Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57971 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #200 -: 25-08-2010, 01:36:57 »

Много добре звучиш. :)
Заредена.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #201 -: 25-08-2010, 13:42:49 »

Мерси, Вери, доста добре ми е :)

Хапването днес:

Закуска: Ябълки
Обяд: Шопска салата без сирене, но с двойно зехтин  :bleh
Вечеря: Рано е да се каже, нещо скромно ще е...

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #202 -: 25-08-2010, 21:09:57 »

Ехее, интересно си си прекарала. Как няма да те нападат пчелите и кучето, та ти си била цял десерт:)
Не те ли беше малко гнус да се къпеш във водата при положение, че тази температура хич не е нормална за Черно море. Кой знае каква първична супа от бактерии се е развъдила;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #203 -: 26-08-2010, 09:54:48 »

Чак гнус не ме беше, но имаше страшно много водорасли и единия ден - инвазия на медузи. А аз ходех на плаж сутрин преди 10.30 и следобяд след 17.30, на почти празно :) И влизах яко навътре, да търся ладовината.

Снощи вечерята изобщо не беше скромна, взех си един сандвич от СъбУей-а. Гледаха ме супер странно като отказах всякаквите меса и кашкавали :Р Толкова нескромно беше, че до момента съм само на 1 ябълка, а вече е 11ч. Нямам идея какво ще обядвам, стола в работата е почивка до края на месеца и всички сме тъжни   :'( :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #204 -: 27-08-2010, 10:42:08 »

Добрютру :) Онзи ден реших да видя за справка какво дават да се яде по Аюрведа в различните дни от седмицата. Направих си някакво пробно меню, но преди да си взема заплатата няма да мога да го приложа на 100%. За вчера, Четвъртък, дават картофи, банани, маслини, млечни, всякакви масла от растителен и животински произход и др. Отделно ми се беше доял ориз и една любима зелена салата с дресинг от цедено мляко (което реших да си позволявам в Четвъртък) в тропс къщата.

Обяд: Ориз с маслини и лимонени кори, страшен :) + малка зелена салата с цедено мляко, която разбърках в ориза и стана някаква божествения: общо около 350 гр.
Вечеря: Огретен от тиквички с 20 гр сирене, много вкусен! Вече проядох копър, добре ми влияете  tooth

Днес, 27.08, Петък: грах, сусам, червени ябълки, сини сливи, смокини, вишни, ягоди, маслини, диня

Закуска: Избрах най-червените ябълки ама все пак са петровки...

За обяд ще се опитам да намеря грах някъде, страшно ми се е приял...ако намеря пресен, още по-добре.

Другото, което искам да споделя, е че заради проблемите с очите мисля да си взема поне 2 кг боровинки, но не знам да ги замразя или да ги суша...Как мислите, кое ще запази повече вещества? Аз съм леко субективна, щото камерата на хладилника ми е малка...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #205 -: 27-08-2010, 11:01:04 »

Дните от седмицата сме си ги измислили ние, така че няма абсолютно никакво значение кой ден какво се яде, поне според мен;)
Аз бих ти препоръчала замразените боровинки. Не знам колко се запазват, но поне не стават толкова концентрирани и сладки.
Пресен грах тая година съм виждала само два пъти (на Красно село, другото място не го помня) преди два месеца и така и не го опитах. Аз лично умирам за грах и почти всеки ден го ям покълнал. Понякога си взимам и замразен, и консервиран.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #206 -: 27-08-2010, 15:53:58 »

Aз не съм толкова сигурна, като една типична офца, имах пълно 6 на предметите, които ми бяха по програма във Вторник  :police:
И аз съм чувала за боровинките, че е по-добре замръзени...ще видим как ще ги побера в камерата толкова много (2кг)

Грах не си намерих, наблегнах на смокините и маслините (не заедно!)  :Cherries много вкусно!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #207 -: 30-08-2010, 09:21:18 »

Събота, 28.08

8ч: 1 червена чушка и 1 картоф, печен на жар
13ч: 1 пъпеш (1.300) - страшно сладък!
17ч: Салата домати с босилек + омлет от 2 домашни яйца с домашно сирене и маслини

Неделя, 29.08

17ч: 500 гр нектарини

Обратна връзка: Уикенда беше доста натоварен, в Петък вечерта бяхме на Бистрица а в Събота ходих да пея на едно парти на язовир Копринка до Казанлък. Мястото е страхотно и доста добре си изкарахме. Обикновено като съм недоспала нямам никакъв апетит и вчера като се прибрах само минах през банята и си легнах. На партито прегреших с домашна ракия, за сгряване на струните :Р Беше от праскови, невероятно ароматна. Днес имам лека мускулна треска на бедрените мускули и трицепса, нямам идея как съм си натоварила ръцете, сигурно от ръкомахането с микрофона  tooth

Понеделник, 30.08, най-накрая се оправи времето!  :Content_22:

8ч: 2 зелени ябълки и сандвич със зарзавати (зеле, моркови, магданоз, тиквичка)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #208 -: 01-09-2010, 08:42:24 »

Продължаваме Понеделника:

12ч: Зеленчукова крем-супа
15ч: 1 ф. хляб с маслини
19ч: Салата от маруля, зеле, домат, лук, царевица, маслини, зехтин и малко соев сос
22ч: 150 мл спаначена супа с фиде и сирене

Вторник, 31.08

8ч: 1 червена чушка
9ч: филийка хляб със зарзавати
12ч: зеленчукова супа
14ч: 1 ябълка и няколко маслини
19ч: Китайски оризови спагети със зеленчуци, страшни! (приготвени, а не от ресторант: "Сурови ли ще сложиш зеленчуците наистина?"  :bleh)

Сряда, 01.09

9ч: 2 банана
13ч: шопска салатка и гъби с ориз, отвориха стола  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #209 -: 02-09-2010, 08:42:07 »

17ч: Салата зеле и моркови
20ч: 1 млечна царевица и няколко къпини

Четвъртък, 02.09: Мляко, всякакви масла, картофи

8ч: Смути къпини и копър, много вкусно
10ч: 1 ф. хляб със Снежанка
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #210 -: 02-09-2010, 10:24:17 »

Къпини с копър? ???
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #211 -: 07-09-2010, 12:51:41 »

Да бе, страшно става :) аз горе писах някъде, че не обичам копър, но с дребни горски плодове на смути е страхотен!

Тия дни нещо не ми се яде...

Четвъртък:
17ч: Салата зеле и моркови със зехтин


Петък:
8ч: Смути къпини, боровинки, магданоз, копър, мед - страшно :)
12ч: Спаначена супа; картофи соте
19ч: 2 млечни царевици

Събота:
14ч: Спаначена крем супа, в която бяха сложили яйце + чаша червено вино
18ч: 1 ф. хляб с домашен шоколад: Смляни орехи, мед, какаово масло, какао, мега яко!

Неделя:
14ч: 1 ф. хляб с домат и домашно сирене
18ч: домашна крем-супа с люто и подправки, имах гости - много я харесаха

Понеделник:
14ч: Смути боровинки с магданоз
18ч: Останалата крем-супа с 1 ф. хляб

Днес, Вторник, 07.09:
8ч: 2 печени червени чушки
13ч: Сирене по шопски + салата от домати

Обратна връзка:
Както можете да видите, най-накрая се наспах  :Content_22: Много ми се ходеше на планина, но вместо това седнах да си изчистя къщата, беше станало масакре  :Confus_3:
Иначе се чувствам екстра, нищо че нямам апетит. Взеих си Чия да пробвам, доста ми е странно. Прилича на микро-райкин боб :) Тия дни ще пробвам рецептата на опаковката за ядково мляко. Търсих МСМ в My Organic Market, но ще имат след 2 седмици, ако някой се интересува.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #212 -: 15-09-2010, 02:14:08 »

Интересен начин на хранене имаш... сирена, масла(различни видове казваш), млека, яйца, фиде, готвени храни, алкохол...  :Content_14:
Шегата настрана, но не е ли трудно да се храниш със всичко... като палитра имам предвид :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #213 -: 15-09-2010, 02:29:59 »

Търсих МСМ в My Organic Market, но ще имат след 2 седмици, ако някой се интересува.
МСМ вече има при Мер - http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&path=33&product_id=59 :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #214 -: 15-09-2010, 10:09:45 »

Интересен начин на хранене имаш... сирена, масла(различни видове казваш), млека, яйца, фиде, готвени храни, алкохол...  :Content_14:
Шегата настрана, но не е ли трудно да се храниш със всичко... като палитра имам предвид :)

Ако не бъркам, BeeLee спомена, че е (или е била?) на високо мазнинно - ниско въглехидратно хранене...Така че, като за тоз режим менюто й си е повече от добро, според мен (no offense  :angel:;).
Добре дошла, ЕФке (малко на патерица), радвам се да те видя. И аз прекарах готино на морето, абе супер си е.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #215 -: 15-09-2010, 11:24:06 »

Аз съм на нещо като ВМ НВХ, но естествено без месо, кашкавали, всякакви рафинирани храни (манджи хич не ям) и с голяма доза сурови зеленчуци. Чувствам се по-добре, отколкото като бях само на салатки, ядки и плодове. Както казах, въглехидратите хич не ми понасят в големи количества, така че гледам енергията да ми е предимно от мазнини. Организъм, няма начин...Ще пусна едни изследвания за холестерол след някой и друг месец tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #216 -: 15-09-2010, 12:39:37 »

Да, и аз съм казвала вече, че всичко е индивидуално (макар и много хора тук да отказват да приемат това за факт), така че - вие най-добре знаете :).
Аз пък не мога без въглехидрати - бързи, бавни, все ми понасят много добре и са ми основен енергиен източник (е, разбира се, без да прекалявам). За животинските протеини съм си открила, че ми се отразяват добре в минимални количества. Без тях съм адски отпаднала или почвам да слабея страшно. С много от тях, тутакси се вмирисвам и не се чувствам добре. Така че, пак, умереност - може да хапна един ден няколко пъдпъдъчи яйца, или чаша мляко (домашно) през 2-3 дни, или минимално количество козе сирене, но просто да си знам, че го има.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #217 -: 17-09-2010, 15:45:06 »

Привет, отдавна не съм писала, но за това после :)

Петко, забелязала съм че чистото суровоядство не ми понася за по-дълго от месец. Чувствам се добре и ми е леко до един момент, след което почвам да губя връзка с реалността, особено ако тренирам. Миналата година на 100% суровоядство за пръв път припаднах след тренировка, от тогава внимавам. Прав си, че беше доста опианено лято tooth но не съм фен на алкохола, social drinker така да се каже.
Сиренето, киселото мляко и яйцата са нещо, което не мисля да спра. Киселото мляко най-вече, все пак тези бактерии се срещат само тук и от векове присъстват в менюто на българите. Намалила съм ги максимално, но продължавам съвсем съзнателно да ги включвам в менюто си (само домашни) млечните - 1 път в седмицата, яйцата - 1 път в месеца и по-рядко. Фиде съм яла само онзи път (в ресторант), просто в супата ми имаше :) Не разбирам какво имаш предвид под "храниш се с всичко" - мисля, че правя интелигентен избор за комбиниране на храните и не си товаря организма излишно.
Целта на моя дневник, както писах и преди, е точно тези хора, които са като мен, да видят как се справям аз със сурова храна при моето положение (кръвно 85:60, пулс 50 и отказ от кафе :Р ) При мен нещата са горе-долу както при Вики, но аз не отслабвам неконтролируемо на тегло, а на мозък. :Confus_3: Смятам, че съм намерила оптималното хранене за себе си, максимално сурова храна, а не-суровата с такава честота и количества не ми прави акне, не ми разваля фигурата и не ми сваля енергията. Готвено ям само в стола в работата, нещо зеленчуково, заедно с голяма салата и ако има - картофена супа, страхотно я правят. Другите неща са доста тежки, винаги с яйца, брашно и много олио, което като комбинация е ужас и го избягвам. Също така, понякога изпитвам огромен копнеж да ям някоя храна (онези картофи соте) и не се лишавам, вярвам, че щом тялото я иска, значи има нужда от нея. Супер е, че тялото ми спря да иска джънк, 'наиш от кога не съм яла форнетки  O0
Томи, при мен ВМНВХ включва ама много зехтин, напоследък и какаово масло, краве масло (направено на ГИ) и ядки. Обичам страшно много всякакви салати, за сметка на плодовете, изобщо не ме кефят. Сладкото не е ли шоколад - не ми го хвали, поради което много се радвам че открих полезна алтернатива. От другите въглехидрати си позволявам само черен хляб с квас от Слънце&Луна и то по 1 филийка, той е доста плътен и засища от малко.

А сега на въпроса - предния уикенд бях хванала гората и нещо се надцених или подцених времето и настинах. В резултат, в Понеделник, Вторник и Сряда поддържах ниска температура, нямах никакъв апетит и затова се хранех само с круши от вилата и чайчета, докато не стана много зле. Отидох до доктора в работата, като се надявах да даде болничен за вчера и днес и да се оправя, понеже уикенда ще ми е доста натоварен. Познайте - изписа ми антибиотик и не даде болничен. Отидох и си взех най-евтиния билков сироп за кашлица и един Кофол за гърло. Същевременно приемах сребърна вода. Днес вече съм пушка! Дори не се изморявам като катеря стълбите до нас...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #218 -: 17-09-2010, 22:17:35 »

Вилнее някакъв вирус май. И мен ме пипна, но само с хрема. По принцип за кашлица нищо не помага. Хималая имат що-годе добро сиропче и бонбони за гърло - Коф сироп и Кофлет.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #219 -: 20-09-2010, 11:30:18 »

Кофлета е готин, но Кофола разцепва :) Пушка съм!

Хапването днес, 20.09:
8ч: 1 круша
12ч: Салата маруля, краставица, домат, чушка с малко сирене
15ч: 200 гр малини, доста добре изглеждат и още от сега леко ги налазвам

Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.143 секунди с 22 запитвания.