Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде греша според вас ?  (Прочетена 47613 пъти)

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #140 -: 25-09-2015, 12:17:51 »

Ели, докато те четях, изведнъж ме осени, че със Зина имате много общо.. и това са вътрешните ви терзания.
Намерила си начин да се мобилизираш, усъвършенстваш и бъдеш в полза на хората около теб, та дори и непознати.
Важно е за теб да си силна духовно и емоционално.
Аз като почуствам че ми се "разхлабва системата" си правя чай от жълт кантарион, а за вътрешни рани, най добре действа чай от лайка.. предполагам знаеш.
Прочети за жълтият кантарион ако не си го пробвала вече.
Понякога иска няколко дена за да се усети влиянието му, понякога една чаша.
 :flower:

« Последна редакция: 25-09-2015, 12:19:40 от Shangrila »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #141 -: 25-09-2015, 12:37:41 »

Пробвала съм и съм изпила много жълт кантарион, босилек, лайка.Правих жълт кантарион със зехтин и толкова много и от него приемах.Но не всичко е в храната, пак го казвам.Има и други причини, а те са явно неизвестни и за нас и за лекарите.Затова има толкова нелечими болести, при някои хора има подобрение в различна степен, други просто си заминават от този свят.И затова не бива да считаме,че всичко знаем, всичко ни е ясно.Има толкова още неизвестни за нас неща.
Поздрави !
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #142 -: 25-09-2015, 13:01:42 »

права си, Ели!
не може да абсолютизираме нещата и да се опитваме да ги шаблонизираме.
и не бива да забравяме колко малко знаем всъщност.... и колко още по  - малко можем.
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #143 -: 25-09-2015, 21:31:03 »

Съжалявам да прочета това Ели..
Ако науча нещо повече, което би ти било от полза, ще се свържа с теб.
Изпращам ти моите най-добри мисли и пожелания.  :fluretaa:
Активен

shivambu

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #144 -: 25-09-2015, 23:35:59 »

Shangrila,
не всичко за жалост може да се обясни научно.Ако беше така много проблеми засягащи цялото човечество и болести, нелечими засега щяха да бъдат решени.Язвата ми не е излекувана, но молитвите и допирът на кръста не позволяват изпадане в по - тежко състояние.Но аз вече имам излекувано възпаление на двата централни нерва на ръцете.Тогава плаках цял ден пред една икона на Св.Богородица и дадох обещание ,че ще се включа да пея в църковния хор.След 2 седмици забелязах,че двете ми ръце са напълно здрави.Днес изпълнявам обещанието, което дадох.Язвата обаче, след молитви и допир на кръста се подобрява, но не се излекува напълно.Аз затова писах,не е още Божия воля да има пълно изцеление.Какво ли не опитах, не става.
Поздрави !

Не съм чувал досега бактерии в стомаха да се лекуват с молитва, най-малкото може да се пробва.

Ели, докато те четях, изведнъж ме осени, че със Зина имате много общо.. и това са вътрешните ви терзания.
....

Емоционалното състояние на човек е голяма част от общата картина, особено ако заема голямо място в нея.

Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #145 -: 26-09-2015, 14:05:55 »

Приятели да споделя как се разви суният глад при мен. Първите 2 дни известна отпадналост, никакво влечение към храна или вода. Урината малко и тъмна. Кръвното 70/50 пулс 66. Днес трети ден -стана си малко страшничко. Отивайки до тоалетната съм припаднала. Събудих се 40 мин по-късно на земята. Как не съм си потрошила нещо не знам.( това се случи преди 3 часа) И добре че мъжът и детето ми са навън , защото щяха да се поболеят от ужас.И цикълът ми дойде , така че взех решение да пия вода. Имам главоболие, доста обилно количество урина , но никакво желание за вода или храна. Измерих си кръвното -90/60 нормалното за мен. Свалила съм  от 45 на 41 кг.
И сега ви моля за голяма помощ -как най грамотно да се захраня, та да не прецакам чувствителният си инак стомах ( който междо другото вече е съвсем добре) ?
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #146 -: 26-09-2015, 14:40:38 »

Аз си знаех че нещо подобно ще се случи..
Цяло чудо е че имаш цикъл на тези килограми.. между другото.

Захранване следва:
Топла вода, чай, сок (пресен: стайна температура).
Следва: бульон или пасирани: варен морков, картоф, броколи без подправки и сол.
После минаваш на задушени зеленчуци, печени плодове: ябълки, тиква и накрая вече сурови плодове и зеленчуци ..
Всичко изброено по горе, добре почистено и обелено, без кори и ципи.
Поздрави!
« Последна редакция: 26-09-2015, 15:24:34 от Shangrila »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #147 -: 26-09-2015, 14:49:32 »

Ех,Зина,Зина,много съжалявам.
Сухия глад за вата е екстремен.Моята позната също колабира на 2-рия ден сух глад.Удари си лошо главата и след това беше в болничен една седмица. След това никога не е правила повече от 1 ден. :pensif_29:
Тя прави всяка седмица по 1 ден сух глад-в сряда.При нея той действа доста мощно и само с този един ден излекува доста болежки.
Аз лично захранвам със сок от моркови и малко червено цвекло.Това е след 10-дневен воден пост.След 5-6 часа- салата от ситно настърган морков с малко зеле или малко червено цвекло,но това не е за проблемен стомах!!!
След няколко часа-плодове.В началото-сурови плодове и зеленчуци,но обелени,без кората!!!
На 2-рия ден може да с включи варен картоф.След това-варени на пара зеленчуци-карфиол,морков,зеле,целина.Може и картофена супа с зеленчуци.
Солени храни,хляб и ядки не консумирай първите дни.Успех!
« Последна редакция: 26-09-2015, 14:52:07 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #148 -: 27-09-2015, 00:29:55 »

Съществуват и техники за избягване припадането при въздържане от храна - в зависимост от конкретнотодействие и състояние на конкретния човек...
Разработени са през годините от мен и... се прилагат.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #149 -: 27-09-2015, 08:48:36 »

Според мен Зина трябва да си изгради схема-да гладува по 1 ден в седмицата.При вата 1 ден се равнява на 3 за капха.Ако е сухо-още по-добре.Така надали ще има проблеми със стомаха.А за храненето-да прочете храненето за вата.Да консумира масло гхи и топли храни. Маслото не образува слуз в организма като млечните.От млечните може да си позволи кисело мляко(домашно) или сирене (най-добре направено по суров начин-домашно)-те са с най-къса белтъчна молекула и не биха образували толкова слуз.:Content_22:
« Последна редакция: 27-09-2015, 08:54:06 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #150 -: 27-09-2015, 10:16:38 »

Ето ги и моите два цента.
Зина, гладувания като водно и сухо не са за теб!
Единствено на две седмици, можеш да си позволиш по един.. макс два дни: соково пречистване, дори и да нямаш оплаквания.
Преосмисли начинът са на ядене и най-вече достатъчно ли се храниш.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #151 -: 27-09-2015, 12:00:06 »

Шангрила, ако може аз да добавя още два цента?  :)
В руският форум за гладуването ,където са много много напред ( golodanie.su ), има МНОЖЕСТВО случаи на постигнати КОЛОСАЛНИ резултати при  ДЪЛГИ гладувания ( поне  20 дни на вода ) ,проведени от хора,        с тегло под 50 кг ! Тоест - чисти вати..  

И аз знам, че  за вата това не е добре,  и само затова ходих при знаменитият Димитър Станев - да видя как той се съобразява  с това .. Оказа се че - НИКАК не се съобразява  tooth Самият той е вата и е направил ,знаем, достатъчно на брой дълги гладувания, благодарение на които е в прекрасна форма на 85, а е трябвало да умира на 45-50... ( при това - без крака, защото са искали да му ги режат   )
  А също и ги е предписвал тези гладувания  "по шаблон" на всички ,които са отивали при него, без въобще да ги гледа дали са вата или кафа..  tooth  ( той,горкият, даже не е чувал какво е това Аюрведа  tooth )

Ясно е , че ОБОСТРЯНИЯТА  са неминуеми в такива случаи, но пък и ползите не са малки и вероятно си струва риска . И преди всичко трябва да се направи разлика дали  "страничните ефекти"
от неподходящо гладуване са наистина увреждащи ( както при химичните лекарства) или са само временно неразположение.


Подобни са нещата и с клизмите - да ,отмиват флората, но пък какви невероятни ефекти могат да постигнат.
Флората можем да си я възстановим, но това , което се постига с клизми , тругно се постига  по други начини, особено  при тежки състояния!  ;)

Така е за съжаление - колкото повече научаваме, толкова повече разбираме  , че нищо не знаем  tooth
« Последна редакция: 27-09-2015, 12:47:16 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #152 -: 27-09-2015, 13:23:39 »

Няколко  уточнения по повод ниските килограми и гладуването  :-[
- 40 кг е гранична стойност, под която не трябва да се пада. Ако се стигне до тези килограми - продължава се на сокове.
- дълги гладувания при слаби хора трябва да се правят в клиника
- да се извършва по-малка активност, да бъдат в покой.
- общо взето, до изгубването на 20 % от първоначалната тегло  не се счита за застрашаващо. Максимум може да се отслабне с 40% .
- направените преди това по-кратки гладувания е възможно да повишат теглото на ентусиаста и в дългото гладуване той да влезе с по-големи килограми :)
- тоест , ако се налага  - гладува се , но се подхожда с особено внимание.
Това е една от темите по въпроса.
"Гладуване при ниско тегло"
Цитират се мненията на най-големите авторитети по този въпрос, напр. на Ю.Николаев.
http://www.golodanie.su/forum/showthread.php?t=4160

Много интересно, внукът на Николаев казва , че с глад се лекува дори дистрофия! ОБаче трябва гладуващият предварително да се запаси с "гориво" преди дългото гладуване и после може и 30 дни да изгладува. Нищо , че е слаб. Горивото  се казва глюкоген. За да се набави , се ядат фурми, райски ябълки и морковен сок.   Докато обратно - мазнините искали допълнителна енергия и  в тоя смисъл слабият човек гладувал по-лесно, именно заради по-малкото си мазнини.
 
http://www.golodanie.su/forum/showthread.php?t=4160&page=17
Re: опыт ДЛИТЕЛЬНОГО голодания при низком весе?
Цитата:
Сообщение от mink
по идее при таком весе на голоде должны израсходоваться все скудные ресурсы организма за неск дней , а если голодать скажем 21 день,то что останется тогда??*************************
mink, даже состояние дистрофии лечили Голодом. Но, давать консультации по интернету в данном случае, особенно опасаясь психологических срывов, весма страшно.

Ещё раз напоминаю, что гликоген - топливо, на котором идёт голод. А запасти именно гликоген легко на морковном соке или финиках или хурме. Тогда его хватит и на 30 дней голода. Запасы жира не дают энергии на голоде, но, наоборот, требуют массу энергии для своей утилизации. Так что толстому голодать тяжелее.
« Последна редакция: 27-09-2015, 13:47:19 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #153 -: 27-09-2015, 15:11:10 »

Благодаря на всички, които се включиха със съвети  :flowers2:  В крайна сметка правилно, грешно снощи се захраних с три глътки морковен сок, малко краставичка и резен домат. Днес сутринта манго, на обяд -крем супа от картоф и морков.
По същество -изминалите 24 часа бяха най-тежките, най-трудните и определено най-мъчителните в целият ми досегашен живот. Не зная другите гладували , дали са изживели това , което аз , но определено се чувствах сякаш това е последният ми земен ден ......Едва сега започнах да се свестявам , но нямам сила за нищо, едва мърдам , а най-лошото е че отново започна стомашен дискомфорт. Не зная какво излекувах с гладуването, но едва ли скоро ще ми дойде желание да повторя това начинание -със или без вода.
П.П.  Знаеш ли Бате Бино , преди време имаше тема , в която един потребител обвиняваше теб и Вов , че сте във форума само, за да печелите пари. Както и тогава , така и в този момент Ти доказваш че за теб това не важи! Давал си и продължаваш да даваш толкова години , всичките знания които си придобил напълно безкористно , намеренията ти са чисти и по никакъв начин зад тях не прозира желанието да предадеш знанията си някому за пари. Аз нито имам желание , нито право да съдя когото и да е било , но пък за сметка на това мога кажа на теб  :Уважавам те заради всичко , което си  и просто исках да го споделя.
Още веднъж Благодаря  :love_026:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #154 -: 27-09-2015, 18:25:58 »

Благодаря, Зинаида.  :fluretaa:
Не един,  а двама бяха потребителите, за които споменаваш  tooth
Има особена порода хора, Зинаида.. Такива биха написали книга за това, че слънцето съществува само за да ти блести в очите, че пчелите са само за да жилят, че децата са само за да се наакват, че  Стоичков се е родил само за да псува на терена, а Бетовен - само за да бъде глух.
Просто така те виждат света  :surpris_23:
 
 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #155 -: 27-09-2015, 22:48:00 »

- дълги гладувания при слаби хора трябва да се правят в клиника
- да се извършва по-малка активност, да бъдат в покой.
- общо взето, до изгубването на 20 % от първоначалната тегло  не се счита за застрашаващо. Максимум може да се отслабне с 40% .
- направените преди това по-кратки гладувания е възможно да повишат теглото на ентусиаста и в дългото гладуване той да влезе с по-големи килограми :)

mink, даже состояние дистрофии лечили Голодом. Но, давать консультации по интернету в данном случае, особенно опасаясь психологических срывов, весма страшно.

Вярно е Бино, и аз ти благодаря за усилията, времето, компетентността и ценната информация, направо знания, които привеждаш! :flowers2:

Моля, приятели, във връзка с цитираното по-горе, да обърнем внимание на няколко неща. По различни причини и поводи вече съм ги твърдял нееднократно, но знам, че е почги невъзможно човек да стане пророк в своето село...

1. Успешно решаване на упорити, хронични състояния, се правят под непосредствено и непрекъснато наблюдение от ръководител/лечител и пр. Това е необходимо, защото промените настъпват бързо и трябва да се реагира моментално.
2. Изгубването на 20% от първоначално много ниско тегло (40-42 кг) е вредно, има си технология това да не се случва и тя също изисква непосредствено и непрекъснато наблюдение и управление...
3. Да, може да се повиши теглото на много слаби хора, като едновременно техните страдания намаляват. След достигане на достатъчно тегло (напр. от 42 - на 48-52кг), може да се премине към продължително въздържане от храна за премахване на най-тормозните състояния.
4. Даване на съвети по интернет, телефон и пр., каквито молби продължавам да получавам, е опасно, дори страшно (независимо колко храбър е някой  :whistling2 - emotloader:)

Зина, предъвквай, премлясквай соковете, всяка глътка, надявам се да не гълташ на екс... И, можеш да продължиш на разнообразни сокове (сутрин -плодови, след обяд - зеленчукови) и по-дълго време. Доматите - ако не са ти приятни на сок, ги остави за по-късно... В соковете включи максимален брой растения ( но не наведнъж, де). Соковете изпивай незабавно след приготвянето им. Много добре е да са от пресни продукти... Желая ти успех.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #156 -: 02-11-2015, 16:49:57 »

Приятели , понеже сте ми близки и си ви чувствам като роднини усещам за наложително да ви споделя какво се случва с мен.
Понеже проблемите ми се задълбочиха -болките са ежедневни и непрекъснати , а и взех да усещам напрежение и натиск там където би трябвало да е душата ( не ми се смейте ), се реших и посетих компютърно изследване Сензитив имаго 530 и резултата е следният:
Ерозивен гастрит
Дискинезия на жлъчни пътища.
Токсикиран черен дроб ( дори ме попитаха дали  пуша, пия много ,работя в силно токсична среда или пък скоро съм приемала силни лекарства. И след като липсват всаякави паразити просто няма никаква логика за случващото се...)
Показа се силно алкална среда в бъбреци, хранопровод.
Намалени нива на Магнезий и Натрий.
И възел някакъв на щитовидна жлеза ( където никога не сэм подозирала, че имам проблем).
Приятелско семейство мое , споделете моля какво да правя сега?

Момичето сподели за билка наречена Кализия -знаете ли нещо за нея?
Бял трън масло ( той си е ясен за черния дроб) .
То аз си знам кой е най-добрият вариант : Гладът, но каръшка работа като последният пэт завърши с припадък...Помагайте мили хора с акъл  :pensif_29:

 :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #157 -: 02-11-2015, 18:06:50 »

Зинаида, не бързай да се доверяваш на машинки и "машинисти"  tooth  знаеш , бате Бино е печен по диагностиките   :whistling2 - emotloader:  Обиколил съм поне десетина такива, ако бяха верни, щях да съм си купил и аз такава машинка , вместо да ходя до Киев да се обучавам една седмица на наистина точна диагностика.
Съветвам те това, което можеш да измериш ОБЕКТИВНО и РЕАЛНО, да го направиш. Установят ли се различия с  Имагото - прати на него и на "имагениста"  поздрави от монголския поп  tooth

1. Ерозивният гастрит, ако го има ,  се вижда като 2+2  при гастроскопия. Няма как, ще изтърпиш 1 минута .
2.Дискинезията реално не може да се види. (може да се изследва със специални методи , които не се използват у нас.  )
3. черен дроб - ако всичките му лабораторни показатели са в норма и ако на видеозон няма никакви отклонения - значи е силно  съмнителен резултата от Имагото.
4. Бъбреци - купи си лентичка за PH или направо в лабораторията за по-точно и изследвай PH-то на урината. До 8  е нормално. ОТ там нагоре не е добре , но веднага ще се види ако има "силно алкално". ( при "силно алкално" ,например 10 , нещата не са добре , но май за това трябва да имаш и съответните симтоми. За последното не съм сигурен. )
5. Намалени нива на натрий е направо абсурд! ОБикновено всички сме с излишък, защото ядем сол  .
6. Възелът на щитовидната също ще се види на ехограф,  ако го има! Няма ли го на ехографа - значи Имагото е видяло черна котка в тъмна стая , в която няма котка  tooth
Тествай и после докладвай. И не се шашкай  :pensif_29:
« Последна редакция: 02-11-2015, 18:13:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #158 -: 02-11-2015, 19:06:24 »

Ох Бино това с маркуча няма да си го причиня -не съм в състояние да го преживея. Честно. По-добре да си действам в посока следната -да приема че тези проблеми са реалност ( и то не за друго ами заради постоянните ми болежки точно в стомашно-чревен тракткакто и жлъчка , щото болки и нам имам силни понякога сутрин ) и да действам в посока минимализиране на вече съществуващите щети....защо ли си мисля, че пак стигнах до извода "Прекален светец и Богу не е драг" -сиреч от толкова желание за консумация на сурова , алкална и зелена храна направо и аз" светнах " . Лошото е че сега съм ни напред , ни назад. Към вредната храна няма да се върна , защото сигурно ще ме довърши , пък полезната очевидно не е толкова полезна за мен. Шах и Мат  ;D
А за щитовидната жлеза и да ида на ехограф , и да се види тоз възел , какво ще последва питам се аз , нищо което да ми подобри живота.....
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Къде греша според вас ?
« Отговор #159 -: 04-11-2015, 01:36:31 »

Зина, права си, няма нужда от тия тормозещи изследвания, нищо не би се променило след тях, така или иначе.
няма за какво да тормозиш организма си, даже ехографията е вредна.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 22 запитвания.