Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тwilight Splitting  (Прочетена 57974 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #180 -: 13-07-2010, 21:05:23 »

hahahahhahahah, разсмях се искрено:)

по темата разисквана тук, и на мен ми действа страшно много промяната на температурите на  психиката....
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #181 -: 14-07-2010, 15:17:01 »

В Понеделник реших да хапна нещо животинско, защото пак ми се цепна ъгълчето на устната. Взех си и резултата е налице - 2 плюски...верно, ъгълчето ми се оправи но цената е твърде висока :(

Вторник, 13.07
Закуска: Нектаринка
Междинка: 2 форнети
Обяд: пастърва + салата от краставици и марули
Междинка: една колежка черпи за РД: 2 хапки-банички и няколко печени бадема с 1 малка бира
Вечеря: лазаня със спанак и сирене

Сряда, 14.07
Закуска: вишнап
Обяд: Салата от домати, босилек и зехтин, 2 пълнени чушки с яйце и извара
Междинка: Грозде, беше малко пластмасово
Вечеря: Салата от чушки, тиквички, млечна царевица, суров слънчоглед, лимон и зехтин
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #182 -: 14-07-2010, 21:21:30 »

Наскоро мернах, че цепването в крайчетата на устите било недостиг на Витамин В2 (Riboflavin). Има го и в зеленолистните, ядките, бобовите и пълнозърнестите продукти.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #183 -: 15-07-2010, 09:17:23 »

Пъстърва,форнети,баничка,бира,лазаня,пълнени чушки с яйца и извара, не е ли малко далеч от идеята на форума? :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #184 -: 15-07-2010, 09:30:31 »

 странно е, особено после като чета коментари - 'практикувайки суровоядство'. Няма какво да се лъжим в този форум се броят на пръсти хората, които включват 90-95% сурова храна. Но пък поне повечето са си променили режима, всеки отговаря сам за себе си, важното е да се чувства добре и да е удовлетворен от това, което прави всеки ден за себе си и околните  :love_028:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #185 -: 15-07-2010, 10:48:53 »

Симончето, напълно съм съгласна с теб :) нa мен ми се събират макс 10 дни на месец на 100% сурово и
това ме удовлетворява.
Бенато, точно се радвах, че вчера не съм изяла нито един джънк и ти веднага ме халоса  tooth Както знаете, аз не съм изцяло на веге храна, специално вчера 100 грама извара с яйце не мисля че е отпадък. Позволявам си повече животински продукти на нарастваща луна, а джънк - по разни поводи или когато няма кеш...храната от матрицата е евтина...и както казват дебелите книги, ако не можеш да избереш качеството, можеш да контролираш количеството :) Един силен организъм е в състояние да се справи с 50 гр от каквото и да е.
Започнах да водя дневник именно защото аз не съм суровояд на 100%, но високо-мазнинното хранене с някаква част животински продукти за мен е оптимално. Може да има и други като мен, които страдат при изключване на животиснките напълно (страдат - свирят стави, авитаминози, отпадналост, болки от вакуум в стомаха и т.н.) А може и просто така да си мисля или периода ми да е такъв...миналото лято почти без усилие изкарах 2 месеца на плодове. Това лято на втория ден бях пред колапс...

Днес, 15.07
Закуска: Диня
Обяд: салата домати + краставици, пълнена тиквичка със зеленчуци, таратор
Вечеря: Мислех да направя полу-сурови хапки. Основата е сурова, от сушено тесто от боб, цвекло и разни подправки, а пълнежа го бях замислила от яйца, сирене, зехтин и каквото друго имам вкъщи, обаче след тая критика не мога с чиста съвест да си го причиня  tooth така че ще измисля напълно суров вариант и довечера ще го пост-на :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #186 -: 15-07-2010, 10:53:23 »

Оп, Томи, ти ми беше писала това и преди, затова за планинизма през уикенда си бях взела един хляб от Слънце и Луна и 2 вида ядки. Обаче количествата явно трябва да са по-големи, 2 седмици стоя тая цепка. Също така съм чела, че молекулите на витамините от група Б и на протеините в растенията са с електрически заряд, еднакъв с този на червата, а молекулите им от животински произход са с обратния. Това директно влияе на усвояването, което обяснява факта че с 1 рибка ми мина ъгълчето.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #187 -: 15-07-2010, 11:43:41 »

Сцепените ъгълчета на устните най-често са признак за липса на желязо. С едно хубаво зелено смути за закуска си решаваш проблема  :fluretaa:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #188 -: 15-07-2010, 13:40:53 »

Благодаря! За утре сутринта съм си приготвила боровинки, магданоз и листа мента  :essen:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #189 -: 19-07-2010, 09:51:45 »

Суровите хапки станаха страхотни, но снимката ще я постна довечера от къщи.
Направих нещо като крем от млечни бадеми, домат, магданоз, суров слънчоглед, обезателните люти чушки и подправки и станаха страхотни, с по един забучен обелен бадем отгоре.

Петък, 16.07
Закуска: Смути боровинки, магданоз и мента
Обяд: Салата зеле и моркови, 100 гр. филе от акула, 100 гр варени картофи
Вечеря: Салата домати, краставици и лук с около 50 гр хляб от Слънце и луна

Събота, 17.07
Закуска: Смути боровинки, праскова, магданоз, конопено мляко и мед
Обяд: Бамя с басмати ориз, кимион и черен пипер. Бях си взела бамята с идея да я ям сурова, обаче изпуска някаква слуз и е доста гадно...затова си направих експериментче с ориза и се получи доста добре.
Вечеря: Пак същото, криза е  :bleh

Неделя, 18.07
Закуска: Смути праскова, конопено мляко, магданоз и мед
Обяд: джанки...прекарах цял ден по горите, страшна жега беше
Вечеря: шопска салата и малко картофи соте

Обратна връзка: В Петък ходих на тренировка, доста интензивна беше и почти на 100% от способностите ми. Супер кеф, че после не бях стресната изобщо :) не знам дали е от 100те грама акула или наистина това с аминокиселините е мит, обаче още в Събота привечер се бях възстановила напълно.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #190 -: 19-07-2010, 10:01:15 »

Много готино :).
Евке, а ментата (ако е на листенца) откъде я намери? Аз съм търсила, ама - нъцки  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #191 -: 21-07-2010, 16:22:29 »

Буквално я мернах - на пазара на Седмочисленици, в една чашка има натопени стръкчета.

Понеделник, 19.07
Закуска: Праскова и конопено мляко
Обяд: Салата домати, сирене, босилек и зехтин + аирян
Вечеря: бамя с ориз и малко от пълнежа дето правих за суровите хапки, много вкусно

Вторник, 20.07
Закуска: Диня
Обяд: останалата бамя с ориз, пак с пълнежа
Вечеря: 1 купичка леща

Сряда, 21.07
Закуска: 1 домат, 1 филийка и малко сирене
Обяд: Картофена супа и салата от домати, марули, маслини и малко моцарела, бяха ми сложили като за Бог да прости :Р
Междинка: 4 ябълки - петровки
Вечеря: Мисля да си направя една суровоядна пица. Като я направя ще пиша рецептата и обещаните снимки. Толкова съм зле с парите, че само правя комбинации от това, което имам вкъщи :)

Обратна връзка: Ми много съм си добре :) Само някак си вече искам да идва следващата седмица, когато палим към морето  :Content_22:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #192 -: 21-07-2010, 21:26:08 »

Ехе, Ефка  :love_026: Менюто ти много се е подобрило   :Content_14:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #193 -: 22-07-2010, 05:56:58 »

Да , ако махнеш сиренето ще се подобри още повече, а ориза полиран ли е , който го готвиш ?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #194 -: 23-07-2010, 16:23:56 »

Не, разбира се :) басмати е, доста вкусно ухае :) и също толкова добре звучи  :essen:

Но иначе, не е възможно да махна сиренето напълно...ето аз не си купувам, обаче една закуска при приятеля ми е достатъчна, имаше само сирене, майонеза и колбаси...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #195 -: 23-07-2010, 16:51:10 »

Има два вида басмати - полиран (бял) и неполиран (кафяв). В нас имаме един пакет полиран, но като цяло никак не си падам по ориз, особено бял, и още не съм го пробвала. Иначе мирише добре и според мен ще стане особено вкусен в сладък вариант.
Не мисля, че малко сирене вреди - особено ако е качествено и обезсолено.
Ех, тия мъже...Моят се храни направо "по всички правила". Ако успея да му повлияя да махне поне вафлите и кренвиршите трябва да ми дадат медал tooth Трябва да си много хардкор тип да знаеш какво блъскат по колбасите и въпреки всичко да ги ядеш, признавам....

Праскова и конопено мляко е класика - закусвам подобно почти всяка сутрин.  ;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #196 -: 23-07-2010, 19:14:21 »

Ами, хардкор... просто не им пука. И моят е така, но поне забрави всякакви салами, кренвирши и луканки. Обаче пусто не мога да го откажа от единия вид бисквити, които си купува, и от бялата захар. Като видя да посипва пъпеша със захар, и ми призлява, ама си трая. Той добре знае какво не бива да се яде, но имам чувството, че понякога нарочно посяга към гадорийките, а друг път просто му се ядат. Покрай мен яде фурми и банани, но въпреки това посяга и към захарта.
Басмати оризът се сварява адски бързо и ми е много вкусен сварен и после овкусен или добавен към салата, но съм пробвала само бял. След като го купих, видях, че имало и кафяв, ще го пробвам и него.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #197 -: 28-07-2010, 10:26:22 »

Привет,

моя е кафяв, но не ми направи впечатление толкова бързо да се сварява...
Иначе хапването тия дни малко съм го занемарила, щото се подготвям за море. Под занемарила имам предвид като действие, а не като качество  :bleh реших, че трябва да изчистя всичката храна от хладилника, тъй като нямам нито кинти, нито време. Въпросната храна включваше 1 огромна купа с ябълки, 1 грудка цвекло, 2 гранола бара от рецептата на Деси и 10 люти чушки  tooth
В момента горе-долу имам 5 чушки, 3 скилитки чесън и няколко ябълки...трябва някак си да изкарам до Петък с тях...
Но пък се чувствам супер добре, нищо че захладня. Снощи бях на гости и вечерях шопска салата + 1 пълнена чушка със сирене и яйце. Днес - ябълки и вече ми стърже, но с 80 стотинки в джоба ше си стърже до довечера  :Confus_3:

А за морето съм се подготвила с какаово масло, вместо плажен лосион с парабени. За лицето си взех това, което дерматоложката ми изписа - детския крем на Spirig, 30ти фактор. Доста съм доволна от тази козметика, от високия клас е, т.е. съдържа минимално гадости. Другото, което съм си взела са какаови зърна, един голям зехтин и лимони. Храненето там не знам какво ще ми е, но вероятно основно салати и ядки, ако някъде има сурови. Със сигурност ще уважа и рибата, поне един път. Освен това си взех и плавници, отдавна искам :) оформят много добре бедрата.

Обратна връзка: вчера бях до масажистката, каза че съм много добре. Наистина и аз като гледам д-то ми е доста гладко, а на морето пясъка ще ми го ексфолира още, а с плавниците и задължителните Табата интервали сутрин ще се шлайфам. Ще кача снимки, ако има какво да покажа  :Content_22:
Хайде чао ви засега, ако намеря нет някъде по трасето може да драсна, но иначе чак към 20ти Август ще ме "чуете"  :thankyou:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #198 -: 29-07-2010, 16:42:18 »

Белее приятна ваканция! А къде ще почиваш?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тwilight Splitting
« Отговор #199 -: 24-08-2010, 10:26:09 »

Благодаря, Дес, беше най-якото ми море до момента! Въртях се по къмпингите около Созопол, ние си падаме малко пънкари  tooth Приключихме със Спирит-а.
Иначе беше доста био ваканция, кучето се опитваше да ми ближе каковото масло от кожата, а пчелите ми налазваха медения сапун  :bleh Доста се почернява от него, върнах се Айше направо:
Преди:

След:


Храненето беше основно салатки и таратор, просто на тая жега друго не ти се прияжда. Не че не прегрешавахме с биричка и мента, дет вика Марулката - "това, което ме изкушава не е за ядене" :Р
Опитах се да си взема един път сафрид, изядох 1вата рибка, 2рата и на третата замръзнах, беше изпържеха с някаква агонизирала физиономия, което беше моя развод с рибата поне за година напред...
Иначе съм много доволна от морето, като изключим жегата - водата 31 градуса и трябваше да плувам 100 метра навътре до по-хладната...добре, че имах плавници :) доста се поразходих по заливчетата.
Кучето беше страшен образ като видя морето, почна да се кара на вълните и да ги гони, да ги хапе  :Content_4 - emotloader: Обаче като го напече слънцето много бързо се научи да плува  :Confus_3: сега като го гледам, направо двойно е пораснал, не нам к'во ще го правя тфа магаре :D
Откакто се върнах нещо изобщо не ми се яде...нито имам кой знае кви кинти. Ходих до вилата, набрах си ябълки и круши, некви домати и чушки и това е хапването...Следващите седмици ще се постарая с менюто, защото имам още поне 2 прочиствания на черния дроб и искам да са по-ефикасни. Само да видим точно как ще стане с бюджета, че след море положението е малко "Мяу"  :kisss:
Поздрави на всички и до скоро ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.