Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Поздрави от Крум нищояда :)  (Прочетена 19255 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #20 -: 26-10-2009, 01:06:14 »

Леле срам ме хвана...аз на ден сигурно ям повече от теб за цяла седмица  :Confus_3:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #21 -: 26-10-2009, 07:56:19 »

Круме,ти си толкова слаб,не защото метаболизмът ти е бърз,а защото ядеш нищожно количество храна.До тук разбрах,че 2 дни от делниците не ядеш нищо,а през останалите дни си на сок и салатка...и малко ядки за цвят.Енергията от тази храна,стига само да ти дава малко живец,но е краино недостатъчна за регенереция на клетките ти.....и те изчезват...малко по малко.Виждам,че си интелигентен човек,но трябва да си увеличиш храната.Иначе съвсем ще изчезнеш :Cherries :Appetit_4: :essen:
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #22 -: 26-10-2009, 08:28:54 »

@Анджи , какво те хваща срам - то ако един МЪЖ яде по-малко от три жени заедно и то само някви марули , на къде отива положението ...  :surpris_23: На психическо заболяване ми мирише ( анорексия , дам )
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #23 -: 26-10-2009, 08:38:45 »

 :kisss:Няма как- хайде пак...ще започна да хокам..ама така е с бабите...бабини им деветини...
   Сега...на Душата на тъз клета Земя и трябва носител...и то много ЗДРАВ,СИЛЕН, УСТОЙЧИВ носител...е, те за тва е тялото... са телата ни!!!На никой , най -малко на Майката Природа са и необходими неусткойчиви форми!!!Одисеевци, Прометеевци, е ако може и Венери и Афродити...са и необходими на нея!!!
     В процесите на еволюция-развитие ще се стигне и до там да мине и без тез тела...ама дотам има мнооооооого каквото трябва да яммммммм/вие също!!!/ :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #24 -: 26-10-2009, 08:57:18 »

От колко години си на сурова храна ? Приемал ли си някога животинска - имало ли е рязка промяна в навиците ти или от семейството са ти предадени ?


Иначе здрасти - добре дошъл!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #25 -: 26-10-2009, 10:51:04 »

Мирелче, ти явно не си схванала сарказма... но нищо, можеше и Крум да не го схване, и той май е горе-долу на твоите години.. ;)
Круме, а ти защо ядеш толкова малко бе, джанъм? Не ти се яде ли, или си го налагаш? И ако е второто- защо? А ако е първото..какво са те хранили като малък , бреей...сещам се за близкия ми роднина който е абсолютна хърба, като малък като го викахме да яде, той отговаряше "ее, нали вчера ядох, защо днеска пак". Ама беше малък тогава, сега яде почти нормално...  :surpris_23:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #26 -: 26-10-2009, 11:02:26 »

Е,щом е само два три дена седмично, да забравиш да ядеш,може.Но през другото време,много внимавай да не прекалиш с храната,че с този бърз метаболизъм...се качва ужасно бързо.
Сега на жените тук,пича просто няма никаква допирателна със суровоядството, като идея и начин на живот.

Менюто ми е твърде разнообразно според сезона. Общите черти са такива
В неделя ходя пеш сутрин до най близката гора в радиус 20 километра и събирам  зелена коприва заедно с корените необходима за седмицата. Понеделник, в блендера се слагат 30 грама бразилски орех, 20 грама сусамено семе и листа от коприва. Прецедено през тензух е зелена на цвят течност(закуска). Обедът включва сок от моркови, цвекло и целина (600 милилитра), вечерята е зелева салата овкусена с хималайска сол, зелен на цвят зехтин и винен оцет(стабилизиран). Мога да пропусна или да забравя вторник да ям нещо. Срядата ще стартирам с един нар + киви за закуска, обеда ще бъде зелена на цвят салата ( маруля репички и доста люцернови поници ) а вечерята 50 грама орехи в блендера разбити в 100 грама червено грозде. Четвъртък мога да забравя по невнимание храната, но ще се удавя в чай от мащерка, цвят бъз (дървесен) и лайка, захласнал се по някоя книга
Любимата ми салата

Сутринта извървяваш 20км и после обратно,с твоята физика,ще ти трябва един цял ден. После,всеки който е брал коприва занае,че тя расте във всяко дере и не е нужно да ходиш толкова за една коприва. И гледайки ти менюто,копривата я ползваш една сутрин,а ходенето специално за нея,предполага сериозно пръсъствие в менюто ти. ??? ???
Зехтина е задъжително да е зелен и оцета стабилизиран,това са им основни характеристики и определят качеството им. ;D ;D
Сега да обобщя,разказа ти е лошо скроен и издиша от всякъде. Някой може да ти се върже на измислиците,но не и аз.
Отивай на лекар,докато процесите са обратими(много се надявам да е така),има саитове за взаимопомощ на болни от булемия и анорексия.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #27 -: 26-10-2009, 12:13:05 »

Менюто ми е твърде разнообразно според сезона. Общите черти са такива
В неделя ходя пеш сутрин до най близката гора в радиус 20 километра и събирам  зелена коприва заедно с корените необходима за седмицата. Понеделник, в блендера се слагат 30 грама бразилски орех, 20 грама сусамено семе и листа от коприва. Прецедено през тензух е зелена на цвят течност(закуска). Обедът включва сок от моркови, цвекло и целина (600 милилитра), вечерята е зелева салата овкусена с хималайска сол, зелен на цвят зехтин и винен оцет(стабилизиран). Мога да пропусна или да забравя вторник да ям нещо. Срядата ще стартирам с един нар + киви за закуска, обеда ще бъде зелена на цвят салата ( маруля репички и доста люцернови поници ) а вечерята 50 грама орехи в блендера разбити в 100 грама червено грозде. Четвъртък мога да забравя по невнимание храната, но ще се удавя в чай от мащерка, цвят бъз (дървесен) и лайка, захласнал се по някоя книга
Любимата ми салата  

Супер режим!! Искам и аз така...  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #28 -: 27-10-2009, 09:58:26 »

Круме, ти въобще не се храниш. За какъв метаболизъм става дума, като организма ти няма какво да обработва. Смущава ме това, че смяташ това за нормално и естествено. Моля те сподели ако искаш, чувстваш ли се здрав? Как прекарваш свободното си време? Какви са твоите интереси? С какво си изкарваш прехраната?
Ако не ти се споделя - смятай че не съм те питала  :Content_22:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #29 -: 27-10-2009, 11:30:46 »

Да добавя и аз някой и друг въпрос ;D
Колко лицеви опори правиш и колко коремни преси? И за колко време ти се успокоява пулса след тях?
Мерси предварително :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #30 -: 27-10-2009, 13:13:51 »

Не че искам да те нападам, колега, но бързият метаболизъм се постига с по-често хранене (4-5 пъти на ден) в достатъчни количества. Ти се храниш яко на минус, вкл. имаш дни без никакво хранене. Според мен не ти е бърз метаболизма, просто всичко подкожно е изчерпано заради калорийната рестрикция.

Също ми е интересно е как ще отговориш на Петко.

Не ме разбирай погрешно, аз си падам по по-слабички ;) ?сът за мен е дали здравето ти не страда, въпреки че ти се чувстваш добре така.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #31 -: 28-10-2009, 16:04:36 »

Петко ти по колко правиш  :whistling2 - emotloader:   ;D


Аз бях преди да родя първата си дъщеря 36 кила - не съм се чувствала отпаднала нито ми е прилошавало - правех секс като за световно на тая възраст / това вместо лицеви и коремни  :Content_4 - emotloader:/ така , че те разбирам напълно как се чувстваш - бях нещо подобно на твоята снимка, само че с две C размер отпред . Сега съм 45 и имам какво да махам от разни подкожни мазнинки / някой може да си помисли че съм болна и аз  ;) / , но просто някой неща пречат

Исках да знам дали си започнал да се храниш изведнъж с това количество или си стигнал до това постепенно .

А вие вземете се засрамете вече - Ами ако вземе да влезне някой въздухояд да пише, направо ще го изкарате ненормален човека сигурно , а кой знае до какво по високо ниво е стигнал от нас   :bleh
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #32 -: 28-10-2009, 16:33:09 »

Петко ти по колко правиш  :whistling2 - emotloader:   ;D
Коремни стотина, а лицеви не съм правил скоро и не мога да кажа :)

А вие вземете се засрамете вече - Ами ако вземе да влезне някой въздухояд да пише, направо ще го изкарате ненормален човека сигурно , а кой знае до какво по високо ниво е стигнал от нас   :bleh
kriss, човекът е допуснал няколко смислови и фактологически грешки, което ме навежда до това да се съмнявам в думите му. Копривата в гората, бързия метаболизъм...и тези два цитата -
Цитат
Тялото е една временна обвивка и колкото по малко тежи, толкова по малко проблеми създава.
Цитат
Външния ми вид се определя като лош от масите, неосъзнаващи предимството на лекотата и гъвкавостта

ме карат да се съмнявам за някои неща.
Ами ако вземе да влезне някой въздухояд да пише, направо ще го изкарате ненормален човека сигурно , а кой знае до какво по високо ниво е стигнал от нас   :bleh
Виждал съм слънцеяд на живо. За Манек говоря. Не изглежда никак мършав. Доколкото съм информиран въздухоядите и слънцеядите не е задължително да са мършави. Защо да слабеят...те си поемат енергия, която се трансформира за нуждите на тялото.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #33 -: 28-10-2009, 16:52:33 »

Преди да се засрамя,погледни това:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=114&t=32122
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #34 -: 28-10-2009, 17:48:09 »

Нищояда изчезна  :surpris_23: 
Много странно ....  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #35 -: 28-10-2009, 18:14:27 »

Преди да се засрамя,погледни това:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=114&t=32122
Потекоха ми лигите...догодина смятам да ида на село на паша ;D :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #36 -: 28-10-2009, 18:32:30 »

Аз съм се объркал,постнал съм друго :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:,сори

Имах прдвид това:
http://www.something-fishy.org/memorial/memorial.php

All forms of Eating Disorders are emotionally based and the behaviors are only a symptom to emotional and stress related problems. As said many times on this site, disordered eating is an attempt to control, hide, stuff, avoid and forget emotional pain, stress and/or self-hate.
« Последна редакция: 28-10-2009, 18:34:03 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #37 -: 28-10-2009, 18:55:31 »

Абе и аз усетих че има нещо с линка, защото вече го бях отваряла днес :)
Съгласна съм с това fishy нещо- като ме хване нервата нагъвам сериозно  :essen:
« Последна редакция: 28-10-2009, 18:57:31 от Angie »
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #38 -: 03-11-2009, 17:44:39 »

А аз - като скучая...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #39 -: 03-12-2009, 04:30:01 »

Бях силно  ангажиран последния месец а сега  разпускам.

Отговарям на Петко.
От малък имам някаква неприязън към спорта.  През далечната 1994 година веднага след уволнението ходих на йога при едно тукашно светило Борис Войнов. Толкова беше напреднал в медитациите, че загуби човешкия си облик и на цялата група ни се стори че откачи. Разбягахме се и веднага се прехвърлихме при Емил Златев. Комбинацията ми се стори интересна между йога и втори дан Шотокан учител.
Философите биха казали, бойни изкуства и йога се изключват взаимно но не са познали. Всяка една тренировка започва и завършва с медитация. Тоест 30 минути в началото и 30 минути в края е йога а в средата е див търкал. Издържах няколко години и ми писна. През всичкото това време диетата ми е била здравословна. Поне 3 вида семена или ядки, ориз, овес, бадеми и много зеленчукови сокове, келп. Лятото обезателно ракообразни и миди за снабдяване с хитин (хитозан )
По въпроса с коремните преси, за мен това упражнение няма особена стойност. Открих, че най красива преса се прави  с отрицателни натоварвания тоест не свиване а разтягане на пресата. Мост, огъване назад докато главата опре земята и изправянето след това. Дишането го тренирам с бягане и плуване, под вода над вода. Преди 5 години бях зациклил за период 24 месеца само и единствено сокотерапия. Три пъти на ден по 400 милилитра зеленчуков сок. През този период като се замисля спорта вървеше най леко и енергийния баланс ми е бил винаги на +.
Снимката на аватара ми е с давност от преди 5 години. Впечатлих  се от един артист Christian Bale. За ролята си беше отслабнал и заприличал на аноректик и аз реших да пробвам.
Ето го филма: El maquinista (2004).
Поувлякох се естествено и свикнах да не ям. Упражненията за гъвкавост както и силовите се старая да ги правя задължително през ден. Ходил съм на много семинари, когато идва някакво индийско или тибетско светило в България. пример или този.
След хиляди страници прочетени материали и оглед на действителността, най-голяма полза имам от бойните изкуства. Може да ти прозвучи заядливо пренебрежителното ми отношение към йога. Ходил съм в Индия и не съм видял нищо впечатляващо. Има много начини човек да се чувствва добре но при йога се набляга на аскетичното, първобитното, минималното...   Като загрявка за шотокан обаче е перфектна :)
 Много са ми смешни посланията на разни драскачи на книги, Норбековци, Бхагван Ошовци, итн. Непрекъснато тръбят да сме спокойни като тях. Добре но само човек със стабилна банкова сметка може да е спокоен. Някак не се вързва на българския бит да сме спокойни. Напоследък чета само когато скучая и задължително гледам лицето на автора на книгата. Лицата на драскачите които не харесвам са ужасни, лукави, измекярски. По въпроса с храната:  Човешкото тяло има нужда от разнообразна храна по цвят вид и произход. Милионите клетки имат собствен език и той няма нищо общо с модерните диети на някой си драскач за пари. Ям каквото ми се яде с приоритет здравословното пред вкуса. Докарвам си по 100 грама хлорофил на ден минимум. Не докосвам животински продукти от бозайници.
По горе сте дали линк към салата от тученица.  Има книга за  топ100 здравословни продукта, и като единствен растителен източник на омега 3 мастни киселини е дадена тученицата. Заместват рибеното масло с тученица.  
Обожавам слънцето и водата. Слънчевата вода от стъклена бутилка си променя коренно вкуса. Наливам си питейна вода само от бързо течащи естествени извори. Около мен са два на 4 и на 15 километра.
Страдам от градския начин на живот и по точно липсата на двор в който да садя разни зеленилки. Селските ми приятели пък страдат от селското безпаричие и се молят за заеми. Изобщо има ли някой доволен от всичко  :)
« Последна редакция: 03-12-2009, 05:12:56 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 24 запитвания.