Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сами ли сте в убежденията си или не?  (Прочетена 17221 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #40 -: 10-12-2009, 14:10:39 »

ето http://razmiana.probg.bg/clanek/news/uzhasna-tragediya-v-zrazmyana-na-sprugi.html
, ама нашия Андрей нали е в Корея до колкото знам  ;D
Абе това е по-зле от месото и млякото взети заедно :surpris_22:! Как се чистите от тази помия после  :Confus_34:?!
просто не ги гледаме тия неща  :Content_22: потърсих, че ми стана любопитно  :Confus_3:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #41 -: 10-12-2009, 14:55:44 »

Иди да доказваш ,че нямаш сестра ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #42 -: 10-12-2009, 22:11:23 »

ето http://razmiana.probg.bg/clanek/news/uzhasna-tragediya-v-zrazmyana-na-sprugi.html
, ама нашия Андрей нали е в Корея до колкото знам  ;D
Абе това е по-зле от месото и млякото взети заедно :surpris_22:! Как се чистите от тази помия после  :Confus_34:?!
ето кое може да те накара да спреш да гледаш ТВ!!! :surpris_22:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #43 -: 11-12-2009, 00:23:27 »

У дома аз и сестра ми сме вегетарианци, а майка ми е всеядна. Всеки си готви за него си.
И хубавото свършва дотук, защото понякога майка ми и сестра ми като ме почнат с разни приказки от сорта:
"това твоето е болестно състояние" "ако продължаваш с това неядене ще трябва да те заведем на психиатър" на всичкото отгоре майка ми следи менюто ми под лупа и от време на време като каже "не си ял белтъчини - какво ще си вариш:боб или яица".
Гадже все още нямам (в моя град вегетарианстото не е много разпространено и ще се наложи да ходя по-нататък в друг град да я търся вместо да правя половинчати работи и после уговорки)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #44 -: 11-12-2009, 04:11:28 »

ето http://razmiana.probg.bg/clanek/news/uzhasna-tragediya-v-zrazmyana-na-sprugi.html
, ама нашия Андрей нали е в Корея до колкото знам  ;D
Абе това е по-зле от месото и млякото взети заедно :surpris_22:! Как се чистите от тази помия после  :Confus_34:?!
ето кое може да те накара да спреш да гледаш ТВ!!! :surpris_22:

ТВ-то, както и много други неща води до престрастяване! До 19-тата си година бях вманиачен на темата. Знаех програмата почти на изуст и бях планирал какво ще се гледа през седмицата. А то включваше почти всичко. Когато да отида войник, основният ми проблем беше не казармата, а как ще го карам без ТВ. Е казармата ме излекува от това. След това живях 13 години без ТВ. Ако не беше жената и сега нямаше да имам такъв уред вкъщи. Но ако някой ден се преместим да живеем в БГ, определено ще си спестя този разход.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #45 -: 20-12-2009, 09:31:06 »

Сама съм, уви. Около мен всички папкат месо и мляко. Не мисля, че за мен ще е пречка. Аз съм такъв тип, че веднъж като реша, правя го и точка. Особено пък и щом съм убедена. Никой не е в състояние да ме накара да ям нещо, което не искам. От околните единствено майка ми нещо би хванала евентуално. Последния път като им бях на гости, говорихме, оставих й да гледа 2-3 филма, да прочете някоя и друга книга, да поразгледа сайтове тук-там, но само ако иска. Като се видим пак, ще видя дали е имало резултат. И двамата с баща ми са с високо кръвно, диабет тип 2, тя още с тромбофлебит и килограми. Ще направя каквото мога, за да не стана като тях. Не се обидиха, като им го казах, но пък бях много мила :)
А иначе хората са наистина заблудени, но те така са научени от малки. Само ако нещо се случи, биха превъртяли колелцата в главата им. По себе си съдя, и аз заради честите настинки се поразтърсих и така се почна. Иначе нямам кой знае какви изявени здравословни проблеми, теглото ми от две години си е в ред. Бих се радвала мъжо да промени храненето си, но това е загубена кауза, ми се струва...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #46 -: 20-12-2009, 12:01:13 »

Бих се радвала мъжо да промени храненето си, но това е загубена кауза, ми се струва...
От опит бих казала, че не е загубена кауза. Никога не се знае. Мъжът ми след 5 годишно "мърморене" от моя страна относно здравословното хранене сега е по-запален от мен.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #47 -: 20-12-2009, 14:48:07 »

Да, не подценявай хората ;) Баща ми не е сядал на масата без месо, и го е спрял от раз. Майката на приятеля ми ми каза, че той никога нямало да спре месото, много го обичал (и тя го била познавала...интересно)- е, той вече не яде месо. Човек себе си не познава, камо ли другите. Обаче с натиск няма да се получи. Даваш ли акъл на някой, е сякаш се поставяш над него- е тогава дори и на инат няма да те послуша. Личния пример е най-добър. После, ти като жена предполагам имаш контрол в кухнята...тъй че задачата с личния пример като че ли е улеснена ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #48 -: 21-12-2009, 10:04:51 »

100% Никакво мърморене и забележки,аз така ядях повече и даже нарочно,без да се усещам,че е така. Трябва мисълта да узрее сама ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #49 -: 21-12-2009, 10:32:44 »

 :kisss: :flowers2:Къде е емо с ръкоплескането не можах да го открия...ама и него го слагам .Браво,браво, браво на вас!!!Има йощ неколко подобни форума,  та в единия от тех  се опитват да превъзпитат месоядците с лекинко насилие над тях...разни листовки с такъв изглед, че по-скоро ще ги откажат от вегетарианство, отколкото от месоядство...
    Само !!! след като изпробват и усетят лекота на тялото след правилното хранене- вече никой не иска да се връща на тежкото хранене...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #50 -: 21-12-2009, 15:33:56 »

О, аз изобщо не му мрънкам, знам, че ще му е неприятно и реакцията ще е обратна. Съгласна съм, че е възможно всеки да се промени. Мръщя се само, когато след като сутринта е изял едно киви, почва да яде и сланинка върху препечена филийка, като го видях, и настръхнах!... Не е практика, ама... А и той няма грам култура на хранене, говоря за най-общи понятия - кое с какво кога се яде, плодове за десерт, смесва въглехидрати и белтъчини, по-лошото е, че и не се интересува, но ще поживеем, ще видим.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #51 -: 21-12-2009, 15:52:52 »

Да,явно е тежък случай :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #52 -: 21-12-2009, 16:20:27 »

Мда... но поне салами спря да яде от миналата година, а от години бял хляб не сме кусвали, само един без брашно. Сладко не яде чак толкоз, пък ще му взема една уж био тръстикова захар без преработки. С плодовете ако мога да докарам работата поне, иначе зеленчуци обича, месо сравнително рядко яде. Все пак яденето освен полезно и вкусно трябва и да е приятно, та си кротувам  :)
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #53 -: 21-12-2009, 18:36:39 »

Вкъщи (с родителите ми) майка ми ме подкрепя. Тя ми даде началния тласък към здравословното хранене...чак понякога ме ядосва, защото като се прибера и ме затрупва с книги да чета разни пасажчета...а на мен музата ми идва, когато не ме карат да правя нещо.
Баща ми яде много солено, сладко и кюфтета.  :(
Вкъщи (с приятеля ми) положението е средно. Той си има донякъде подготовка от майка си (вегетарианка) и това много ми помага - яде салати, плодове, не смесва фрапиращо храните - не се оплаквам, но често казва "яде ми се нещо месно  :( " Мисли си, че като спортува трябва да яде месо и сладки неща за енергия... Аз го облъчвам по малко  ::) . Казах му, че не искам да му натрапвам да не яде определени храни, а просто да е информиран за качеството им. Изслушва ме и май има напредък (не пие прясно мляко вече).
Сестра ми има бегли проблясъци. Поне ме разбира. Като ям салата и като й кажа че ми е адски вкусна, тя си мисли, че преигравам. Ама като наистина ми е много вкусна...просто си изразявам емоцията. При вас така ли е - храните да ви се струват по-вкусни от преди?
Приятелска подкрепа нямам. Аз все пак съм и доста нова. Надявам се по-нататък аз да им повлияя за добро.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #54 -: 22-12-2009, 06:44:30 »

При вас така ли е - храните да ви се струват по-вкусни от преди?
Така е. Суровата храна ми е по-вкусна от преди. Сетивата се изострят.
Активен

sofist

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #55 -: 30-12-2009, 15:06:48 »

Да, не подценявай хората ;) Баща ми не е сядал на масата без месо, и го е спрял от раз. Майката на приятеля ми ми каза, че той никога нямало да спре месото, много го обичал (и тя го била познавала...интересно)- е, той вече не яде месо. Човек себе си не познава, камо ли другите. Обаче с натиск няма да се получи. Даваш ли акъл на някой, е сякаш се поставяш над него- е тогава дори и на инат няма да те послуша. Личния пример е най-добър. После, ти като жена предполагам имаш контрол в кухнята...тъй че задачата с личния пример като че ли е улеснена ;)

Невероятно точно! Без личния пример даването на съвети е просто демагогия...  :pensif_29: :love_026:
Активен
"Cogito, ergo sum." - ;)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #56 -: 30-12-2009, 15:20:49 »

Личния пример е най-важен- вчера една моя приятелка, която до тогава говореше "Яж, пий и се весели", ме попита дали суровоядството ще и помогне да си оправи хемоглобина, а и други болежки, както и излишните килограми  :)...все пак аз за половин година съм нов човек- щастлива, усмихната и по-слаба с 9 кг  :peperudi:
Сега съм и обещала съвети, винаги когато поиска, и съм и пратила на Вери сайта да черпи идеи  :Content_22:
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #57 -: 04-01-2010, 18:02:07 »

:) Аз съм си сама в нас с новото начинание. Готвя си ориз и картофи! Опитвам се да си пробутвам салатите и ястията без месо с много подправки, но уви ако няма някакъв дресинг към тях не вървят много.
Един от съквартирантите ми беше на млечно, местна диета 4 месеца!! Не знам какво се случва в организма му и кога ще даде отражение...........
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #58 -: 04-01-2010, 18:54:59 »

То отражението може да е след години,но ще доста жестоко :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #59 -: 19-02-2010, 23:34:39 »

И аз съм сама.Вкъщи мъжа не сяда без месо на масата и не става преди да е хапнал десерт :) Казах му че  ще гладувам от утре ,а той ми отговори че ще ям бой  ;D Вчера бяхме в едни роднини на гости и имаше месо в менюто,аз отказах да ям и последваха едни въпроси и убеждения че без месо не може,а червеното било най-добрата храна за мозъка.Те имат дете на 7 години ,което отказвало да яде месо и те се чудят как да го накарат да хапне  :surpris_22:  При всички неща ,които изказаха в защита на консумацията на месо и мляко аз реших че е най-разумно да си замълча и да се усмихвам :) Надявам се по пътя на моята промяна да успее и мъжа поне малко да се осъзнае :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.