Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сами ли сте в убежденията си или не?  (Прочетена 17216 пъти)

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48

Незнам дали има такава тема,не проверих навсякъде ама искам да ви попитам вие сами ли сте във вашето семейство с такива убеждения и начин на хранене,какъвто "проповядва" този форум или имаи други с подобно мислене? Защото аз съм единствена в нас! >:(



Чудех се къде да сложа темата и я сложих тук! :)
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #1 -: 25-10-2009, 11:01:30 »

То е ясно,ама да кажа,че сме семейно,като Вери :laugh: И бабите и те, покрай нас и децата :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:Не ядат месо,правят житни и плодови режими :laugh: Майка ми отглежда зеленчуците и подправките в нашата градина,еко естествено :bleh
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #2 -: 25-10-2009, 11:07:59 »

В моето семейство съм само аз, за сега. Но си ги командоря за градината... :D
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #3 -: 25-10-2009, 12:09:39 »

Аз също съм самотен вълк единак ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #4 -: 25-10-2009, 16:38:18 »

Семейно сме, както е отбелязал Бенато. :) Но без бабите, само ние четиримцата.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #5 -: 25-10-2009, 17:02:39 »

И аз съм сама. Любимия е почти съвсем вегетарианец, изключая дните, когато сме на гости. Явно се срамува там да призне, че не яде месо. Но после много се оплаква, че му е тежко. Децата ми са месоядни. Даже им готвя такава храна.
Активен
Намасте :)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #6 -: 25-10-2009, 17:10:42 »

За сега аз и сестра ми сме категорични. Малките каквото им се предложи , а останалите са месоядни животни / диабета искал месо ... бля бля /
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #7 -: 25-10-2009, 18:17:37 »

Да, това с диабета ми е любимо.
Активен

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #8 -: 25-10-2009, 18:24:10 »

И аз съм самичка, ама като гледам и тате вече поне месо не яде. Докато майка ми само мръвка и кашкавали нагъва- напук!!  :(
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #9 -: 25-10-2009, 22:25:17 »

Абсолютно съм сама. Нито в семейството ми, нито в обкръжението ми има суровоядци, даже няма вегани. Но това изооооообщо не ми пречи. Някои от приятелките ми се палят покрай мен, но много за кратко. Поне засега, защото с течение на времето може и да се замислят и да ме последват. На дъщеря ми й е интересно да ми подражава и аз неусетно я поощрявам. Тя със сигурносто някой ден ще ме последва. Но пък мъжа ми и бабите ми угаждат като ми правят салатките и поливат кълновете. :laugh: :love_007:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #10 -: 31-10-2009, 19:58:47 »

С половинката сме на едно мнение по тоя въпрос...
Родителите и сестра ми дълго време не можеха съвсем да приемат, че съм вегетариянка... Постепенно обаче, покрай мен, и те намалиха значително употребата на месо и сега са я свели до минимум :). С майка ми сме на едно мнение за суровата храна - тоест, да е преобладаваща :). Баща ми от време на време си купува разни филенца и кебапчета, но вече доста рядко, а преди закуската му беше хляб и салам - това си е огромен напредък  ;D.
За пречистванията обаче май не могат напълно да се съгласят с мен, т.е., че това е профилактично и необходимо на всяка възраст, за всички (поне за всички, които не живеят на чист въздух в планината или на село, сред цветя и гори и никакъв стрес). Повече са склонни да вярват, че това е за много възрастни и болни хора, да оздравеят; или трябва да се прави, най-много, 1-2 пъти в годината  :-\.
Е, всеки има право да реши за себе си, но като цяло избягвам да обсъждам много-много тия въпроси с тях, освен ако не усетя, че моментът е подходящ.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #11 -: 01-11-2009, 10:30:06 »

Сама...майка ми горе-долу е съгласна с мен. Баща ми никога не се е бъркал и яде каквото му се сложи  :laugh: С приятеля ми вчера имах много неприятен разговор, всичко вкусно било полезно - да бе, да...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #12 -: 19-11-2009, 06:47:21 »

Да и аз съм сам. Всъщност не съм пълен суровоядец и вегетарианец. Позволявам си 1-2 седмично месо или готвено. Особено когато съм на гости на бабата и дядото. Всички ме гледат и ме съжаляват. Така, че пред тях се прежалвам веднъж на 2-3 месеца. Преди и жената много се мъчеше, че не ям готвено и месо. Сега все още гледа да ми пъхне някоя мръвка в устата. Затова и заради нея ям готвено веднъж седмично. Трябва да я карам да се учи да готви сурови рецепти от сайта. За сега добре се справя само с някои от салатите.
За прочиствания и дума не може да става. Жената е категорично против. На първото и второто гладуване, често имахма разправии вкъщи. Останалите от родовете са на светлинни години от идеята.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #13 -: 19-11-2009, 09:07:02 »

 :kisss:И аз, и аз съм саминка... :kisss:и тримата ми мъжлета са месоядни...ама като си дойдат синовете на гости  нагъват от мамините веге манджи...Даже аз като им бях на гости в София се опитах да ги зарибя с покълнала соя с бамбукови връхчета- овкусени и май им хареса!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #14 -: 19-11-2009, 09:36:56 »

Андрей,много е неприятно, другия да е на различно мнение за тези неща. Не чете ли като теб,не се ли интересува,какво яде и как да се отгледа здраво дете? Аз първоначално не правих клизми,но като гледах и слушах жената,пробвах и видях резултата.
За глада е нормално да ги е страх,след като не са запознати и не са се зблъсквали с такова нещо.  Аз като правих първия глад -1988г,майка ми реагира по същия начин и много се притесни :laugh: Но сега е друго има информация,хора с опит. Месото го спрях нацяло и аз така хапвах от време на време,но установих ,че е много задръстващо,за мен :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #15 -: 19-11-2009, 12:08:50 »

Бенато,такива хора като теб и твоето семейство за съжаление с е срещат доста рядко и аз казвам тук,че благородно ви завиждам! Изключително голяма част от хората  не се интересуват от здравето си и това на децата си и са убедени дори,че точно животинските храни и всички захарни са полезни и важни за децата или за тях самите! Всичките са обект на внушение от месо имлякопреработвателната индустрия,чеименнотехнитепродуктиса найполезни сцел много високи печалби инякойдори са готови дасенахвърлят върхупоразличните идорида ги обиждат! На мен например преди време ми бяха казали в едни друг форум,че понеженеконсумирам млечни едва ли ще доживея 40 години,понеже ще се серазболея от остеопороза! Сега съм на 30!
Абе ужас! :Confus_34:
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #16 -: 19-11-2009, 14:19:11 »

То точно от млечните се разболяват от остеопороза,ама да се оправят. Вярно е,късмет е ,че сме се срещнали! Просто се чудя,как може да има толкова заблудени хора. Само коли и сандвичи,пържено и сладко,а от плодовете им ставало лошо,представи си????
Ние не сме 100% суровоядци,но към 70-80 го докарваме :Appetit_17: За сега така ни е добре,по нататък ще си покаже :surpris_23:         
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #17 -: 19-11-2009, 14:38:45 »

Е аз май съм щастливка. Семейството ми са вегетарианци, приятеля ми също, някой близки приятели-също. Дори най-добрия ми приятел напоследък завъртя разни мацки дето са веганки, алкохол въобще не лизват (а и секс не знам дали правят :), та дори ми каза че съм му била паднала в очите (на шега де). Тъй че очаквам някаква промяна и там, макар че никога никого не съм убеждавала, винаги се е получавало точно обратното. Но като цяло приятелите ми, които не са вегетарианци, поне са доста спортни натури, а и покрай тях се появиха доста вегетарианци, тъй че не виждам причина за песимизъм.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #18 -: 19-11-2009, 14:53:27 »

 :Content_22: Анджи, семейства като твоето са едно на хиляди в България  :'(
и аз съм сама за сега, но имам пълна подкрепа- моите мъже вкъщи обичат и смути за закуска, сусамово мляко, салатите ми също, суровата тиква във всички варианти, а да не говорим за кремовете и сладките  :heart_2: само крекерите ми не ги харесват, но то и аз не мога да им свикна за сега на вкуса  ;D ..та те  сами не се усещат, че поне 50 процента се хранят като мен   ;D :peperudi:
« Последна редакция: 19-11-2009, 14:56:48 от Даниела »
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Сами ли сте в убежденията си илине?
« Отговор #19 -: 19-11-2009, 15:20:13 »

суровата тиква във всички варианти,
това много ме заинтересува. Даниела, ще споделиш ли тези ваpиaнти? За сега съм пробвала тиквата като гарнитура - настъргана със зелени подправки и като десертно кремче с мед и канела. Твоите варианти какви са?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 22 запитвания.