Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Моят дневник - Bela  (Прочетена 17283 пъти)

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Моят дневник - Bela
« -: 17-11-2009, 14:34:55 »

Ставане за сега в 5 часа !
20 минути жабуркам шарлан!
Джала нети с хималайска сол!
Следва чаша топла вода!
После петимата тибетци, слънчевите упажнения, малко крокодилски и няколко асани!
Следват кросчета в парка до нас - около 20 минути!
После горещ и студен душ!
Чаша ленена напитка!
След 20 минути сок от моркови и цвекло или моркови и картоф!
Тръгвам на работа!
Към 9 и 30 закуска - плод - сезонен!
Към 11 часа чаща вода с бирена мая!
След 15 минути - пчелен прашец!
12 и 30 или 13 часа, зависи кога ме  е хванал гладът, обяд - салата - днес соеви кълнове, кълнове от люцерна настърган морков, овкусени само с лимонов сок!
Малко варена соя и малко варен нахуд!
И шепа кашу!
След 2 часа плодове!
Вечерята за днес не съм я измислила още! :) :) :)

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #1 -: 17-11-2009, 16:34:59 »

Супер! Много си дисциплинирана. Само дано вкараш повечко ядки и мед ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #2 -: 18-11-2009, 09:40:04 »

Дано, Петко! :) :) :)
 Снощи си направих един десерт за вечеря, който така ми хареса, че ако не беше една приятелка вкъщи да го споделя с нея, щях да го излапам целия! Съдържанието му беше следното:
Кокосови стърготини, сусам, петмез от фурми, канела и вода. Всичко се блендира до получаване на кремче! Мммммммм, много вкусно! :Content_22:




Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #3 -: 18-11-2009, 10:40:00 »

Пробвай и това - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=445.0 ;)
Ще ти хареса :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #4 -: 18-11-2009, 13:47:24 »

Бела, я метни рецептата в "Рецепти". Че да не я търся като ми се дояде нещо такова  :thankyou:
Активен
Намасте :)

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #5 -: 18-11-2009, 16:27:19 »

Добре, ще я сложа рецептата в този раздел -DarbyMac! :Content_22:
Их, Петко за тахомед ли ми казваш, та аз преди да ми наложат  запор на меда, така се бях пристастила към него, че по едно време доста си хапвах, само че беше студено пресован тахан, а не суров сусам! Ще почака малко тази рецепта!
За сега само фурми и петмез от фурми и цвекло мога да ям!
А утре ще опитам конопеното млекце! Намерих конопено семе! :Content_22: :Content_22:
Само да те попитам- междухраненията ли го пиеш или заместваш едно хранене с него?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #6 -: 18-11-2009, 19:15:38 »

А утре ще опитам конопеното млекце! Намерих конопено семе! :Content_22: :Content_22:
Само да те попитам- междухраненията ли го пиеш или заместваш едно хранене с него?
Едно хранене замествах(защото тука нямам вече конопено семе). Правех си по 300-400 мл и то ти стига поне за 2 часа ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #7 -: 25-11-2009, 15:31:57 »

Още не съм пила конопено мляко, като се прибера от работа и ми се вижда късно и  все отлагам!
В понеделник ми извадиха един зъб, беше с гранулом и абцес и не ме хванаха 4-те упойки, сега още имам болка, но вече се чувствам по-добре.
Не съм правила нито йога, нито съм бягала, защото много ме боли от навеждането и тръскането при бягането. Но от утре се надявам да вляза в ритъм. Предполагам че и жабуркането с шарлан не мога да правя. За сега  правя жабуркане с лайка.


Относно храненето, продължавам все така, но започнах по малко да слагам зехтин в саладките!!!! И върху "питките", които си правя за обяд. Рецептата е 2с.л. финно царевично брашно, 1 с.л. оризово, размесват се с вода да се получи каша и се запича в тефлонов тиган. Отгоре може да се намаже по избор с зехтин или друго масло и да се поръси с чубрица или дтуго.. На мен са ми вкусни и са за предпочитане пред всякакъв вариант на хляб.
Активен

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #8 -: 25-11-2009, 19:43:35 »

Tук ми мирише на Гайдурков  ;D :Content_22:
Успех с дневника :) Голяма дисциплина имаш наистина ! :)
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #9 -: 26-11-2009, 09:49:57 »

Да, рецептата е от неговата книга "Човешкото хранене"!
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #10 -: 28-12-2009, 13:10:22 »

Привет!
Честито Рождество Христово!
На всички пожелавам здраве и успех по пътя, който сте поели!
 
И така, утре приключвам с прочистването на дебелото черво!
Имам въпрос към знаещите: искам да направя в тези почивни дни Шанка-пракшалана и прочистване на черния дроб, мислите че периодът е подходящ? Разбира се, първо ще направя  Шанка-пракшалана и после другото!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #11 -: 28-12-2009, 19:53:59 »

Привет!
Честито Рождество Христово!
На всички пожелавам здраве и успех по пътя, който сте поели!
 
И така, утре приключвам с прочистването на дебелото черво!
Имам въпрос към знаещите: искам да направя в тези почивни дни Шанка-пракшалана и прочистване на черния дроб, мислите че периодът е подходящ? Разбира се, първо ще направя  Шанка-пракшалана и после другото!
За прочистване неподходящ период няма. Щом си решила и ти е за първи път действай, докато не си се отказала ;D
За чернодробното не мога нищо да ти кажа, не съм го правил. Но за шанката, прави я и ще видиш, че и оригването ще изчезне. Лекува всичко по хранопровода, стомаха и червата. Аз след нея започнах отново да ям люто, без да имам киселини. Не беше ми се случвало от малък да съм така свободен в храненето :peperudi:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #12 -: 29-12-2009, 09:36:16 »

Благодаря за подкрепата Петко! Весели празници ти пожелавам! Бъди здрав! :) :) :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #13 -: 29-12-2009, 10:08:02 »

По принцип,черния дроб е активен на пролет,февруари е супер за чернодробно пречистване,но ако е спешна работата,става по всяко време :laugh:
Шанка-пракшалана ако правиш,хубаво прочети в блога на Мер, статията. Много е полезна,наистина те измива отвътре,от устата до ануса. Но по добре да е след Нова година,защото е добре да се захраниш правилно след нея.
Храносмилането е по-добро след нея,както Петко казва.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #14 -: 29-12-2009, 14:43:50 »

Аз съм решила Шанка-пракшалана да я направя на 31.12 по пълнолуние, а на 2-ри чернодробното, много ли е къс периодът?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #15 -: 29-12-2009, 15:18:51 »

И двете процедури са много сериозни,има подготовка и захранване. С бързане нямя да получиш ефект,а напротив,може да си навредиш. По важно е да направиш едната,но качествено,с мисъл и подготовка. Темповете на природата са бавни,не насилвай нещата ;)
За дроба е хубаво да си на сокове три-четири дена,клизма,прочистването и после само лека растителна храна.
Аз като правя шанката също не ям предния ден,в деня се яде само ориз и леща с масло(без сол и подправки),после пак лека растителна храна.
Органите имат нужда от възтановяване след процедурите.
А и по нова година,няма ли да хапваш? Ако нещо те изкуши и хапнеш,може да ти навреди. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #16 -: 29-12-2009, 17:14:44 »

Може би си прав Бенато! Аз наистина много бързам! Ще взема да те послущам и да направя сега само Шанка- Пракшалана, а другата събота и неделя да направя чернодробното! Благодаря ти за съветите!
Така ми е по- лесно когато има с кого да споделя, защото само тук мога, от приятели и близки не срещам разбиране!
По Коледните празници си направих 2 дена гладуване, първия беше на сокове/моркови, цвекло, ябълки, цитруси/, а втория - на вода и урина.
На другия ден обаче имах повишен апетит и то към въглехидрати, изядох може би около 100 гр мед наведнъж. Това нормално ли е или просто организмът ми се изтощава и после иска да си го навакса?

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #17 -: 29-12-2009, 17:28:09 »

Най-същественото е да няма насилие над организма,да се научим да го владеем. Ако си на глад и се измъчваш от това,ако мислиш само за храна,ползата от глда няма да е с ефекта от гладуване с разбирането и спокойствието на духа.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #18 -: 29-12-2009, 21:07:00 »

Бенато, защо практикуваш с часовник на ръката? - за къде бързаш?
И Петко го описаха "един такъв забързан"..
Който бърза далече не стига :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Моят дневник - Bela
« Отговор #19 -: 29-12-2009, 23:18:25 »

Бенато, защо практикуваш с часовник на ръката? - за къде бързаш?
И Петко го описаха "един такъв забързан"..
Който бърза далече не стига :pensif_29:
В какъв смисъл? Кой ме е описал така?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.178 секунди с 22 запитвания.