Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем :)  (Прочетена 10291 пъти)

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Да се запознаем :)
« -: 22-10-2009, 12:15:18 »

Здравейте ! :)

Казвам се Мирела и преди няколко дена открих вашия сайт . Аз не съм суровоядка или дори вегетарианка ( все още ) и ако трябва да съм честна до скоро бях много скептична . Но имам един проблем - акне . При това много упорито , какви ли антибиотици не изпих за последните 3 ,че и повече години . Вече не си спомням колко са . Мазила - всички възможни . Има периоди , в които лицето ми става кристално ( е , силно казано ) , но има и такива , в които направо се виждам в чудо . И те са когато не приемам антибиотици . Писна ми !

Поводът да се замисля за нещо по-"алтернативно" е , че поредната дерматоложка ми изписа ПОРЕДНИЯ антибиотик и сега пък още нещо - химичен пилинг . Как пък не !
Преди няколко дена майка ми се върна вкъщи със 7 (! ) книги за вегетарианство , суровоядство ,кълнове , ензими и какво ли още не , запалена от историята на един приятел ,който се е спасил с този начин на хранене. Започнах да ги чета - и наистина вярвам ,че ще изгубя ,ако поне не опитам .

Отделно имам час в понеделник при д-р Гайдурков ( който до колкото се информирах е привърженик на този начин на хранене ) . И така :)

А , забравих - след по-малко от 2 месеца ставам на 17 .
И още нещо - имам и едни 10 кила в излишък , за които ще ви разкажа някой друг път .

Това е от мен за сега :)
Chao :P

Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #1 -: 22-10-2009, 12:17:39 »

Здравей и добре дошла  :Content_22:  :peperudi:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #2 -: 22-10-2009, 12:24:20 »

Добре дошла , Мирелче  :) личицето ти ще светне ако промениш храненето  :flowers2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #3 -: 22-10-2009, 12:33:09 »

 :kisss:Тука има и една досадна баба...ама ти ако не ти се слуша - не я слушай...
Та ,тази дърта кошница, те приветства с УЕЛКЪМ/представи си го на ингилизки/
Дете, щом НЕЩО те доведе тука...значи те довело където трябва!Ама знай, че НЕ ВИНАГИ нещата ни се получават от раз...понякога трябва опитване...до постигане на резултат, ако се откажеш, - няма резултат...
   Ти си още ученичка...та баба мааалко шъ тъ поизпита...Я ми кажи  какво знаеш за еволюцията и себе си, за химията и физиката и  собственото си тяло...те там имат ли някаква връзка едно с друго...и каква е тъз връзка? ???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #4 -: 22-10-2009, 13:13:55 »

Тези антибиотици ми идва да  ги завра...............на лекарката :Confus_3: Ей тъпи парчета,упорити. Сърби те носа,атибиотик,кихнеш,пак. Кога ще им дойде просветлението,че рушат,вместо да градят. :surpris_23: >:(
Като ти унищожат цялата чревна флора(а от това започват сериозните заболявания),като ти скапят бъбреците и черния дроб, какво като нямаш пъпки??????

 Не мога да се здържам вече от такива "Лекари" Сори за грубия тон,не е присъщ за този форум.
Действай смело,Мер е пример,тя се е излекувала от акне,доколкото си спомням.Успех!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #5 -: 22-10-2009, 13:15:12 »

Здравей и добре дошла!
За д-р Гайдурков чувам само хубави неща. Дано ти помогне.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #6 -: 22-10-2009, 13:20:48 »

Да,Гайдурков е много в час,а и от личен опит ги знае нещата :Confus_34:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #7 -: 22-10-2009, 15:51:15 »

Здравей, Мирела! Добре дошла! Е,вече си на правилния път. Сега ще ти се оправи лицето. Няма начин да не се оправи  :Content_22:
Активен
Намасте :)

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #8 -: 22-10-2009, 16:24:12 »

Добре дошла, Мирела :peperudi:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #9 -: 22-10-2009, 18:42:19 »

Тези антибиотици ми идва да  ги завра...............на лекарката :Confus_3: Ей тъпи парчета,упорити. Сърби те носа,атибиотик,кихнеш,пак. Кога ще им дойде просветлението,че рушат,вместо да градят. :surpris_23: >:(
Като ти унищожат цялата чревна флора(а от това започват сериозните заболявания),като ти скапят бъбреците и черния дроб, какво като нямаш пъпки??????

 Не мога да се здържам вече от такива "Лекари" Сори за грубия тон,не е присъщ за този форум.
Действай смело,Мер е пример,тя се е излекувала от акне,доколкото си спомням.Успех!
Бенато, много е зле положението, като коне с капаци са. Имам един фармацевт вкъщи, (всъщност живея отделно, но много близък роднина) и е нещо страшно като стане дума за болести, хапчета и т.н. Изчели са томове дебели книги, пълни с глупости и по никакъв начин не можеш да ги убедиш колко е неистинна тази информация. Вдигнала съм ръце там, само от време на време се обаждам, но няма много файда...

Мирелче, добре дошла и от мен!  :Content_22: Гайдурков е много готин, да, но не е "за" продължително суровоядство. Питала съм го :) Но за пречистване и лекуване на болести, със сигурност ще е от полза!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #10 -: 22-10-2009, 18:59:31 »

А колко много отговори :)

Благодаря на всички за посрещането !  O0 :bleh

Мотивирана съм доста и все повече започвам да се убеждавам , че може би наистина е трябвало да стигна до тук .
За д-р Гайдурков и аз имам много надежди , ще видим :)
@ към Мариина :
Малко неясен ми остана въпроса ,ама все пак  :D

За тялото си не мога да ти кажа какво знам . Как така физически и химически ?

Попринцип зависи на коя система вярваш - традиционната медицина , калорий , фитнес хранене , Аюрведа , глад.... определено казват различни неща за "тялото" (например типичното фитнес хранене отхвърля суровоядството ) . Но , да , запозната съм с повечето .

Всъщност аз както споменах имам 2 проблема - килограми ( които от както разбутах не мога да оправя ) и акне . Акнето започна абсолютно безпричинно в 8 клас от 1 пъпка ,а имах най-кристалната кожа просто . Даже си викам да не ме е урочасал някой  :police:
Килограмите - в 7 клас от нормално тегло отслабнах прекалено много от стрес , спря ми цикъла за 9-10 месеца , пих разни хормони и напълнях много . 15 кг . За около 3 месеца после с диети и много спорт свалих голяма част от тях , но принципа ми беше диета - тъпкане - диета - тъпкане . В един момент ми писна от тоя глад и си останах само на тъпкането . След това последваха още опити за отслабване ,но вече не мога да се подлагам на диети - имам нещо като фобия  :o Важното е , че през цялото време много спортувах и сега съм стегната . Но изпитвам такъв дискомфорт от това ,че не знам КАК всъщност да се храня , така че да постигна хармония със себе си , психиката и физиката си на всички нива .

Та ето - тази предистория ме доведе тук или по-скоро към тази идея .

Няма да казвам нищо предварително , както се подредят нещата - само съм с настройката ,че НЯКАК ще ми се подредят :)

Извинявам се за романа  ;D


Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #11 -: 22-10-2009, 19:04:47 »

Радула ,

мерси и на теб :)

Ще го видим Гайдурков , аз имам и още много да чета за вегетарианство , веганство , суровоядство и т.н.Във всеки случай си мисля ,че последното,съчетано с лечебно гладуване би било най-ефективно за моите проблеми ,но за цял живот не съм сигурна ,че ми се струва реалистично ( съотнесено към моята личност ,естествено ) . Затова малко по малко , този път с правилната настройка ще променям каквото е нужно .Пък където ме отведе  :peperudi: ;D
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #12 -: 22-10-2009, 20:05:19 »

Знаете ли дали Гайдурков приема и в Пловдив, ако ли не можете ли да ми дадете някакви координати? :Confus_34: :bleh :surpris_23: :Confus_3:
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #13 -: 22-10-2009, 21:38:49 »

^^^ Силно се съмнявам .
Но ако искаш ще го питам след 3 дена като отида . И да не приема , така и така не е далеч София - на 2 часа , запиши си час  ::)
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #14 -: 22-10-2009, 21:39:53 »

Здравей ! :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #15 -: 22-10-2009, 21:48:08 »

attractive` Здравей и от мен! Да ти кажа, че си на правилния път. Имам личен опит в борбата с акнето. И аз като теб бях с кристална кожа и точно в 8 клас и аз се простих с нея. Направих много грешки като се подлагах на зверски козметични процедури. Някои от тези процедури повече ми навредиха отколкото помогнаха.Някои може и да са ми помогнали - незнам. Но акнето си мина с времето. Сега съжалявам адски много, че тогава нямаше кой да ми подскаже колко е важно храненето и как кожата най-добре отразява състоянието на духа и тялото.Сигурна съм, че борбата с акнето щеше да продължи много по-кратко време ако се хранех правилно. Но по мое време за суровоядство не бях чувала даже. Нямаше и литература на такава тематика.Да не говорим, че робувахме на предразсъдъците на традиционната медицина да се тъпчем до безобразие с отрови. Които пък естествено се мъчат да излязат от тялото чрез кожата и ето ти пъпките по лицето....Колкото до фитнес храненето дето отричало суровоядството да имат да вземат. Като гледам разни фитнесманиаци как препоръчват да се яде като за световно и си мисля, че ако аз изям толкова нещо не само че не мога да спортувам, ами няма да мога да мръдна. Аз съм веган, а от 2 месеца и на сто процента сурова храна и сега ми е много по-лесно да спортувам, защото нямам грам чувство за тежест. Е, напоследък от много задължения и ангажименти у дома и на работа да ти кажа разредих спортуването, но не това е най-важно.НАЙ-ВАЖНОТО Е, ЧЕ СЕ ЧУВСТВАМ ПРЕКРАСНО! И СЪМ СИГУРНА, ЧЕ И ТИ ЩЕ СЕ ЧУВСТВАШ ТАКА СЛЕД МЕСЕЦ!УСПЕХ!
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #16 -: 22-10-2009, 22:30:06 »

Вал , благодаря ти за мотивиращия пост !!!!

Леле , с всеки изминал час се чувствам все по-омагьосана :) А колко имам още да чета ....
Между другото днес сутринта си направих кафе и ми беше гадно - не го пих .
Целия ден реших да се храня САМО ,когато съм истински гладна - изяла съм 1/2 грейпфрут и вечерта 3 банана ,но ми стана тежко на корема .
И малко по-късно като ми мина - 1 филийка с домашна лютеница . Месото не го пипам  ;D Както и млечните . Между другото книгата "Skinny Bitch " e много добра за такива начинаещи като мен поне :)

 :flowers2:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #17 -: 23-10-2009, 21:54:32 »

Здравей, Мирелче!  :flowers2: Добре дошла!
Доста години се борех с акне и разни упорити пъпки... И с радост  и любов се поглеждам вече в огледалото  :Content_22:  Луих Хей казва, че акнето се дължи на отхвърляне на собствената личност, антипатия към себе си :surpris_25: Новият мисловен модел, който дава тя е: "Аз съм Божествено проявление на живота. Обичам и приемам себе си такъв, какъвто съм сега. "   :peperudi:
Успех!  :fluretaa:
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #18 -: 23-10-2009, 22:53:29 »

lilka , благодаря за посрещането :)
 :Content_22:

За неприемане на себе си - не мисля , но виж - шоколада , джънка и лошите навици 100% имат пръст в акнето  ;D :whistling2 - emotloader:

Ще се справя :essen: :Cherries
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да се запознаем :)
« Отговор #19 -: 24-10-2009, 20:21:49 »

Здравейте отново :)
За да не пускам нова тема , искам да попитам къде ( в София ) ще ми препоръчате да ходя на йога ?
"Йога Мандала" ми изглежда приятно място , друго не знам . А и също 2-3 пъти седмично малко ли е ? При положение ,че ходя на аеробика още 2-3 пъти през седмицата ?  :Confus_34:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 21 запитвания.