Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сами ли сте в убежденията си или не?  (Прочетена 17207 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #20 -: 19-11-2009, 16:31:24 »

...а от плодовете им ставало лошо,представи си????
...

Онзи ден приятеля ми спа вкъщи, сутринта реших да му демонстрирам колко вкусно може да е суровоядството. Преди ми беше казал, че като чуе "сурово" и си представя някакви безподобни гадости. Така че, просто за демонстрация, направих от суровия шоколад с банан, шарлан, какао и 1 лъжичка мед. Искаше да оближе паницата! Много му хареса, но проведохме следния разговор:
Той:
-Само да не ми стане нещо на стомаха сега...
Аз:
-Някои хора, които не ядат нищо сурово в началото са чувствителни към плодовете.
Той:
-Аз ям банани, обаче сурови!
Аз избухнах в смях :) Нищо му нямаше на стомаха, естествено! А аз имам надежда :D Преди време ми каза, че ако му харесва какво готвя, ще го яде независимо от съдържанието и метода на приготвяне.

А за тиквата да кажа, ям я и сурова, без нищо, ядох я снощи на салата - с моркови, последните кълнове от броколи, моята подправка (пише в дневника ми) и натурално уасаби. И кучето яде, хареса ни и на двамата :)
« Последна редакция: 19-11-2009, 16:32:55 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #21 -: 20-11-2009, 09:56:18 »

Андрей,много е неприятно, другия да е на различно мнение за тези неща. Не чете ли като теб,не се ли интересува,какво яде и как да се отгледа здраво дете? Аз първоначално не правих клизми,но като гледах и слушах жената,пробвах и видях резултата.
За глада е нормално да ги е страх,след като не са запознати и не са се зблъсквали с такова нещо.  Аз като правих първия глад -1988г,майка ми реагира по същия начин и много се притесни :laugh: Но сега е друго има информация,хора с опит. Месото го спрях нацяло и аз така хапвах от време на време,но установих ,че е много задръстващо,за мен :surpris_23:

Купувам й, обяснявам й, показвам й. Ефекта е малък. Жена ми е доста силно привързана към навиците си и местните традиции.
Повечето хора променяме нещо в живота си само ако се появи проблем. Но и когато, той се появи, както се казва в една поговорка "Ние хората сме готови да променят всичко друго, но не и себе си. А всъщност, то е единственото, което можем да сторим."
Колкото до родата от нейна страна, толерантни са, въпреки, че често питат кога ще се върна към "нормалният" си начин на живот. Даже на последък покрай здравословните си проблеми, започнаха да се вслушват в някои от нещата, които казвам. Има и лека промяна.
Обаче моята рода е безкомпромисна! Девизът е: Конят да умре назобен! Баща ми, въпреки, че е диабетик, размахва пържоли и мазни банички с кисело мляко. Бъзика ме, че съм кълвял зърно на закуска.
Майка ми е без жлъчка, но продължава да яде готвено и да готви ужасно мазно. Обежда се, че отказвам да й ям манджите.
« Последна редакция: 20-11-2009, 10:46:48 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #22 -: 20-11-2009, 11:31:53 »

А нас ни слушат,аз бях писал вече,че наскоро майка ми прави чернодробното изчистване.И житен режим и на плодове е била,на жената майка и,даже в момента е на житен режим,да не кажа че и клизми си правят. ;D Само баща ми си яде каквото му падне,не подбира,но поне не купувам месо специално за него.
Та те почечето диабетици нагъват мръвки и салами яко,не спазват нищо,само сладки ядат "ограничено" :Confus_3: Прав си ,че трябва да има очистителна криза,за да се стреснат малко :surpris_23:
Не става въпрос да стигаме до крайности,важно е всеки да се чувства добре и щастлив от избора си.И аз пия по едно капучино понякога или ям постна пица, но това е изключение,не ежедневие. На другия ден обикновенно съм на сок и клизми,за да се отстранят отровите.
Трудно е да си сам,защото ако се поотпуснеш,поопиташ това онова и когато около теб всички ядат друго,може да зарежеш здравословното хранене.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #23 -: 20-11-2009, 11:43:18 »

За диабетиците да кажа, храненето с мазнини е по-добре, отколкото храненето с въглехидрати, тъх като храните с нисък гликемичен индекс не играят с нивата на инсулина и реално не е нужен за обработката им. Това, естествено, при условие че не се адат тестени (което ме съмнява в БГ) и прости въглехидрати като цяло.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #24 -: 20-11-2009, 11:43:37 »

 :kisss:Ни съ тревожете , ни съ кахърете...КАТ НЕ ИСКАТ ДОБРОВОЛНО, ЩЕ СТАНЕ ДОБРОЗОРНО...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #25 -: 24-11-2009, 09:17:29 »

:kisss:Ни съ тревожете , ни съ кахърете...КАТ НЕ ИСКАТ ДОБРОВОЛНО, ЩЕ СТАНЕ ДОБРОЗОРНО...

Абе честно казано грижа ме е предимно за жена ми. Още повече, предимно там имам някакъв контрол и власт да променя нещо. При останалите си оставам единствено с препоръките. Още повече, че за едната половина съм чужденец и без това съм им странен. Не желая да ги озадачавам повече.
Мисля, че е много важно каква е жената(майката), защото тя се грижи за семейството, тя приготвя храната, тя създава навиците. Нали знаете "най-вкусна е храната на мама". Та фокуса ми е на там.
Един фрапиращ пример. Племенницата ми от страната на жена ми има кожна болест - атопи(така я наричат тук). Симптомите са, суха кожа, сърбеж и лющене по цялото тяло и най-вече на прегъвките на ръцете и краката. Тя е на 13, а проблема се е поавил на около 6-7 годишна възраст. Момиченцето системно хапва чипс, сладолед, сокчета, бонвонки купувани от "добрите" мама и баба. Основното й занимание извън училище - ТВ и РС. Започнала е с това на 2-3 годишна възраст.
На въпроса защо не й купуват ядки, отговора е, че са скъпи. А всъщност килограм чипс е 16 долара, ядките и семената от 5 до 20 долара. Извода?!
« Последна редакция: 24-11-2009, 09:32:29 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #26 -: 24-11-2009, 09:43:55 »

 :kisss:Да си го направят те- кат са толку зле...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #27 -: 24-11-2009, 15:33:55 »

benato, вие наистина сте щастливци! С времето ли им повлияхте на баби и дядовци или от самото начало си бяха 'благодатна почва'?

Трудно е да си сам,защото ако се поотпуснеш,поопиташ това онова и когато около теб всички ядат друго,може да зарежеш здравословното хранене.
Напълно си прав, преди малко повече от 10 г. имах подобен 4-5 месечен период. Стараех се да се придържам поне към основните принципи, но бе изключително трудно, докато не взех решение какво всъщност искам.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #28 -: 24-11-2009, 16:06:47 »

Андрей, жена ти да не е корейка?
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #29 -: 24-11-2009, 17:56:11 »

Андрей, жена ти да не е корейка?
Аха
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #30 -: 09-12-2009, 20:59:24 »

Андрей, тази вечер те гледах с жена ти  по Про БГ! :)
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #31 -: 09-12-2009, 22:05:20 »

Йееей!  :Content_14:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #32 -: 10-12-2009, 00:54:59 »

Андрей, тази вечер те гледах с жена ти  по Про БГ! :)
А, аз нещо пак съм изтървала! И за какво идеше реч? Андрей ли ще ни каже или някой който е гледал?
Активен

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #33 -: 10-12-2009, 01:54:41 »

За диабетиците да кажа, храненето с мазнини е по-добре, отколкото храненето с въглехидрати, тъх като храните с нисък гликемичен индекс не играят с нивата на инсулина и реално не е нужен за обработката им. Това, естествено, при условие че не се адат тестени (което ме съмнява в БГ) и прости въглехидрати като цяло.
Ах, този spidersport.com :flowers2:
Съжалявам, но инсулинът играе роля и при обмяната на мазнините и белтъчините, а не само при въглехидратите... Така че, идеята един диабетик да се храни само с месо и млечни, е доста неприемлива.
 :peperudi: :Content_22: :kisss:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #34 -: 10-12-2009, 04:39:06 »

Андрей, тази вечер те гледах с жена ти  по Про БГ! :)

esti, нещо си в грешка, не съм се снимал за ТВ-та  :surpris_23:. Освен, ако не са ползвали кадри от милионите камери дебнещи навсякъде  >:(.
Да, аз също искам да разбера, какво е правил Андрей там  ;D?
« Последна редакция: 10-12-2009, 05:28:15 от Андрей »
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #35 -: 10-12-2009, 09:55:07 »

Стана интересно.  :Content_4 - emotloader:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #36 -: 10-12-2009, 11:15:05 »

 ето http://razmiana.probg.bg/clanek/news/uzhasna-tragediya-v-zrazmyana-na-sprugi.html
, ама нашия Андрей нали е в Корея до колкото знам  ;D
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #37 -: 10-12-2009, 11:48:00 »

Това не е нашия Андрей. Обаче интересно, че съпругата на този освен, че е корейка, която е дошла да живее в България, е и 9 години по-голяма от него...рядко се случва хората да разбиват стереотипите, но тези двамата определено успяват .. което малко ме обнадеждава  ::)
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #38 -: 10-12-2009, 11:48:32 »

ето http://razmiana.probg.bg/clanek/news/uzhasna-tragediya-v-zrazmyana-na-sprugi.html
, ама нашия Андрей нали е в Корея до колкото знам  ;D
Абе това е по-зле от месото и млякото взети заедно :surpris_22:! Как се чистите от тази помия после  :Confus_34:?!
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #39 -: 10-12-2009, 13:18:59 »

Андрей, тази вечер те гледах с жена ти  по Про БГ! :)

esti, нещо си в грешка, не съм се снимал за ТВ-та  :surpris_23:. Освен, ако не са ползвали кадри от милионите камери дебнещи навсякъде  >:(.
Да, аз също искам да разбера, какво е правил Андрей там  ;D?

Ами прецених,че си ти, това което съм чела тук в сайта, а и се загледах в снимката, но както и да е, извини ме ако има нещо, не е умишлено!
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.