Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57953 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #140 -: 17-06-2010, 14:31:07 »

Аз от 2 седмици включих в менюто ми по 3 пъти в седмицата черен немски хляб но не виждам да пълнея от него или може би постепенно ще стане защото това ми е целта.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #141 -: 17-06-2010, 16:20:41 »

Наблюдавай, при теб може да е нужно повече мазнини да се добавят, знам ли...

Между другото в предния пост забравих обратната връзка - 2 яйца снощи, 2 пъпки днес... Другия път без жълтъците!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #142 -: 17-06-2010, 17:36:38 »

Вареното сериозно ги пресича :) Да вземем за пример едно сурово яйце , когато го счупиш белтъка е течен , мазен и прозрачен , когато се пресече от температурата става твърд и бял :)) и всичко живо и полезно в това яйце моментално умира. Затова по този начин изразих мнението си.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #143 -: 17-06-2010, 22:32:44 »

Аз откакто изключих всичко тестено и нишестено (освен царевицата) направо се стопих. Никога не съм предполагала, че ще стана толкова слаба само с изключването на тези продукти. Като дете бях направо пристрастена към хляб - само това ядях. Съответно бях постоянно болна. Непоносимост? Интересното е, че със солети, разни крекери и тем подобни боклуци проблем нямах. Сега си ям зърнените на кълнове - проблем пак няма.
Деси, няма как да напълнееш от няколко филийки на седмица. Въпросният хляб ми е любим, но се съмнявам че има бая консерванти за да дойде тук чак от Германия и да стой с месеци по рафтовете. По-добре пробвай с готвени картофи и бял ориз. Всъщност, има ли нужда да напълняваш ако си здрава?

Титан, яйцата ги предпочитам и понасям най-лесно, когато са много рохки - направо течни. Баш сурови нещо не ми се пробват. Белее, откога не си яла яйца? Аз ям всяка седмица (понякога и два пъти седмично) по два жълтъка и няколко белтъка и пъпки не ми излизат.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #144 -: 18-06-2010, 09:26:10 »

Ми от около месец, месец и половина някъде.

А иначе от преди съм чувала че на яйцето е по-добре белтъка да не е суров, а жълтъка да е, имаше едно изследване за усвояването. Мен си ми харесват и сурови яйцата, обаче не знам какво купувам и не смея.

Снощи вечерях малко картофки с бира + мач, Мексико играха страхотно!
За сметка на това, не съм вкарала почти никакви млечни, освен айряна от таратора на обяд. Днес ще бъде същото:

18.06.2010, Петък
Закуска: 2 филийки хляб с печени фастъци
Обяд: Салатка, картофки и таратор
Междинка: Кайсии
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #145 -: 18-06-2010, 10:37:46 »

тая закуска хич не им харесва Ефка, не може ли да я замениш само с плодове ...
...и аз виках за Мексико tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #146 -: 18-06-2010, 14:20:57 »

От картофите яко се дебелее :)) от хляба също , млечните не стават , а също печените фъстъци не са за предпочитане :)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #147 -: 18-06-2010, 15:15:56 »

Аз яко съм се объркала, днес обядвах патладжан  tooth така е като храната се поръчва от предния ден :)
А фастъците са в чест на Вики  :bleh Но така или иначе свършиха вече.
Благодаря ти за съветите, и на мен тия неща са ми ясни, обаче не винаги ги прилагам на практика...
Ето днес и вчера съм без никакви млечни, освен чашката таратор. One step at a time, така да се каже ;)

Пък и довечера на фитнеса и утре на Витоша нищо няма да остане неизгорено  O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #148 -: 19-06-2010, 12:48:25 »

Добрютру :) Реших вече да съм по-стриктна в храненето, щото наистина напоследък нещо ям кво да е. Даже си направих планче със сутрешните ритуали на Петко и как ми се разпределят във времето. Мисля от Понеделник да почна да ги правя.

А днес, най-накрая е уикенд, което значи че почти не се прибирам, по-точно казано е сега влизам  :bleh
Вечерях позитивни емоции снощи, че много ме напълни тоя патладжан.

19.06.2010, Събота
Закуска: банан и малко зяпах слънцето боса на Витоша.
Междинк: ми беше около 40 гр суров слънчоглед и 5 солети със сусам.
Обяд: ще бъде зелена салата със зехтин, лимон и 2 варени яйца с масло  :Appetit_17:
Вечеря: вероятно 2 ябълки, понеже само това имам  tooth

После цяла нощ ще правя интервално кардио на Парк Лайв феста  :sorcerer - emotloader:

Обратна връзка: Ходих до баба ми да ми дава термо-възглавничка за чернодробните пречиствания. Беше и доста чудно за какво ми е през лятото и и разказах накратко за процедурата. Веднага ме попита какво хапче се пие за черния дроб, тя нали ходи с един плик лекарства :Confus_34: Като и обясних, се позамисли и ми каза да не "ровя ровища", ами да излизам в компании като връстниците си. После почна да се вайка как можело вечно да съм залитала по нестандартни и странни неща. Как да обясниш на един човек на 82 че всичко, в което вярва, знае и се осланя е бул шит...

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #149 -: 23-06-2010, 10:08:07 »

Привет,

Неделя, Понеделник и Вторник бях основно на ябълки, моркови и цвекло, като снощи си направих второ пречистване на черния дроб. Този път почти не се почувствах зле, освен задължителното ставане посред нощ с гадене и връщане. Ето какво направих:
- към 18 ч. си направих клизма, не е страшно :Р
- Около 7.30 седнах с чашите шарлан и зехтин да си нагрявам черния дроб
- След 1 филм време бях готова и излезнах да разходя кучето
- След още един час (около 10) вече супер много ми се приспа и ми стана студено, което сега усетих че е от лимона.
- Легнах си и станах към 4.30, беше ми гадно и върнах много малка част от лимона и зехтина
- До сутринта спах дълбоко, станах в 7.30 и излезнах пак с Робин. Не ми се ходеше до тоалетна изобщо и си взех рициново масло, поради липса на друго разхлабително в близката аптека
- Пих един ментов чаи, след което около 9 часа изкарах нечовешките зеленини, парцали, топчета
- понеже умирам от глад, хапнах 1 ябълка и 2 залъка хляб от Слънце и Луна

Обратна връзка: Сега се чувствам много по-добре, отколкото миналия път. Тогава имах чувството че съм допълнително интоксикирана, докато сега мина много леко. Пише в сайта на Дар, че най-подходящото време за очистване е в Петък и се чудя дали да не го повторя. Знае ли някой колко време трябва да мине между две прочиствания?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #150 -: 23-06-2010, 12:09:27 »

браво Евка, недей бърза толкова скоро да го правиш следващото пречистване
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #151 -: 24-06-2010, 12:55:11 »

И аз така си мислех, но реших да попитам все пак :)

Иначе вчера, след ябълката и двата залъка сутринта, менюто ми беше такова:

Обяд: Голяма салата "Метличка" (около 500 гр), бях супер гладна!
Вечеря: 2 филийки хляб (по 1/2 см дебели) с малко масло и наръсени с чубрица, сминдух, червен пипер, слънчогледово семе и по 1 листо от зеле, много вкусно.

Цял ден продължих да изкарвам камъни, като накрая снощи усещах сякаш имам нещо чуждо вътре в зоната на дроба. Оказа се вярно, последно за вечерта излезнаха някакви скали колкото палеца ми и с цвета на фона на форума, малахитени такива, полу-прозрачни. Едното го разтворих от любопитство и като консистенция беше като стъклен памук, страшна работа! Днес вече всичко ми е нормално, след предишното прочистване стомаха ми се разстрои нещо и няколко дни ми беше терсене...сега е ОК, явно си трябва клизма.

Днес, 24.06.2010, Четвъртък
Закуска: Ябълка + 2 филийки като снощните, но без листата зеле
Обяд: Огромна салата от зеленчуци и китайски черни гъби, изядох само половината
Вечеря: Ще бъде останалата половин салата

Обратна връзка: Чувствам се прекрасно, естествено, още повече заради по-лекото протичане на пречистването този път. Забелязах нещо ново, обаче - кожата и на лицето и на тялото ми е мека и пухкава като на бебче! Невероятно е! Днес сауна+масаж, да затвърдим ефекта :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #152 -: 24-06-2010, 13:53:09 »

beelee, направо ме хвърляш в ужас с тия страхотии, които изкарваш от пречистванията :o
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #153 -: 24-06-2010, 15:57:19 »

Споко, нали вече не са част от мен  :bleh
Споделих с мой приятел за тях, той е лакто-вегетарианец и си говорихме, че за 30 години безсъзнаетлен живот кой знае кви работи са се натрупали в организмите ни. Страшното е друго, ако не се прочистиш...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #154 -: 27-06-2010, 09:23:01 »

Петък, 25.06.2010
Закуска: 2 банана
Обяд: Голяма селска салата: краставици, домати, чушки, магданоз, маслини и малко сирене + таратор
Вечеря: Спагети със зеленчуци

Събота, 26.06.2010
Закуска: Ябълки
Междинка: Малини
Обяд: Спагети със зеленчуци
Вечеря: Сандвич със сирене, малко кашкавал и кълнове

Обратна връзка:
Взех си 2 вида спагети от китайския супер маркет на Пиротска, едните от тиква и картофи, а другите от зелена соя и ориз. Тиквените бяха ужасТни, кучето обаче ги оцени. Другите доста ми харесаха, обаче тая зелена соя...съмнява ме нещо. Изкефи ме, че само се накисват, но пък не се знае как е получено това състояние и едва ли ще си взема втори път. А пък след сандвича със сирене снощи - познайте, пъпка. Това беше края на моя щастлив брак с млечните  :police:

Неделя, 27.06.2010
Закуска: Кайсии
Обяд: Ще бъде кюфтенца по мексикански
Вечеря: вероятно също, много добре изглеждат и звучат

Ето я рецептата:
400 гр боб /леко го сварих, но вероятно може и накиснат или покълнал, по-натам ще пробвам/
1 глава лук
1/2 глава чесън
3 големи чушки и 3-4 люти чушлета, едните червени, другите зелени, по избор
1 домат
1 авокадо
1 ч.л. кимион
1 ч.л. босилек
1 ч.л. шарена сол
1 с.л. морска сол
1 с.л. сок от лайм или лимон

Всичко се блендира до горе-долу хомогенна смес и се суши. Аз вече налазих сместа, докато първата партида се суши, страхотна е! Особено ако обичате люто :) Иначе може да се сложи само 1 люто чушле, ще станат леко пикантни.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #155 -: 27-06-2010, 09:26:10 »

Оп, забравих да кажа, че бобът е кафяв и че сложих и около 3 с.л. зехтин.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #156 -: 27-06-2010, 10:10:21 »

Спагетите от зелена соя наскоро ги ядох. Трябва да се сварят, иначе е невъзможно да ги ядеш - прекалено са жилави. Мани какво пише на етикета. По принцип нямат вкус, но ако им прибавиш киселина, чесън и т.н. стават за ядене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #157 -: 29-06-2010, 09:14:26 »

Понеделник, 28.06.2010
Жабурене с шарлан, 1 с.л. пчелен прашец, накиснат от вечерта
Закуска: Дюнер "Ефка" - Зеленчуци, хумус, кълнове и слънчогледово семе в листо от маруля
Обяд: Салата домати, краставици, грах, чушки, гъби и яйце
Междинка: Череши
Вечеря: 3 кюфтенца (горе) със салата от спанак

Вторник. 29.06.2010
Жабурене с шарлан, 1 с.л. пчелен прашец, накиснат от вечерта
Закуска: Череши
Обяд: Пак ще бъде някаква салата
Вечеря: Баща ми има имен ден и освен редовната салата сигурно ще ме изкуши с някоя ракийца :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #158 -: 29-06-2010, 09:49:11 »

Ефка,яйцата са супер задръстващи. Ядеш ги защото си свикнала. Протеини има навсякъде,а и тялото ги синтезира.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #159 -: 29-06-2010, 10:27:37 »

Цитат
Дюнер "Ефка" - Зеленчуци, хумус, кълнове и слънчогледово семе в листо от маруля
О, това ще се пробва! Само предполагам марулата трябва да е достатъчно твърда за да не се разпадне?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 21 запитвания.