Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: raw till 4  (Прочетена 39771 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
raw till 4
« -: 28-09-2014, 15:15:38 »

Фенове? Някой следва ли тези принципи?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:raw till 4
« Отговор #1 -: 02-10-2014, 16:17:18 »

а какво означава това?
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:raw till 4
« Отговор #2 -: 02-10-2014, 18:23:51 »

Дам, интересна тема е това :)
Става въпрос за суровоядство предимно, Радо.. въобще стандарт на живот със строги принципи.
Ето тук има повече инфо по темата на английски:
http://thebananagirl.com/raw-till-4-faqs.php
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:raw till 4
« Отговор #3 -: 03-10-2014, 10:44:55 »

Да, аз се опитвам да следвам този режим.
През деня се хапват сурови храни до 16:00 часа, а след това може готвено като стриктно се спазва мазнините да са намалени до минимум (за предпочитане да бъдат от цели храни, а не масла и оливия), както и солта. Яко въглехидрати, малко протеини и минимално мазнини.  ;D
При този режим е хубаво да се изпива по 1л. вода преди всяко хранене и много движение, но то като се напапкаш с 1 кило банани е много трудно да се задържиш на едно място.  :)
carb the f up
« Последна редакция: 03-10-2014, 10:48:14 от съншине :3 »
Активен

Евгени

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:raw till 4
« Отговор #4 -: 03-10-2014, 11:56:18 »

Интересно! Не знаех какво означава това. Изобщо не знаех за съществуването му.
Аз се храня точно по този начин, но без да броя калории, мазнини или каквото и да било. Добре ми се отразява. Не смея обаче да препоръчвам спазването на системата. Желаещите нека да пробват и да преценят всеки за себе си.
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:raw till 4
« Отговор #5 -: 03-10-2014, 12:11:38 »

Ами не знам дали без следене се получават нещата. Много е важно мазнината да не е повече например от 4 ореха или 1/4 авокадо. Също трябва да се следи протеина и калориите, които трябва да са най-малко 2000, а някой препоръчват и 3000+. За тази цел има перфектен сайт, които Фреелее препоръчва: https://cronometer.com/
Това, че сме вегани не ни прави по-малко отговорни да следим какво доставяме на тялото си.  :) Ако всеки ден имаме дефицит на нещо не е на добре.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:raw till 4
« Отговор #6 -: 03-10-2014, 17:55:16 »

Ха, този Хронометър ми трябваше, благодаря ти за линка Съншайн :)
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:raw till 4
« Отговор #7 -: 04-10-2014, 15:14:13 »

Мдааа, cron-o-meter си е от доста голяма помощ. Тук не става въпрос да се следи стриктно всичко, което си сложиш в устата всеки чен, всеки час и т.н. Това въобще не e целта на заниятието. Идеята е да добием обща представа за състава на храната, която вкарваме в себе си.  Веднъж вече схванали принципа е далеч по-лесно.
Аз чрез този сайт много лесно се ориентирах, че с ядене на цялостни храни, основно плодове и зеленчуци, малко семена от коноп, ядки и авокадо понякога, много лесно спазвам принципа 81-10-10, без да ми липсва някоя аминокиселина или омега мастна такава. Също така при хранене само със сурова и варена храна, без чисти масла и тем подобни екстра върджин простотии мога да ям колкото си поискам и пак трудно минавам 3000 калории. Резултата е зашеметяващ. Пък и с raw till 4 съм много по-социален, отколкото на твърдо суровоядство.
  
        CARB THE F%#K UP !!!!!!!!!!!!            :Cherries  :Appetit_4:  :weight_lift:   :essen:  :thankyou:
« Последна редакция: 04-10-2014, 15:15:52 от vesselin777 »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:raw till 4
« Отговор #8 -: 04-10-2014, 15:16:30 »

тъпото е, че там повечето диви растения ги няма  :surpris_25:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:raw till 4
« Отговор #9 -: 04-10-2014, 18:54:37 »

А отчита ли този режим, типа човешка конституция?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #10 -: 04-10-2014, 20:38:30 »

   
   Доколкото съм запознат с нагласата на дуриън бой и банана гърл, всички са една конституция - слабечки!, начело с тях :)
Без значение кой какъв е, може и би му се отразило добре високо въглехидратния им стил на хранене, като не малка част е от фруктоза.
   Подкрепям им времевото разпределение на суровата храна, лично аз предпочитам да издърпам плодовете в първата част на деня- като първо хранене. От близо 2г. съм така, тялото ми го понася много добре т.е. никакъв дискомфорт и излишък от калории, но и плодовете са подбрани като за моя стомах, от 1 вид на 1 ядене.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:raw till 4
« Отговор #11 -: 04-10-2014, 22:30:53 »

Ами аз съм кафа и единствените ми прегрешения са бананите и фурмите, всичко останало е перфектно по Аюрведа. За обяд като има банани, които образуват слуз, за вечеря ще има ориз, които я издърпва и така. Баланс.

Аз лично съм много доволна от режима, защото:
- имам енергия като на дете
- съзнанието ми се успокой т.е. вече не се притеснявам колко ям, дали няма да кача кг. и тем подобни глупости. Което пък доведе до по-голяма обич към себе си и самобичуването изчезна. Всичко тръгна на добре.

Грешките, които ме проваляха няколко пъти:
- не се хранех достатъчно и ми беше трудно да приема, че от въглехидратите не се дебелее
- насилствено не слагах сол, тъй като това непрекъснато го повратят в този режим. Приех, че е по-добре да си сложа малко сол и след това да не ми се налага да ям нещо 2ри път, защото мозъка ми откача и си търси своето
-подценяването на подправките

Има още какво да се научи.  :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:raw till 4
« Отговор #12 -: 05-10-2014, 11:56:08 »

Питам, защото познавам двама души абсолютна вата, единия влизаше до миналата година и тук, които след дългогодишно крайно суровоядстване, се озоваха в болници и си разбиха здравето.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:raw till 4
« Отговор #13 -: 05-10-2014, 15:18:22 »

Не бях чувал  преди за този режим, но не звучи зле. По начало аз се храня по следният начин:
Сутрин в 5 изпивам чаша топла вода. След това към 10 изяждам една ябълка, а към обяд един морков.  Понякога прескачам и ябълката или моркова или и двете, ако се чувствам добре и без тях.Също изпивам още една чаша вода, но не в определен час, а когато изпитам нужда. След края на работния ден обикновено след 16 часа пия вода, колкото ми се пие и си похапвам от всичко. Като казвам всичко имам предвид наистина всичко, като например готвено, печено, варено с месо или без. До скоро си поставях много ограничения и след 16 часа. Резултатите бяха: сваляне на теглото, проблеми със зъб и прочиче. Дори с ноктите имах проблеми, които станаха релефни и чупливи. От около месец вече си похапвам от всичко и резултатът е повече от впечатляващ. Качих тегло, дойдоха ми повече сили. Дето има един лаф, често използван след като измършавяло куче премине на хранене с месо "Заглади косъма", та и аз така. Казах СБОГОМ на ограниченията в храненето като цяло, както и на неупотребата на месни и млечни продукти. След 16 часа си похапвам от всичко, но с мярка. Изключение от този режим на хранене правят дните в които не съм на работа. В тези дни не си поставям никакви ограничения и си похапвам каквото ми се дояде през целият ден.
« Последна редакция: 05-10-2014, 15:27:01 от DeNiro »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:raw till 4
« Отговор #14 -: 05-10-2014, 16:30:10 »

...проблеми със зъб и прочиче.
Като казвам проблеми със зъб нямам предвид онзи стар проблемен зъб, а имам предвид, че докато похапвах бадеми един ден и ми се отчупи парче от един кътник.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:raw till 4
« Отговор #15 -: 05-10-2014, 16:36:41 »

Ами аз съм кафа и единствените ми прегрешения са бананите и фурмите, всичко останало е перфектно по Аюрведа. За обяд като има банани, които образуват слуз, за вечеря ще има ориз, които я издърпва и така. Баланс.

За пръв път чувам, че ориза издърпвал слузта...аз го имах за слузообразуващ, даже и неполирания. Наистина ли според аюрведа, ориза издърпва слузта?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #16 -: 05-10-2014, 18:08:23 »

Питам, защото познавам двама души абсолютна вата, единия влизаше до миналата година и тук, които след дългогодишно крайно суровоядстване, се озоваха в болници и си разбиха здравето.

  Всяка крайност от знание или незнание, излишък или недостиг е встрани от баланса и е възможно ако е достатъчно дългосрочно да доведе до сериозна повреда в метаболизма. Чувал съм хората да наричат тези които са упорити и остават до край въпреки всичко: "..тези се оказаха сериозни", за добро или лошо.
  Някаква информация как са текущо тези хора които познаваш Тихия?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:raw till 4
« Отговор #17 -: 05-10-2014, 18:43:39 »

    Това което не се казва директно но се предполага че читателя е запознат с него и е факт за този режим, е че и двамата герои са активни спортисти, т.е. закусват освен с вода и плодове, и с каране на колело по баир, тичане, участват в маратони и т.н. което е високо-интензивно натоварване, доколкото знам за режима им.

    С други думи това голямо количество плодове които консумират ако не бъдат изразходени, ще бъдат натрупани като запас в тялото под формата на гликоген. Ако регулярно повече въглехидрати влизат в тялото отколкото биват използвани в ежедневните процеси на движение, спорт и т.н. точно до няколко дни това което е в излишък започва да препълва гликогеновите депа в тялото: мускулите и черния дроб и се получава т. нар.:
carb-based fat spillover или въглехидратно трупане на мазнини по стомаха и наоколо.

    Обикновено нишестените въглехидрати се усвояват и трупат в мускулите, а фруктозата от плодовете в черния дроб. И двата вида въглехидрати се метаболизират и трпат като гликоген.

    За да се избегнат неприятните последици от препълването на гликогеновите депа, трябва да се обърне внимание на двигателния режим на човека, а той би бил оптималем само при наличие на:
- високо интензивни кардио тренировки или такива но с тежести!
и само ако:
- времевия прием на въглехидратите е в подходящите часове/време от деня.

    Само тогава могат да се държат в оптимални граници нивата на хормоните от които зависи дали ще се горят мазнини или ще се трупат запаси. А какъв е смисъла да си докарваш много енергия от 80% калориен прием от Въглехидрати ако нямаш възможност да ги изгориш ефективно веднага след приема им или вероятността да се депозират като масти в тялото е висока.
    Според мен дългосрочно този конкретен режим не може да сработи в посока здраве ако двигателния режим не е нагоден съобразно калорийния прием на Въглехидратите конкретно, това е най-важното което трябва да се има впредвид ако някой е решил да го ползва.

« Последна редакция: 05-10-2014, 18:52:36 от grow »
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:raw till 4
« Отговор #18 -: 05-10-2014, 22:10:58 »

Веско, жив ли си , приятелю ? :flowers2: Забрави ни ти  :Dormir_13 - emotloader:
 
Не знам кой го е измислил тоя режим "сурово до 4 след обяд" , обаче ако е така любезен, ще го моля да подхвърли някой аргумент "ЗА", защото насреща има един  колосален  аргумент "ПРОТИВ"  tooth
И той е по-прост от боб!  Той се казва БИОРИТМОЛОГИЯ. Сутринта ( естествено, за такива като Тихия пак да поясня - не директно след ставане а 2 часа след това , като си се изморил достатъчно например с гимнастика ..) и по обед ( най-вече!) организмът има най-голямата сила да разгражда храната! Най силен "храносмилателен огън"!  ( Не случайно по аюрведа кафа типовете въобще не трябва да вечерят! Освен това си има и поговорка народна - "закуската изяж сам... и т.н."  ) Суровото е по-лека храна и би трябвало да се яде във втората част на деня.
 Кое друго би могло да бъде по-определящо, не знам..

 Тихий, аз понавам едни хора,  дето почнаха да карат кола и без значение дали са пита или кафа - катастрофираха  :surpris_23: Защо ли ? Ами защото не можеха да карат

 Всяко нещо си има пинизът и ако не се спази - проблем! Ние не знаем например доколко плавно тези юнаци са преминали на сурово ( На Вадим Зеланд са му трябвали 10 години! .. ) И дали са прилагали мероприятия за намаляване на ватата  ( неминуемо възбуждаща се от суровото ! )
Казано така опростенчески звучи като
 "Всички дишат и всички умират. Следователно да се диша е вредно! "

ВАЖНО за ватите . И за юнаците в болницата! : Не всичко сурово възбужда ватата! Лошо за вата са само сурови зеленчуци ( без моркови ) и някои кисели и стипчиви плодове. Почти всички сладки плодове, както и всички ядки, кълнове, семена - са добри !! Сурови. Ако е било спазвано това, не би трябвало да има юнаци в болница!   ПРи мен инстинктивно организмът си е избирал своето - от дете съм мразил сурови зеленчуци (с изкл на морков, тиква, сладък картоф, което е добро и по Аюрведа ) както и кисели , стипчиви и горчиви плодове и вкусове,   и съм си падал по ядки и сладки плодове ( е, и по еклерчета понякога  tooth )
  Сякаш съм се родил с учебник по Аюрведа в устата  ..  tooth


Съншине, някой те е излъгал за ориза  :-\  Оризът е добър само за вата! ( и тук няма лабаво - бидейки вата, от дете съм оризопристрастен! Ако трябва да избера само една храна , която да ям до края си , това ще е оризът. )
« Последна редакция: 05-10-2014, 22:46:46 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:raw till 4
« Отговор #19 -: 05-10-2014, 23:01:21 »

аз някакси без да искам съм си минал на този режим, без да знам за съществуването му...до 4 следобед само плодове и след това каквото ми душа иска;)) Само искам да питам как мога да разбера кой тип съм...дали вата, кафа или някой друг ако има такъв??? Лесно ли се разбира кой какъв тип е? Нищо не знам по темата.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.