Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: raw till 4  (Прочетена 39766 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #20 -: 05-10-2014, 23:04:40 »

Той се казва БИОРИТМОЛОГИЯ. Сутринта ( естествено, за такива като Тихия пак да поясня - не директно след ставане а 2 часа след това , като си се изморил достатъчно например с гимнастика ..) и по обед ( най-вече!) организмът има най-голямата сила да разгражда храната! Най силен "храносмилателен огън"!  ( Не случайно по аюрведа кафа типовете въобще не трябва да вечерят! Освен това си има и поговорка народна - "закуската изяж сам... и т.н."  ) Суровото е по-лека храна и би трябвало да се яде във втората част на деня.
 Кое друго би могло да бъде по-определящо, не знам..

   А за коя храна става въпрос тука? има 3 вида храна: мазнини, белтъчини, въглехидрати.
Ако се люсне 1л вода, след това 2кг банани, силата за разграждане на белтъка отива на кино.

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:raw till 4
« Отговор #21 -: 06-10-2014, 00:00:56 »

аз някакси без да искам съм си минал на този режим, без да знам за съществуването му...до 4 следобед само плодове и след това каквото ми душа иска;)) Само искам да питам как мога да разбера кой тип съм...дали вата, кафа или някой друг ако има такъв??? Лесно ли се разбира кой какъв тип е? Нищо не знам по темата.
И на мене само това ми е общото с този режим - сурово до 4 следобед и то по принуда, защото сутрин обикновено нямам достатъчно време да си приготвя нещо по-сериозно за обед.
Останалото ми звучи почти като ритуално самоубийство:
-ограничаване на мазнините  - как ще усвоявам мастноразтворимите витамини? Освен това мозъка се храни предимно с мазнини, а аз се занимавам  с интелектуална дейност(е поработвам и на село).
-задължителен дневен прием на калории и вода - претоварват организма
-ограничаване на солта - това съчетано с многото изпита вода може да докара до нарушения на водно-солевия баланс
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:raw till 4
« Отговор #22 -: 06-10-2014, 00:12:33 »

Гроуи, кой го прави това разделение? Да не беше една велика наука, която за всеки наш орган е подготвила отделен специалист..на отделен етаж
Храната може да се класифиира по безброй начини.. Много по-точно би било - ЖИВА -лесно смилаема ( тоест сурова ,задушена на пара ) и МЪРТВА -трудносмилаема , със сериозна термична обработка. (особено животински белтък! ) и минала през разни сложни индустриални процеси.
 И на тази база се правят по сетне заключенията - коя храна  по кое време да се яде, ако искаш да минеш по най-ниското съпротивление :)  
Е,  ако ти е много як корема - и по среднощ да си слагаш софри - дълго време ще изкараш без проблем. Ама ако ти е халтав като на нас ватите, ще си спазваш режимчето доста ревностно  tooth   Я ела да ме видиш как дъвча сега спокойно и бавно  като крава,  а преди гълтах като пеликан  tooth
 
« Последна редакция: 06-10-2014, 00:15:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:raw till 4
« Отговор #23 -: 06-10-2014, 07:08:19 »

аз някакси без да искам съм си минал на този режим, без да знам за съществуването му...до 4 следобед само плодове и след това каквото ми душа иска;)) Само искам да питам как мога да разбера кой тип съм...дали вата, кафа или някой друг ако има такъв??? Лесно ли се разбира кой какъв тип е? Нищо не знам по темата.

Радо, ето тук можеш да си направиш Аюрведически тест за типа тяло: http://goo.gl/RL9Ucd
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #24 -: 06-10-2014, 08:57:37 »


   бате Бино значи точно същата наука за която говориш прави това разделение на храните, защото това са основните познати за сега типове. Аз си мисля че за да се разбираме елегантно едни други съвсем спокойно можем да ползваме тези наименования. Иначе това което казваш за Жива и Мъртва храна е 100% вярно, защото както горните които съм посочил така и тези ги има също, кой на кой е подвид всеки да си прави разграничение за себе си.

   Аз хващам гледната ти точка, въпроса е дали и за тебе е така, разбираш ли на къде бия?
Различните храни: мазнини, белтъчини, въглехидрати си имат техните изисквания откъм pH и време на прием- само тогава ще се случат някои конкретни неща, който е съобразен именно с тази Биоритмология която спомена, това по отношение на стомаха. 
   
   От друга страна, усвояването и разграждането на всеки един от горните три типа храни зависи не само от стомаха а и от други органи, пряко или косвено, а тези други органи си имат време от денонощието в което работата им е оптимална и такова в което не е.

    В тази връзка ще кажа че аз плодовете си гледам да ги вкарам в тялото до 11-12 на обяд, и ще спра дотука! ,но да знаеш че и това има общо с най-тънкото съпротивление за което говориш ти, допълни ме ако желаеш.

  За стомаха си комбинация вата-пита, бих казал че определено беше халтав преди години много повече отколкото сега, писал съм в други теми за дисбаланси които съм имал, е това е история вече, но ако ги нямах тогава, сега все още нямаше да знам сигурно нищо за процесите в тялото, а това знание е свързано и с тази наука за която питаше по горе.

   Защото ако се учех само от собствените си грешки, щях да знам толкова, но когато имаме нагледно, становището на "тази наука- Медицина", към момента да речем знам толкова*2, тъй като грешките които прави тази наука си личат от колометри, а примерите са навсякъде и отгоре на всичко са добре документирани, не вижда основателна причина защо да не им обръщаме нужното внимание.

   Във връзка с последните редове ще постна една приказка включена в една от творбите на Букай, надявам се ще хванеш идеята ми :)


"Живял някога в едно малко селце един мъж, който работел като продавач на
вода. По онова време водата не течала от крановете, а се вадела от дъното на дълбоки
кладенци или от реките. Ако край селото нямало изкопани кладенци, този, който не
искал да търси вода сам, трябвало да я купува от продавача, който обикалял селата с
големи делви, пълни с безценната течност.
Една сутрин една от делвите на продавача се пукнала и започнала да пилее вода
по пътя. Когато стигнал в селото, купувачите му платили обичайните десет монети за
пълната делва, но само пет за съдържанието на другата, която била пълна едва
наполовина.
Покупката на нова делва била прекалено скъпа за продавача на вода. Затова
решил, че трябва да върви по-бързо, за да компенсира разликата в парите, които
получавал.
В продължение на две години мъжът идвал и си отивал с бърза крачка и
получавал своите петнайсет монети за делва и половина вода.
Една нощ се събудил от необичаен шум, който се долавял в стаята му:
— Шшшт… Шшшт…
— Кой е там? — попитал мъжът.
— Аз съм — казал един глас, който излизал от пукнатата делва.
— Защо ме будиш в този час?
— Предполагам, че ако те заговоря през деня и на светло, страхът ще ти попречи
да ме чуеш. А трябва да ме чуеш.
— Какво искаш?
— Искам да те помоля да ми простиш. Не е моя вината за пукнатината през
която изтича водата, но знам колко много ти навредих. Всеки ден, когато пристигаш
уморен в селото и получаваш за съдържанието ми половината от това, което получаваш
за моята сестра, ми иде да заплача. Знам, че трябваше да ме смениш с нова делва и да
ме изхвърлиш, но ти ме запази. Искам да ти благодаря за това и да те помоля още
веднъж да ми простиш.
— Изненадан съм, че ми искаш прошка — казал човекът. — Нека утре рано
излезем двамата. Искам да ти покажа нещо.
Продавачът на вода продължил да спи до зори. Когато слънцето се показало на
хоризонта, той взел пукнатия съд и го отнесъл до реката.
— Погледни — казал той и посочил към града. — Какво виждаш?
— Града — казала делвата.
— И какво още? — попитал мъжът.
— Не знам… Пътя? — отговорила делвата.
— Точно така. Погледни от двете страни на пътеката. Какво виждаш?
— Виждам сухата земя и чакъла отдясно на пътя и цветните лехи от лявата
страна — казала делвата, която не разбирала какво иска да й покаже господарят й.
— Много години съм минавал по този тъжен и самотен път, носейки вода до
селото и получавайки еднаква сума пари за двете делви… Но един ден забелязах, че си
се пукнала и че от теб тече вода. Не можех да те сменя, затова взех решение: купих
семена на какви ли не цветя и ги посях от двете страни на пътя. Всеки път, като
минавах, водата, която се разливаше от теб, напояваше лявата страна на пътеката и за
тези две години успя да постигнеш тази промяна — продавачът на вода замълчал и
погалил вярната си делва. — И ти ми искаш прошка? Какво значение имат няколко
монети по-малко, щом благодарение на теб и на твоята пукнатина тези цветя ме радват
по пътя ми? Аз трябва да ти благодаря за недостатъка ти."


Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:raw till 4
« Отговор #25 -: 06-10-2014, 16:32:15 »

Здравей, бате Бино!   ;)
Ще ти кажа честно какво ме кара да не влизам толкова често тук. Знам, че ще ме нападнеш заради откровеността ми, но карай........
Това, доколкото знам, е форум за суровоядство и в началото наистина беше така. После се превърна във форум за пречистване, гладолечение и аюрведа. ВСЯКА тема се свеждаше до това, независимо дали е дневник, здравословно хранене, режим и т.н. и т.н. Сега като гледам всичко продължава да си е същото.  Толкова ли ти е трудно на разбереш, че не всеки е приел аюрведа едва ли не за своя религия. Аз имам сериозни резерви относно автентичността на това учение и какво точно е останало до днешни дни и съответно не се занимавам с него. Сигурен съм, че доста хора тук или поне доста хора, които влизаха тук вече ги няма по тази причина. Сигурен съм, че темата е Raw till 4, а не "аюрведа и raw till 4". Освен себе си познавам и други хора, които спазват този режим и са меко казано ОК, макар и коренно да ни се различават дошите. Затова реших и да споделя опит.
Относно бананите, водата и усвояването на протеините - колко точно протеин има в бананите и дали в тях като сурова храна  има активни ензими ? :whistling2 - emotloader:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:raw till 4
« Отговор #26 -: 06-10-2014, 17:03:33 »

Споко, Веско. Яж си каквото си решил и не се коси толкова. То ако истината беше една, отдавна да ни беше омръзнало всичко. Комичното е, че много от даващите акъл тука са със нерешени здравни проблеми. Но това само между нас двамата.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #27 -: 06-10-2014, 18:06:33 »


Питам, защото познавам двама души абсолютна вата, единия влизаше до миналата година и тук, които след дългогодишно крайно суровоядстване, се озоваха в болници и си разбиха здравето.
Споко, Веско. Яж си каквото си решил и не се коси толкова. То ако истината беше една, отдавна да ни беше омръзнало всичко. Комичното е, че много от даващите акъл тука са със нерешени здравни проблеми. Но това само между нас двамата.

   Тихия плесни го на масата бе мен, стига с тия недомлъвки, ще ни измориш на края! :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #28 -: 06-10-2014, 18:26:28 »

Здравей, бате Бино!   ;)
Ще ти кажа честно какво ме кара да не влизам толкова често тук. Знам, че ще ме нападнеш заради откровеността ми, но карай........
Това, доколкото знам, е форум за суровоядство и в началото наистина беше така. После се превърна във форум за пречистване, гладолечение и аюрведа. ВСЯКА тема се свеждаше до това, независимо дали е дневник, здравословно хранене, режим и т.н. и т.н. Сега като гледам всичко продължава да си е същото.  Толкова ли ти е трудно на разбереш, че не всеки е приел аюрведа едва ли не за своя религия. Аз имам сериозни резерви относно автентичността на това учение и какво точно е останало до днешни дни и съответно не се занимавам с него. Сигурен съм, че доста хора тук или поне доста хора, които влизаха тук вече ги няма по тази причина. Сигурен съм, че темата е Raw till 4, а не "аюрведа и raw till 4".

    Още една причина Веско да се върнеш към този инет адрес по-често, има достатъчно теми които чакат да се бутат, нови насоки и свежа информация.

Освен себе си познавам и други хора, които спазват този режим и са меко казано ОК, макар и коренно да ни се различават дошите. Затова реших и да споделя опит.
Относно бананите, водата и усвояването на протеините - колко точно протеин има в бананите и дали в тях като сурова храна  има активни ензими ? :whistling2 - emotloader:

   За бананите беше в отговор на бате Бино за силата на храносмилателния огън за който говореше той, имах предвид че ако се приемат в първата половина от деня вода и банани, ако иска някой да вкарва белтъчини ще трябва да почака, до следобяд, за да бъде оптимална средата в стомаха за разграждане на тези белтъчини.

  Иначе в банана на 100гр продукт го дават че има около 1гр белтък, а за ензинимите в тях сигурно имаш предвид това че се смята че са отговорни за образуването на допамин. Все красоти заедно с вит B6 (пиридоксин) който е прекурсор на серотонина, нищо чудно че любителите им са много :)

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:raw till 4
« Отговор #29 -: 06-10-2014, 19:48:35 »

Ще се постарая да влизам по-често.  ;)
Относно бананите имах предвид, че е усвояват доста бързо и при наличието на малко протеин в тях, направо прелитат през стомаха, така че водата не ти пречи.Поне при мен е така. Няма значение, че разтваря стомашните ензими.  Твоят отговор е къде-къде по-изчерпателен  :Confus_34: :Content_14:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:raw till 4
« Отговор #30 -: 06-10-2014, 21:12:20 »

Някой ме е излъгал за ориза.  :)

Не мисля, че има нужда от нападки. Все пак всички сме различни и си имаме собствени вярвания и предпочитания. Предполага се, че сме тук за да обменяме опит.

Само да поясня за едно по-горно мнение. Режима е базиран на 80/10/10, само че с топла вечеря. Наричат го високо въглехидратен-ниско мазнинен, защото в американската диета дневния калориен прием на мазнини е 30-40%, а всъщност препоръчителното е 11%. Д-р Дъглас Греъм препоръчва 10%, което не е болка умиране, така че това не е ниско. Фреелий и Дурианрайдер препоръчват по-малко, към 5-7%.  :)

« Последна редакция: 06-10-2014, 21:17:47 от съншине :3 »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:raw till 4
« Отговор #31 -: 06-10-2014, 21:40:57 »

ако човек трябва да ограничи прекрасния екстра -върджин зехтин, такава  диета не е за похвала, както  и да се чувства човек първоначално... то и при употребата на разни медикаменти от тежката артилерия в началото човек се чувства супер, но после?
дали и крайният плод е добър? 
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:raw till 4
« Отговор #32 -: 06-10-2014, 22:03:21 »

Споделям мнението на Веселин по отношение посоката на развитие на форума. Макар и отскоро да съм тук забелязвам тенденция на изместване фокуса към две направления. Първото е справяне с текущи здравословни проблеми, по възможност в кратък срок. Второто е споделяне на много ненужна информация, представляваща единствено излишен товар и сериозна пречка за извличане на ценното съдържание. Може би това е и причината Мер да не влиза тук от години. И преди да бъда залят от поредната серия баласт от думи уточнявам. Този пост не е за да предизвикам дискусия /затова и няма да отговарям на реплики и да увелича още повече баласта/, а да насоча вниманието към основната идея на форума. Има смисъл в суровоядството и засега няма по-подходяща трибуна. Подходих с добронамереност и се надявам да предизвикам същото, въпреки риска няколко от по-активните тук да се засегнат сериозно.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:raw till 4
« Отговор #33 -: 07-10-2014, 07:13:20 »

Не исках да се меся в този разговор, ама като гледам на къде отива работата..
За жалост, тук суровоядци (100%тови) съм виждала само един, същото важи и за веганите.
Мисля, че съм го казвала и преди, но 99.99% от хората решили да станат суровоядци или вегани, са хора с някакво заболяване. Съжалявам, но ФАКТ.

Нормално е да има толкова много болни тук и всеки да се стреми да достигне до зрънцето истина за себе си.
Това, което не е нормално е да чета язвителни, лицемерни и крайно арогантни постове, от хора които си мислят че имат високо изграден морал.
Във форум като този, се очаква хората да бъдат малко по-толерантни и уважителни един към друг.
Моля ви, вземете се в ръце и се осъзнайте малко!
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:raw till 4
« Отговор #34 -: 07-10-2014, 07:33:35 »

Веско, като типична "пита" палиш доста бързо :)  ( като долавям и типичната за "пита" язвителност :) )
 
 " да те нападам" ли? Не виждам причина. :surpris_23:   Напротив, ти ми отговори с нападка, затова дето признах, че съм се затъжил за теб.

1. Веско, ти как реши , че това е "форум за суровоядство" ?  , Който после се превърнал във " форум за пречистване, гладолечение и т.н."
  Погледни пак разделите във форума ако си ги забравил ( нали не влизаш често)
Нека и Евгени ги погледне ако обича.
Те са такива още от началото, както Мер ги е определила!

"Суровоядство" е само един от многото раздели.  ;)

Е , как тогава  форумът е САМО суровояден?

 ( Аз не че ти правя дисекция на изборът ти да влизаш тук или не ,  знаеш че винаги ми е драго да те чета, но просто това, което казваш , не е вярно - след като има раздели - нормално е да  има и постове..За това , че в един момент "суровото" се изчерпало или пък хората си направили свои сайтове ( Деси, Вери, Миоджералвомбо  ) или минали във Фейсбук ( като Петко ) или просто изгубили ентусиазъм въобще към форуми, са си съвсем отделни причини.(според мен)

2. Казваш, че "суровоядците" не влизат вече тук, защото фокусът се изместил в друга посока.. ?
    Ами , тогава излиза  че  се дразнят от това, че тук се пише и за друго.  И затова напуснали?   Интересен "суровоядски" морал..не знаех , че един суровоядец може да бъде толкова "нетърпим" към различните - да може да пише само във форум, който е ЕДИНСТВЕНО за суровоядство. Интересна "суровоядска "  толерантност..  Сигурно и не пътуват в автобуси, в които се возят месоядни .. :)
  
Ами след като се е изместил фокусът - значи, че  потребностите са в друга посока просто  :surpris_23:  Какво да правим, да вземем да изтриваме всичко извън суровоядството ли ? И да остане форум, затворен за 5 човека? ( толкова са горе долу суровоядците тук ) Не бива, ще ни обвинят в сектанство. :pensif_29:

3. Тая Аюрведа нещо много те дразни  :) Ами , първо, тя ( наред с др. източни учения ) си влиза в цели няколко раздела от този форум. Има място тук точно толкова , колкото и суровоядството..  А и след като съфорумците я разбират и я ползват , защо да не присъства в постовете?  :surpris_23:
 "Аюрведистите"  дразнят ли се , когато ти пишеш за сурово?  tooth
 ( Само ми е любопитно, защото мнението ти винаги е важно за мен:  С какво конкретно не си съгласен от Аюрведа?)

4. Аз те питах да дадеш някакъв КОНКРЕТЕН аргумент за тоя принцип  "Raw till 4" , а ти  отговаряш "чувствам се ок"!
Ами то такъв е аргументът и на пиянките пред блока ми , дето всяка вечер изпушват  по 4 кутии цигари и изпиват по 11 бири : "Ами чувстваме се ОК"  tooth



ЕВГЕНИ, нещо много се плашиш да не би да "влезеш в дискусия"  :)  НЕ бой се, и това се случва ,приятелю , все пак,  във форум сме :) , имат право и други да вземат отношение.. защо да им го отнемаме ?
 
   Интересни мисли - "форумът е пълен с ненужна информация" ..   значи , викаш, всички трябва да имаме еднакви нужди ли ? ( Това не беше ли при социализма? :) ) Ами след като някой е написал "ненужната информация" ,  вероятно е имало потребност от нея?  Или , казваш , след като не е нужна лично на теб, значи е излишна?  
Дори и така да е , защо трябва да се дразним от това? (Аз за 5г. тук съм изчел тонове информация, на практика всичко! И въпреки това не се е чуло да се оплаквам :) )
    
Добре , Евгени, всичко досега , и където и да си бил ,прочел,  което са ти говорили родители, учители, приятели, роднини..  - всичко е било  "нужно" за теб ли ? Без баласт?  Баласт, казваш, има само в  "Земя назаем" ?  Стига бе , сериозно ли ?  :)

 Освен това, излиза.., че това, което казват другите е "баласт" , а това , което казваш ти - е съществено ? Евала, приятелю, на това му се вика  самочувствие!  :)
 
А това защо Мер не влиза тук..?  Вероятно я познаваш и си комуникирал достатъчно с нея, след като предполагаш.. ;),  Тогава ако искаш, обади  й се най-добре и ще видиш, че причините да не влиза  тук , са други  ;) )  
« Последна редакция: 07-10-2014, 08:13:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:raw till 4
« Отговор #35 -: 07-10-2014, 07:53:40 »

Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #36 -: 07-10-2014, 07:56:01 »

Нормално е да има толкова много болни тук и всеки да се стреми да достигне до зрънцето истина за себе си.
Това, което не е нормално е да чета язвителни, лицемерни и крайно арогантни постове, от хора които си мислят че имат високо изграден морал.
Във форум като този, се очаква хората да бъдат малко по-толерантни и уважителни един към друг.
Моля ви, вземете се в ръце и се осъзнайте малко!



Питам, защото познавам двама души абсолютна вата, единия влизаше до миналата година и тук, които след дългогодишно крайно суровоядстване, се озоваха в болници и си разбиха здравето.
Споко, Веско. Яж си каквото си решил и не се коси толкова. То ако истината беше една, отдавна да ни беше омръзнало всичко. Комичното е, че много от даващите акъл тука са със нерешени здравни проблеми. Но това само между нас двамата.
  Тихия плесни го на масата бе мен, стига с тия недомлъвки, ще ни измориш на края! :)


 За да звучи по нормално и толерантно предполагам трябваше да напиша следното:
    Тихия (плесни го) изплюй камъчето на масата (бе мен) човек, стига с (тия) тези недомлъвки, ще ни измориш на края! :),
дали обаче ще има търсения резултат не е ясно. За да бъде дискутиран и разрешен даден казус/въпрос 1во трябва да има ясно изразена теза, възможно най-ясно и точно.

« Последна редакция: 07-10-2014, 08:07:22 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:raw till 4
« Отговор #37 -: 07-10-2014, 08:17:48 »

Остави го Тихия, той явно не е бил болен.. ( дай боже всекиму! ) Като се разболее наистина ( или някой от семейството му) , ще видиш как ще търси акъл и от здрави , и от болни .. ( Даже ако е достатъчно умен, ще наблегне именно на "бившите" болни  ;)
« Последна редакция: 07-10-2014, 08:21:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:raw till 4
« Отговор #38 -: 07-10-2014, 08:56:11 »


 За да звучи по нормално и толерантно предполагам трябваше да напиша следното:
    Тихия (плесни го) изплюй камъчето на масата (бе мен) човек, стига с (тия) тези недомлъвки, ще ни измориш на края! :),
дали обаче ще има търсения резултат не е ясно. За да бъде дискутиран и разрешен даден казус/въпрос 1во трябва да има ясно изразена теза, възможно най-ясно и точно.


 tooth Успя да ме разсмееш днеска ... ахахаха .. мерси!!!!
ПС: Изказването ми.. въобще не визира теб.. съжалявам, ако си го приел лично.
« Последна редакция: 07-10-2014, 09:30:37 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #39 -: 07-10-2014, 11:18:28 »

tooth Успя да ме разсмееш днеска ... ахахаха .. мерси!!!!
ПС: Изказването ми.. въобще не визира теб.. съжалявам, ако си го приел лично.

   Обикновенно постовете на участниците визират конкретни неща, имена, теми. Участниците в темата се броят на пръсти, все някой трябва да има заслуга за да напишеш своя пост нали. Пълно изказване, формулира обект, само така бързо и елегантно може да бъде дискутиран и изгладен този обект, за да има повече време за полезните неща.
   Каквото и да е изтреляно във въздуха, без адрес, може да бъде тълкувано правилно или грешно, с основание. Има си начини да не се получава така, иначе колко лично да съм приел думите ти..? :)
Да не искаш да кажеш, че моите постове те разсмиват, Daniella?   :D

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.