Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Вероника  (Прочетена 16248 пъти)

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Дневникът на Вероника
« -: 01-10-2009, 14:48:29 »

Здравейте
Казвам се Вероника на 19 год. от Плевен.
Реших да си направя дневник. В момента съм на гладолечение с плодове и чай ( лекувам язва на дванадесетопръстника) . Днес ми е 5 ден.

Та да пиша за днес 01.10.2009г.
Сутрин жабурене с шарлан. към 11,30 един  :Appetit_4: . към 12,30 отидох да си купя някой плод, че бяха на свършване и така ме съблазниха едни сливи та си взех чак кило, сега много съжалявам  :( , та хапнах си една- еми какво да кажа няма грам вкус. Към 13,00 изпих чай с мед и ядох малко грозде. Към 5,30 една слива и шепа грозде, и след йогата към 8,30 3 банана :) тоя път оцелих много ама много сладки банани  ;D

Също прилагам и ТЕС за язвата.

И един въпрос
От университета се прибирам пеша и това са някъде 4 км може и повече и като си легна имам едно гадно нервно напрежение в краката, миналата нощ дори не можах да спя само се въртях.
Та въпроса ми  е това от гладуването ли е и нормално ли е ?

Иначе като цяло съм добре и не чувствам глад, даже се очудвам от себе си как още не съм се изкушила с някоя манджа или шоколад. Даже като видя някой че яде нещо почвам това е вредно, това еди какво си .......  :Content_4 - emotloader:
След малко отивам и на йога, не съм ходила може би от 4 мес. може и повече, и сега ще ми дойде добре  :D


« Последна редакция: 01-10-2009, 20:16:53 от veronika_l »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #1 -: 01-10-2009, 15:25:56 »

 :kisss:На добър час  и на здраве да е!!!Ти, на тия години за каква язва думаш, дете-
Как успя да я свършиш тая работа?
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #2 -: 01-10-2009, 15:31:43 »

Здравей Вероника, не съм правила прочиствания (слаба ми е волята), но въпреки това пиша за да те подкрепя. Аз също практикувам ТЕС и съм много доволна.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #3 -: 01-10-2009, 16:56:38 »

Успех  ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #4 -: 01-10-2009, 17:31:08 »

Да, от гладът е,нормално е да не спиш понякога,но отминава след седмия ден. Просто токсините се развихрят :D И умната със захранването,ти трябва да си пет пъти по внимателна с тази язва! :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #5 -: 02-10-2009, 16:05:29 »

Ми язвата си я имам май от 14 годишна може и по малка не помня точно кога ми я откриха.

Сутрин жабурене с шарлан.
10,30 чай с мед
След това една разходка с колелото 6км, може и повече да са, не знам :) .
12.00 грозде
02,00 2 банана
04,30 чай с мед и слива преди това разходка с кучето за 30 мин. :)
06.00 3 сливи
07.30 чай с мед
09.00 1 банан

Тези които ходят на йога един въпрос към тях. Ако не е тайна колко плащате за едно посещение ?

« Последна редакция: 02-10-2009, 20:49:39 от veronika_l »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #6 -: 02-10-2009, 16:52:43 »

Навсякъде е различно да ти кажа.От 5 до 7лв за 1 посещение варират цените,някъде може и повече да е.Ако си вземеш карта е по-изгодно.Предполагам,че не е без значение в кой град си,в кой клуб също.И другите да кажат,ама в общи линии така стоят нещата.
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #7 -: 02-10-2009, 17:03:19 »

Мале при вас е още по скъпо, ужас. При нас е 3лв за посещение, но за мен и това е скъпо понеже нямам никакви доходи, студентка съм. Ще питам дали имат карти, но мисля, че нямат.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #8 -: 02-10-2009, 17:25:49 »

И тук има едно място дето  беше 3лв,ама не знам дали още важи офертата.Ти в кой град си?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #9 -: 02-10-2009, 18:30:43 »

Тези които ходят на йога един въпрос към тях. Ако не е тайна колко плащате за едно посещение ?
При мен е 4 лв...чувал съм, че в София цената стига до 9 лв. :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #10 -: 02-10-2009, 18:43:34 »

Аз съм от Плевен
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #11 -: 02-10-2009, 18:48:37 »

3 лв е доста добре, но важното е с какво се занимавате...освен асани друго какво правите?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #12 -: 02-10-2009, 19:17:03 »

Еми разни дишания, ми нз кое как се нарича така че ми е трудно да ти отговоря, пък и не ходя толкова често, но всеки път правим различни неща, като само някой винаги си ги има.
Вчера например правихме това дишане, което го показаха по телевизията когато в бг беше дошъл един йога ама му забравих името и крокодилски упражнения правихме, др. път не сме правили  :)
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #13 -: 04-10-2009, 08:45:22 »

Току що се върнах от Билла, днес имаше намалени банани на 1,30, та се запасих  :whistling2 - emotloader: Имаше доста хора, но като направя сравнение с вчерашния ден ( беше намалено свинското) не бяха чак толкова  :-\ За месото хората ще се изтрепят,  :-X
Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #14 -: 11-10-2009, 13:12:17 »

Вчера се върнах от малка почивка в Стара планина в хижа Ехо. Беше Превъзходно, само дето се озорих докато стигна хижата, че вървяхме 5 часа пеша, много съм доволна от себе си че се справих с тази задача, нали съм на гладолечение и нямам толкова сили колкото другите  ;D  Основното ми ядене там беше от банани и много боровинки ( черни и червени :) )
Така днес ми е 15 ден от лечението, чувствам се добре и освежена ( само ме болят мускулите от вчерашното слизане от планината  :) )
Днес ми излезе херпес та си купих хума от пазара, човека каза, че е за вътрешна употреба, Взех едно парченце, намокрих го и се намазах, по късно ще повторя  ;)

Активен

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #15 -: 16-10-2009, 13:55:04 »

Така днес ми е последен ден от гладолечението. Та ако може за съвет утре със какво да започна да се захранвам. Та днес да отидя да си набавя нужното.
Уж лекувах язва, но напоследък от време на време ме наболява точно там където се намира язвата, дори и в момента ме боли леко  :(
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #16 -: 16-10-2009, 14:44:12 »

Вероника, браво на теб!  :flowers2: Действай внимателно оттук нататък.  ;)

Л. Ковачева препоръчва в 1-ви ден от захранването да се включат сурови зеленчуци, които да изместят част от плодовете. Можеш да си направиш салатка на обяд или на вечеря, но без да я подправяш със сол или мазнина. През останалото време си на плодове и чай.

През тези 15 дни лечебни кризи имаше ли? Или едва накрая се обадиха? При мен отминаваха сравнително бързо, болката винаги е била лека, леснопоносима (имам проблем със ставите, болят ме китките най-вече). Следи се внимателно и ако има нещо притеснително, отиди да те види лекар.

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #17 -: 16-10-2009, 15:45:58 »

Не кризи не съм имала, а  и днес ми е 20 ден  :bleh Само първия ден малко ме болеше главата.
Обаче сега чета за гладолечението и гледам, то не е трябвало банани, може само по малко, а на мен те ми бяха основни последните 5 дни а и по принцип си ядох по 3 на ден  :surpris_25: Много гадно сигурно не съм се пречистила добре и затова може би и язвата не се е излекувала  :-\ Иначе съм свалила доста килца, даже баба ми ми вика че съм погрозняла  :D
А за захранването мисля да си взема домат за утре, а на следващия ден ще прибавя и краставица.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #18 -: 16-10-2009, 15:48:09 »

Вероника, при гладолечението почват да болят болните органи :) ще отмине тази болка. Боли защото този орган се възстановява :)  При захранването аз лично препоръчвам да вземеш само един, единствен вид зеленчук утре.
Например:
сутринта чай с мед и лимон
към 10 - плод
12 - един морков  (само един)
14 - плод
16 - чай с мед
18 - плод
20 - чай с мед

на втория ден - същото, но вместо морков вземи краставица (или друг плод)
в 14 часа вместо плод можеш да пиеш зеленчуков бульон (ако не си на суровоядство) или сок от ЗЕЛЕНЧУК!!! НЕ ПЛОД!!!

на третия ден - същото
наобяд прибавяш към зеленчука филийка пълнозърнест хляб или варен картов - 1 бр. (ако не си на суровояство) или овесени ядки с вода и мед.
Вече си даваш почивка на стомаха и до 16 часа нищо не приемаш за ядене. Можеш само да пиеш вода, защото след варен картоф или хляб ще си много жадна. Ще видиш колко е вкусно всичко обикновено.
След едно такова гладуване човек почва да усеща вкуса на храната и изпитва невероятно блаженство като си хапва най-обикновени храни.

Ако това ти допада ще ти напиша и за другите дни какво да ядеш  :whistling2 - emotloader:

Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Вероника
« Отговор #19 -: 16-10-2009, 15:49:26 »

А, Вероника, ти си писала вече.
Да, вместо морков, може домат.

Не се тревожи за бананите. Три на ден не са много.
Важното е да се чувстваш сигурна в това, което правиш   :kisss:
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 22 запитвания.