Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57972 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #160 -: 29-06-2010, 19:38:00 »


Вечеря: Баща ми има имен ден и освен редовната салата сигурно ще ме изкуши с някоя ракийца :)
Хе-хе - ти си била лесна :)  . По-трудно е намирането на хубава ракия.
А тези кюфтенца по мексикански звучат много апетитно като гледам съставките.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #161 -: 30-06-2010, 09:36:20 »

Тя на баща ми е хубава :) мислех че няма нужда да го споменавам ;)
Кюфтенцата цепят! Само че не знам, боба ако не е варен дали няма да подува, аз му смених 2 води.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #162 -: 30-06-2010, 09:38:24 »

Оп, Бенато, а ако ядеш само белтъка? Аз усещам задръстващото действие на жълтъка, но от белтъците като че ли не е чак такова. А специално тази салата беше в заведение, около половин яйце ми бяха сложили :)
Томи, вече мина сезона им, но по принцип аз слагам 2-3 листа. Същото може да се направи и със зеле.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #163 -: 30-06-2010, 15:57:27 »

И аз в заведние хапвам шопска салата,а яйце в домашна баница,но много рядко. :surpris_23: ;) :laugh:
Важно е ежедневието,не изключенията.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #164 -: 02-07-2010, 08:56:10 »

Привет :)
Тия дни е намаляваща луна и аз бях тръгнала да почвам житния режим онзи ден, само че нещо не ми се правеше...затова реших да пробвам как ще ми е на плодове (лечебния глад на Лидия Ковачева).
Днес е първи ден, килограм и 100 череши, които по мои изчисления без костилките и загнилите ще дойдат точно 800 грама.
Много ми е добре, не усещам глад, въпреки че изядох 2 шепи в 8.30. Идеята ми е да изкарам 20 дни, защото имам проблем с очите а пък слуха ми е най-важното сетиво :) Прочетох, че те започват да се чистят след 15-16 ден.
Притеснявам се само че точно следващите 3 уикенда съм по некви фестивали на планина, да не ме подхлъзнат и да не би да ми е малко енергията. Сигурно ще съм само публика, така че смятам че ще се справя :)
Поздрави!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #165 -: 02-07-2010, 12:29:59 »

Когато е намаляваща луната беше по-добре да се гладува, нали така? Че аз като взема да чета за лунния календар и се изнервям нещо. Много противоречива информация има затова. В смисъл сега, ако гладуваме ще отслабнем по-лесно, нали така?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #166 -: 02-07-2010, 21:16:00 »

Когато е намаляваща луната беше по-добре да се гладува, нали така? Че аз като взема да чета за лунния календар и се изнервям нещо. Много противоречива информация има затова. В смисъл сега, ако гладуваме ще отслабнем по-лесно, нали така?
Уж да - при Намаляваща Луна и Новолуние. Аз не бих обръщала толкова внимание.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #167 -: 06-07-2010, 15:44:10 »

То и аз не обръщах, но откакто слушам тялото си то си казва  :bleh Само че за съжаление само в Петък успях да изкарам на плодове...не знам дали е щото не обичам особено или нещо друго, но ми беше много кофти в планината без да ям. Все пак се постарах по-голямата част от храната ми да е плодове. Ето го менюто:

Събота, 03.06:
Закуска: 2 банана
Междинка: 3 пълнозърнести соленки с брашно от слънце и луна, сода и подправки
Обяд: зеленчукова супа и малко цаца
Междинка: пак малко соленки
Вечеря: 2 банана и 100 ракийца, парти е все пак  O0

Неделя, 04.06:
Закуска: 2 банана
Междинка: зеленчукова супа, много ми хареса
Обяд: пропуснат, прибирахме се към София
Междинка: 2 домата
Вечеря: малко зеле с ориз

Физическата активност ми беше доста, катерене на баири с пълен самар, скачане, клякане, ставане, обиколки на местността (вече без самар) и накрая - слизане. Много ми е добре и хич не съм стресната.

Понеделник, 05.06:
Закуска: Ябълки - петровки
Междинка: пак петровки
Обяд: салата чушки, домати, лук, магданоз, но за съжаление с олио
Вечеря: Тост-сандвич със снежанка, салата тиквички и некви други зарзавати. Много ми е хлебно нещо, но по-голямата част от хляба беше за Робин :Р

Шестък  :bleh 06.06
Закуска: Вишнап
Междинка: филийка черен хляб с кълнове и суров слънчоглед
Обяд: Ужасен сандвич със зеленчуци, от който ме присви корема. Преди бях пробвала това място, правеха много готини кюфтета от тиквички, но нямаше. Сандвичът представляавше една кора от хляб и зеленчуците вътре, като в купичка, но явно пак са останали разни отрови и не ми беше много яко...
Междинка: общо-взето ябълки и малко вишнап от това, което ми остана.

Обратна връзка: Супер добре, като изключим общо 4-те часа сън за целия уикенд. Също така ми е много хлебно, не знам що, обаче много :( дано ми мине скоро...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #168 -: 08-07-2010, 09:49:37 »

Сряда, 07.06
Закуска: 2 банана
Междинка: филийка със сирене
Обяд: салата домати, краставици и чушки + около 150 гр някаква картофена манджа на баща ми, бях на гости
Междинка: останалия вишнап
Вечеря: останалите петровки

Четвъртък, 08.06
Закуска: 3 нектарини
Междинка: 1 филийка с чушки и краставици
Обяд: Мисля си за магданозената салата в Трол с едно пълнозърнесто хлебче, мм ;D
Междинка: 2 нектарини
Вечеря: пак искам салата :) нещо ми е салатено...

Обратна връзка: Тия дни яко ми се спи...и сигурно затова мие хлебно, недоспиването води до крейвинги за въглехидрати, неприятна работа. Снощи дремнах около час и половина, след което ме събудиха за мача. После пак спах 10 часа...общо 12, направо не е истина! Днес се чувствам доста по-добре от вчера, когато даже вкарах едно кафе, за да оцелея...точно в такива дни дето нямам глава ще ми се струпат некви критични инциденти в работата. Както и да е, снощи сауната доста ме ремонтира :) Днес съм пушка
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #169 -: 08-07-2010, 10:08:06 »

Спри с хляба и няма да ти се спи толкова;)
Недоспиването води до крейнинги за бързи въглехидрати, а на мен от бавните май ми се доспива точно.
Все пак - виж и времето какво е...Не е нормално да липсва достатъчно слънчева светлина по това време на годината из тези географски ширини. Сигурно ендокринната ни система е изпаднала в шок.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #170 -: 08-07-2010, 19:29:38 »

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #171 -: 08-07-2010, 21:52:51 »

Въпросните "chemtrails" съм ги наблюдавала най-често пролетно време и това ме кара да мисля, че може би има разни фактори в атмосферата, които да влияят. Все пак, това е доста разпространена теория и не отричам напълно възможността да е истина.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #172 -: 09-07-2010, 09:20:46 »

Това, което ме кара да си мисля че са, е именно рязката промяна на времето. Както беше 30+ градуса, изведнъж се събраха облаци и ми се скофти настроението. И не само на мен...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #173 -: 09-07-2010, 09:21:46 »

Няма лошо или хубаво време, само нашата настройка към него  :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #174 -: 09-07-2010, 09:21:54 »

Това, което ме кара да си мисля че са, е именно рязката промяна на времето. Както беше 30+ градуса, изведнъж се събраха облаци и ми се скофти настроението. И не само на мен...
Напоследък като е облачно и ужасно се депресирам, а то е мрачно и облачно през ден. И не съм само аз така. Има нещо, наистина, което не е в реда на нещата.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #175 -: 09-07-2010, 10:12:29 »

И на мен не ми харесва дъждовното време, дъжд обичам да слушам само вечер когато спя :)
Много обичам горещините, не ползвам климатици :)
но въпреки това лошото време в последно време не ми влияе чак толкова много на настроението  :Content_22:
На настроението ми повече се отразява лошата храна.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #176 -: 09-07-2010, 15:27:14 »

Аз нямам нищо против каквото и да е време. Само по себе си то не ми се отразява толкова зле. Напоследък я наблюдавам тази тенденция и започвам да си мисля, че има нещо, което не е в реда на нещата.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #177 -: 10-07-2010, 06:30:43 »

Интересно, и при мен е същото - много обичам да е топло и слънчево, въобще лятно, но от няколко месеца насам се улавям, че харесвам и дъждовните дни (както са се заредили напоследък във Варна). Даже стигам дотам да си мисля, че бих се чувствала добре и през зимата, а я мразех направо заради студа, вятъра и снега. Като дойде, ще видя дали и тогава ще мисля така  tooth
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #178 -: 12-07-2010, 16:30:10 »

До тук забелязвам 2 тенденции - част от нас са топлолюбиви и покрай суровоядството са започнали да обичат повече като цяло, а следователно и времето.
Другата част харесваме или не ни пречи мрачното студено време. Аз обожавам мрачно време с облаци, настройва ме творчески.
За пръв път обаче ми се случва толкова да се сговня, с извинение, а и маса хора около мен. Така че не мисля, че това е случайно, а напротив. Знаете, живеем в матрица-ферма   :-\

Хапването ми тези дни беше общо-взето като на отличник :) пак хванахме чукарите и общо-взето всеки яде каквото си носеше. Давам го общо за уикенда, щото вече не помня точно кога-какво. Като изключим бирите в Петък, храненето ми се състоеше от:
3 филийки хляб от Слънце и Луна с мак и слънчогледово семе, много наяждат
1 пъпеш (2 кг)
Нектарини (2 кг)
Страхотна салата от: чушки, домати, диквички, млечна царевица, суров слънчоглед, лимон, зехтин, цепи!
Млечни бадеми (200 гр)
Био козе сирене - около 150 гр.

Понеделник, 12.07
Закуска: Нектарини
Обяд: Прибрах се до вкъщи и с останалия хляб и сирене си направих една мощна филия   :bleh
Вечеря: сигурно салатка, щото ми останаха малко продукти от гореописаните...преди вечерята - сауна :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #179 -: 12-07-2010, 16:34:06 »

Ей, ама е кофти, че не може да се редактира, написала съм dick-вички  :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.