Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99721 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Вал
« Отговор #320 -: 14-06-2010, 15:06:49 »

...
Иначе и аз преминах на маслини каламата. Те са най-натурални доколкото знам и не се боядисват.

И аз такива ям, но не мисля, че са особено натурални. Кисна ги, понеже са ми солени и изхвърлям червена вода. Едва ли това е бета каротинът на маслините  ;D Е, поне не е черна водата, както при другите черни маслини.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #321 -: 14-06-2010, 15:14:00 »

Много обичах черни маслини, но сега съм само на зелени, кафяви (каламата, руси, натурални, каламон). Но май не всички ги боядисват...Както и да е - човек никога не може да бъде сигурен.
Относно солта и друг път съм споделяла - в нас се готви безсолно и не се соли допълнително. Свикнала съм без сол, но в определен момент усещам как започва да ме гони депресията и трябва да хапна нещо солено. Що се отнася до вкус, мисля че киселото замества соленото до голяма степен.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Вал
« Отговор #322 -: 14-06-2010, 18:28:55 »

Русите маслини никога не са ми харесвали - нагарчат ми и имат груба ципа. Добре, че най-накрая соевият ми сос от миналогодишната реколта стана (само на цвят не можах да го докарам). Маслините ще ги ползвам само като си блендирам слънчоглед с лимонов сок, зехтин и чесън.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Дневник на Вал
« Отговор #323 -: 14-06-2010, 20:56:43 »

  Ако маслините са зрели и са с един цвят, значи са боядисани. Няма зелен сорт, lilkа. И никога не узряват едновременно даже от едно дърво. Невъзможно е да се съберат едноцветни зрели маслини. Ако са безсолни, черни и почти едноцветни са обработени със сода каустик. Това са зелени маслини, почернели при изгарянето от содата. Безсолни са, защото не са били в саламура. После само се измиват с вода. Маслината е негодна за ядене, ако не е била в саламура и не може да не е солена, ако е била. Другото е химия. Без саламура става, ако се размесят с морска сол и се постави върху тях тежест, докато се изцеди горчилката. Тогава готовите маслини приличат на вид на сушени сини сливи. Аз бих препоръчал зрели, неедноцветни, солени или зелени маслини. Или тези, смачканите. Едва ли някой ще изкисва промишлено количество маслини. Бавно и трудоемко е. Няма печалба. От сортовете за ядене най-ценен на запад е, май каламона. Дано да сам бил полезен на някого. Поздрави!
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #324 -: 14-06-2010, 23:27:16 »

Преди да легна да ви се оплача. Не мога да сваля още 2-та килограма от четвъртък вечер когато изядох онези солени маслини и се подух като балон. Отоците по лицето почти ги няма вече, но килограмите ...ужас.  :surpris_25:Не мога да повярвам. Колко време се смъкват 2 кг , а за една нощ се качват. И като се има предвид, че вече минаха цели 5 дни ,  взех да си мисля че единствената причина няма да е задържането на вода както си мислех отначало. Че досега не трябваше ли да я изхвърля? Вчера си направих плодов ден - само на череши. Но да знаете даже още повече ми се наду корема. Предния ден пак бях само на плодове и зеленчуци. Незнам какво да кажа.Освен това предизвикам обилно потене с пиенето на горещата вода сутрин. Тренирам на лентата и карам колело не по-малко от час , час и половина. Трябваше досега да се оправя.  :Confus_34:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #325 -: 15-06-2010, 06:13:15 »

Невъзможно е за тялото да качи 2 кг мазнини/мускули за един ден. Сега е нарастваща Луна, а може и да си пред цикъл/в овулация.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Вал
« Отговор #326 -: 15-06-2010, 06:34:25 »

Преди да легна да ви се оплача. Не мога да сваля още 2-та килограма от четвъртък вечер когато изядох онези солени маслини и се подух като балон. Отоците по лицето почти ги няма вече, но килограмите ...ужас.  :surpris_25:Не мога да повярвам. Колко време се смъкват 2 кг , а за една нощ се качват. И като се има предвид, че вече минаха цели 5 дни ,  взех да си мисля че единствената причина няма да е задържането на вода както си мислех отначало. Че досега не трябваше ли да я изхвърля? Вчера си направих плодов ден - само на череши. Но да знаете даже още повече ми се наду корема. Предния ден пак бях само на плодове и зеленчуци. Незнам какво да кажа.Освен това предизвикам обилно потене с пиенето на горещата вода сутрин. Тренирам на лентата и карам колело не по-малко от час , час и половина. Трябваше досега да се оправя.  :Confus_34:

Мила Вал,  :fluretaa:  изглеждаш толкова добре (имала съм честа да се запознаем) че направо ти се чудя на тези два килограма защо толкова им се чудиш. Както казва Томирис луната сега нараства, ако си в ПМС тялото подпухва, задържа течности, може да се чувстваш и малко тежичка, но това са временни състояния. Режимът ти е повече от перфектен, успокой се и не си образувай излишни нерви с тези килограми. Ако чувстваш, че имаш нужда може да включиш някой зелен чай или ройбос, които се отразяват много добре на тонуса. Ако хапваш кълнове от люцерна, доколкото знам те имат диуретичен ефект и ще ти помогнат за освобождаването на течности. Желая ти слънчев и усмихнат ден!  :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #327 -: 15-06-2010, 08:29:25 »

Вал , а практикуваш ли йога  ? Пранаяма ?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #328 -: 15-06-2010, 09:14:50 »

Миличките ми другарчета, пак ме успокоихте! Томи, и аз знам, че за един ден два килограма не се качват и затова мислех, че и за един ден ще си заминат. А то мина сума ти и време.
Лилка, благодаря, благодаря :flowers2: :thankyou: Днес ми се очертава напрегнат ден. Добре, че ми повдигна самочувствието ..ха-ха :Content_22:
Титан, отдавна не съм ходила на йога. Малко съм за критика в това отношение. Вкъщи правя задължително само сутрин определени асани и петимата тибетци. Иначе през деня практикувах благодарение на диска, който ми прати Петко. Но напоследък имам доста проблеми, не мога да се организирам, защото все трябва да съм някъде следобяда. Но сутрин задължително бягам на лентата. Имам вкъщи такава и е много хубава. Както и карам колело. Сега вече свърших със спорта и ще бягам по задачи. Ти защо всъщност ме пита точно за йога? Или питаш дали изобщо спортувам нещо?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #329 -: 15-06-2010, 16:58:26 »

Сутринта по Битьивито даваха за едни шишковци ,които спаднали доста кг , като включвали и дихателни упражнения от йога ( пранаяма) .Доктора каза, че за ден с дихателни упражнения може до кило и половина да се свали
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #330 -: 15-06-2010, 22:54:30 »

Ха ха ха...Титан, аз не съм чак като тези Шишко - патладжана tooth. Аз не можах да ги гледам, но мернах рекламата. Бая якички бяха видях ги. Но това ден с дихателни упражнеия да се свали кило и половина ми се струва нереално сериозно да ти кажа. Но пък дихателните упражнения си имат толкова много плюсове, че изобщо не е зле, че ми напомняш за тях.
Днес ядох малко сурови бадеми и сурови орехи. И смятах друго да не ям. Много ми се ядяше нещо сочно , т.е. плод. Може би от жегата , но наистина ми се искаше точно нещо течно или сочно. Та изяход и 4 голи праскови и вечерта диня. И сега корема ми се наду като плондер. Тъкмо взех да забравям ужаса от маслините и се надух отново. Е, няма нищо общо с онова надуване, де ... :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #331 -: 16-06-2010, 06:55:58 »

ееее Вал , аз да споделя още веднъж тук,че почне ли сезона на дините и край със спането  - на ден по голяма диня   :Appetit_17:  и  дремя в тоалетната цяла нощ  :Confus_3:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #332 -: 27-06-2010, 22:21:22 »

Незнам какво ми стана, но от два-три дни имам ужасен апетит. Днес например : 1 банан за закуска. На обяд: салата от розово домати, зелен лук, краставици, люти чушки, кълнове от слънчоглед и кълнове от нахут. Следобяда пак огладнях и ядох череши. Набраха ми ги от черешовите градини в с. Приселци и ми ги донесоха вчера. Ужасно вкусни!  :essen: Надвечер пак огладнях и хапнах сурови лешници, суров шам-фъстък с една краставица и един домат.
Вчера същата работа. Пак покълнал нахут, пак слънчогледови поници, тиквено семе, ленено семе, лук, пипер, копър, моркови, кълнове от репички......Добре, че не смесвам поне с плодовете! Незнам да се притеснявам ли или е не, ама отдавна не съм имала по две, че и три по сериозни яденета на ден. Днес с такъв страх се качих на кантара, че какво да ви кажа.....нооооо, не съм мръднала нагоре нито грам! :D :D :D Ще видим утре обаче ;D Оплаках се на една съседка, че от няколко дни съм с голям апетит и тя ми вика: "Ами, да крайно време е да почнеш да се храниш като нас. Нали изглеждаш добре. Вече не трябва и да смъкваш за какво още да суровоядстваш?" !?!?!?!?  :surpris_22:
Викам си на ум : "Аз какво се опитвам да каажа, а те как ме разбират"  :Content_4 - emotloader:
:Content_4 - emotloader:
Продължавам с традиционните си сутрешни ритуали - гимнастика, колело, жабурене, гореща вода и т.н. Бенато, ако си наоколо искам да те питам като мине 4 юли и трябва да спрем пиенето на горещата вода напълно ли? В смисъл не може ли да продължа да си пия по 2 чаши примерно и за напред. Срещам противоречиви мнения по въпроса затова питам?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #333 -: 28-06-2010, 09:28:17 »

И аз съм с по-увеличен апетит. От хладното време е. Ама като те гледам почти нищо не си яла.
На мен преди година ми бяха казали, че вече трябва да почна "да се захранвам" tooth Повечето хора пазят режими до достигане на определеното тегло, после пак си ядат до пръсване до следващата диета. После защо има затлъстяване, анорексия и всякакви други хранителни разтройства!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Вал
« Отговор #334 -: 28-06-2010, 16:45:11 »

Вал, как не те е срам - започвай веднага да се храниш НОРМАЛНО  :Content_4 - emotloader: tooth
Да няма някакво масово мероприятие срещу суровоядците- мен вчера ме нападнаха много грубо и имаше реплики как съм щяла да умра, ако съм няколко седмици само на сурово (иди обяснявай, че съм така повече от година и, че не съм била в по-добро здраве)  :whistling2 - emotloader:
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на Вал
« Отговор #335 -: 28-06-2010, 16:55:52 »

Хм, аз затова избягвам да споменавам термина "суровоядство". Повечето ми познати ще си помислят, че ям сурово месо  tooth  Такава реплика за "умиране" е имало и към мен, и то от майка ми, но аз я разбирам защо го е казала и го приемам от добрата страна. Иначе пет пари не давам какво мисли който и да било за моя начин на хранене, стига да не ми се пречи. Ама аз съм инат и бих останала гладна, вместо да ям боклуци, каквито ми предлагат. А като отида на гости на нашите и видя белия хляб и другите "полезни" храни, ми призлява направо... но поне не ми налагат да ги ям.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Вал
« Отговор #336 -: 28-06-2010, 17:15:59 »

И аз избягвам да говоря, но от време на време се появява някой, който незнайно как е разбрал, че съм веган и суровояд и се започва една агитация и опити да ми отворят очите...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Вал
« Отговор #337 -: 28-06-2010, 18:58:01 »

Такава реплика за "умиране" е имало и към мен, и то от майка ми, но аз я разбирам защо го е казала и го приемам от добрата страна.
И аз я чувам редовно тази реплика от някои "загрижени" колежки - ама произнесена с доста язвителен и злобен тон.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #338 -: 28-06-2010, 20:55:55 »

Хубаво, за месото да се притесняват донякъде ги разбирам - много хора все още твърдят, че е жизненоважно. Но не и за разни рафинирани боклуци като бяла захар и бяло брашно, които нямат абсолютно никаква хранителна стойност...Другото, което съм чувала е, че неяденето на подобни храни имало пагубно действие върху психиката, защото постоянно ти се прияждали tooth Умряла съм за дюнер, например!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #339 -: 30-06-2010, 21:56:53 »

Вал.не съм сигурен. По принцип е почистваща процедура,едва ли е вредно по-продължително.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.