Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57952 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #40 -: 09-11-2009, 08:24:42 »

И аз покълвам в момента леща, слънчоглед и боб реших да пробвам- от боба и лещата искам поници да станат , като на Петко, ама да видим  ;D... слънчогледа най-лесно винаги ми се получава  :Content_22:

Супер за кученцето, сега може да тичате сутрин като нас в парка  :peperudi: как го кръсти beelee ? и честито за новия дом  :fluretaa:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #41 -: 09-11-2009, 12:05:33 »

Дааа! Можем и ще! Само дето до третата ваксина има повече от месец...
Кръстих го Кристофър-Робин  :Content_22: Накратко - Роби или робчо-топчо  ;D
А за новия дом...май ще търсим нещо друго. Онзи ден като беше големия студ спах със спалния ми чувал и 2 одеала отгоре, а парното беше на МАКС! Но да видим...Тази квартира ме кефи заради локацията, близо е до парк, до голям магазин и до бившия ми квартал :) Има удобен транспорт до бачкане...но с тоя студ малкия не нам как ще я кара сам по цял ден.

А, да ви кажа, харесах си кухненски робот на Мулинекс, с метална сокоизстисквачка, 4395780578 накрайника, 700W - 399лв. Много ме изкефи и ще си го подаря за Нова Година ;) Представям си какъв шоколад ще правя с него, щом оная вечер с 1 вилица стана такъв шедьовър :Р
« Последна редакция: 09-11-2009, 12:07:13 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #42 -: 09-11-2009, 22:02:10 »

Кръстих го Кристофър-Робин  :Content_22: Накратко - Роби или робчо-топчо  ;D

:) И нашето куче има хиляда прякора. Казва се Кара, а й викаме "бръчката", "хипопотама", "кюфтето"... Личната драма на всеки шар-пей  ;D

Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #43 -: 09-11-2009, 22:47:16 »

 :Content_4 - emotloader: моя е Рони, с индианско име- Плющящи ущички  ;D скоро го подстригвахме и доби вид като на катерицата в ледена епоха- та новия прякор е - катерицата  :Content_4 - emotloader:

много е хубава Кара  :love_007:

Ефче, правих си и аз шоколад, да не остана по назад  :Appetit_17:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #44 -: 10-11-2009, 09:59:48 »

моя муцун


Вчера се опитах да си изсуша кокос, но не стана напълно. Въпреки това е много вкусно! И съм -2 кг ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #45 -: 10-11-2009, 11:36:07 »

 :Content_14: супер за килограмите- аз съм плюс един  :Confus_3: сигурно прекалих с орехите и меда   ;D
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #46 -: 11-11-2009, 13:41:14 »

А пък моя ориз покълна!

Отне доста време, някъде около 4 дни. Снощи погледнах, някои от оризчетата имат кълнове. Налях малко вода и ги оставих. Довечера може да си направя суровоядно суши :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #47 -: 11-11-2009, 15:05:57 »

А пък моя ориз покълна!

Отне доста време, някъде около 4 дни. Снощи погледнах, някои от оризчетата имат кълнове. Налях малко вода и ги оставих. Довечера може да си направя суровоядно суши :)
За да покълне постоянно ли го държа във вода?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #48 -: 11-11-2009, 15:12:32 »

и аз ще пробвам с  ориз, звучи вкусно да си направя суши  :)
мойте кълнове станаха тоя път- от лещата  ;D
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #49 -: 13-11-2009, 11:20:19 »

Да, но в малко вода, само колкото да ги покрие. Забелязвам че мухлясва, но това не ми пречи, сурово е  :Confus_3:

Да ви кажа последните дни имах перипетии. Имахме гости и те готвиха яйца от които дадох на кученцето. Вчера цял ден повръщаше и не искаше да яде. Сложих му гранулирана храна на Роял Канин + кълнове от ориз, да го стегне. Доктора каза някакво лекарство, но като се прибрах вкъщи ме посрещна гладен и доволен :Р Пак го нахраних с храна + кълнове от ориз, назландисваше се но изяде всичко. Днес е пушка :)

А пък аз, имах някакъв проблем отдясно, като зъбобол, обаче в цялата дясна страна на главата: челюстта, гърлото, ухото, главата отзад. Бях на зъболекар снощи, оказа се че зъбите са ми здрави, но имам един допълнителен горе между 7мия и 8мия, който притиска нерва и на всичкото отгоре се оказа развален. Имах и от другата страна такъв, него го извадих миналата година. Снощи ми извадиха този и докато ми го вадеха визуализирах как цялата болка, от главата, гърлото и челюстта се концентрира в зъба и ще се освободя от нея с ваденето му. Вечерта получих нещо като треска, силни болки, температура...хапнах само 1 лъжица хрян и си взех един горещ душ, вместо аналгин, както ме посъветва доктора. Днес и аз съм пушка! Всичко е въпрос на настройка! Нищо няма да ти стане ако се лишиш от храна за известно време. Нито е необходима химия, когато е ясно че тялото се бори с нещо, с нова ситуация - вместо да му помогнем, ще му попречим!

Такива ми ти работи :) Поздрави на всички ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #50 -: 13-11-2009, 12:11:57 »

Радваме се ,че сте ок с кучо :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #51 -: 16-11-2009, 11:33:13 »

 :kisss:Ти кученцето да не го ползваш за опитно...първо на него - после на тебе...Еееее , това за тялото , програмирането и изхвърлянето на химията си точ, в точ!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #52 -: 18-11-2009, 11:43:33 »

Нали, нали :) всичко е в главата ни, всяка емоция, всяко усещане => е подвластно на вътрешната ни нагласа. А иначе Роби е най-добре гледаното куче в София, гарантирам :Р

Откакто почнаха постите ям само растителна храна, 90% сурова.
Сутрин жабуря, после хрянче с лимонче, после чайче с медче  :D
През деня съм на плодове и ядки, оставила съм си в чекмеджето половин кило бадеми. Като свършат ще си взема орехи и така ще ги въртя.
Както някъде писах, моите пости представляват разделно суровоядство, ям по 1 нещо на ядене, освен вечер. Вечерта е най-вкусния момент от деня, правя си една голяма салата.
Снощи беше от соеви кълнове, кълнове от броколи, накиснат от предната вечер нахут, 1 тиквичка и подправка, която съм си правила сама от 1/3 морска сол и 2/3 смляна елда. Слагам зехтин и балсамов оцет, понеже лимона отиде за хряна.
Да ви кажа, кълновете от ориз са доста вкусни, но не мога да определя на какво точно ми напомнят.

Вчера ходих до един китайски магазин и оставих 20 кинта за нема нищо - взех си някакви кафяви водорасли, дето приличат на спагети, едни сушени гъби (сребърни ушички), смляни семена от карфиол (отидоха веднага в подправката от елда), перлен прах, някакви супер странни сушени плодове и уасаби (обожавам!).

Малко нанагорно ми дойде непредвидения наем, но пък си знаех, че с това хранене ще се оправя до заплата. Настройката ми е да ям минималистично и даже не ми се ядат други неща, не ме привличат изобщо.

Малкия расте, почва да се очовечва вече :) От 2 дни съм му сложила на врата една моя гривна, да свиква с нашийник. Хапе го, върти се, чеше се, но няма сваляне, това е :) Много е сладък, вече е 3 кила!
« Последна редакция: 18-11-2009, 11:47:08 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #53 -: 17-03-2010, 15:31:06 »

Отдавна не съм писала, защото имах нужда от време да осмисля концепцията на това хранене и как тя е приложима при мен, както и да наблюдавам ефектите. През зимата основно се хранех суровоядно, като единствено между Коледа и Нова година си позволих малко глезотии. След това, от Януари месец спрях да пия имуностимулантите си, които личната лекарка обяви за задължителни, заради "хроничния" ми бронхит. Вместо това, вече 3 пъти правих житния режим, общо-взето на всяка намаляваща луна го правя. Една колежка ми даде едно малко книжле с мисли на учителя Дънов, което много ме мотивира. Познайте - вече е Март и не съм се разкашляла нито веднъж.  Всъщност това е причината да възродя дневника си, не е сериозно да се пишат резултати без да е минало достатъчно дълго време на наблюдения и задържане на положителния ефект. При мен те са няколко:
1) Както казах, не съм се разболявала тази зима. Общо 3 пъти усетих, че съм на път да настина и се оправих със силен шипков чай, от шипки, които съм брала по планините. Колкото е по-изчистен един организъм, толкова по-силно му действат билките и др. естествени методи за лечение - това не е тайна за никого в този форум :)
2) Оправих се и от акнето, почти не ми излизат вече. Обаче ако хапна риба или някаква мръвка, на другия ден задължително има включване. Явно слузта не е мит и трябва доста да внимавам.
3) Контролирам теглото си, много е хубаво :) едновременно с това се чувствам пълна с енергия, катеря планини, спринтирам, тренирам тежко, абе цепя мрака на 100%
4) Имам чувството, че привличам само положителни неща към себе си, независимо че сега би трябвало да съм в дупка заради наближаващия ми рожден ден - получих невероятна новина, която може да промени бъдещето ми към това, което съм искала винаги!

Та така, скъпи съфорумци, бележа напредък на всички нива :) Не е истина колко е лесно, а колко трудно и колко неуспешни опити ми костваше да стигна до това. Поздрави на всички и дерзайте ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #54 -: 17-03-2010, 18:06:18 »

   страхотна промяна  :peperudi:  :peperudi:  :peperudi: и да почерпиш като дойде рд-то :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #55 -: 17-03-2010, 18:50:28 »

Здравей,би ли споделила повече за чая от дафинов лист и за какво точно го пиеш.Пишеш,че за ставите.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #56 -: 17-03-2010, 22:33:45 »

 :Content_14: ...а Роби как е  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #57 -: 18-03-2010, 11:31:42 »

Само така,симпатяга :Content_22: :laugh:
Още по-хубави неща да ти се случват и винаги благодари за тях на Господ и ще се множат. :love_028:
Когато мислим и изпращаме положителни мисли към околните,те ни се връщат и обратното с лошите.
Когато е пречистен организма,месо или риба му идва в повече,не е слузта,а токсините в него.
Ако усещаш ,че имаш да чистиш слуз,шанка-пракшалана е номер 1.
Хубав и усмихнат ден от мен. :kisss:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #58 -: 23-03-2010, 18:10:49 »

Благодаря много за съвета! Мисля да направя едно чернодробно пречистване в чест на рождения си ден :)

Между другото, залитнах - сцепиха ми се крайчетата на устата и се случи че точно тогава бях на зъболекар. Той каза - авитаминоза, група В. И реших да хапна мръвка... ПО ГАДНО И МИРИЗЛИВО НЕЩО НЯМА!!! Миришеше ми на смърт и мърша, ужасТ! Та като ме питате кво прави Робин - яде мръвките, пък зеленото е за мен :) След два дни на житния режим ми мина устната :) Без коментар!

Позитивната нагласа наистина прави чудеса!

За дафиновият лист да кажа, чайовете от него наистина ги дават за стави, но вероятно за профилактика. Моят проблем е по-сериозен и съм на медикаменти. При нарастваща луна ги пия, при намаляваща не. Почти на 100% съм си възстановила тренировките, а и като катеря на планина не ме боли колянцето. Медикаменти, билки, нагласа...всичко е от значение! :)
« Последна редакция: 24-03-2010, 21:06:47 от beelee »
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #59 -: 25-03-2010, 18:40:24 »

Йога може да ти излекува болните стави ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.