Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се сдобием с дехидратор в България?  (Прочетена 88269 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Е бре,де бре,дехидрататори. :bleh
www.amazon.com/Food-Dehydrators/lm/RV4KVOAWKM65K
Някой знае ли как се пазари от тук? :Confus_3:
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Ихааааааа,направо е бре,де бре дехидрататори е работата :laugh:...и колко са многооооо  :Content_14:
Аз не знам :-\
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Да се чуди човек,кой да избере :Confus_34:
Сайта мисля,че е американски,но не съм сигурен.Колко ли ще излезе една доставка?Повечето уреди са на доста прилична цена.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Светльо, ако ще купуваш, гледай Екскалибур. В посочения линк 5 и 8. Ние имаме 5 т.е. с 9 трея. МНого често всичките ползваме.
А как се пазарува от Европа...може би пак с кредитна карта. Другото, което исках да отбележа е дали ще работи в България уред предназначен за Америка?
Гледах в английския Амазон, но там прдлагат марка, която не я знам.

Линкче, което може да е от полза:
http://www.coolshinystuff.com/excalibur/?gclid=CMv0zo_sp5wCFVRM5Qodq0GPkw
« Последна редакция: 16-08-2009, 11:22:37 от Вери »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Вери,и аз него си харесах.Както и голямото Неско-14.Само че при Екскалибур не може да се надгражда.С колкото го купиш с толкова.А при другите може да се наслагват и още тавички на височина.Това в алглииският сайт струва 225 лири,ако не се лъжа(сутринта ги гледах).Каква е тази разлика???То с доставка от щатите ще ми излезе по-евтино сигурно.Освен това ме интересува,какво значение има мощността при тези уреди.Знаеш ли колко излиза доставката до БГ?
« Последна редакция: 16-08-2009, 11:25:39 от Svetlio »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Виж какво намерих, ако се спреш на Екскалибур:
Greece/Serres
 VEGAN HELLAS
 RAW-VEGAN-ORGANIC FOODS and  APPLIANCES                
tel 2321028128
fax. 2321059559
Website: raw-veganhellas.gr
e-mail: rawvegan@otenet.gr

От тук:
http://www.excaliburdehydrator.com/international_customers.htm

С друго не мога да ти помогна. За мощността трябва мъжът ми да се включи и да разясни. Преди да го купим той седя и ги проучва един ден. За доставката колко ще излезе съм пас, не знам.

Сайтът на гърците не работи, супер. Току-що го проверих. Но пък има и други препратки в Европа.
Ако го купиш от американския амазон, после с тоците какво ще правиш?
« Последна редакция: 16-08-2009, 11:34:00 от Вери »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Аз гледах в препратките на Амазон в Англия и Германия.При едните ултра скъпо,при другите някакви други модели имаше.Ако ги има в Гърция ще е супер.А за тоците,мисля че с един преходник стават нещата.Въпросът е,че аз искам да ги видя на живо,да ги пипна,да видя колко са големи и т.н.Иначе има много готини модели.Избор голям.
В германският  сайт е 299 евро,а при вас е 179$.Каква е тая разлика :surpris_22:
« Последна редакция: 16-08-2009, 12:01:37 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Светльо, нормално е,  защо мислиш ги правят тези войни американците и изтребват хората по света ? Точно за това - на тях да им е евтино, а на другите - скъпо.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Здравей, Светльо!

Пише ти на Вера половинката - разбирай градското. Ние ползваме дехидратор на фирма Екскалибур и сме доволни и като качества и като цена. Някой споменаха, че имали проблеми с точността на температурата, засега на няколко пъти съм я замервал на по-нисък режим и си е точна.

Ако те интерисува, открихме, че имат доста представители в Европа, просто трябва да се поразровиш и да си избереш най-близкия и евтин вариант. Мисля си обаче, че ако държиш да го пипнеш, ще ти се отрази добре една разходка до Германия и т.н.

Ето го и линка:
http://www.excaliburdehydrator.com/international_customers.htm#dealers

Това са официалните дистрибутори на Екскалибур. Има друг модел дехидратори Good4You, които като цени мисля, че са поне 1.5 пъти по-евтини от първите, но в момента Екскалибур ги съди за патенти и т.н, тъй като Good4You са китайска фирма, произвели копие на оригинала и не се знае до колко може да се разчита на тях. Проблем ще е, ако решиш да се спреш на тях, защото дори нямат официална уеб страница, но мисля, че амазоните в Англия, Канада, Америка ще ги имат или ако не те, поне доста сайтове. Нашия е модел 3900 (9 тавички от 20С до около 100С мисля, но не ни се налага да вдигаме до там :) )

Еми това е от мен, успех в намирането и дай-боже да е евтин и качествен.

П.С. Много хора казват, че повече от 3-4 тавички не са ти нужни, но ако имаш възможност за повече, вземи си най-големия. Верно е, че е по-голям като размери, но ако решиш да правиш повечко неща или по-големи дози, малкия много бързо се пълни. Поне за нас 4 трея не ни стигат като се развихрим в кухнята.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Причината за по-скъпата цена според мен изобщо не се крие в коварните военни планове на Америка а в транспорта и на факта, че всичко, което изисква човешки труд в Америките струва доста скъпо. Нормално е, след като всеки иска да получава пари за своите услуги и да плаща такива (за жалост) като иска да получи услуга :)

Погледни линка по-горе и си избери оптималния вариант (ако ще се спираш на Екскалибур). Ако не, сондирай за марка-жетварка и потърси в гугъл (Buy dehydrator ...(Model).. in Europe). 
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Вери,аз се спрях за сега де,на №9(L'Equipe),само че новият модел.Квадратен е,може да се надгражда,има дисплей и таймер и е от 139$ нагоре ;DТука незнам до колко ще стигне.А ако не мога от него да намеря,тогава вече ще е екскалибур.Аз в германия имам познат,трябва да проверя само дали не се е прибрал за лятото тук.Тамън ще имам време да се ориентирам качествено,че са бая пари,особенно с доставката :pensif_29:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Светльо, има фирми, които предлагат такава услуга - пазаруване от ebay  и като цяло по интернет. Даваш капаро,чакаш,после доплащаш.  Има утъпкана пътека. Аз не съм ползвал, но имам и аз интерес ( едни 18 говорителчета ми трябват от US  за колоните ми Bose) , защото за епизодични покупки май не е удобно и изгодно да поддържаш кредитна карта, със всичките й такси, риск от рязко и нерегламентирано източване , както и изкушаване за  кредит :)   
 Възможно е даже тези фирми да ползват някакви отстъпки и като цяло навеждането да е по-малко за клиента.  Ако искаш, проучи , после сподели и на мен, пък аз ще почерпя.   :Cherries
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=402203.0 тук е от хамерика:)
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=417918.0 за тук подминете размерите на дрехите и вижте в първия пост най-долу фирми които доставят до бг.
ха сега да видим кой ще черпи:)))
« Последна редакция: 19-08-2009, 00:19:40 от leyla »
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Svetlio, проблемът е, че от американския amazon не правят доставки до България на такива неща.. Провери в shipping дали сме включени  :)
бате Бино, leyla, с тези фирми наистина може да се пазарува, но лично според мен е страшно неизгодно.. Взимат доста солиден процент за услугата..
Аз също търсих дехидратор и май най-добрите варианти са да си купиш от съседна страна или някой да ти донесе от Европа..  :) Дайте да си направим дехидратор-екскурзия  ;D Може да ни направят и отстъпка за по-голямо количество  :D
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Съгласна, но и аз също не подържам кредитна карта и от известно време се колебая какво да правя.  А не пазарувам постоянно от нета и подобни фирми та може и да се прежаля (все пак никои не работи срещу мерси) сега спецялно лятото да сушиш в фурната е супер гадно.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Да вземем да направим една обща доставка. Аз поне знам как да оправя митническите формалности. И да внесем 10-20 дехидратора  ???  или само който иска да се изброим и да направим заявка за доставка... и доставката мога да организирам... Какво ще каже аудиторията  :)
Активен
Намасте :)

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123

Аз съм за с двете ръце, даже ще оставя на вас избора на дехидрататор, понеже сте доста по-опитни и ще предцените по-добре от мен.
Само кажете подробностите и се включвам.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Подробностите още не ги знам, но казвайте да проучвам ли цени и начини за доставка. Аз също ще си купя един брой.
Активен
Намасте :)

бакшишчо

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

С моята половинка също сме ЗА. Ще купим един брой.Чакаме още инфо. Предварително благодарим!  :Content_22:
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52

Привет на желаещите дехидрататор !!!!
Ако някой проучи и подаде информация тук ще е супер !!!! :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.