Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как един суровоядец да качи килограми  (Прочетена 22444 пъти)

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #40 -: 01-09-2010, 16:20:32 »

Аз не казвам, че трябва да се яде само спирулина, а много зеленолистни, във всякакви варианти. И понеже трудно се намират качествени и по всяко време, работата става по-трудничка. Според мен се слабее, защото не се приемат достатъчно мазнини. Няма ли в храната, нещо по-засищато, като крекери или парче торта примерно, нещата отимат на зле.
Ето още две интересни видеа.
http://www.youtube.com/watch?v=mYpCHaCq1MU
http://www.youtube.com/watch?v=ae-dlHOmwk4
То на брат ми точно това може да се окажа и проблемът му - не желае да яде листни зенечуци никакви, гадни му били, едва ли са мазнините, по-скоро прилича да не може да ги усвоява. Знам ли, на мен също ми е странно.
Сигурно е някакъв обменен проблем и ако го накрам да погладува, след това ще се оправи, но ме е страх, че майка ми "ще ме бие".
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #41 -: 01-09-2010, 16:29:24 »

Аз също преди не понасях марули. В последствие се научих да ги ям ако към тях има настърган морков, краставица, кълнове, тиквички - ядат се. Другите зелении се понасят най-добре на крем супа, а в суров вариант като смути с банан.
Гладуване в никакъв случай няма да го оправи брат ти ако толкова лесно слабее. Според мен проблемът е психически - не му е вкусно. Трябва да мине време и ще свикне с новите храни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #42 -: 02-09-2010, 12:59:37 »

Деси, ако не е тайна колко си килограма? Не ми изглеждаш слабичка на снимката.
Аз съм 164 см. и тежа 50 кг. Не се чувствам слаба.  С тези килограми извървявам доста гора и не се уморявам. /е само малко при по тежки изкачвания/.

Ева не е тайна разбира се! В момента тежа 48-49кг и съм висока 172см. Снимката е преди 1 година и съм на същите килограми. Преди 2 месеца бях 45кг но с тренировки и повече хапване успях да възстановя 3кг. В момента се чувствам перфектно но няма да са ми излишни още 1-2кг.
Активен

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #43 -: 15-10-2010, 22:29:42 »

Привет на всички "луди" наоколо;)! Моите поздравления и възхищения!! :flower:
Хора, много съм зарибена за пусто суровоядство, чувствам, че съм готова психически за него (по принцип съм вегетарианка, клоняща към веган - само киселото млекце още ми се опъва;)), обаче имам един голям проблем: когато се опитам да съм на 100, даже 90% сурово, си умирам от глад през повечето време..!! :surpris_22: Да не говорим, че отслабвам рязко, а нямам много материал за губене..  :Confus_34:
Мисля си, да не би причината да е, че кърмя? Ама и да не кърми човек, не ми е много ясно как се засища само с плодове, салати, ядки, семена и зърнени?!  И как си набавя дневната доза от около 2000 калории..?
А като ви чета из дневниците колко ядете, направо се втрещявам.. струва ми се, че аз бих изчезнала на такъв режим.. :surpris_23:
Почвам да се чудя: Къде сбъркахме?!  ??? Да не би пък да не съм избрала подходящия момент за преминаване към суровоядство (в смисъл, докато кърмя), или пък не трябва да преминавам така рязко.. макар че и досега менюто ми е било 60-70% сурово..
Помагайте, хора, че имам мигрена и дискова херния да боря (+ редица дребни, но досадни проблемчета), не е шега работа;)
Мерси предварително и всичко добро! :flowers2:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #44 -: 15-10-2010, 22:45:26 »

тия дневници по добре не ги взимай за пример, единствените които ядат достатъчно май са тия дет набиват сирене (и пъдпъдъчени яйца)... :Confus_3:

аз винаги съм се изумявала как може хората да ядат толкова малко суровоядствайки, то такива сурови вкусотии има (особено сладкишите), не 2000, ами 5000 калории можеш да си доставиш за норматив, а наще 500-1000 дали им се сбират на ден...  :surpris_23:

единствената логична причина, която намирам е, че като цяло хората са заети и нямат много време да приготвят кракери, сладкиши и сурови манджи... в повечето случаи трябва да се планира 1-2 дена по-рано за да си покълнеш каквото ще ти трябва... но пък ако наистина си решен да бъдеш 100% винаги може да му се намери цаката, а веднъж свикнеш ли кое как става, после е много по-лесно от стандартното приготвяне на несурова храна...

ама всеки си знае за себе си и си решава сам, де... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #45 -: 15-10-2010, 23:14:37 »

Аз съм съгласна с Марулка.
И направо се амбицирам да почна да пиша, снимам и показвам какво ям всеки ден. Аз не гладувам.

Олив, аз също си смених режима по време на кърмене. Не е това причината. И все още кърмя.
А как се засищам...засищам се, защото си правя богати салати и не само. Снимките са ми във фейсбук. Ако имаш акаунт там, можеш да ги разгледаш. Примерно тази седмица ядох водорасли с авокадо и сусамов сос, лук, домати. По едно време усетих как преяждам, а чинията не ми беше препълнена.
Според мен в началото е малко по-трудно и е нормално да усещаш глад.
Аз лично не съм за рязката промяна на какъвто и да е режим. Трябва да е плавно, бавно и внимателно.

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #46 -: 15-10-2010, 23:35:55 »

Вие имате менюта във вашия сайт, но сте ги спрели от май месец насам, не знам защо... Аз винаги се ядосвам като вляза в тия дневници тук, не стига, че авторът не яде достатъчно, ами и многобройните читатели виждат какво се яде и си мислят, че така се яде...  >:( :Confus_3:

сега гледам в началото на тази тема съм превела няква статия как да се качат килограми... то добре като обща идея, ама в крайна сметка всичко опира не толкова до това какво ядеш, а по-колко ядеш... и най-мазната и удебеляваща храна да ядеш, ако си ръфкаш от нея по малко като мишленце, няма да стане тая работа, бъдете сигурни...

а и после елате и пак кажете, че от суровоядство отслабвате, а не от недояждане >:( то може наистина да е от суровата храна да отслабвате, но първо се хранете достатъчно качествено и количествено, а после си правете изводите от кое е! на мен никак не ми се вярва, че някой, който няма нужда да сваля кг, ако през целия ден си хапва стабилно количество плодове, зеленчуци, ядки, зърна, кълнове ще вземе да отслабне... по-скоро ще напълнеете, ако преди това не сте си дояждали...

ако пък въпреки всичко отслабвате, елате и споделете, ама подплътено със солидно суровоядско меню, а не по цял ден плодове, 1 салата и няколко заблудени ядки тук-там...  тва му се вика "диета за отслабване", а не "суровоядство" >:( >:( >:(
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #47 -: 15-10-2010, 23:41:37 »

Лятото с децата ми беше трудно да се организирам т.е. със снимковия материал.
Обещавам да се поправя.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #48 -: 15-10-2010, 23:43:04 »

е, може и без снимки... само с линк към рецептата... то там има снимки така или иначе :)

на мен също ми се иска да можех да предложа примерно меню в нов мой дневник, но поради нещастните обстоятелства, в който попаднах тук, суровоядстването ще се забави известно време (докато се преместим) :surpris_25: :surpris_25: :surpris_25:
« Последна редакция: 15-10-2010, 23:45:48 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #49 -: 15-10-2010, 23:45:03 »

Хората обичат да гледат снимки.
А и има и друга причина да искам да прилагам пресни снимки. ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #50 -: 15-10-2010, 23:47:57 »

абе тебе само ти дай да се снимаш... гледах ви едно клипче, Милен и децата точат кокосово масло от кокос, а нашта уж снима тях, пък всъщност снимала отражението си в машината през цялото време :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #51 -: 16-10-2010, 02:01:42 »

Хах, дори не съм забелязала.  :Content_4 - emotloader:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #52 -: 16-10-2010, 06:50:58 »

 :Content_4 - emotloader: да,да така беше :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #53 -: 16-10-2010, 08:39:36 »

Олив и аз имах проблеми с ниско тегло вследствие на недояждане но увеличих храната и започнах по-редовно да се занимавам със силови тренировки и сега резултата е че за 4 месеца съм възвърнала изгубените 5-6кг и от 45-46 кг станах 51. Но аз включих и пълнозърнест немски хляб защото лятото нямах възможност да си правя суров. Хапвам рядко и гръцка фета. Но сега есента и зимата ще започна да разнообразявам с повече сурови ястия.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #54 -: 16-10-2010, 12:25:12 »

Естествено,че когато си на 100% сурово, се яде много малко,то това е принципа на суровоядството.
И естествено,че няма да остане нищо излишно по теб. ;)
Когато си само на сурово не ти се яде,както когато не си. Яде ти се все по малко и по малко.
С годините даже става все по малко храната.
Петко може да се изкаже по въпроса,мисля,че той е 100%-ов. :laugh:повече от година.
В 50 грама сурова храна има много повече енергия от два килограма готвена.
Друг е въпроса,какво сме свикнали да ядем и какво задоволява вкусовите ни рецептори. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #55 -: 16-10-2010, 12:42:18 »

ох, Бенато, преди да ги успокояваш и ти, че е нормално да се яде толкова малко, сподели ТИ какво изяждаш за 1 ден? и на теб стигат ли ти 3-4 плода, 1 салата и шепа ядки (може и без тях), щото масово това се яде... при един житен режим например се яде повече от това на ден! тука на режим ли сме или се учим да ядем правилно?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #56 -: 16-10-2010, 13:11:46 »

 интересна дискусия се заформи :) благодаря ти марулче, ч
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #57 -: 16-10-2010, 14:40:09 »

Лятото,когато бях на сурово,точно салата,ядки и плодове ми стигаха.А имаше дни,когато 100 грама лимец ми идваха,много. :laugh:
Всеки е различен,не се учим ,а споделяме. Бино е с една конструкция,аз съм друга,как да ядем едно количество?
Права си,че някои залитат и се вманиячават,но това е личен избор,а и всеки се учи от грешките си.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #58 -: 16-10-2010, 15:10:47 »

Хм, наистина има голяма логика в това, което казва Бенато.. Чудя се как си го обяснявате - защо в началото е почти невъзможно да се наядеш с една салата (колкото и огромна и пълна с кълнове и семена да е), а напредналите в материята се засищат с 1-2 плода или шепа ядки..?! Значи ли това, че моето тяло в момента е по-глупаво и колкото и прекрасна жива и разнообразна храна да му вкарвам, то все си гледа към тавата с манджичката..  ;D
Ето днеска типичен пример - бях решила да опитам да съм на 100% сурово, и да увелича количеството и качеството, както Марулка каза. За закуска - зелен чай с мед и лимон, после 2 чепки грозде, 1 круша, 1 ябълка, после шепа орехи.. Ок, ама към 12 часа пак бях гладна - направих си Голямата малка закуска на Мер, излапах 3-4 лъжици, почти не се заситих, ама викам, няма да поддавам на глупавото си тяло :whistling2 - emotloader:
Добре, ама към 13 часа вече бях озверяла от глад и приготвих огромна салата от зеле, цвекло, чушки, кълнове от ръж, тиквени семки, ленено семе.. + чесън, керевиз, лимонче и зехтинче за овкусяване. Излапах я почти цялата (все пак и съкровището има право да опита;), даже 2 филийки хляб си позволих да добавя, обаче... познайте какво - ГЛАД, какво друго.. а очичките все в манджата на мъжа..  :o
Е, накрая не издържах, и му я конфискувах под носа  :essen: - амче то гладен стои ли се   :surpris_22:
И така, щете ме бесете, щете ме колете, дотук със 100% суровия ми ден :surpris_25:...
 :Confus_34: Помагайте, мили хора, че почвам да се отчайвам - или аз съм ламята Спаска, или просто не всеки става за суровоядец..?!? :surpris_25:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #59 -: 16-10-2010, 15:43:41 »

Бенато, ще си позволя да не се съглася напълно с теб, защото такъв принцип в суровоядството е технически невъзможен. Не може хранителните нужди на зрял човек поради суровата храна да бъдат сведени като количества до хранителните нужди на малко дете, например. Може би си искал да напишеш, че при консумация на сурова храна, човек консумира ПО-МАЛКО храна, но не и МНОГО малко?!

Олив, тялото ти изобщо не е глупаво и ако не му се поддаваш, по-скоро ще си навлечеш излишен стрес и ненужни килограми (хранителни запаси, които се трупат в мастните депа по време на глад от стресираното тяло).

Средното време за преход (transition effect) е от 8 до 14 месеца !!! Недейте всички масово да скачате в модерните твърдения и да спазвате количествата на останалите съфорумци и суровоядци. С какво е по-различен нашият новоприет начин на хранене? Именно с това, че той не бива ПО НИКАКЪВ начин да се приема като ДИЕТА, РЕЖИМ, ОГРАНИЧЕНИЕ и т.н. В повечето случаи сте опитвали поне веднъж да сте на някаква хранителна диета и тялото Ви със сигурност няма нужда от повече такива стресове. Осигурявайте си разнообразието, разбира се, не прекалявайте с количествата, но дори и порцията Ви да е същата като преди, този път храната Ви е полезна, лесно усвоима и отпадъците от нея ще се извеждат бързо от организма.

Марулка, макар и да си супер хранителна, само 1 и то без нищо друго ще си ми скучна ;) (това в рамките на шегата разбира се, но иначе подкрепям твоята идея на 1000% :) )

А сега за глада на Олив: Сигурен съм, че ще прозвучи странно, но много много често хората бъркат чувството за глад с чувството за жажда. Причината да изпитваш такъв глад дори и след прилична салата и т.н. се дължи на според мен на факта, че тялото ти има остра нужда от хранителните вещества, които в момента му набавяш. Не съм запознат с начина на живот, начина на хранене преди, но както милиони пъти вече споменахме - тялото ти е различно от всичките милиарди останали на планетата. ЩЕ ПИША С ГОЛЕМИ БУКВИ ЗА ДА НАТЪРТЯ: ДЪВЧИ ПО-ПРОДЪЛЖИТЕЛНО! Опитай се да се концентрираш само и единствено над храната и да не приказваш докато я поемаш. Все още си в преходната фаза и е напълно нормално тялото ти да се адаптира. Няма такова тяло, което да не е готово за суровоядство, но има психика, която се лута все още. Намали си малко количествата, но увеличи броя на храненията. През 2 часа хапвай, но направи като мен - навий си аларма да ти звъни в уреченото време на деня (8, 10.30, 13, 16, 19). Тези часове работеха при мен най-добре, но ти си ги адаптирай според начина на живот, като се постарай по-късно от 20-20.30 да не вечеряш. Така ще се изумяваш много скоро как от 1 ябълка ти става тежко.. :) Още веднъж в заключение ще кажа: СЛУШАЙ ТЯЛОТО СИ И САМО НЕГО! Сверявай часовника с останалите, но не забравяй, че именно твоя часовник е твоето тяло !
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 23 запитвания.