Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Истината животинските мазнини - не е това, което си мислят повечето тук  (Прочетена 20988 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Обикновено всичко ни е в главите. Научим ли се да контролираме материята с мисъл всичко ще бъде наред. Тогава няма да са ни нужни нито режими, нито диети, нито добавки.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Томи , не зная какъв проблем имаш ,но със сигурно не е за подценяване. По добре иди и се прегледай ако трябва някъде в Русия , Украйна , поговори с хора, които наистина ги разбират тия работи , а не цитирай комунистическа литература . Тая извадка за аминокоселините в продуктите според мен е лъжа и то сериозна, но това е тема на друг разговор.Тук вече всички сте забравили един мой пост , в който ви попитах откъде сте сигурни в тези данни и стойности, които ви се предлагат , ОСОБЕНО от МЗ на САЩ ?
Аз се старя повече сурова храна да ям , но да речем 80 % - 90 % от хранта ми е сурова, много рядко на 2-3 месеца веднъж хапвам на сандвич краве масло, затова не се считам все още веган или веган за по 2-3 месеца хехе. Не съм сигурен дори колко разнообразна храна ям , но на практика съм клинично здрав и нямам никакви проблеми , ама никакви .Защо при симиларно хранене Томи , ти слабееш , а аз подържам идеално тегло ? Помисли и ми отговори
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Използвам за сравнение точно таблицата на МЗ на САЩ, защото едва ли някой има по-голяма изгода да занижава хранителните качества на живата растителна храна от тях. Така се застраховам, че това е възможно най-малкото, което се съдържа.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Не всеки има тази възможност, Титане. Аз ако знаех защо така става да съм го спряла тоя процес. Правила съм си ПКК наскоро - всичко си беше в норма. Хормонални изследвания не съм пускала, защото не ми се дават толкова пари за нещо, което не е 100% показател за цялостното състояние на организма. Пък имам основания да не вярвам много-много на лабораторни изследвания. Говорила съм с лаборант по въпроса за тяхната точност.
Да не говорим, че абсолютно сама трябва да си помагам - едни ми казват, естествено, да набивам тулумбички, на други не им пука.
Ще действам на принципа проба-грешка и не мисля да се влияя от никакви литератури, защото колкото автори прочетеш, толкова мнения ще срещнеш. Едни говорят за мазнини, други за протеини. Вероятно истината се крие някъде по средата, вероятно има някакъв много тънък, индивидуален баланс, който не мога да налучкам.
Признаци на сериозни заболявания нямам - коса, кожа, нокти, тонус - всичко си е ОК, имало е периоди, в които съм се чувствала наистина зле. Не съм боледувала от доста време, а преди всичко ме ловеше. Не можех да измина няколко крачки, сега 10 км не представляват проблем.
Но стига сме спамили тази тема!

Цитат
Използвам за сравнение точно таблицата на МЗ на САЩ, защото едва ли някой има по-голяма изгода да занижава хранителните качества на живата растителна храна от тях. Така се застраховам, че това е възможно най-малкото, което се съдържа.
Напротив, в САЩ напоследък вегетарианството е модерно. Соята са я изкарали едва ли не храна чудо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Аз съм ЗА консумацията на животински мазнини - в минимални количества. Като Бате Бино, ям пъдпъдъчи яйца - виждат ми се доста приемлив вариант. От млечните - прясно (сурово) или кисело мляко (домашно, не от магазина) 1-2 пъти на 2-3 седмици. Сирене и кашкавал - абсурд, убедена съм, че не са от най-полезните неща на света...
Интересно нещо забелязвам - преди никога не съм обичала яйца особено, пък от известно време насам все ми се привиждат някакви омлети, варени яйца, бъркани... Кажи-речи само това ми се яде. Много странно  :surpris_23:. Спомням си, че преди година-две така беше и с млечните - до миналата есен ядях сирена и кашкавали като луда, прясно мляко пиех едва ли не с литри... Просто ме беше обзел глад именно за млечни. В един момент този глад изчезна и сега вече почти не ги консумирам (с изключението, което посочих горе, мисля, че не е кой знае какво - особено предвид бившите ми количества  :whistling2 - emotloader:). Може би така ще стане сега и с яйцата и това ще е моят начин да мина постепенно на пълен веганизъм. И сега не прекалявам с животинските продукти, но ако стане така (т.е., организмът ми напълно престане да ги "иска"), нищо не пречи и да ги спра напълно ;). Ще видим, то ще си покаже.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Напротив, в САЩ напоследък вегетарианството е модерно. Соята са я изкарали едва ли не храна чудо.

Вегетарианството да, но не и веганството. По мои наблюдения млечните продукти са на особена почит.  :surpris_23:
Сега ми хрумва - защо не напишеш едно примерно твое меню? От страни винаги по-лесно се виждат грешките.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Напротив, в САЩ напоследък вегетарианството е модерно. Соята са я изкарали едва ли не храна чудо.

Вегетарианството да, но не и веганството. По мои наблюдения млечните продукти са на особена почит.  :surpris_23:
Така е.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Ще напиша в дневника, но няма нищо интересно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Томирис, какво беше теглото ти, когато се хранеше с обикновена всякаква храна? Ако си била 70, а сега си 35, явно има проблем, но ако от 45 си свалила 10 кг, тогава не виждам място за тревоги ;)

Животинските, ако ги включиш, едва ли ще ти помогнат да качиш. Помагат, ако комбинираме животински белтък с въглехидрати.... и според мен проблемът не е в храненето.
Пък и суровоядството не е диета, а начин на живот. Погледни си биоритмите, физическата активност, емоциите и т.н. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Петко , аз писах в една - две теми от какво се качва бързо и качествено , но явно не се чете всичко :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Петко , аз писах в една - две теми от какво се качва бързо и качествено , но явно не се чете всичко :)
Нека не спорим, но тези две думи са несъвместими някак в това изречение. И в живота, и в природата още не се е случило нещо бързо и качествено.
Независимо от целите на човек - дали иска да сваля или качва тегло, важи максимата да бъде по-бавно ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Извинявам се за спама ;D

Един от проблемите пред суровоядците е липсата на достатъчна физическа активност. Даже някои казват, че това е основен поблем. Ходенето, например е нещо много хубаво, но е недостатъчно. Ходене, разходки, излизания, прекопаването на градината - това са все хубави занимания, но ни трябва и нещо редовно и основно, т.е. спорт някакъв, китайска гимнастика или изобщо някакви практики. Когато това е налице, е нужно да си зададем въпроса дали тренираме мускулите си добре. Тоест нека правим и някои силови упражения - лицеви опори или нещо, което е без тежести, а само с помощта на собственото ни тяло :)

Разбирам напоследък, че има хора които яхват суровоядството и постигат желаните тегло, тонус, енергия... но в един момент след месеци или дори години зациклят яко. И проблемът е точно в липсата на физическа активност. Появява се дисбаланс - храним се природно, а водим застоял начин на живот :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Точно това писах сега на biofreak ,двигателния режим е много важен,даже е по-важен от храната. :weight_lift: ;) :love_028: :peperudi: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Мдаа ама като пишем чете ли ги някой ? :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Бях си 40 преди. С хранене като на "нормален човек" и 60 съм стигала, но това беше много отдавна, а и бях на лекарства в този период. Е, не съм баш 35 - това беше за един-два дни и предполагам от обезводняване. Сега са 36 - 36,5-37, но и бая течности поемам напоследък и не знам кое е истинско тегло и кое вода.


Физическата активност наскоро се убедих колко е важна и колко всъщност помага суровоядството да имаме достатъчно енергия. Преди си мислех, че "тия неща не са за мен", но сега имам много повече енергия и хъс дори за лицеви опори. Преди беше абсурдно да си го и помисля, бях си доста мързелива. Мускулите, противно на всички твърдения, също заякват без да се омитат огромни чинии с ориз и червено месо, както се препоръчва.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Така е, продължавай редовно да се занимаваш с физически упражнения ;)

Бели кахъри са твоите. Била си 40 кг., а сега си с 3 по-малко и вече се чудиш чак животинско дали да не ядеш. Стегни се! Нищо ти няма! Давай смело напред. Малко силови упражнения и всичко ще си бъде наред ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Томирис,мисля,че си нервна натура(по-скоро вътрешно) и затова имаш проблем с килограмите.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Томирис,мисля,че си нервна натура(по-скоро вътрешно) и затова имаш проблем с килограмите.
Даже не само вътрешно tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Лек спам от мен ;D Но това с нервите и жените ме навежда на една мисъл. Някак по-трудно жените се дисциплинират... на всяко едно ниво. И по-трудно се концентрират. Това обяснява факта, че над 70% от инструктурите по йога са мъже, а достигналите края(самадхи) 95% са мъже. Нищо лично, само разсъждавам ;D Не ми се сърдете ;) Целувки на всички жени :-* ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.