Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99700 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #400 -: 29-09-2010, 23:27:10 »

Лилка, предадоха ми поздравите ти. Благодаря :flowers2: Вече ще съм по-редовна във форума. Нали ваканцията свърши. Впрочем сега се готвя за един друг семинар, но ще разкажа като добия по-добра и точна представа за какво всъщност иде реч.
Днес съм в много добро настроение без да има особена причина за това.  :peperudi:Всъщност така  е най-сладко - да ми е приповдигнато настроението ей, така просто. Да си щастлив по принцип, а не защото си спечелил, ял, пил, видял конкретно някой или нещо е нещо страхотно. Искам всички дни да са така.
Днес определено имах апетит. Сутринта изпих половин литър гореща вода и мислех, че няма да огладнея до късния следобед. Но към обяд вече бях доста гладна. Изядох цели 3 авокадота. Цяло лято не ми се чуваше за тях. Като ги гледах в Пикадили и се чудех защо така нещо не ги искам вече, но ето че днес ми се прияде точно това. Към тях прибавих и едни страхотни розови домати и една краставичка. По-късно изядох и два банана. Вечерта ядох зелена салата, репички, лук, кълнове от слънчоглед. И отделно си направих една сурова доматена супа със семки.  :essen:Е, то чак супа незнам дали е. Просто изцедих малко домати, сложих сока в купа /да не го пия от чаша за разнообразие/ и пуснах малко сурови слънчогледови семки, но не от покълналите, ами просто сурови белени и си сърбах с лъжица. Досущ като супа. Сега за лека нощ ще почна една книга на Джон Кехоу да видя дали и тя ще  е като другите едно към едно. Май всичките са еднакви. Дано утре пак да ми е весело! :heart_2:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #401 -: 30-09-2010, 07:56:22 »

 Как е днес Вал  :Content_22:...и аз скоро не съм яла авокадо, но ми се прияде докато те чета....
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #402 -: 30-09-2010, 14:38:02 »

Вал и на мен винаги ми е много интересно да ти чета дневника! :flowers2:Да пишеш по-редовно! :)И аз днес ще ям авокадо. Лятото почти не съм яла и зимата ще наваксам с любимия плод-зеленчук. В Слънчев бряг веднъж го видях на цена 10.60.  :surpris_22:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #403 -: 30-09-2010, 20:58:23 »

Хелоу-мелоу!  :Content_22:
Ами, как да е днес - добре е!  :laugh: :peperudi:
Незнам на вас колко ви е интересно като ми четете дневника, но на мен определено ми е много смешно като си чета грешките и глупавите изречения. :Confus_3: То май срам трябва да ме хване, на слава Богу напушва ме на смях. Винаги пиша така както ми тече мисълта. Не проверявам за грешки и често пъти после ставам за смях. Но какво да се прави!
Днес: жабурене с шарлан, пиене на гореща вода около 400 грама, масаж на трето око, тазови упражнения, 5 тибетски ритуала и няколко други асани /не мога да ги назова/. После 50  минути бягане на лентата. След това си направих няколко констрастни душа. Ама наистина контрастни. От топла вода пускам душа на ледено студено. Много е ободряващо, макар че малко в началото е  :surpris_22: Всъщност на септемврийската почивка за която ви се похвалих се научих да правя такива наистина контрастни душове. Там където бях имаше страхотен спа център, който освен всички гевезелъци имаше страхотна сауна, ароматна парна баня и ледена стая. Ама като казвам ледена стая, наистина си беше ледена с висулки и лед във всякакви варианти и фигурки. За яденето днес май пак бая си хапнах. Нямах време да отида до Пикадили за авокадо, макар че пак ми се хапваше и ядох банани. Вечерта марули, репички, зелен лук, кълнове от слънчоглед и доматена супа със семки. Тоест като вчера. Сега обаче пия фреш от портокал и се чудя дали да не хапна малко бадеми?! Доста е късно, но май ще се изкуша. Иначе преди малко се настаних в един хотел. Утре почва един доста интензивен семинар и то рано сутринта. Вечерта ще гледам да ви споделя впечатления от първия ден. Става въпрос за INSIGHT СЕМИНАР. Накратко това което знам предварително за семинара е, че той е за всеки, който се интересува от себе си и иска да живее в хармония със себе си.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #404 -: 01-10-2010, 19:29:23 »

Да разкажеш после по-подеробно :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #405 -: 03-10-2010, 21:14:26 »

Много съм ядосана!  ??? Не изкарах семинара. Съжалявам, че си дадох парите и че си загубих времето. Може и аз да съм лудата, ама не ми се вярва. Може да прозвучи гадничко, но смятам че фасилитатора не беше от тези които те грабват. Ами, представете си станах в 7 часа да оправя малкия, защото те с мъжа ми бяха с мен. В 8 часа се регистрирах, В 9 почна първата лекци. До 14.30 часа този човек говори само общи работи. Без да каже една конкретна тема, извод. Съгласете се, че това е са цели 6 часа в които чакаш и си казваш: "Айде, сега ще стане интересно. Айде, сега ще има някое интересно упражнение, диалог." Няма, братче. Даже нямаше някаква по-конкретна интродукция. Да вземе така да ни обясни защо са ни привлякли на този семинар. Какво ще ни помогне? Да не говорим , че нещо в организацията трябва да се промени. Не мисля, че от 8 сутринта до 22 часа вечерта е малко време. Ужасно много е даже. Че те студентските лекции не са толкова дълги, а тук сме да се забавляваме. На мен към обяд ужасно ми се приспа. То като лектора не може да те впечатли цели 6 часа и като се сетиш че още 3 дни трябва да го слушаш от 8 до 22 часа малко ти охладнява ентусиазма. Аз си мислех, че щом е толкова интензивен семинара и е с дълги лекции ще са се погрижили да не ни е скучно. Даже си мислех, че много бързо ще навлзем в материала. Семинара на Норбеков беше на много по-високо ниво. Ставахме рано за гимнастика на брека на морето, но пък лекциите бяха от 17 часа до 20.30 часа. Тука колкото и да си любознателен да стоиш 14 часа малко не ми се вързва. Няма човек, който четири дни да не се измори и да речем да проспи или пък просто не вниква  в материала. И като три часа си блял някъде, къде е ползата,дори и другите десет да ги прослушаш качествено. Иначе като прочетох рекламата за семинара бях много впечатлена. Викам си нещо ново и полезно ще науча. Още едно момче излезе от семинара, но той пък стоя едва 30 -40  минути. Незнам тези, които останаха с какви впечатления са. Освен това ме подразни факта, че имаше един - двама, които се  правеха на участници в семинара, а си бяха баш от организаторите. От тези участници на които им е много, ама много интерсно и много бързо напредват. И другото което ми се стори режисирано е как след първия час лектора ни даде думата който иска да каже защо и тук. Като станаха един-двама че като почнаха как веднага усетили, че са на най-правилното място на света. Как вече почувствали, че са се преоткрили. Като взеха да получават едни прозрения...Лелееее, то бива гевезелъци, ама чак пък толкоз. А иначе в рекламната брошура пише: Инсайт е за всеки който се интересува от себе си и иска да живее в хармония със себе си.По време на семинара се получават поредица от прозрения и осъзнавания за това как учасваме в живота си, за моделите според които живеем и за резултатите които произлизат от този начин на живот. В семинара се получават 150  бързо действащи и лесно  приложими техники как да отстраним пречките по пътя към щасктието, успеха и любовта. Много ми е интересно да разбера другите как ще се чувстват и дали ще са успели нещо да научат полезно. Когато бях на семирана на Норбеков, ако помните бях споделила, че тръгнах с много голям психически товар, трудно се концентрирах и пак много повече неща научих. Като тръгвах оставих една сериозна задача да свършат колегите в офиса, защото си казах : То работата край няма, освен ако сама не си наложа.И тръгнах. Но на 6 тия ден като си включих за минута телефона и получих хиляди съобщнеия и обаждания спешно да се прибирам, понеже колегите така я бяха оплескали, че самата аз видях бая зор, докато оправя нещата. И въпреки това помня много неща. Макар, че самите организатори там признаха пък, че лектора който беше пратен от Русия за тези дни е сравнително млад и не е от тези които имат харизма и привличат много вниманието. То  на мен ми се струва, че за да заковеш вниманието тярбав да си и малко ексцентричен, ако щеш. При Норбеков се ядосвах малко на това,  че ни казваха как с едни упражнеия които правихме там ще започне да ни се чисти дроба и бъбреците и даже ни карака да си следим урината сутрин. Е,да де ама аз като знам тука във форума за какво чистене, гладуване става реч как да повярвам, че с някакво размърдване ще имам ефект.После да ви кажа честно, ама наистина честно много повече неща за  живота, за всичко изобщо съм научила от форума отколкото на семинарите. Мисля, че Норбеков бих го посетила отново, защото изтървах последните четири лекции, а те са доста важни. Засега ще гледам да си чета хубава литература в къщи, ще си правя упражненията, ще си гледам суровоядсвдото, ще медитирам и ще правя асани. От тези неща със сигурност се чувствам добре. Проверено е!  :Content_22:Е, и на мен ми се иска да си похортувам с някой за духовното ни развитие, за човешката психика, ама другия път по-добре май ще е да ида на психолог. Поне качествено да ме омаят. Майтапя се, де!
Иначе като тръгнах от семинара  и викам на мъжа ми "Така или инак до понеделник съм се освободила от задължния давай да ходим някъде и газ към Велико Търново. Много го обичам този град. Може и да ви е смешно ама поччти всеки път обикалям Царевец. Спим винаги в един много хубав хотел, гледахме шоуто Звук и светлина , обикаляме по разходки, там времето за разликае от тук във Варна беше страхотно. Само че и аз съм за бой, защото и петък и събота и днес не съм спортувала, а ядох доста салати. Точно затова няма и да се тегля днес. Ама, пък важното е че си изкарахме страхотно.  :peperudi:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #406 -: 05-10-2010, 00:53:38 »

Вече трябва да съм си в леглото, ама нещо не ми се спи пак. Днес като станах  и пак се сетих колко много ядох в Търново. Ами, какво да направя в тоя хотел, където ние ходим вече има здравословни сурови салати като например: магданозена салата, градинарска, цветна - всичките са със сурови зеленчуци, лимонов сок, зехтин, дресинг, някои имат и представете си слънчогледово семе, че и кълнове. Дааа, хората се актуализират според нас. :Content_4 - emotloader: Та в тоя дух на мисли, реших днес след гимнастиката и някои асани да взема да побягам и на лентата. Бягах точно един час. После отидох на сауна и парна баня /нали се стопявали по-лесно мазнинките  tooth, пъки извличат токсините/ и накрая на един хубав масаж. Щях да я карам на вода. Да, до 20 часа издържах само на вода и един чай с мед, но точно в 20 часа много огладнях и изядох няколко мандарини. Е , какво да се прави утре пак ще пробвам само на вода.
Това, което ме притеснява, обаче е че ми тече носа. Това не ми се е случвало мнооооого от отдавна. Не вярвам да съм изстинала. Май ще трябва да настържа  сутринта хрян и да го залея с лимон. Това ми рестартира мозъка  :surpris_22:и помага в такива случаи. като се сетя колко месеца пих гореща вода по литър и двеста си мисля, че не трябва да настивам много зимата. Ше поживеем , ще видим ... :heart_2: :peperudi:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #407 -: 05-10-2010, 07:08:00 »

 Вал, много често се подлагаш на такива разтоварващи дни. Ти си знаеш де, но аз в момента, в който спрях и започнах да свалям и да имам редовен метаболизъм :)  :Content_22:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #408 -: 05-10-2010, 09:16:43 »

мда, права е Симонка...и аз много често правя дни само на вода в последните месеци и не мога да отслабна трайно...и спирам вече, оставам на 100 % сурово само
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #409 -: 06-10-2010, 08:17:22 »

Какво да ви кажа , милички? Аз се усещам, че съм качила поне 2-3 килогарама. Имам коремче. За сметка на друг път, обаче не изпадам в паника. Спортувам си , а вчера продължих с  плодовото разтоварване. Пак карах на вода, но този пък още към обяд ми се наложи да изям едно авокадо - тия дни ми се яде мазничко. Вечерта пак изядох и то 2. Това си е доста за разтоварващ ден, може би, но не искам да се тормозя. Днес продължавам. Ще видим на вода ли само или пак ще се наложи да включа и някой плод.
Не мога да не ядосвам, обаче на факта за който съм споделяла хиляди пъти. Защо има ей такива периоди, минават си 2-3 месеца няма проблеми с теглото, карам си на сурово, движа се и хоп 2-3 килограма отгоре. После след месец си заминават. Известно време пак задържам нормално тегло, после айде пак 2-3 килограма. Знам, че ще кажете стига с твойте 2-3 килограма. Добре, ама аз за причината се чудя, разбирате ли? Нали промяната се предизвиква от нещо? Е, добре аз като съм с еднакво меню, режим, спорт, процедури постоянно какво тогава предизвиква рязкото качване и сваляне. Със сигурност не е ПМС, а за щитовидната жлеза /имала съм проблеми с нея по принцип, но последните ми изследвания бяха добри. Ама , айде стига и аз сега уж нямаше да се ядосвам, а пак се самонавивам. Предпочитам да се усмихна , че той моя ден сега почва. Дано днес да изкарам на водица....Ще се претегля тоя път след поне седмица. И на вас успешен ден, ако още не сте излязли :heart_2:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #410 -: 12-10-2010, 22:47:12 »

И аз много обичам плодовете. Не знам дали прекалявам с тях.
Аз от началото на лятото също съм с 2кг отгоре и си седя с тях. Може при мен да е свързано с кърмене и с хормони. Не мисля, че тазгодишното лято беше по-разлчино от миналото. Даже миналата година мисля, че повече плодове ядох. А тази пък карахме много колело.
Бях се зарекла да не ви досаждам повече с моите 2-3 кг , които се появяват когато си искат, но Вери ми вдъхна кураж.  /Дани, прости ми че пиша в твоя дневник/ Аз съм много , ама много разочарована, яядосана, даже се съжалявам. След 5 дни на протокали и чай съм напълняла с 2.500 кг! :Confus_3: Не мога да спра да се ядосвам защото аз спазвам дисциплина. На 100 % сурово съм от година  и 2 месеца. Наистина не съм пробвала никаква друха храна. Колкото и когато мога спортувам. А защо се получава така, незнам и адски се ядосвам!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Вал
« Отговор #411 -: 12-10-2010, 23:49:18 »

Ох, Вал, Вал... аз като повтарям из тия дневници да ядете повече, та чува ли ме някой... Прегледах ти малкото менюта, които си пускала в дневника си и пишеше точно това, което очаквах да видя - ти по цял ден гладуваш и само вечер ядеш, и то салата. Значи 99% съм сигурна, че това, което се е случило с теб е забавен метаболизъм в следствие хронично недояждане. В общи линии какво се случва - след продължителен период (говорим за година и повече) на прием на твърде малко количество храна дневно, организмът се "паникьосва", че получаваната енергия няма да му стига да си извършва жизнените процеси и започва да работи на бавни обороти и да складира всяко парче мазнина, което се престрашиш да му дадеш, независимо, че продължаваш да ядеш малко, ти не гориш същото количество енергия както друга жена с твоите данни (години, килограми и т.н.), съответно от това, от което другите отслабват, ти ще пълнееш. Оттам-нататък какви други проблеми те очакват си потърси сама информация в интернет, аз не искам да казвам.

Как се лекува - започваш да се храниш като нормален човек (като количество тава дума, няма нужда да се връщаш към готвената храна), в началото ще качиш няколко кила, ще се побъркаш от ужас, но в момента, в който метаболизмът ти се нормализира, тези килограми ще се свалят и ако се храниш със сурово и ядеш нормално никога няма да се върнат.

Аз много време не влизах в този форум, ама точно нищо не се е променило, всеки си има някакви изопачени идеи за суровоядство и си ги прилага на своя глава, като се случи нещо лошо, тогава се сещате да се поинтересувате. Ами то със здравето така се играе наслуки без да се образовате предварително с какво се захващате. Продължавайте да я карате на плодове и салата и после идвайте да ревете, че имате проблеми с килограмите, с хормоните, с корема, с всичко...

 >:( >:( >:(
« Последна редакция: 12-10-2010, 23:52:17 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #412 -: 12-10-2010, 23:55:17 »

в този ред на мисили знам само, че няма да изоставя суровоядството! Положитетелните неща са много, много повече -състоянието на духа и тялото, например. Днес приятелките ми ми викат "айде изяж една пица, нали виждаж че хем гладна стош, хем качваш" Изобщо не се замислих даже. Щом съм казала не, значи не. Но защо така съдбата ме наказва? Не мислите ли, че има някаква причина друга?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #413 -: 12-10-2010, 23:57:43 »

е, добре де какво не правя като хората?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Вал
« Отговор #414 -: 12-10-2010, 23:59:12 »

ти изобщо прочете ли това отгоре? пица не е нужно да ядеш, а яж повече сурово... сурова пица примерно... каквото и да е, ама да е по-хранително, плодовете и зеленчуците са си главно вода като съдържание... никой не те кара да гладуваш, ти сама си решила да си правиш сурова диета...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #415 -: 13-10-2010, 00:44:20 »

Аз не мисля за мен, че са проблем тези мои 2кг. Затова и почти никога не съм ги коментирала.
Какво и как ям за жалост не мога да описвам всеки ден. Даже и през май месец, когато беше суровия маратон, не успях да поддържам менюто ден за ден, от 20-ти нататък не съм писала. Но общо взето така се храним и като гледам другите, даже мисля, че много ядем. Правя отново вметка, че не всеки ден ни е напълно суров, но и това не го взимам за проблем.

Ако трябва да си търся проблеми, то това по-скоро ще е режимът ми на сън и понякога късна вечеря. Също така почти никакъв спорт и упражнения в момента. Но в никакъв случай недояждане и гладуване.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Вал
« Отговор #416 -: 13-10-2010, 08:24:03 »

Ама Вери, преди да я успокояваш, прочети как е качила 2.5кг, след режим на плодове и чай. Това според теб нормално ли е като по принцип хората по 5 кг свалят с такъв режим? Отделно иди виж какво яде по цял ден, сигурна съм, че ти ядеш поне 3 пъти повече на ден, казваш, че не спортуваш, а тя всеки ден се движи здраво. Така, че не може да се прави сравнение. Пуснете в Гугъл "starvation mode" и сами прочетете за какво става дума като на мен не ми вярвате, точно 1:1 се припокрива с оплакването на Вал.

« Последна редакция: 13-10-2010, 08:25:37 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #417 -: 13-10-2010, 09:41:13 »

Марулчето е много много права...и на мен марулката ми се скара още преди една година , че ям малко...послушах я, нормализирах храненето и отслабнах  :Content_22:
Е, сега имам още малко килограми излишни, но аз прекалявам понякога с количествата, особено ако съм си цял ден у дома и гледам филми  tooth

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #418 -: 13-10-2010, 09:57:22 »

Марулче, аз никого не успокоявам в случая. Пиша за себе си и моите 2 килограма.
Иначе си права, да. Не го оспорвам.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Вал
« Отговор #419 -: 13-10-2010, 10:24:35 »

А, ти по принцип ли си коментирала, Вери... Мен ми се стори като успокоение за Вал... Ние всъщност защо сме в дневника на Даниела?  :surpris_23: И къде е отишъл админския бутон за преместване на част от темата? Едно време имаше такова бутонче, цък и тези коментари отиват в дневника на Вал...

Аз преди като бях редовна тук на много хора казвах, че си недояждат, защото май друг не смее да им го каже... И така забелязах, че жените много лошо го приемат, някои спряха да пишат в дневника си по тази причина (така си мисля), аз затова сега само на мъжете се карам, че по принцип носят повече на критика (и на бой) и не се сърдят... :whistling2 - emotloader:

Вал, недей да се ядосваш и шашкаш, ами прочети някоя статия за този starvation mode за да ти стане ясно какво се е случило с теб. Дано да си добре с английския, че на български надали има добра статия в тази връзка. Може да взема да ви преведа ако ми остане време и за това, че напоследък много писане и превеждане ми дойде...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.