.Въпреки че постъпих там на четири ,първата година всеки ден съм плакала ,когато са ме оставяли.Буквално ми се преобръща стомаха като минавам от там-как е възможно почти след петнайсет години да тая подобна ненавист към това място?! :surpris_25:Ако имам възможността и аз не бих си пращала детето на детска градина поне до пит години.Но това само бъдещето може да покаже... :surpris_25:

Здравей, Моргана!
Моите деца носят тениски за по 5-10 лв., къде ги намери тези от 50лв.?
Баща ми живее на село и разхода на месец му е не пове4е от 50лв.(колкото твоята маркова тениска).
Стигат му, защото се труди и сам произвежда вси4ко, което му е необходимо за основните нужди.
Пазаруването на дрехи естественно не е ежемесе4но.
Така, 4е е напълно възможно семейството на Людмил да се справя по горе описания на4ин.
И децата, повярвай ми им е все едно дали ще носят маратонки найк от 100лв. или мат стар от 20лв.
В тях трябва да възпитаваме морални ценности, а не да ги правим кукли барбита и утре да ходят да канди-датстват за "Милионер си търси съпруга" и тем подобни пошли формати.
Така, 4е както е казал народа гъз знае 2 и 200. :D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #63 -: 09-01-2012, 14:43:37 »

Моргана може да е платен провокатор и да опипва почвата просто. Ние знаем за 2ма такива , които се опитаха да спамят във форума и веднага бяха натирени, където им е мястото.  А просто може да си е промита , както е 80 % от населението. Пържоли , бири , мляко и захар, глутамати,аспартами,ваксини, хапове и пей сърце, докато издържиш  tooth. Ако е достатъчно умна сама ще се образова, материали и бяха дадени много, книги има много , само трябва да се чете и осмисля, както и да се задават правилните въпроси на съфорумците , ако не може сама да стигне до отговора им :)
Активен

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #64 -: 10-01-2012, 23:29:37 »

Леле хора... :surpris_25:
А вие знаете ли цялата тая ню ейдж лавина от книги за всякакви ти там конспирации колко печелят?
Що не прочетете малко История или освен "духовна" или за "себеосъвършенстване" литература друго не признавате,защото пристрастените към тоя жанр са толкова далеч от духовността ,че просто нямам думи..
 Страничните ефекти на ваксините са минимални в сравнение с рисковете от болестите – вероятността от енцефалит при морбили е 1 на 1.000. Вероятността от енцефалит от ваксината е 1 на 1.000.000. Един от двайсет случая на дифтерия завършват със смърт, ситуацията при тетанус е два на десет.Има хиляди книги в подкрепа на едната или другата крайност,но когато фактите говорят,дори и на боговете им се налага мълчаливо да надничат от небесните си тераси.Много лесно е да си абсолютната контра.Това винаги те възвеличава в своите собствени очи-колко съм важен,аз ,духовно извисеният,вегетарианецът ,а колко жалки сте вие -ваксинираните месоядци...Промити мозъци ли?-брей,колко бързо раздавате присъди и слагате епитети. ???Каква християнска смиреност и толерантност към инакомислещите,към тяхната свобода да излагат факти-именно факти -лъха от последния пост...
Зомбиран е онзи ,който е глух за противоположното мнение,а на всичкото отгоре си позволява да обижда инакомислещите.За твое сведение титан,не съм никакъв провокатор,опазил ме Бог и платен :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:,но и не пуша,не пия за сега.Старая се да открия своя баланс в храненето без насилие.Уважавам онези,които не се страхуват да влизат в спор,не се страхуват да разчупат залегналия в българската или в по-точно човешката съзнателност склонност към конформизъм.

Някой спомена нещо за маркови дрехи...Ако парцалки от 20,30,50 лв са маркови :o,аз сигурно съм модел на Келвин Клайн :Content_4 - emotloader:
Найките са около 200,но ще се радвам ако намеря за 100. :Appetit_17:
Пожелавм ви много здраве и повече смелост за общуване с другомислещи,без априори да ги определяте като невежи или зомбирани,само защото не карат на ряпа и моркови цял ден,или обичат да ходят на кино например.Всеки човек е уникален ,има уникален път и прави своите уникални грешки.
Правилният начин на живот за мен е път,който ми помага да съм по-балансирана,за да постигна целите си.За мен е безумство правилното хранене да се превърне в някаква самоцел.Смешно е да видиш как някой изпада в истерия от едно парче шоколад или пък осъжда останалите като тъпкачи на бира или пържоли...
Последно-така и не изразих мнението ми за родовите имения-те са секта.Не защото идеята е лоша,а защото съзнанието се приспива ,когато се натъква единствено на единомислие.Там всички имат еднакви интереси,четат еднакви книги,имат еднакви религиозни възгледи,хранят се по еднакъв начин.В такава среда най-малоумната идея може да бъде приета,защото разума  се приучава да приема всичко.Критичността спада.Човекът сякаш заспива наява.Мит е,че само слабо волевите хора се поддават на внушенията в сектите.Ако поживее достатъчно дълго в такава среда,на всеки ще му се случи.Спорът и разнообразието ,общуването с  различни хора и богатата обща култура смекчава човешката склонност към крайност.

 
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #65 -: 11-01-2012, 01:02:28 »

Morgana,haresva mi kapaciteta na mislovnosta ti i pavilnia izkaz,moito uvajenie,bez zna4enie koi kriv koi prav.(niamam vazmojnost za kirilica,izvinenie na vsi4ki)
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #66 -: 11-01-2012, 09:44:48 »

Morgana
опитваш да се цитираш и боравиш с цифри и факти, които категорично се различават от действителните

Не ти го пожелавам един ден точно твоето дете или на твой близък да ти докаже колко са била заблудена !!!

Ако темата те интересува чети и се образовай - не не от "официалните" източници !
там истината е по-малка от зрънце пясък на плажа !

Фармацията е най-могъщата индустрия и няма да допусне да загуби господството !!!
можеш да бъдеш убедена в безскрупулността и в това с всякакви средства  тя да държи в тотално подчинение клиентите си чрез непрекъснатата пропаганда съчетана с фабрикуване на нови болести, щамове и вируси !

Ако си мислиш, че на чичковците управляващи тези корпорации им пука за твоето здраве по -добре се откажи !
Пука им да си им вечен клиент(пациент) и няма да се спрат пред нищо това да остане така !!!

всичко друго е вятър и мъгла !

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #67 -: 11-01-2012, 13:41:14 »

Моргана , почваш все повече да ми приличаш на провокатор , и моля те не ми излизай с евтини примерчета, че просто не знаеш на кого си попаднала  tooth.
За какво искаш да спориш ? Не си ли чувала ,че умните не спорят, а няказват другата страна с презрение ?  Всеки твой пример мога да оборя, както и да ти докажа, че ползваш измислена статистика, угодна някому. Не ти ли светна нещо, че няколко човека най-доброжелателно ти подсказаха къде да надникнеш, но както виждам някаква опозиционна страна вземаш? Ти искаш да промениш нашите възгледи или какво?  Никой не те е записал в този форум насила , нали така ?
 
" Мит е,че само слабо волевите хора се поддават на внушенията в сектите.Ако поживее достатъчно дълго в такава среда,на всеки ще му се случи."
И тук грешиш силно, но явно прозорчето , от което гледаш света гледа в малка тясна уличка. Не за друго, но пречупваш реалността само през твоята си призма , а тя не е точната :) Само наистина безмозъчните хора се подават на внушенията на сектите и новите религии ( откъм 3000 години насам)  tooth.
Относно дрехите виждам,че никак не си наясно нито с качество, нито с цени .. и за това можеш да попиташ по-учтиво , ще получиш задоволителни отговори.
Ако желаеш да получиш точната информация питай конкретно , ако желаеш просто да спамиш бъди сигурна, че не се подаваме на провокации, само ще бъдеш игнорирана.
 
Активен

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #68 -: 13-01-2012, 09:36:30 »

Титане,с цялото ми уважение,защото предполагам, че си по-възрастен от мен,но си се поставил на доста ветровито място.Всеки има право на своя аргументация,най-макото,че никъде не пише,че само противници на ваксинацията трябва да пишат.Спорът е изкуство.Потърси в гугъл термина софистика.Ще разбереш обаче,че всяка дискусия почива на взаимно уважение.Щом презираш хората ,далеч няма да стигнеш. :fun_096:Едно е да коментираш аргументите за ваксините,съвсем друго да ме нападаш за избора ми на дрехи и прочее,което издава само емоционална неграмотност.Впрочем ти сам се излагаш с това,няма да го коментирам.
Няма какво повече да кажа,освен че всички статии ,заклеймяващи ваксините не предложиха нищо конкретно.Или идват от хнет и дръжмишапката.бг...
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #69 -: 13-01-2012, 11:06:59 »


Няма какво повече да кажа,освен че всички статии ,заклеймяващи ваксините не предложиха нищо конкретно.Или идват от хнет и дръжмишапката.бг...

Morgana , ти сериозно ли ?
ама ти наистина си вярваш


щом  очакваш такива статии да дойдат от Соффарма, актавис, баерн или Медицинска академия и прочие официози ???
Щот ако това стане значи е станал апокалипсис !!!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #70 -: 14-01-2012, 10:52:19 »

 Няма смисъл. Не може да се построи къща, където няма основа. Във въздуха не можеш да я построиш. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #71 -: 14-01-2012, 13:13:21 »

Цитат на: Morgana в Вчера в 09:36:30

Няма какво повече да кажа,освен че всички статии ,заклеймяващи ваксините не предложиха нищо конкретно.Или идват от хнет и дръжмишапката.бг...

 А ти какво очакваш?
 Статии и личните примери са достатъчни точно за хората , които не се доверяват сляпо, а търсят истината как всъщност се грижат за тях институциите. На мен лично са ми достатъчни  хилядите деца, болни от аутизъм и не мисля да пробвам сама върху децата си, дали майките обедени, че след ваксинацията децата им вече не са същите, лъжат или са в огромна заблуда...
 Да - тъпо е и жестоко, но такава е истината, и по-добре да я приемеш навреме, вместо да си усложняваш живота допълнително. Имаш информацията, примерите - общо взето всичко необходимо, и още нещо http://www.parallelreality-bg.com/statii/alternativa/334-2011-06-10-22-49-43.html - имаш лекари, изследвали състава на ваксините..
 И все пак ако мислиш, че малко олово, живак, алуминий /и Бог знае какво още/не са ти излишни, може да си права.
 XVisible за нещастие не е поискал да го отровят, но никой не го е питал, никой не го е информирал какво има във ваксината. Боговете в случая изобщо не мълчат.
 За такива хора, които не искат да са кукли на конци са всички статии.
 Също така тук не става въпрос, нито за ряпа, нито за моркови и кой на какво кара.. Ваксините са отделна тема.
 
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #72 -: 14-01-2012, 22:01:40 »

Титане,с цялото ми уважение,защото предполагам, че си по-възрастен от мен,но си се поставил на доста ветровито място.Всеки има право на своя аргументация,най-макото,че никъде не пише,че само противници на ваксинацията трябва да пишат.Спорът е изкуство.Потърси в гугъл термина софистика.Ще разбереш обаче,че всяка дискусия почива на взаимно уважение.Щом презираш хората ,далеч няма да стигнеш. :fun_096:Едно е да коментираш аргументите за ваксините,съвсем друго да ме нападаш за избора ми на дрехи и прочее,което издава само емоционална неграмотност.Впрочем ти сам се излагаш с това,няма да го коментирам.
Няма какво повече да кажа,освен че всички статии, заклеймяващи ваксините не предложиха нищо конкретно.Или идват от хнет и дръжмишапката.бг...

Моргана, леко ще ти насоча мисълта в следната посока: преди още да си била наясно за дрехи, аз вече съм произвеждал дрехи за големи картели, както и безалкохолни напитки , както и някои храни.
От ваксини съм с увредено зрение, някои хора тук знаят за това. Презирам хората, които упорито се самоувреждат и отказват да вложат капка мисъл и труд за собственото си здраве.
НЕ те нападам за избора ти на дрехи , а за това че говориш в цифри все едно пазаруваш от 5 то авеню. Кой дебил вече плаща по 100 лв за някаква кирлива фланелка със себестойност 2 $ ?
Активен

Morgana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
  • We look,but never we'll see?
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #73 -: 17-01-2012, 11:35:24 »

  Титане,ето ,че била възможна нормално комуникация. :)Много съжалявам за проблема ти със зрението.В онзи коментар за дрехите имах обаче нещо съвсем друго в предвид-именно огромните разходи покрай едно порастващо дете.Дрехите могат да имат себестойност за 2лева,ама никой не ги продава за толкова. :)
Системата в образованието може и да е безплатна по закон,но действителната картинка е много различна.Само за езикови  речници съм дала над 500 лева.Да коментирам ли специализираните учебници,помагала,кандидатстудентски курсове,албуми и всякакви такиви разходи я за театър,я просто щото ти искат някакви си десет лева за измазване,за щори ,за по-хубава градинка...Ами пътните-всеки месец плащам 100лв пътни,за да пътувам до Бургас.Не го казвам с някаква лоша умисъл ,просто ако в началото ти стигат 300 лв за изхранване на семейство,би било разумно да се помисли и за бъдещето.Вие разбрахте,че едва ли не промотирам някакви снобски истории.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:И кълнове за всички ще има...
« Отговор #74 -: 17-01-2012, 12:22:55 »

Просто така се изказа , да не те цитирам сега. Знаеш ли, че една част от хората в София пазаруват от точно определени магазинчета, в които цените са от 2-10 пъти по-евтини от всякакви "вносители" , "представители" и измамници. Говоря за Найки и Адидас конкретно. Някакъв пиклив анцунг тук го видях за 120 лв, а в Германия за 29 Евро, повечето им обувки тук се внасят от малки фирми през нета на 50 % . Въобще ако искаш да спестиш пари , чети , информирай се и си отваряй очите.  Аз скоро си правих сметка, че от изгодни сделки за дома сме спестили около 5000 лв за 2011 година, това са пари , които щяхме да дадем. А тази година сам ще си изработя мебелите и това ще ми струва около 2000 лв на стая , а не по 7200 средно , както излиза от офертите , които ни пратиха 5-6 фирми. При желание човек винаги намира изход в създалата се ситуация.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 22 запитвания.