Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Поздрави от Крум нищояда :)  (Прочетена 19256 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #40 -: 03-12-2009, 09:02:26 »

 :kisss:Цъ - доволни няма!!!ИМА ЛИ ДОВОЛСТВО - КРАЙ НА ЕВОЛЮЦИЯТА, КРАЙ НА РАЗВИТИЕТО!Еволюцията е закачена на думичката ИСКАМ... да имам, /съпруг, съпруга/ кола, къща, кариера...След което идва думичката ТРЯБВА!!! ДА СЕ НАПЪНА И ДА ГО ПОСТИГНА!!!!
     Отправям едно предупреждение - досега само намеквах....Внимавайте, внимавайте, внимавайте ...  в  желанията, в исканията и най-вече в постиженията .В близката история на Европа един вегетарианец обърна с главата надолу МОРАЛА, ЕТИКАТА, МЕЖДУЧОВЕШКИТЕ, МЕЖДУКУЛТУРНИТЕ, МЕЖДУНАЦИОНАЛНИТЕ ОТНОШЕНИЯ...И ОТ Германия ЗА всички, направи Германия НАД всички!!!Спомнете си спора на Кирил и Методий с папите в Рим...Слънцето свети за всички,дъждът вали за всички, Майката Природа се грижи ЕДНАКВО за всички, не ни дели на знаещи, можещи, разбиращи, нито на нации,религии... делението го правим НИЕ-хората!!!
    И още нещо - не противопоставяйте, нации, религии, философски течения едни на други...те са от един корен - човечествотонеговото историческо развитие, надграждане.Нека всеки да върви по своя път НО ,търсейки и намирайки ОБЩОТО, а не да противопостави различието...няма ли различие - няма живот!!!Изкачете се на един виртуален връх над Земята и погледнете надолу...колко вида живот е сътворил Бог и какви са взаимовръзките !!!  :heart_2:
« Последна редакция: 03-12-2009, 09:12:00 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #41 -: 03-12-2009, 10:17:59 »

Много са ми смешни посланията на разни драскачи на книги, Норбековци, Бхагван Ошовци, итн. Непрекъснато тръбят да сме спокойни като тях. Добре но само човек със стабилна банкова сметка може да е спокоен. Някак не се вързва на българския бит да сме спокойни.
Айде,аз като "материалистът",на форума,да кажа  ;D :D
Стабилната банкова сметка,не ти гарантира спокойствие!Българският бит е ужасен,защото ние си го правим такъв.Но,никой не прави усилие,да го промени(изключенията са 2% от обществото).Много им е зор.Да се оплакваш е по-лесно.
Целта,не е да станеш мулти-милионер,а да имаш толкова,че да не мислиш за парите.Просто да имаш избор!
Но за да го постигнеш,трябва доста неща да усвоиш.Дълъг път да извървиш(не задължително във времето).Така мисля аз  :pensif_29: :Cherries
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #42 -: 03-12-2009, 10:29:43 »

:kisss:Цъ - доволни няма!!!ИМА ЛИ ДОВОЛСТВО - КРАЙ НА ЕВОЛЮЦИЯТА, КРАЙ НА РАЗВИТИЕТО!Еволюцията е закачена на думичката ИСКАМ... да имам, /съпруг, съпруга/ кола, къща, кариера...След което идва думичката ТРЯБВА!!! ДА СЕ НАПЪНА И ДА ГО ПОСТИГНА!!!!
  
Бабо Mariiina,не съм съгласен с първата част от твърдението ти.Един апотеоз на комунистическата мисъл,беше измислил лозунга "Недоволството,път към прогреса"!Не може да има прогрес,при недоволство!Недоволството е капан,в който не бива да попадаме!Това е разрушителен процес.Трябва да сме доволни,дори от това,че имаме два крака и две ръце,защото някой и това нямат.
От тази позиция,на доволство,радост,щастие можем да съзидаваме,да градим себе си и нашата реалност!Каквото от вътре,това и от вън! :fluretaa: :Content_22:
« Последна редакция: 03-12-2009, 12:22:47 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #43 -: 03-12-2009, 16:45:27 »

Колега ,ОРТОДОКСАЛЕН АНОРЕКТИК, ще разрешиш ли да те попитам каква е идеята ти да  сложиш точно тази снимка в профила си?  Понеже прави силно впечатление на гостите ,а и най-вече на малките деца.. тази ли е реакцията ,която се търси ? ... Вероятно не схващам посланието, затова можеш да помогнеш.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #44 -: 03-12-2009, 17:42:43 »

извинявай,но ти пък си сложил снимка по гащи,а търсиш сметка на другите защо и какъв аватар са си избрали
« Последна редакция: 03-12-2009, 17:44:31 от Discworld »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #45 -: 03-12-2009, 19:53:22 »

Човече, мирувай си при жигулката, въпросът ми беше не към теб. И ще помоля и теб да се изразяваш точно- първо не съм по гащи ,а по бански.  Явно за теб е все едно. Ако ти ходиш по гащи на плаж, изборът си е твой.
И второ - не търся сметка, просто задавам въпрос на съфорумец. Така ,както и мен преди време ме попитаха защо съм си избрал точно тази снимка . |още преди да се появиш ти тук|  но аз не съм се сърдил посредственяшки ,даже обясних с радост, доколкото помня.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #46 -: 03-12-2009, 22:02:15 »

Светльо, ти не си материалист, а трезв реалист!
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #47 -: 03-12-2009, 23:03:31 »

Светльо, ти не си материалист, а трезв реалист!

Светльо го определям като мечтател. С много усилия и труд ще стигнеш далеч но трябва да жертваш нещо. Може да напишеш книга и да последваш примера на цитираните от мен драскачи. С Бино тайничко се надяваме да ни возиш лятото на BMW 7
Бино на снимката се вижда на какво съм способен. Може да изглежда глупаво и стряскащо от естетическа гледна точка. Имаше едно такова твърдение, За да обикнем живота с пълна сила, първо трябва да се доближим до смъртта. Така ще усещаме всеки ден колко красив и безценен е живота. Само с наблюдения и мечти не става, трябва дейност, участие в матрицата.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #48 -: 03-12-2009, 23:17:10 »

Аз имах предвид друго: че Светльо е наясно, че парите са необходимост. Колкото и неприятности да са донесли на света, колкото и да искаме да не сме им подвластни, те допринасят в някакъв смисъл за щастието ни, за спокойното ни съществуване, и ни правят независими. А това че е мечтаел - ами и аз обичам да мечтая. лошото е не като мечтаеш, а като се надценяваш или слагаш розови очила и да скъсаш с реалната действителност. Но, не ми се влиза в полемики, особено за парите. Всеки си има гледната точка и пречупени през неговата призма нещата изглеждат различни. На Светльо му пожелавам да успее да си купи БМВ-то, пък белким и ме повози :D :D :bleh
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #49 -: 03-12-2009, 23:28:15 »

Светльо, ти не си материалист, а трезв реалист!
Светльо го определям като мечтател. С много усилия и труд ще стигнеш далеч но трябва да жертваш нещо. Може да напишеш книга и да последваш примера на цитираните от мен драскачи. С Бино тайничко се надяваме да ни возиш лятото на BMW 7
За да обикнем живота с пълна сила, първо трябва да се доближим до смъртта. Така ще усещаме всеки ден колко красив и безценен е живота. Само с наблюдения и мечти не става, трябва дейност, участие в матрицата.

Е,до лятото едва ли ще стане,но обещавам здраво да поработя със себе си. :weight_lift:
BMW-то,не ми е крайна цел.То ще си дойде,по съвсем естествен начин,по пътя на развитието ми.
За мен,разликата между мечтата и целта е планът за действие.И разбира се,самото действие! :D
А за доближаването до смърта,не е задължително физически,реално да я доближим.Можем,да създадем изкуствено усещането в себе си и да си извадим поуките.
Val,благодаря ти  :fluretaa:
« Последна редакция: 03-12-2009, 23:45:25 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #50 -: 04-12-2009, 01:44:32 »

Ортодоксален,  умно си ми отговорил ,  а освен това  споделям твоето виждане .
 Проблемът е другаде.  Ние сме си "наши" тук вече , но когато   препоръчам този сайт на мои познати ( аз често го препоръчвам)  и те кажат:  " Ааа, да ставаме  вегетарианци ли? Да се разболеем като онзи човек на снимката там? Не на нас тия.. ! "  , ми е трудно да защитавам  идеята ,защото козът им не е съвсем за пренебрегване.
 Но отговорът ти е добър  и ще го използвам в спора,макар да е твърде философски за масовият потребител на джолан и свински уши.  
 Та така де,  от това  беше провокирано любопитсвото ми , а не ,както предположиха някои , че  защото искам само аз да съм гол..  :)      
« Последна редакция: 04-12-2009, 01:46:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #51 -: 04-12-2009, 09:57:31 »

Но отговорът ти е добър  и ще го използвам в спора,макар да е твърде философски за масовият потребител на джолан и свински уши.   
:Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Бате Бино, отново ме разбиваш с крилата мисъл...ще си я запиша :Content_14: ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #52 -: 07-12-2009, 19:29:17 »


Бино на снимката се вижда на какво съм способен. Може да изглежда глупаво и стряскащо от естетическа гледна точка. Имаше едно такова твърдение, За да обикнем живота с пълна сила, първо трябва да се доближим до смъртта. Така ще усещаме всеки ден колко красив и безценен е живота. Само с наблюдения и мечти не става, трябва дейност, участие в матрицата.


А откакто обикна живота с пълна сила, Нищояд, продължаваш ли да си близо до смъртта или вече не толкова?
« Последна редакция: 09-12-2009, 08:22:32 от rima »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #53 -: 07-12-2009, 23:42:02 »

Рима, не знам защо все аз съм ти в устата.. опа .. на върха на пръстите. Недей да си представяш, че изглеждам като снимката от аватара на ортодоксален_аноректик. Жалко, че няма кой да ме снима да си сложа и аз една снимка(изглеждам като нормален абитуриент само дето годините ми са повечко, а килцата по-малко).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #54 -: 07-12-2009, 23:50:53 »

Злояд, ти сега ни заинтригува.  :D Какво значи няма кой да те снима? Снимай се сам и качи снимката и ще те видим. :fluretaa:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #55 -: 07-12-2009, 23:52:39 »

С какво да се снимам? ще почна да събирам за уеб камера
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #56 -: 07-12-2009, 23:57:12 »

Ами с мобилния или с цифров апарат и ще ги качиш на компа
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #57 -: 07-12-2009, 23:58:23 »

Злояд, ти къде живееш? 
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #58 -: 08-12-2009, 00:29:09 »

Ами с мобилния или с цифров апарат и ще ги качиш на компа
Досега не ми се е налагало да си взема мобилен - няма с кой да говоря. Това си е като наркотик - все да гледам дали е зареден, дали го нося, а на всичкото отгоре и като звъни да ме уврежда. За общуването си има скайп (ама и там рядко влизам по същите причини). Малко скъпичко ми се вижда да дам половин-една заплата за цифров апарат докато още двама у дома чакат на тая заплата.

Злояд, ти къде живееш? 
В Плевен
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Поздрави от Крум нищояда :)
« Отговор #59 -: 08-12-2009, 01:50:09 »

Е, добре де. За цифровия си прав - скъпички са, но не предполагах, че нямаш мобилен. Реших, че се майтапиш . Знам колко са вредните мобилните, а и тук мисля Анджи беше писала доста по темата. Но са необходимо зло донякъде или поне от време на време. Тогава някой приятел може да ти съдейства с неговия, а като не - здраве! Ние и така си те харесваме... :flower:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 24 запитвания.