Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Катинка I  (Прочетена 16184 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Дневникът на Катинка I
« -: 10-04-2012, 15:54:42 »

Здравейте,

След като направих 12-сет дневно гладуване (от 20 до 31-ви април), което мина много леко сега съм готова отново за такова, а и като гледам какво слънце е напекло вън - най-накрая ще мога да черпя от енергията му. Почвам от сега, но този път ще подреждам дните си в дневник, както и мислите, и усещанията, които ме спохождат по време на гладуването.

Много ми е приятно във форума. Гладуване от 3 или 5 дни винаги ми се е струвало невъзможно (да не говорим пък за 10 или 14-сет дни) и считам за голяма победа това, че доказах на себе си, че и аз мога. Ментално се чувствам добре. Като продължителност имам идея, но ще я карам ден за ден, пък времето ще покаже.

Поздрави.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #1 -: 10-04-2012, 16:07:43 »

Здравей, Кати  :flowers2:
Кога точно приключи захранването ти? Остава ли интервал от едноседмична почивка- м/у последния ден и новото гладуване, което започваш? Желая ти успех и дългогодишна практика  :peperudi:
« Последна редакция: 10-04-2012, 16:12:38 от purelove »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #2 -: 10-04-2012, 16:20:20 »

След като направих 12-сет дневно гладуване (от 20 до 31-ви април),

Гладуването ми беше от 20 до 31-ви март, не април. Захранването ми беше 6 дни. Имах 3 дена почивка и сега почвам пак, защото се чувствам готова. Нещо като втори етап.
« Последна редакция: 10-04-2012, 16:23:56 от kati_na »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #3 -: 10-04-2012, 17:38:38 »

големи анорексички сте се събрали в тоя форум, скъсвате се от гладуване  tooth tooth tooth
аз един път да се прочистя, след това какво ядене ще пада...  :thankyou:
ама успех все пак с дневничето и новите предизвикателства  :flowers2:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #4 -: 10-04-2012, 20:08:37 »

Здрасти..мисля, че много бързаш с второ гладуване...Аз си правя едно по-дълго годишно и всяка седмица по един ден сухо или на вода. Мисля че това е предостатъчно, но всеки си решава сам. това твоето ми се струва прекалено  ;)
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #5 -: 10-04-2012, 22:37:56 »

това твоето ми се струва прекалено  ;)
Съгласна съм с Дани! Не форсирай организма си, от раз няма да се случат нещата, а лихвите - трудно се погасяват .... Но щом смяташ, че толкова скоро е настъпил момента и си готова - ти си знаеш най-добре. ") Жалея ти успех  :love_006 - emotloader:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #6 -: 10-04-2012, 23:01:08 »

Желая... де  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 1
« Отговор #7 -: 11-04-2012, 12:30:45 »

Аз затова ден за ден, лека полека, усещайки се и вслушвайки се в сигналите на тялото ми. До края на месеца има 20 дни. Ще видя колко от тях ще изгладувам и евентуално ще мина на билки, плодове, домашен мед. Днес ми е ден едно. Не ми се яде, не ми се пие и вода. На работа е спокойно. Довечера ще правя 1 час стречинг. Харесвам слънцето навън.
« Последна редакция: 11-04-2012, 12:33:00 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 2
« Отговор #8 -: 12-04-2012, 07:43:31 »

Вчера много рано ми се доспа и цяла нощ си спах като къпана. Като се замисля, през деня не пих вода. Само сутринта и вечерта няколко глътки докато си мих зъбките. Днес е последния работен предпразничен ден, слънчев и хубав. Довечера ще пазарувам и ще боядисвам яйца. Обичам празниците. Снощи по новините гледах едни баби как правят козунак. Вълшебно е :) . Много ми се ходи някъде на село, но по Великден ще съм си в София. Утре обаче имам намерение да се разходя по Витоша. Май никога не съм го правила ;) .
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #9 -: 12-04-2012, 21:24:40 »

не се насилвай с лишенията от вода... все пак нямаш толкова много опит с гладуванията май и може да ти е полезна, особено след като смяташ витошка да ми обикаляш.. по-полекичка, да не получиш някоя пречистваща криза и да се усложни от преуморя и обезводняване... не, че аз точно най-много ги разбирам работите де, но все пак внимавай едно наум и така  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 2
« Отговор #10 -: 12-04-2012, 22:21:46 »

Гарванчо, аз не се насилвам да не пия вода, просто хич не ми се пие. Днес пак без вода. Плановете ми се провалят лавинообразно. Утре няма да ходя до никаква Витоша, а днес имах желание да си спретна една уютна вечер и да боядисвам яйца, но вместо това денят ми след 17ч се превърна в кошмар.

Иначе вторият ми ден на глад е съвсем нормален.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #11 -: 12-04-2012, 22:57:34 »

и кога ще ги боядисаш тогава, в събота ли? лошо няма, стига да не се излюпят пилетата дотогава  :surpris_23:
все пак можеше и тая вечер да си ги боядисаш на бързо с флумастера да им сложиш по една червена, зелена и други видове точки, все едно че яйцата са ти боядисани в цвета на токчата  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 3
« Отговор #12 -: 13-04-2012, 17:45:57 »

Ти така ли боядиса твойте? С флумастера, на точки...  tooth

Днес ми е трети ден гладуване. Деня мина в нас, мих чинии, пуснах 3 перални, простирах, гладих, ходих до магазина за боя. Утре ще боядисвам яйцата и ще кача снимка на труда ми  :bleh, дори и козунак ми се искаше да омеся, ама понеже няма кой да го яде в нас и няма да правя. Чувствам се добре, не ми е отпаднало, не ми се вие свят. Леко дъха ми е лош и пак не ми се пие вода.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #13 -: 13-04-2012, 21:55:00 »

ами.... такава ми е природата, от мързел винаги търся разни по-лесни варианти - флумастерите и точките по яйцата ми се сториха по-весели и лесни  :fluretaa:
защо не каза, че толкова ще шеташ и ще хвърляш 3 перални - можеше да ми метнеш и чорапките на бързо  :surpris_23:
ако омесиш козунак може да ми пратиш, и без това се чудя откъде да се уредя с хубав домашен козунак, а ти даже вървиш и с бонус - може да сложиш някакви по-полезни съставки  :whistling2 - emotloader:
общо взето доволен съм от теб и гладуването ти - продължавай в същия дух  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Ден 3
« Отговор #14 -: 13-04-2012, 22:49:46 »


 Утре ще боядисвам яйцата и ще кача снимка на труда ми  :bleh, дори и козунак ми се искаше да омеся, ама понеже няма кой да го яде в нас и няма да правя.
Великден не е КУЛИНАРЕН празник .... И без козунак ще мине ;D
Леко гладуване  :flowers2:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 4
« Отговор #15 -: 14-04-2012, 12:41:42 »

Готова съм с боядисването на яйцата и съм много доволна. Ето и две снимчици:





Днес ми е ден 4-ти на глад. През нощта отново спах добре, без да се будя. Дъхът ми вече не е гаден. След час ще гледам мача и после по някое време ще ида до Мола за някоя дребна великденска украса. Обичам празничната атмосфера. Искам всеки един детайл да е зареден с любов, а довечера в полунощ ще ходя да запля свещичка в църквата за здраве.

Весел празник  :heart_2: .
« Последна редакция: 14-04-2012, 12:44:24 от kati_na »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #16 -: 14-04-2012, 14:29:29 »

Еха! Очарователна великденска премиера  :Content_14:
P.S. Изглеждат щастливо боядисани, пък дори от нещастна кокошка да са снесени  tooth tooth tooth
Весел празник и на теб  :flowers2:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #17 -: 14-04-2012, 14:31:25 »

Домашни са, от село  :Content_14: . Баба ми ги изпрати преди седмица  :heart_2: .
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 4
« Отговор #18 -: 14-04-2012, 18:53:32 »

Ходих до Мола, но не си харесах никаква великденска украса. Днес обаче си взех една дъвка, когато тръгнах за Мола. Около 30 мин съм я дъвкала и я хвърлих. Все пак и днес си го броя гладен ден. Избягвам дъвките. Беше инцидентно.

П.П. И днес продължавам да не пия вода  :surpris_23: . Само като си мия зъбките по 3-4 глътки  :bleh.
« Последна редакция: 14-04-2012, 19:05:29 от kati_na »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневникът на Катинка I
« Отговор #19 -: 14-04-2012, 19:20:05 »

аз не го броя за гладуване.... дъвката си е дъвка, това е престъпление  :police:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 24 запитвания.