Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се сдобием с дехидратор в България?  (Прочетена 88270 пъти)

didona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Продавам такъв уред купен от Кауфланд за 60лв, продавам го за 55 лв. Като само веднъж е изпробван, работи перфектно. В гаранция е, има още много от гаранцията. Ако някой се интересува. Ето я обявата в продавалника:

http://prodavalnik.com/ured-za-sushene-na-bilki-gabi-zelenchutsi-podpravk-i2910168


Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Страшно намаление  tooth
Активен
Psychonaut

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Хей, приятели, имате ли впечатления от този дехидратор от Top shop? -> http://www.topshop.bg/dehidrator_za_hrani-559543-p.html
Ако да, бихте ли ги споделили? Същият ли е като този, който някога са продавали в Кауфланд и Метро или е различен?
Лично мен описанието и цената ме впечатлиха, както и наличието на "температурен контрол: 35-70° C". :)
Активен

purelove

  • Гост

Аз също нямам, а искам да си закупя. Но се замислям дали да не поръчам отвън. Единстреното, което не ми допада е че е на Top Shop. Нямам им нещо доверие на тези мошеници .... За моделът от Метро отправих запитване, но отговор не съм получила все още, а ми е малко далечко да се разхождам до там в това време.
Активен

baioxz

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

purelove ако ти отговорят от Метро може ли да споделиш? Аз купих преди 2 дни една машинка с немски произход от продавалника ама май нещо не и е наред? В началото включваше и изключваше и вентилаторът и нагревателя а сега и двете работят непрестанно. Как наистина работи една такава машинка?
Признавам си че не съм суровоядец, но се старая да ям по- здравословна храна, такъв уред несъмнено предлага възможността да си правиш здравословни закуски или да съхраниш продукция от градината на баба във вид, в който се запазват всички полезни вещества (а не на сладко и компоти  ;D)
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Да ви предупредя за дехидраторите в България по магазините от рода на Метро, Кауфланд и др.подобни и цена около (не си спомням точно) 60 лв., или пък 100. Капакът е пластмасов PS - мисля, че беше номер 6 - вид пластмаса, която е абсолютно забранена да се използва за храна. Аз си купих преди около 2години, но прочетох в един форум (сигурно да е бил и този) и я върнах на другия ден. Наистина си пишеше ПС, колкото и да го гледах и да не вярвах на очите си, че без срам ще използват този материал точно на такова място.
Проверявайте преди да купувате!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Да ви предупредя за дехидраторите в България по магазините от рода на Метро, Кауфланд и др.подобни и цена около (не си спомням точно) 60 лв., или пък 100. Капакът е пластмасов PS - мисля, че беше номер 6 - вид пластмаса, която е абсолютно забранена да се използва за храна. Аз си купих преди около 2години, но прочетох в един форум (сигурно да е бил и този) и я върнах на другия ден. Наистина си пишеше ПС, колкото и да го гледах и да не вярвах на очите си, че без срам ще използват този материал точно на такова място.
Проверявайте преди да купувате!

Ценна информация, Вили  :love_026:
Аз все още ползвам изсушаване  на слънце/сянка/ .  Не съм намерила, а и едва ли ще намеря подходящ    уред.

purelove

  • Гост

baioxz, бях в Метро. Казаха ми, че получавали само един модел - Оптимум, в момента цената му е 83.70 лв нещо такова.
Активен

Елиза

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Не си хвърляйте парите на вятъра с този уред! Купих го преди година и половина от Метро. След месец не много интензивно ползване, тавите му се деформираха от топлината. Рекламирах го, тъй като беше в гаранция и ми смениха тавите. След известно време и тези се изкривиха. И така уредът отиде на боклука, а парите ми - на вятъра.  >:(
Активен

baioxz

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

purelove Пускат го от време на време на промоции този за около 70лв.
Аз този дето го взех от продавалника работи снощи суших ябълки на сутринта имах ябълков чипс (мн вкусен) пробвах и банан да суша също става добре даже ж момента си ги нахрам с мюсли :)
Суших и гъби после ги сложих в блендера и исках да станат на прах но не ми се получиха съвсем като на прах. Но успях да събера около 500-600 гр гъби в едно малко бурканче.
Препоръчайте някакъв мини-чопър, който споре дмен трябва да е със стъклена кана, за да по-устойчив.
http://shop.elekom.bg/index.php?main_page=product_info&cPath=29&products_id=302 Някой пробвал ли го е този?
Активен

purelove

  • Гост

Здравейте ! Аз също не останах очарована, прилича ми на детска играчка. Първоначално бях решила да поръчам Excalibur 9 tray, но в последствие реших, че така или иначе се е видяло че ще се дават повечко пари и инвестирах в готварска печка (този модел http://www.technomarket.bg/products/09010714/aeg-41016-vh-wn ) Пробвах да суша ананас, киви, круши, ябълки, банани , моркови, бисквити правих . Изсишиха се много добре. Относно чопъра аз лично бих ти препоръчала да си вземеш кухненски робот. Има сполучливи модели за около 250-300 лв. Имах модел на Philis (300лв и нещо), ползвах го 3 години денонощно буквално, не даде никакъв дефект, родителите ми все още им върши работа в момента. Иначе имах и сокозитисквачка за 60лв, някакъв такъв чопър от кауфланд за 23 лв, но резултата не е същия. А и този модел от линка Максимална мощност: 300W  :Confus_3: ... нз каква работа ще върши ;]
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

За дехидраторат на Top Shop.Купих си го преди 2 седмици.Не е кой знае какво,но става.Поне аз очаквах да е нещо повече.Гаранцията е 6 месеца.За температурния контрол мога само да кажа че няма много общо с написаното 35 градуса най-ниска температура.Когато го заредих оставих място за термометри.Тавичките са общо 5 броя на последната ми даваше 41-45 градуса а на пред последната с 2 градуса повече.От това което чета суровоядството е до 50 градуса.Мисля тия дни да го занеса баща ми да го пооправи малко,за да отговарят градусите на написаното.Инъче фасон има.

То не е тук мястото но някой ако иска да сподели мнение за сокоистисквачката за зелени стръкове и треви която е в сайта на зоя,ще съм му благодарна.Вече съм решила да сондирам мнение преди да купя нещо.

П.П. дехидраторат който е в технополис или техномаркет беше изглежда много добре.И ако имате някой електричар под ръка да ви сложи терморегулатор по добре си вземете него.По висок е от този в Метро и този на Топ Шоп.Цената във Варненското метро е около 70 лева на олимпус,но има и един малък който беше около 40 лв това май е без ддс.
Активен

mirokolarov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

днес си купих дехидратор от метро са ги пуснали на промоция 36 лева няма градуси температурата която я засякох е 45градуса промоцията е от днес
Активен

Nova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Здравейте :)

Много искам да си взема уред за сушене, в момента видях, че в каталозите на Метро се предлагат 2 модела -
 
http://www.metro.bg/public/site/metro-bg/get/documents/mcc_bg/multimedia/%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A0%D0%9E%20%D0%9E%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/MM20/Nonfood20.pdf - стр. 15

http://www.metro.bg/public/site/metro-bg/get/documents/mcc_bg/multimedia/%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A0%D0%9E%20%D0%9E%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/MM19/%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8.pdf - стр. 8

Моля за препоръка, колебая се кой да си купя :surpris_23:

А някой пробвал ли е да суши ядки tooth
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Аз пак да пиша, макар че на някой може да му писне. Явно се пропуска, пък на някой може да му се стори важно. Дехидраторите в България за под или около 100лв. са с капак от PS - забранен за употреба при хранителни продукти. Едва ли са го сменили с друг материал. Обърнете внимание!
Активен

mariaazh

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Имам модела от Топ Шоп и съм доволна - не го ползвам всяка седмица, а може би веднъж месечно, но работи според спесификацията (вече година и нещо), без каквито и да било странични ефекти или изкривявания в пласмасовите части. Препоръчвам!
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Относно сушенето на слънце - чел съм че UV-лъчите разрушават доста от ценните вещества, а и си мсиля че надвишава значително 45-50 градуса!

Последно - има ли дехидратор в България, който да е изработен от качествени материали, но да не е 300лв?

Обмислям вариант за направа на такъв, но тавите са проблемни, може би решетъчни скари, но откъде? Може би пак ще е "слънчев", но без досег на лъчите върху продуктите. Терморегулацията ще е трудна в този вариант (може би допълнителна вентилация), затова ще е най-вероятно с електрически нагревател. Купешките какъв разход на енергия дават - приблизително колко часа отнема изсушването на различните видове плодове, зеленчуци?

Кои пластмаси са най-безвредни? Ще ми трябва обемист съд за кълноферма. :pensif_29: По-фините семена не се получават добре в буркан- струпват се и загниват.

Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Относно сушенето на слънце - чел съм че UV-лъчите разрушават доста от ценните вещества, а и си мсиля че надвишава значително 45-50 градуса!

От сушенето на слънце, няма по-здравословен вариант. :)
Друг е въпросът как ще се приложи  :Content_22:

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Сушенето на слънце е най-доброто  :pensif_29:!
Някой пробвал ли е този дехидрататор:
http://zora.bg/zelmer/36z011-%D0%97%D0%90-%D0%9F%D0%9B%D0%9E%D0%94%D0%9E%D0%92%D0%95-%D0%98-%D0%97%D0%95%D0%9B%D0%95%D0%9D%D0%A7%D0%A3%D0%A6%D0%98/20280
Аз си имам един скъп, дето на времето в Зоя.бг беше 311 лв. и съм си доволна от него...и пластмасата му  :bleh. Но този просто го подавам като инфо, не пише подробности за параметри на реда и от каква пластмаса е.
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

giia

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Някой все пак да си е кипил Екскалибур, станаха ли общи поръчки? Няккъде по евтинко намери ли се?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.