Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Вероника  (Прочетена 16264 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #40 -: 20-10-2009, 13:21:39 »

Чесън и лук ще ядеш след като напълно се захраниш  :surpris_23:
Активен
Намасте :)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #41 -: 20-10-2009, 15:23:28 »

закуска: чепка грозде

чай с мед
Обяд: 1 домат
След което отидох до здравословния магазин и си взех овесени ядки, люцерна за покълване и стафиди :)

Та по късно изядох малко чушка с накиснати овесени ядки ( това вместо хляб, че се замислих нали не трябва в захранването да приемаме сол, а в хляба ще има затова си взех овесени ядки)

След това един чай с стафиди и мед :)

Следобедна закуска: грозде

Вечеря: саладка от домат, чушка, зелени обезсолени маслини и магданоз + накиснати овесени ядки
« Последна редакция: 21-10-2009, 15:01:52 от veronika_l »
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #42 -: 21-10-2009, 15:08:08 »

Закуска: грозде
чай с мед

Обяд: същото като вечерята вчера . За десерт ядох стафиди и се отплеснах чак  ::)

Оф майка ми е направила лапад с кис. мляко и чесън и не мога да му остоя, много ми се иска да си хапна, това  е една от любимите ми комбинации  :Appetit_17: Не може ли за вечеря да хапна   ???

Уж ми се искаше да минавам  на суровоядство, но така като се гледам май няма да стане скоро, но ако наблегна на суровото повече от преди пак ще е по добре  :) И постепенно някой ден може да стана на 100%  :)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #43 -: 21-10-2009, 15:55:38 »

Вероника, ти нали се захранваш в момента ? За какъв лапад с кисело мляко говориш? В никакъв случай.  Трябва постепенно да добавяш храните. За какво кисело мляко става въпрос  :surpris_22:  Вчера май писах, че чесън и лук ще добавиш след захранването. Сега вземиси направи някаква жлъчна криза, та да каже майка ти, че е от гладуването... Не трябва даси правиш шеги със захранването. Не случайно, когато някой пише тук, че ще започвада гладува, първо го предупреждаваме, че после ще трябва да се захранва. Захранването е интелигентната част.
Всъщност можеш да направиш каквото искаш, но моят съвет е - изчакай да се захраниш напълно  :pensif_29:
Активен
Намасте :)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #44 -: 21-10-2009, 19:28:11 »

Да устоях на изкусшението  ;D И вечерях един домат с овесени ядки, и малко стафиди  ;)
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #45 -: 22-10-2009, 21:19:59 »

закуска: чай с мед
банан
обяд: чай с мед

 морков, домат и овесени ядки
следобедна закуска: грозде
вечеря: чай с мед
домат с овесени ядки
 
банан

половин краставичка

банан
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #46 -: 23-10-2009, 13:47:23 »

трябва да включиш щипка сол.
и лъжичка мазнина - зехтин, ленено масло...
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #47 -: 23-10-2009, 14:24:47 »

Сол,ако иска ;) :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #48 -: 23-10-2009, 16:04:07 »

Днес бях на много уморителни лекции от сутринта до следобед и яденето малко се обърка.

8.00 малко пъпеш, който учудващо беше адски сладък много ми се услади, но майка ми беше оставила много малко  :( и си ръпнах един път от пълнозърнест хляб, за повече нямах време че закъснявах  ;D

11.00 банан

14,30 стафиди

15,30 салата от домат, репичка и морков ( май домата беше излишен нещо не ми хареса) но като почудо ми се ослади много моркова  :o и една филийка хляб Вита

За вечеря ще сложа и малко зехтин и сол към салатката( въпреки че много ми харесва и така понеже хляба или овесените ядки са малко солени или по точно неутрални и сол не ми липсва), че чак сега видях че може вече  :)

Така малко се обърках се видях в захранването на дарбимак( аз от него гледам, че ми харесва), че сол и зехтин може чак на 9тия ден, сега ми е 7ми ден.

понеже не бях сигърна за зехтина солта не сложих

18.00 чай с мед

19.00 салата от домат, репичка и морков + 1 1/2 филийки хляб Вита
« Последна редакция: 24-10-2009, 15:38:06 от veronika_l »
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #49 -: 24-10-2009, 15:40:45 »

8ден захранване

Язвата постоянно си се обажда май нямаше голяма файда от това гладуване  :surpris_25: Освен че отсладнах което на мен ми харесва  :bleh

8.00 чай с мед
10.00 стафиди
12.00 банан
13,30 салатка от домат и морков + хляб

Преди малко ми стана толкова лошо и започна да ми се повдига, за малко да повърна много гадно от отдавна не ми се бе случвало такова нещо и корема нещо започна да бошува и да издава някви звуци направо се оплаших  :o Но след няколко мин. се оправих и хапнах един банан. Как мислите от какво може да е вкъщи веднага започнаха " виждаш ли като не се храниш  и тн......." А аз мисля че е точно защото май прекалих с храната и най вече май с хляба, Вие как мислите ?
Сега ще ходя до у нас и се чуда да ям ли да не ми стане пак лошо  :-\ Може би ще хапна но с мярка
« Последна редакция: 24-10-2009, 17:22:30 от veronika_l »
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #50 -: 25-10-2009, 19:51:54 »

Днес сутринта си накупих разни неща за някой резепти от тук, нямам тъпрение да ги изпробвам. Днес сложих да се покълва люцерна дано стане нещо. Иначе се пооправих от снощи, дано не се повтаря. А днес си направих такива хубави салати ( най хубавите които съм яла през животна си  :-* )
 така менюто ми днес 25.10.2009  :D
10.00 чай с мед
Следва дълга разходка в Била и по пазара  ;D
12.00 салатка от марулка, домат, маслина, малко чушка, пресен лук малко, сусам, зехтин + препечена филийка хляб пълнозърнест  :Appetit_17:
18.00 чай с мед
19.00 салатка като горната само че без маслина, + спанак, който сварих иначе никак не ми харесваше а така си го сложих в салатката и стана чудно  ;D
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #51 -: 25-10-2009, 21:36:15 »

Вероника браво. Едно нещо дето е развалено ще те тормози до последно. Ще се оправи стомаха ти - ще видиш. Щом имаш язва не забравяй да дъвчеш много хубаво храната. Всяка хапка по 100 пъти. И да нямаш язва пак. Товае много важно действие за да не натоварваш допълнително стомаха.
А яде ли вече ядки. Мисля, че трябва да ги включиш. Първо 30 гр. на другия ден 50 ...
Трябват вече белтъчини.
Активен
Намасте :)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #52 -: 25-10-2009, 22:00:44 »

да ядки включих няколко орехчета и днес си купих бадеми с костилка и няколко от тях си хапнах  :Appetit_17:
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #53 -: 27-10-2009, 16:56:35 »

Първи ден  след захранването.
Днес си направих пикантни кюфтенца в момента са в печката, нямам търпение да ги опитам  :)
Люцерната колко трябва да израсте, за да се консумира ?
Напоследък съм станала доста мързелива, аз по принцип съм си, но сега ме мързи дори да си лежа просто   ;D И тая язва постоянно ми се обажда, някой знае ли няква билка или и аз не знам какво да взимам поне да не усещам толкова тая болка  :-\  Около мен все ми викат пии хапче и няма да те боли, викат ми " Те хората за какво са ги измислили тези хапчета, ти ли знаеш повече или те ? "  :-X :surpris_22:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #54 -: 27-10-2009, 17:01:10 »

ЖЪЛТ КАНТАРИОН  - БАЩА МИ ИМАШЕ ЯЗВА И ПОСТОЯННО ПИЕШЕ ЖЪЛТ КАНТАРИОН. СЪЩО СУТРИН НА ГЛАДНО ЗЕХТИН.
Активен
Намасте :)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #55 -: 27-10-2009, 17:02:42 »

Като чай ли да го правя ?
Иначе сутрин се жабуря с шарлан.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #56 -: 27-10-2009, 17:33:03 »

Вероника, пробвай и с мудри ако имаш желание- аз вече от два месеца вместо хапче по време на менструалните болки се лекувам с мудри, много успешно ми облекчават болките  :Content_22:
http://zashto-kak.hit.bg/spisak.htm
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #57 -: 28-10-2009, 11:39:31 »

Вероника, жълтия кантарион го запарваш като чай. С лъжичка мед.
Активен
Намасте :)

kateto

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #58 -: 28-10-2009, 13:07:22 »

Здравей! Препоръчвам ти изпитана рецепта за стомашни и чревни поблеми- приготвяш си запарка от жълт/червен/ кантарион една супена лъжица кантарион на 0,5 л вода. Вариш три минути, запаряваш още три, прецеждаш, добавяш една супена лъжица смляно ленено семе към запарката, задължително добре охладена преди това, да престои поне час, прецеждаш и съхраняваш в затворена бутилка на студено, сместа е достатъчна за три пъти -сутрин,обяд, вечер преди храна.Преди консумация прибавяш по 30 капки прополисов,спиртен разтвор от аптеката/ внимание  алергия към пчелни продукти/.Течноста  е малко неприятна, леко горчива, слузеста от лена, но в сравнение с болките е нищо.
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #59 -: 29-10-2009, 16:04:10 »

Днес си купих жълт кантарион и ще си правя чайчета.
 Купих си също суров сусамов тахан ( за първи път опитвам такова чудо, направо съм влюбена в тахана ), после се сетих, че от тахан и мед мога да си направя бонбонки и си взех и рожково брашно  ;D Бонбоните станаха невероятни, прибавих и смлени орехи към тях  :Appetit_17:
А иначе менюто ми е салатка + пикантни кюфтенца. Такова ще бъде докато не свършат кюфтаците  :bleh
Сетих се и за още нещо, нали се чабуря с шарлан, но може би от седмица не става шарлана като пяна един бял, ами стои мазно дори жабуря по 30 мин и пак си седи жълто и много наситено( неразредено) Това означава ли, че вече няма толкова токсини в тялото ми ?  ::)
« Последна редакция: 29-10-2009, 16:55:06 от veronika_l »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.