Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Вероника  (Прочетена 16263 пъти)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #60 -: 30-10-2009, 20:47:33 »

Така много смешно ми стана от репликата на приятелят ми месояд  :D и реших да споделя с Вас.
Та човека твърди, че съм луда да се храня така ( по точно да не ям месо), също каза че е чел и е научно доказано, че вегетарианците са глупави поради липса на вещества, които могат да се набавят единствено от месото  :surpris_22:  :Confus_3:  :Content_4 - emotloader:
Да ви питам по колко си взимате фурмите, че днес си взех едни от била в тарелка за 2 лв , а моя от близкия магазин ми взе цяло кило за 2,70 викам си тея фурми да не би да им има нещо  ;D Знам ли  :surpris_23:
Днес менюто ми е сутрин чай
на обед банан ( понеже бях на лекции)
към 4 часа салатка + питка пълнозърнест хляб ( бях много гладна та салатката и хляба много ми се осладиха  :Appetit_17: )
по късно си обърках мед и тахан със семки
после няколко фурми

Сложила съм си от понеделник люцерна за покълване, чудя се дали вече може да се яде, колко трябва да е дълга или как трябва да изглежда, за да знам че е готова за консумация  :-\
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #61 -: 30-10-2009, 20:51:42 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: смея се, ама то си е трагично, повечето хора мислят така като приятеля ти  :'(

Тия фурми в тарелките хич не са хубави, повече от тях не купувам- Вероника, по-добре си потърси от тези в кутия, те са на цена около 3 лв  :)
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #62 -: 30-10-2009, 22:16:47 »

Да де в кутия са тези от била за 2лв са едва 7 фурми  :(
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #63 -: 30-10-2009, 23:10:32 »

Вери, тея в Билата ги знам, ама не мога да намеря линк за другите-  в кутията са поне 20, и не са такива захаросани  :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #64 -: 30-10-2009, 23:44:51 »

Е тези фурми в тарелка които са само на един ред, те мисля са алжирски. А иранските ги продават обикновенно по пазарите и са в хартиена. Те са много по-сочни.
Той приятеля ти е искал просто да те подразни, затова така ти е казал ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #65 -: 31-10-2009, 05:46:53 »

Вери, тея в Билата ги знам, ама не мога да намеря линк за другите-  в кутията са поне 20, и не са такива захаросани  :)
Обърка ме, Даниелче. Почнах да търся какво съм писала за фурмите.  :Content_4 - emotloader:

Вероника, люцерната мисля, че ти е готова. Нали вече е на тревичка?
« Последна редакция: 31-10-2009, 05:49:07 от Вери »
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #66 -: 31-10-2009, 07:48:54 »

Люцерната има малко зеленичко да :)
А фурмите от била са невероятни, не са захаросани и са много сочни, тези на кило дето са също не са захаросани, ама са едни смачкани, но пак стават  :)
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #67 -: 31-10-2009, 07:59:57 »

Сега се сетих нещо,
Преди няколко дена на майка ми и казавам за Малахов разни неща, какво препоръчва и тн." А ма той препоръчва и месо и мляко, значи трябва да приемаш и ти " :Content_4 - emotloader:
После на др. ден гледала предаването на Малахов ( вкъщи се тачи много) та предаването било за прясното мляко, имало две приятелки едната не пиела, другата да и всъщност обедили тая дето не пие. майка ми дословно си водила записки и като се върнах като ме почна с информация, ужас  :Confus_3: Аз само клатя глава и викам ДА ДА дА Така или иначе тя си знае нейното, дадох и да прочета за млякото колко е "полезно"
А тя" аз си знам, че е вредно ама ще си го пия защото е и  полезно", направо след това няколко дена ме тормози с това мляко, та чак ми се и разсърди  :Content_4 - emotloader:

Между другото всеки като разбере, че не ям продукти от животински произход( по точно млечни), се почва ами ти от къде си доставяш калции. Та се питам само от сусама ли си го доставям, че аз това им отговарям ама за др. не знам. В кои продукти има още голямо съдържание на калций.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #68 -: 31-10-2009, 08:25:50 »

И в бадемите.
Ако те питат за желязото, им кажи, че периодично захапваш една арматура.  :D
Б12- червейчетата в плодовете.
Майтапя се, да не се засегнеш. :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #69 -: 31-10-2009, 08:34:58 »

Преди няколко дена на майка ми и казавам за Малахов разни неща, какво препоръчва и тн." А ма той препоръчва и месо и мляко, значи трябва да приемаш и ти " :Content_4 - emotloader:
После на др. ден гледала предаването на Малахов ( вкъщи се тачи много) та предаването било за прясното мляко, имало две приятелки едната не пиела, другата да и всъщност обедили тая дето не пие. майка ми дословно си водила записки и като се върнах като ме почна с информация, ужас  :Confus_3: Аз само клатя глава и викам ДА ДА дА Така или иначе тя си знае нейното, дадох и да прочета за млякото колко е "полезно"
Аз точно затова, откакто се регистрирах тука пиша, че на Малахов не трябва да се вярва за всичко и да го хвалят някои толкова много. Ако зависи от него ще нахрани цялата планета с месо и млечни, та да може след тва бизнеса му да върви още повече - книгите за прочиствания имам предвид ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #70 -: 31-10-2009, 08:38:13 »

Между другото всеки като разбере, че не ям продукти от животински произход( по точно млечни), се почва ами ти от къде си доставяш калции.
Мен като ме питат за белтъчини или за каквото и да е, казвам, че си ги набавям от въздуха. Викам им, че там всичко има и друго не ми трябва ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #71 -: 31-10-2009, 13:58:48 »

Това с въздуха и арматурата ми хареса и може да го пробвам. И на мен ми писна да обяснявам за калций, протеини и т.н.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #72 -: 31-10-2009, 20:22:58 »

НАй лесно е да не се обяснявам както и правя в повечето случай.
Иначе днес доста съгреших, ходих на кино и не можах да устоя на пуканките ( и после корема ми не спря да бушува - веднага след киното в тоалетната  :-[ )
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #73 -: 01-11-2009, 12:06:10 »

Това с въздуха и арматурата ми хареса и може да го пробвам. И на мен ми писна да обяснявам за калций, протеини и т.н.
Това за въздуха го написах като шега, но по принцип има научни доказателства, че при окислението(не съм сигурен) се приемат някакви минимални дози аминокиселини...от самия азот ли беше...не помня :Confus_3: но наистина има такова изследване ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #74 -: 02-11-2009, 10:03:09 »

 :kisss:Хайде пак...не помня къде го пуснах предния път...ей ви една книжица издадена 1986 г. Байко Байков.Витамини на въздуха.  София, Медицина и физкултура.
    Част от съдържанието:
Как са открити витамините на въздуха.....7 с.
Витамините на въздуха  в природата.Екологичният проблем аеройонен глад...14
Биологичното действие на витамините на въздуха........................................33
Как се "произвеждат" витамините на въздуха..............................................54
Аеройони пречистват въздуха....................................................................67
Аеройоните в народното стопанство............................................................79
Поглед в бъдещето....................................................................................112

   
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #75 -: 02-11-2009, 10:12:36 »

Мерси, бабо! :flowers2:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #76 -: 05-11-2009, 20:41:15 »

Днес малко прегреших до обед
Но след това се развихрих в кухнята и до вечерта правих разни сурови вкусотии.
Направих патладжанено мезе, в сайта на вери пише да се дехидратира към 2 часа, но дори и за 3 не беше готово та съм го оставила за през ноща, утре ще кажа дали ми е харесало. Направих и сурова лещена яхния на мен ми хареса, но на майка ми изобщо не и хареса. Бадемово мляко, но повече не мисля да правя или няма да беля, голямо белене голямо нещо , иначе за вкус няма какво да говорим. И за десерт пай Хелуйн. Много се хареса на всички, после казах на приятеля ми, че е изцяло суров и той веднага почна да се мръщи, но след няколко минути дойде да пита за още  :D Жалко че нямах фотоапарат под ръка.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.346 секунди с 22 запитвания.