Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47703 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #120 -: 24-09-2015, 08:57:19 »

Защо само твоят пост да трия , Шангрила, след като още поне 600 са на същият принцип писани. :) Ако изтрия само твоят , другите ще се засегнат и ще поискат и техните постове да изтривам и ще ми се отвори работа поне за седмица  tooth
Просто давам предложение за в бъдеще. Не е задължително да се спазва , нито да се тълкува като забележка   :kisss:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #121 -: 24-09-2015, 13:16:24 »

Чери, загледах статията на доктор ни Гайдурков и едно нещо ми направи впечатление . Според мен няма как да е вярно ,  но за всеки случай ще го проверя специално, че ми стана интересно. Това, че организмът понеже не можел да разгради зехтина , и затова го натрупвал и складирвал по тялото под форма на тлъстини и затова имало дебели суровоядци  :surpris_23: ЗА пръв път чувам, че зехтин не може да се разгради .. След като дори маргарин се разгражда  ::)  Както и месото, което е много по-сложна структура от зехтина .  
За мен затлъстяване при суровоядец ( дет се вика - да видя няма да повярвам  tooth ) е възможно само при някакъв метаболитен проблем, например хипофункция на щитовидната. Но не и при здрав човек.  
Лично аз уважавам Гайдурков защото само той има смелостта да се опълчи срещу системата у нас.Колкото до зехтина-то той не е сурова храна и не е за суровоядно хранене.За мен той е вреден,колкото и олиото,шарлана и различните видове масла,които са екстрахирани и преработени.Едно млечно масло е по-добрия вариант.А колкото до дебелите суровоядци-това си е въпрос на структура и ген.Във филма за слънцеядите имаше жена-слънцеяд от Русия,която беше доста дебеличка. :D
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #122 -: 24-09-2015, 13:51:39 »

Само за най-важното не разбрах - "неразградимостта" на зехтина  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #123 -: 24-09-2015, 14:01:37 »

Не съм на същото мнение за зехтина.Има и зехтини екстрахирани по суров начин.Хората от векове употребяват не само зехтин, но и много други продукти.В различните книги за здравословно хранене, много лекари не можейки да намерят причината за дадено заболяване измислят какви ли не неща, в подкрепа или отхвърляне на дадена храна.
От 16 годишна страдам от стомах, вече имам язва и все ми казват,че тя била лечима.Е, аз съм пробвала какво ли не, не е Божия воля да я излекувам явно.Дори и всички илачи от целият свят да изпия.Скоро имах силни болки, отидох при свещеник.Той чете молитва, допря кръста до болния ми стомах.Цяла нощ имах силни болки.След молитвата всички болки спряха, нормално се захраних.Така,че не бива да се вярва на всичко.Самите лекари не могат сами себе си да излекуват, а как да лекуват пациентите си.Но понякога каквото и да правим болестта си стои, няма изцеление.И измисляме разни причини - ту зехтина не е суров, ту някаква друга храна не е качествена.Причината за болестта каква е обаче ? Никой не се интересува от този въпрос.Така и с много други храни, които от векове са използвани , днес жестоко отхвърлени.Скоро такова отхвърляне имаше и на меда.
Поздрави !
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #124 -: 24-09-2015, 16:12:03 »

Аз да ви кажа, че от снощи съм на сух глад....Да видим какво ще постигна......
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #125 -: 24-09-2015, 16:13:49 »

Да,сигурно е така.Лошото е,че се вторачваме в храната,а причините са преди всичко в психиката.
Общо взето трябва да се "преболедуват" болестите, които са ни заложени като карма...
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #126 -: 24-09-2015, 16:18:43 »

Аз да ви кажа, че от снощи съм на сух глад....Да видим какво ще постигна......
Периода е много подходящ.Екадаши е от вчера(16.14 часа) до днес(16.58ч.).
Бих те посъветвала да не правиш повече от 2-3 дни сух глад и гледай да имаш възможност да си почиваш.Вата не издържат много на глад,има вероятност да се почувстваш отпаднала.Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #127 -: 24-09-2015, 16:20:42 »

Ами трябва да ходя на работа няма как....но пък и аз си предвидих 3 дни максимум , че иначе ще се съсухря съвсем  :Content_4 - emotloader:
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #128 -: 24-09-2015, 16:46:04 »

че защо трябва да ги трие?
има ли нещо , за което съжаляваш, че си писала?


Искре, негативен ни бе разговорът с Емо, в никакъв случай не би помогнал на Зина, само замърсихме тук.
Не съжалявам за нищо написано, ние всички сме наясно с нещата и без да ги пиша.

--

бате Бино, разбирам те напълно, няма да се повтори, обещавам!   :flowers2:

--

Зина, мен ме беше страх да ти предложа ден, два на сокове или вода а ти сух глад обаждаш.. направо ме разби!  tooth
Внимавай много, слабичка си .. и все още е жегаво наоколо..
Хайде пиши как се чувстваш, като ти остане време. :)

« Последна редакция: 24-09-2015, 16:50:46 от Shangrila »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #129 -: 24-09-2015, 17:42:01 »

...
Примерно, прочистваш си дебелото черво, научаваш се да гладуваш: първо следствие, сваляш високо кръвно и лош холестерол - кеф; премахваш ставни проблеми - кеф; второ следствие, обостряш хемороидите - а сега кво да правим?! Или пък се сдобиваш с някой гастрит или язва - поради фанатична преданост към суровата храна.
Хемороиди се лекуват с въздържане от храна, не се обострят. Обострянето означава груби грешки при захранването...
Гастрит или язва означават незнание, неумение или нетърпение (т.е. лекомислено отношение към въпроса) да се дъвче правилно... Допълнителен фактор може да бъде неправилно съчетаване или последователност на приемане на суровата храна, както и нейната силна натореност...
Емо, извинявай за категоричния тон. Това е относително честа грешка при самолечение - в началото. Неразбирането й може да стане причина да се определи метода като вреден или неподходящ за дадения човек.

Зина, силно се надявам, че не гледаш ТВ, не говориш и не мислиш ядосани мисли докато стараааателно дъвчеш всяка хапка...? (И кой точно е доказал, че т.нар. "сухо..." каквото и да е, е подходящо за теб?!?)  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #130 -: 24-09-2015, 19:22:02 »

За хемороидите сигурно няма да ми повярвате за това, което ще напиша , но все пак ще го напиша.  :D От малка страдах от хемороиди ( толкова малка , че нямах цикъл все още , но пък кървящи хемороиди си имах...после в живота си имах периоди на обостряне ( съответно се тъпчех с медикаменти и свещички) , после ремисия, после пак обостряне, после операция, ремисия, обостряне и така докато не смених хранителният си режим. Проблемът сякаш с магическа пръчка изчезна и така до преди около месец , когато положението внезапно стана сериозно. ( Със знанието за ГНМ обаче аз изобщо не се изненадах , знаех си конфликта, знаех конкретната ситуация , която го провокира) И сега идва момента , за който не знам дали ще ми повярвате -но в момента когато болката беше най- силна , но толкова напомняща ми за преживени в миналото многократни идентични ситуации облекчавани дълго и мъчително единствено с медикаменти, аз успях да излекувам  за 10 минути с...... ТЕС . Само с това. Без лекарства, без кремове, дори без глад. Аз самата още се дивя на случката и сега за пръв път го споделям но това е факт. Само с Техниката за емоционална свобода.
Иначе Вов , по повод на сухото гладуване -кой конкретно  трябва да ми го каже или докаже, за да го приема за задължително изпълнимо? Предполагам всеки човек по принцип ( а най-вече когато е на зор ) с проблем се информира от няколко източника. Чете, анализира, мисли, като не му е ясно пита ( ако има сговорчиви хора да му отговарят  :fluretaa:,  )и като навърже в съзнанието си нещата взема решение да действа-до колко е ок за него-практиката показва. Зная твоето мнение за сухото гладуване, но пък и попрочетох и чужди противоположни.  И реших ще пробвам ( реално за втори път) Изминаха до тук 24 часа сух глад и бих казала че стомахът ми най-накрая се успокои. Като искам да ви кажа , че не само това е причината. Междувременно поработих върху себе си в посока конфликта  , за който ви бях споменала че имах с конкретен човек. Направих си ТЕС по пози повод , простих на човека , за да освободя душата си. И наистина ми стана по-леко от това.....
Та такива ми ти работи....
 Между другото имам нова случка с дъщеря ми и ГНМ буквално от вчера ,но искам да минат още няколко дни за да съм сигурна в развоя и обещавам да споделя в темата за ГНМ.
Пак ще ви пиша. Отново Благодаря  :flowers2:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #131 -: 24-09-2015, 20:00:55 »

съгласна съм с поста на Елиа :)
много храни, доказано добри  и ползвани хилядолетия, с лека ръка се зачеркват.... както е писано в библията, че в последните времена ще има човеци, деро ще забраняват храни и ще забраняват и брака.
а причината за болестите е в основата си винаги една и съща - грехове, наши и на родителите ни.
грях е и неправилното хранене!
но това какво е неправилно хранене не ми го дефинира някой гуру, а библията.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #132 -: 24-09-2015, 21:11:54 »

Ели, историята ти, събуди един много стар спомен в мен, благодаря ти! :fluretaa:
Инак, това е много интересна случка с теб, не знам кой е бил по вярващ от двама ви, но Чудо е станало!
Харесва ми да чета, такива мистични неща, карат човек да се замисли малко..

Искам само да те попитам, ясно е че си пила много медикаменти и си пробвала какви ли не илачи.
А пробвала ли си временно въздържание от храна?

--

Зина, защо не пробваш да оправиш болките в стомаха с ТЕС, до колкото знам е универсален метод, а ти самата си усетила силата му дори?
« Последна редакция: 24-09-2015, 21:18:38 от Shangrila »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #133 -: 25-09-2015, 08:11:52 »

Shangrila, здравей,
Да, пробвала съм временно въздържане от храна - като се започне от 24 часа, 3, 6 и 14 дни.Правила съм дълги гладувания на плодове и на сокове - 25 - 30 дни.Не съм пила много медикаменти за язвата.Все нови и нови лекарства произвеждат.Но съм пила някои неща, правила съм почти всичко от природната медицина за язва.Само охлюви сурови не съм гълтала.Но дядо ми навремето е гълтал доста охлюви, но имаше няколко операции от язва.Накрая от нея и почина - получи кръвоизлив, сърцето му не можа да издържи.
Но по въпроса за заболяванията - скоро говорих с една монахиня, която ми каза : Ако Бог е решил така да му служиш , така ще бъде.Каквото и да правиш изцеление няма да получиш.Тя го каза от своята практика, много деца са ходили в манастира за изцеление.Получили са изцеление обаче само тези, за които е било Божия воля да бъдат излекувани.На останалите Бог е казал,че няма да бъдат излекувани.На една част от тях той е отворил духовните " Очи " да виждат греховете и така да лекуват.
А ние си мислим,че единствено и само храната е в основата на всичко.Да, обаче не е .Има хиляди други причини и грехове, които всеки сам трябва да очиства.
Поздрави !
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #134 -: 25-09-2015, 08:22:08 »

Зехтина ... и всички извлечени, отделени от първоизточника си неща ... за пиене, дъвчене и пр.:
1. Когато ядем маслини, създадени от Природата, попроменени със сол, вода и пр., те си съдържат ВСИЧКИТЕ ЕНЗИМИ и други изначални съставки, от Източника... И, ние с благодарност приемаме и с лекота сдъвкваме и смиламе каквото има да се смила...
2. Като ядем САМО зехтин, дори студено изцеден, къде точно са ензимите?? В зехтина или в остатъците от маслините? Или малко в едното, малко в другото? Не съм правил лично изследвания и не съм чел такива, но съм склонен да вярвам на д-р Гайдурков.
4.Винаги като приемаме неестествена (обработена) храна,  може би с изключение на простите захари, организмът ни се напряга, за да я обработи, опитва да синтезира необходимите ензими (катализатори) и резултатите са известни. Вместо 320-220 години, живеем 50 - 75, и то с болки, страдания, с нарушени способности да се радваме на живота...

(Тук нищо не абсолютизирам... Продължителността на живот и степента на физическо и душевно здраве зависят от огромен брой фактори, сега обсъждам само извлеците...)

5. Едно е при дадено (остро) изменение, състояние, да се помага за възстановяване на равновесието с временно добавяне на ...примерно вит. С, (про)вит. А, цинк... или нещо, за което е установен силен недостиг, а съвсем друго - честото приемане на зехтин и други чудодейни масла, извлеци...

Какво пречи като приемаме зехтин да приемем и 10тина маслини?  :)   :flower:
« Последна редакция: 25-09-2015, 08:24:35 от Vov »
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #135 -: 25-09-2015, 08:54:33 »

Вова, ти се унесе май този път  tooth  
"къде са ензимите в суровия зехтин" ?
Ами там, където са  и при филийката хляб  tooth , при варения картоф и при всичко готвено и печено  tooth
 - НЯМА ГИ !  :surpris_23:
Забравяш, че организмът също  си има ензимите.  ;)
То ако разчитахме само на тези, които са в живата храна, нямаше да доживяваме и до 2 годинки  tooth
« Последна редакция: 25-09-2015, 08:56:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #136 -: 25-09-2015, 09:14:06 »

Зина,поздравления за сухия глад.Умна постъпка.Според мен трябва да откажеш бобовите и да прочетеш точно кои са храните за вата по Аюрведа.Млечните не са задължителни,но мисля че масло гхи и топли храни са добрия вариант за вата.Успех! :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #137 -: 25-09-2015, 09:16:40 »

А на Vov бих му препоръчала да направи 36-часов сух глад. ;)
За хемороидите съм 100 % съгласна-причината за обостряне след глад е неправилно захранване.
Изпитано... :Confus_3:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #138 -: 25-09-2015, 09:41:32 »

Ели, много се радвам за теб, миличка!
Неведоми са пътищата Господни.. наистина..

Ето тук, ти и Зина съобщихте за наличието на чудеса..
Допир на кръст, лекува дългогодишна язва и потупване на тялото за 10 минути, лекува дългогодишно страдание от хемороиди.
Това ако някой може да ми го обясни научно, ще го призная.
Аз наистина съм склонна да вярвам, че за всичко си има причина.

Поздрави и на теб!  :flowers2:


Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #139 -: 25-09-2015, 10:50:22 »

Shangrila,
не всичко за жалост може да се обясни научно.Ако беше така много проблеми засягащи цялото човечество и болести, нелечими засега щяха да бъдат решени.Язвата ми не е излекувана, но молитвите и допирът на кръста не позволяват изпадане в по - тежко състояние.Но аз вече имам излекувано възпаление на двата централни нерва на ръцете.Тогава плаках цял ден пред една икона на Св.Богородица и дадох обещание ,че ще се включа да пея в църковния хор.След 2 седмици забелязах,че двете ми ръце са напълно здрави.Днес изпълнявам обещанието, което дадох.Язвата обаче, след молитви и допир на кръста се подобрява, но не се излекува напълно.Аз затова писах,не е още Божия воля да има пълно изцеление.Какво ли не опитах, не става.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 23 запитвания.