Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как един суровоядец да качи килограми  (Прочетена 22445 пъти)

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #60 -: 16-10-2010, 16:17:43 »

Доста изчерпателно, благодаря, Милен! :flowers2: Поуспокоих се малко, явно наистина трябва малко повече търпение и постоянство от моя страна.. Не е ли странно колко трудно се откопчва организма ни от вредните навици (като готвената храна напр.), а колко лесно се привиква към тях.. чак почваш да си изкривяваш психиката и да си вярваш, че това е единствения възможен начин, визирам повечето съвременни хора, за които салатата обикновено е само ордьовър, или подложка на ракийката..;)
Ох, дано някой ден и аз да успея да се похваля, че съм се наяла с една салатка или една ябълка.. и че нямам никакви болежки и лоши настроения.. а като си помислиш само колко спестени разходи - за храна, за готвене, за миене на чинии.. ^-^ и ще настане такъв живот, че само си викам ДАНО!:peperudi: :thankyou:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #61 -: 17-10-2010, 14:21:38 »

Олив, имай предвид, че писаното в дневниците не е 100 % истина. Аз например пиша веднъж на ден и след това се усещам, че нещо съм забравил :bleh , случвало се е по-късно вечер да си хапна нещо и да не пиша.... Но щом ти се яде, не се ограничавай :Appetit_17:! Успехът ще дойде с времето.
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #62 -: 17-10-2010, 16:28:50 »

Никъде не съм споменавал,че трябва да се наяжда човек с една ябълка. Ства въпрос,че колкото един организъм е по чист,толкова по малко консумира. Това е и моя опит,за някой може да не е така,нали сме различни?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #63 -: 17-10-2010, 17:48:54 »

Олив, тук съм писал малко за мигрената.
За да се научиш да хапваш по-малко без да оставаш гладна спазвай следните правила:
-не се яде пред телевизора.
-трябва да се храним много бавно и добре да сдъвкваме храната - в противен случай мозъка сигнализира за ситост доста след като сме препълнили стомаха.
-масата не е място за обсъждане на проблеми - когато човек се храни нищо друго не трябва да го интересува.
-ако си готвиш сама - храната да е приготвена с мерак.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #64 -: 18-10-2010, 08:45:05 »

 :kisss:Прави са момчетията...слушай ги...а от мене да знаеш това- тялото ни е инструмент, който се поддава на възпитание, на корекции...на каквото го научиш- това ще прави.Каквото го искаш - такова ще го имаш...и не бързай...всяко нещо с времето си.Така е навсякъде...посяване/на идеята/ покълване, израстване, цъфтене, плододаване и зреене!!!Не мож да узрееш преди да цъфнешшшшшшшшшш tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #65 -: 18-10-2010, 13:20:18 »

Мерси на всички за съветите и подкрепата! Нямате и представа колко ми помагате :thankyou:
И така, дотук успях да си извадя следните изводи: :pensif_29:
1. Организмът ми явно е доста замърсен (колкото и уж здравословно да си мисля, че живея..;), поради което не усвоява добре веществата от предложената му жива храна, и затова иска още и още.. Излиза, че не тялото ми е глупаво, а неговата стопанка, успяла да го докара до този хал :Confus_3:
2. Оттук идват и всичките ми здравословни (и не само) проблеми и проблемчета (което не е като да не си го знам, де), но както разбирам, не е удачно да правя прочиствания, докато кърмя.. :surpris_23:
3. Колкото и да се юркам, няма как да надлъжа природата, та май ще се наложи да го карам бавно и полека, дано само не отнеме няколко века;)
Поправете ме, ако греша някъде, допълнете ме, ако изпускам нещо, всякакви идеи и подбутвания ще са добре дошли!
Все пак се чудя, никой ли друг не е имал проблем като моя в началото - ровя, чета из форума, ама нещо не срещам други прегладнели вълци като мене.. май ще трябва да си сменя ник-а на Ламята Спаска :Appetit_17: Установих, че проблемът не е в количеството, просто НЕ МОГА да се заситя само със сурова храна и все търся готвенко.. :surpris_25: предполагам, ще кажете, че е въпрос на навик..
Вери, интересно ми е, ти как беше при преминаването, докато кърмиш - имаше ли го тоя перманентен глад, не ти ли намаля кърмата (при мен го има тоя момент, не знам поради какво), как се чувстваше като цяло?
Поздрави и благодарности! :flowers2:

П.С. Дали да не отворя нова тема Първи стъпки в суровоядството или има вече подобна и ако да, къде?
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #66 -: 18-10-2010, 17:15:22 »

Смея да твърдя, че количеството и качеството на кърмата нямат връзка с храната. Не говоря за цигари, алкохол, наркотици и разни стимуланти като кофеина.

Количеството на кърмата се определя от търсенето.

Като цяло се чувствах супер. Нямах никакви оплаквания. Само едно разстройство 3 дена малко след като спрях млечните. Лежах и пиех само вода. А тогава синът ми беше главно на кърма и си имаше предостатъчно. За глада- не, не изпитвах такъв глад, но аз не правех/я големи паузи между храненията. Когато ям салата, изобщо не гледам към готвеното, нито ми се прияжда. А когато сме решили да ядем готвено, само него ядем. Даже точно с готвено аз лично преяждам и после не се чувствам добре. Аз бях изградила някаква система на хранене още като си бяхме всеядни. Тогава прилагах някои от принципите на разделното хранене. Сядахме само с едно ястие на масата. Десерт (ако има) го ядяхме като отделно хранене. Плодовете също. Тези неща си ги спазвам и сега, освен ако няма някакъв празник. Разликата е, че храната е само растителна почти винаги сурова.

Пречиствания не съм правила. Но ще ходя на един тест скоро, който се прави от натуропат, и ще си поговоря с него. Самата сурова растителна храна също е пречистващо средство.

Ето тук можеш да видиш разни менюта:
http://www.recipemagician.com/dnevno-menu/za-denia/surovo-menu-01-05-2010/
« Последна редакция: 18-10-2010, 17:21:27 от Вери »
Активен

Olive

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Мама на мишле-диване:)
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #67 -: 19-10-2010, 10:50:24 »

Вери, благодаря за бързия отговор и менютата! :kisss: Вече съм посещавала сайта ви и даже пробвах някои от рецептите ви - имах както успешни, така и не толкова успешни опити, но в началото предполагам е нормално това ::) А и някои неща така и не ми допаднаха като вкус - например покълналата киноа.. :surpris_23: 
Сега се сещам да питам, защо според вас не ми покълна просото (купих го от магазин Слънце и луна)  ??? И още нещо - някой знае ли хубав магазин в кв. Надежда, където да се продават сурови ядки и семена, както и зърнени за покълване? И въобще, откъде пазарувате тези неща в София, защото във въпросния магазин всичко е мн скъпо (но там всичко се води био, де)?
Поздрави и усмихнати дни на всички! :Content_22:
Активен
Не вземай живота твърде насериозно - жив от него няма да се измъкнеш!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #68 -: 19-10-2010, 11:22:42 »

покълналата киноа и на мен не ми харесва, но пък това се поправя много лесно като я направиш на мляко - после с лимон и чесън става айрян, таратор и т.н. :)

просото е белено, няма начин да покълне, може да го смеляш на брашно и да го ползваш да не ходи зян, ако не ти харесва така, просто не си купувай, има много подобни зърнени храни, не си опряла до него... киноа например :D амарантът и той е много подобен... само цената не е подобна, тези са доста по-скъпи, но пък няма да ги ядеш всеки ден я... :)
« Последна редакция: 19-10-2010, 11:27:19 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Как един суровоядец да качи килограми
« Отговор #69 -: 19-10-2010, 12:11:25 »

Олив, не си единствена с този проблем - аз се мъча да суровоядствам от началото на август и оттогава досега имах няколко "издънки": глад, преяждане с готвена храна, нужда от сладко. Единият случай беше преди цикъла ми. Лично за себе си аз си го обяснявам по-скоро с психологически фактори.
Не се отказвам, не знам дали някога ще стана 100% суровоядна, но дори 70-80% би било чудесно за мен.

Много ми бяха полезни последните страници, особено постът на Милен.  :flowers2:

За съжаление докато съм на работа, не мога да ям през 2-3 часа, има хора около мен и няма как да дъвча постоянно. Правя обаче, каквото мога, за да не прегладнявам.

Благодаря и на Марулка, защото не се бях замисляла (макар че е много логично), че гладът може се дължи не на прехода към сурово, а на недостатъчни количества.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.