Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Истината животинските мазнини - не е това, което си мислят повечето тук  (Прочетена 20996 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Петко е още млад, но вече е сварил да се ошлайфа :) 
Гледа да  съблюдава правилото - "малък къс критика слагай между два големи къса похвали "  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Някой дали би могъл да сподели книгите пак, отдавна не са в рапид шеър  :surpris_22:
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

Някой дали би могъл да сподели книгите пак, отдавна не са в рапид шеър  :surpris_22:
Освен, rawfen да ги качи пак, ако все още чете тази тема.

А относно дисциплината и жените - нали има нещо като теория, че мъжете използват повече едната половина на мозъка си, а жените - другата. Та от там - жените са по-емоционални и разчитат на интуиция и усещания (което не е нещо лошо), а мъжете - логика. Няма да задълбавам, нали не е за това темата.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Цитат
Лек спам от мен Grin Но това с нервите и жените ме навежда на една мисъл. Някак по-трудно жените се дисциплинират... на всяко едно ниво. И по-трудно се концентрират. Това обяснява факта, че над 70% от инструктурите по йога са мъже, а достигналите края(самадхи) 95% са мъже. Нищо лично, само разсъждавам Grin Не ми се сърдете намигам Целувки на всички жени Kiss Grin

Ето нещо, което скоро прочетох:
"Жените са способни да се отварят директно към извора, или по-точно - изворът ги достига директно чрез широката основа на конуса. Магьосниците казват, че връзката на жените с познанието е обширна. Докато връзката на мъжете е доста ограничена."

Книгата е "Живот в сънуването Флоринда Донер"

Това, което разбрах е, че жените имат директен достъп до абстрактното (духа или както искате го наречете), а на мъжете им е необходимо голямо усилие, за да го достигнат. Може би това обяснява твоята теза Петко :).
Целувки на всички мъже!  :-*
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88

да.. забелязала съм, че духовните мъже са по- женствени  tooth
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Цитат
Лек спам от мен Grin Но това с нервите и жените ме навежда на една мисъл. Някак по-трудно жените се дисциплинират... на всяко едно ниво. И по-трудно се концентрират. Това обяснява факта, че над 70% от инструктурите по йога са мъже, а достигналите края(самадхи) 95% са мъже. Нищо лично, само разсъждавам Grin Не ми се сърдете намигам Целувки на всички жени Kiss Grin

Ето нещо, което скоро прочетох:
"Жените са способни да се отварят директно към извора, или по-точно - изворът ги достига директно чрез широката основа на конуса. Магьосниците казват, че връзката на жените с познанието е обширна. Докато връзката на мъжете е доста ограничена."

Книгата е "Живот в сънуването Флоринда Донер"

Това, което разбрах е, че жените имат директен достъп до абстрактното (духа или както искате го наречете), а на мъжете им е необходимо голямо усилие, за да го достигнат. Може би това обяснява твоята теза Петко :).
Целувки на всички мъже!  :-*
Точно и поради тази причина,жените нямат нужда да създават учения,философий,религий и т.н.,които да проповядват и бранят фанатично.Другото е,че вселената като цяло е женска,а мъжкото е издънка от женското.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ерудицията ми е твърде недостатъчна за да се опитвам да оспоря тези грандиозни преимущества , които имате вие жените в така отговорните духовни, абстрактни , интуитивни..  и т.н. сфери. 
Но съгласете се , съвършенството ви би било още по-пълно, ако успеете да се справяте и с посоките "ляво" и "дясно" ... :) :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Освен това, бих посъветвал  всеки ( дори и дамите :)  ), който е тръгнал за семинара  "Вселената като цяло е женска, а мъжкото е издънка от женското "  , провеждащ се в чужд град , ако срещне затруднения с намирането на адреса , да се обърне за помощ към мъж , а не към жена , защото има голяма вероятност да се окаже , че  " на първия светофар и после 50 м в ляво "  е всъщност - " на третия светофар 700 м вдясно " ...  :)   и да пропусне половината от събитието. :)

Да , малко спамче се получи , но се почувствах задължен да предложа , че е добре когато част от групата бъде похвалена за нещо, да се намекне ,че и останалата част има все някакви заслуги  :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

не всички жени са лишени от силен рационален поглед, както и не всички мъже са емоционално или интуитивно бавнички  ;D...аз затова обобщения от този род не приемам.  Тенденции, нагласи някакви, доста са следствие на културно и социо клишета. ние сме повече зависими от социоусловия, отколкото био-програмирани единици.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

а Томи къде се покри?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.209 секунди с 22 запитвания.