Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ако всички бяхме йоги  (Прочетена 25987 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #20 -: 20-12-2009, 17:43:24 »

Ще ви разкажа една история,която я знам от едно старо ченге от ДС-интересно ми е как ще коментирате.Действието се развива към 1947-1950г.,надъханите комунисти решават да местят мощите на Иван Рилски.Отиват с един обикновен камион,натоварват мощите и решават да тръгват-ама друг път,камиона не иска да пали,правят обстоен преглед-нищо му няма и пак не пали,накрая извикват военна верижна машина да го издърпа,машината напъва-камиона не мърда,шок и ужас настава и мощите айде обратно.Как си го обяснявате.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #21 -: 22-12-2009, 14:36:50 »

Кристияне,не се обиждай от дреболии, :surpris_23:
Йога казва:Нито прекалено привързване,нито прекалено противопоставяне :D


Пак малко за Йога:
А възможностите за човешко развитие са огромни. Ще ви дам един пример : Вървите по пътя. Потънали сте в собствените си мисли, идеи, в графиците на деня. В един момент някой се втурва срещу вас и почти се блъска във вас.
Наскоро са правили проучвания и тези загрижени хора, които са вървяли замислени по пътя си, са попитани дали са видяли човека, който е минал покрай тях и почти се е блъснал в тях. И всеки отговорил, че не е видял този човек. След което тези хора били преведени през процес на релаксация.
След което отново им бил зададен въпросът да опишат човека, който почти се е блъснал в тях, минавайки. И тези хора започнали направо да го описват – висок, такъв пуловер носеше, такива панталони... И постепенно се появява в ума образът на този човек.

Какво ни показва това? Че много неща ни се случват, но ние не ги осъзнаваме. А в същото време си мислим, че сме осъзнати хора. Но всъщност не сме наистина осъзнати. Изживяваме умствени опитности в различни измерения. Живеем на съзнателно, подсъзнателно и несъзнателно ниво.
На съзнателно ниво знаете само, че някой ви е докоснал, минавайки покрай вас. Но в процеса на отпускане, когато потъвате в подсъзнанието си, вие можете да опишете човека, можете да си представите този човек, можете да опишете дори подробности за този човек. Тъй като подсъзнанието всъщност обхваща и запечатва всеки един момент, през който минаваме в живота си. Това е нещо съвсем просто, което може да се случи на всеки един от нас. Можем да разпознаваме, да си представяме, да си спомняме това, което се е случило без съзнателно да сме го осъзнали. А когато постепенно започнете да откривате и да развивате качествата на ума, тогава можете да започнете да ги прилагате в живота.

Вземете със себе си посланието – не да се свързваме с разни въображаеми идеи, а да се свързваме с настоящето и да осъзнаваме как можем да го усъвършенстваме. И това би могло да бъде едно задоволяващо пътуване в йога, ако започнем с тази идея.


Свами Ниранджан

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 


Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #22 -: 22-12-2009, 18:15:16 »

Лично за себе си какво положително си усетил,след като почна да практикуваш.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #23 -: 22-12-2009, 18:46:15 »

На първо място,два часа на ден не мислиш за нищо.По-подвижен съм ,с повече енергия,по-спокоен и уравновесен. По чист вътрешно,достя процедури правя от йога. По-лек с няколко кг.Учителя е много,много напред с материала и по здравословен живот.(Петко и Мер също ходят при него) Винаги съвет и помощ и то изпитани.
И не на последно място,намяляв стреса и се променя погледа към живота. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #24 -: 22-12-2009, 18:54:57 »

Кристиане, като се окаже човек във водата има ли значение али някой го е бутнал от трамплина или сам е скочил. Важното е да се научи да плува. Ако не в сегашното прераждане то в някое следващо ще се наложи евентуално да те бутнат с шутове като не възприемаш. Много йоги, които са постигнали доста в тази област са започнали да практикуват защото медиците са вдигали рамене, а на тях им се е живеело. Не съм започнал от зор - добре ще е и ти да почнеш сам полека вместо "ама това откъде ми дойде". Независимо от мотивите, ако йога е правилно разбрана и практикувана резултатите не закъсняват просто има практикуващи дето не осъзнават, че са дошли.

Йога е еволюция както във физическо така и в духовно отношение
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #25 -: 22-12-2009, 19:17:06 »

Имам един приятел,някога беше тренйор по кунг фу,че покрай него бях се запознал малко с източните учения и философии,правехме гимнастики и други работи,но сега съм в деветия месец,ако отида на йога като ме видят и ще ме изгонят.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #26 -: 22-12-2009, 19:39:19 »

Имам един приятел,някога беше тренйор по кунг фу,че покрай него бях се запознал малко с източните учения и философии,правехме гимнастики и други работи,но сега съм в деветия месец,ако отида на йога като ме видят и ще ме изгонят.
Хората го използват като повод да започнат, а ти го използваш като оправдание. И аз навремето покрай бойните изкуства започнах да гледам сериозно на йогата като  начин за самоусъвършенстване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #27 -: 22-12-2009, 19:52:20 »

не се оправдавам,а ме е срам,там ще има само свежари,а аз като тюфлек,ако беше да блъскам в зала-няма проблем
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #28 -: 22-12-2009, 20:15:18 »

Най-накрая си дойдохме на думата. Само кажи, че искаш да си йога. Не е речено, че направо в залата при другите - аз никога не съм практикувал с други йоги поради някои ограничения на свободното ми време (ама ще взема да се излъжа някой път да ида). Всички неща ги правя у дома. Ако искаш ще ти препоръчаме литература или подходящи сайтове и като събереш самочувствие иди при останалите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #29 -: 22-12-2009, 20:28:40 »

Това е добра идея,казвай или показвай,че нещо взе да ми изтъпява живота(не че си нямам много ангажименти,но нали знаеш всичко е стандартно и празно)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #30 -: 22-12-2009, 22:40:16 »

Това е добра идея,казвай или показвай,че нещо взе да ми изтъпява живота(не че си нямам много ангажименти,но нали знаеш всичко е стандартно и празно)
Това е добра отправна точка. Започнал си да осъзнаваш, че живеем в илюзорен свят наричан от йогите майя. Което означава, че нищо от това, което постигнеш в сегашното прераждане (пари, обществено положение) не се прехвърля в следващото. Единственото, което можеш да отнесеш със себе си е постигнатото вътрешно спокойствие и в някои случаи да си запазиш някои познания.
Това е книгата на Айенгар "Светлина върху йога"  http://mira.sai.msu.su/~megera/yoga/www.jiddu.narod.ru/bks/sel.htm. Той е един от най-авторитетните съвременни преподаватели по йога (но е единствения, който препоръчва душ след практикуване).
Асаните са систематизирани, но ако ти изглеждат трудни си избери като начало най-лесните от тях и постепенно добавяй нови.

Ако ти попадне книгата на Даттешвара Дев "121 йогасани" няма да сбъркаш като си я вземеш. Тя е от две части, но в разпространение е пусната само първата (чувал съм че вече я няма) , а втората се взимала само от издателството ИК Майтрея - библиотека садхана.

Ако някой друг се сети за добри книги и сайтове подходящи за домашно практикуване да допълва.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #31 -: 23-12-2009, 08:49:45 »

Ако обичаш поясними относно втората книга,в голяма книжарница дали ще я намеря,защото в Бургас незнам за специализирана такава,но по принцип ще потърся
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #32 -: 23-12-2009, 09:55:09 »

Ей,разсмя ме, :laugh: Какви дебели лелки идват на йога,то това е хубавото ,че всеки прави докъдето му е приятно(до където може). Аз също съм съвсем в началото,но това не е състезание,важно е да се почне и да се практикува редовно. Примерно ,при мен тазобедрените стави са доста сковани,също и колената и глезените в по лека степен. Постепенно усещам подобрение,по един сантиметър на два месеца,говоря за свиване и до къде отиват краката в дадена поза.Няма бързане,не съм си поставил срокове :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #33 -: 23-12-2009, 10:22:39 »

Кристиане, според мен корема няма да го свалиш само с промяна на храненето- движението е абсолютно задължително, така се горят излишните мазнинки. Тъй че не се притеснявай, ами се записвай ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #34 -: 23-12-2009, 11:27:41 »

А,и с ядене става,но няма да се чувстваш така добре,както ако практикуваш ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #35 -: 23-12-2009, 11:54:19 »

25 см от талията ми я няма, откакто съчетах йогата и суровоядството :weight_lift: :Appetit_17:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #36 -: 23-12-2009, 13:26:45 »

аз не мисля да ставам суровояд,а умерен вегитарианец,на момента суровоядството ми се струва доста крайно.От 10 дена съм що годе тревопасен,ям пълнозърнест хляб,но по малко-пък и той засища и наистина ми е леко и се чувствам като тинейджър,наблегнах и на ходенето пеш и вече не се измарям толкова лесно.А със книгите какво стана...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #37 -: 23-12-2009, 13:33:03 »

Пак малко по навътре с Йога:



Ахимса – ненасилие – ненасилието трябва да се практикува колкото се може повече. Това включва не само физическо насилие, но също и в мислите и думите. Разбира се, ако някой ви предизвиква и е необходимо да се защитавате – ще го направите, но не бива да се поражда омраза или злоба. Просто го приемате като нещо, което трябва да направите. Колкото повече човек напредва и практикува висши техники, толкова по-малко се появява желание да нараните някого и все повече се чувства състрадание, включително и към недобронамерените. В същото време един еволюирал човек ще върви според дхармата – правилното действие и отговорност, независимо дали това ще причини вреда.

Сатя – истинност – Трябва да бъдем открити и да следвам истината колкото е възможно. Лъжите и прикриването на истината носи със себе си ментално напрежение. Повечето хора, който изговарят лъжи, са под постоянно напрежение и страх, обикновено подсъзнателен, особено факта че могат да бъдат разкрити. В това число лъжа може да бъде и преструването на нещо, което не сме, да се представяте за по-богати, да криете факти, казвайки само половината истина и прочие. Ако отидем по-нататък – когато медитираме ние се стремим да откриваме истината – но това няма как да стане ако не сме истински към себе си в дейностите в живота си.

Астея – честност и въздържание от кражба – Има много малко хора, особено тези, който се занимават с йога, който не биха изпитали ментално или емоционално неудобство, проявено или непроявено навън, от липсата на честност. За да можем да следваме астея, е необходимо да сме доволни от това, което имаме, от начина, по който мислим , какво правим, къде сме и прочие. С други думи, не бива да сме алчни и е необходимо да чувство на задоволство. Ние крадем неща, защото ги желае, необходимо е да сме силни и да устоим на изкушението, чрез астея ние изчистваме ума и желанията.
Астея прави ума чист, като огледало, в което божественото в нас може да се отрази. Не бива да има мисъл за постигане на нещо чрез кражба. Защото постоянното желание за получим нещо, което не ни принадлежи, е вече кражба. Може да се краде и идея.
Когато човек не желае нищо, което принадлежи на друг, той получава всичко, от което има необходимост и което пожелае. Както и човек получава интуитивно информация къде да намери и как това, което желае.

Брахмачаря – въздържание – това е нещо, което хората не възприемат особено сериозно – Защо трябва да се въздържаме от сексуални отношения? Не е ли това нещо естествено? Да, със сигурност е! И много хора са страдали от това, че са подтискали сексуалните си желания, често в отговор на строги религиозни догми и ограничения. Хората днес е необходимо да разберат това като ограничаване на сексуалните контакти, като спазват семейните си отношения, но ако искат да имат успех в медитацията, е необходимо да спазват ограничения.  Защо? Необходимостта от сексуално общуване е чисто просто активиране на енергията и нейното проявление. Когато човек приключи със сексуалния акт, тази енергия изтича навън от тялото и се освобождава. Енергията може да се прояви по различни начини и сексуалната енергия не е изключение. Ако тази енергия се пренасочи към медитация, ще се постигне разширение на съзнанието и по-висши нива на опитност и изживяване. Но всеки решава сам за себе си колко от тази енергия ще пренасочи към медитация и колко към други неща.

Апариграха – липса на желание за притежаване – и деята тук е не да не притежавате нищо, но да не се привързвате и да не ставате зависи от това, което имате. Помислете си за нещастието, което сте преживели от загубата на нещо, което сте притежавали. Също вижте и страха от това д не загубите нещо или да не го повредите. И резултата е че умът е постоянно под напрежение, или съзнателно или несъзнателно. Вие може да сте много богат човек, но ако имате това отношение на непривързаност, ще се освободите от бремето на тревогите и напрежението в ума.

Ниями – отново са 5 на брой – те са по ангажирани с личната дисциплина и подготвят духовния аспирант за пътя нагоре. Ниямите, както и ямите, намаляват вътрешния стрес и правят ума спокоен и уравновесен, подготвят за концентрация и медитация.

Шауча – чистота – човек е необходимо да поддържа тялото си чисто – редовно да се къпем, да ядем чиста храна. Ако не поддържаме тялото чисто сме изложени на риск от заболявания, а те са пречка по пътя към медитация. Как можем да насочим ума си навътре, да изживеем дълбоките нива на подсъзнанието, ако има нарушение в храносмилането, ако ни боли корем или друга болест?
Има и друг фактор- възможността за медитация до голяма степен е свързана с диетата. Ако се храним с нечиста и нискокачествена храна, умът няма капацитета да бъде сензитивен и да се настрои на фини честоти на съзнание. Фините нива на съзнание имат нужда от ясен и спокоен ум, където да се проявят. Това означава и да се прочиства и ума от емоции и мисли, не само тялото. И отново идват ямите и ниямите на помощ. Както и външната среда, домът ни, дрехите, предметите е необходимо да са чисти и подредени, защото това отразява и нашата вътрешна същност и е израз на вътрешния ни живот.

Сантоша – задоволство – Необходимо е да развием способността да отстояваме на ежедневните проблеми без да бъдем дълбоко афектирани, да имаме чувство на приемане и доволство, независимо от обстоятелствата. Повечето от хората имат постоянно променящо се настроение, според ситуацията, времето, хората, случките, поради спадовете и възходите в живота. В един момент сме щастливи, тогава нещо се появява и изведнъж се натъжаваме и ставаме нещастни или ядосани. И така умът постоянно си лети от едно на друго състояние и това не е подходящо за медитация. И затова задоволството и позитивността са от голяма необходимост. Не външно задоволство за да впечатлим хората около нас, но вътрешно. По-лесно е да се каже отколкото да се направи. Това е вярно, но постоянното усилие и постигане на другите ями и ниями, развиване на способността да приемаме нещата и постепенно задоволството ще дойде.

Тапас – простота и аскетизъм – това е със цел засилване на волята чрез постоянно практикуване на самоналожени дисциплини като постене, обет за мълчание за няколко часа или по-дълго време. Това помага да се дисциплинира ума. Но тапас не бива да включва подтискане на ума, тъй като това може да навреди повече отколкото да помогне. Волята е абсолютно необходима в йога, тъй като ума лута насам натам без посока. Ще ви накара да правите неща, които не желаете да правите и в този смисъл ще доведе повече напрежение, отколкото помощ в медитативната практика. Силата и волята са единствения начин да поставим ума под контрол.

Свадхяя – Самообучение – Това има различни интерпретации, но най-популярната е че трябва непрестанно да наблюдавате действията и реакциите си и да си осъзнавате. Вижте как реагирате на различните ситуации и защо сте щастливи в един момент и нещастни в друг. Ако сте ядосани попитайте се защо съм ядосан, ако сте привързани към нещо, попитайте се защо това е така. Чрез продължителен самоанализ постепенно ще откриете как ума ви работи, какви са неговите трикове и фобии, поне на съзнателно, повърхностно ниво. Така ще знаете повече за нещата, които тревожат ума ви.
Самообучението също ще даде и развитие във вашата медитация, ще я задълбочи така че прогресивно да започнете да разбирате себе си по-добре. С други думи ако имате видения в медитацията, оставете ги. Не ги подтискайте, тъй като те ще ви кажат повече за това какво се случва в подсъзнателния ум, какви са спомените, дълбоко вкоренените проблеми и конфликти, много от които причиняват постоянно напрежение в ума, в много случи без дори да знаете. Само когато знаете за тях можете да започнете да ги изчиствате и постепенно да подобрявате способността за навлизане в дълбока медитация, където тези дълбоко вкоренени напрежения са пречка.

Ишвара Пранидхана – Себеотдаване – Това означава да отдадете вашите действия на бог, висшето съзнание, съществуване или каквото име дадете на това, което ви кара да живеете.Всяко ваше действие трябва да бъде отдадено в почитане на божественото. Направете усилие чрез постоянно практикуване да забравите за себе си, за егото, и да приемете че вашите действия не са нищо друго, а проявление на божественото съзнание. Помнете че само егото е причината за повечето емоционални и ментални проблеми. Само нашето его е това което ни кара да мразим, да се противопоставяме, да се привързваме към обекти и така нататък. Ако намалим егото си поне малко, в отговор на това умът ще стане по-спокоен и уравновесен. Ако можем изцяло да освободим егото си, което никак не е лесно, тогава нашата медитация автоматично ще ни изведе към реалността. Карма и бхакти йога, безкористно служене и божествено отдаване ще бъдат в голяма помощ.

Ямите и Ниямите - Може да възразите че по природа човек е нечестен, лъже, краде и така нататък... от там следва че всеки опит да практикуваме ями или ниями може да бъде против неговата природа и да причини повече ментални проблеми, отколкото да ги намали. Това разбира се е философски въпрос. Но всички велики мъдреци винаги са изтъквали, че истинската природа на всички човешки същества е да следва истината, да бъде честен и да прави добро. Всичко, което правим в противоречие с тези думи, макар да изглежда че е проява на индивидуалната природа, следва че всъщност е един щит, действие, което е предизвикано от обстоятелствата в живота - бедност, лошо отношение от други хора и така нататък. Съзнателно човек може да чувства, че това което прави е естествено, но на подсъзнателно ниво нещата са различни. В подсъзнанието се появява конфликт, който причинява ментално разстройство, но всъщност не знаем истинската причина на проблема. И в днешното модерно общество повечето от менталните проблеми се появяват по този начин. Има конфикт между това какво всъщност правим и какво подсъзнанието иска да правим.

Ямите и Ниямите са приложими за всеки без каквото и да е изключение. Вие може да решите, че ямите и ниямите са малко непрактични, дори може би малко по-силни, но помнете, че вашата цел е пътят към съвършенство и трансцеденталност. Дори просто да се опитвате да ги спазвате и да се придържате към тях, това определено е стъпка към правилната посока. Напредвайте бавно и постепенно, съобразявайте се според вашите способности и обстоятелствата при прилагането на тези качества.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #38 -: 23-12-2009, 13:55:46 »

Това с трансцеденталното как да си го обясним,струва ми се крайно,аз мисля че много,много не трябва да се стремим към божественото начало за да не пуснем някой бумеранг,който може освен нас да удари и много други
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #39 -: 23-12-2009, 14:10:35 »

Брахмачаря – въздържание – това е нещо, което хората не възприемат особено сериозно – Защо трябва да се въздържаме от сексуални отношения? Не е ли това нещо естествено? Да, със сигурност е! И много хора са страдали от това, че са подтискали сексуалните си желания, често в отговор на строги религиозни догми и ограничения. Хората днес е необходимо да разберат това като ограничаване на сексуалните контакти, като спазват семейните си отношения, но ако искат да имат успех в медитацията, е необходимо да спазват ограничения.  Защо? Необходимостта от сексуално общуване е чисто просто активиране на енергията и нейното проявление. Когато човек приключи със сексуалния акт, тази енергия изтича навън от тялото и се освобождава. Енергията може да се прояви по различни начини и сексуалната енергия не е изключение. Ако тази енергия се пренасочи към медитация, ще се постигне разширение на съзнанието и по-висши нива на опитност и изживяване. Но всеки решава сам за себе си колко от тази енергия ще пренасочи към медитация и колко към други неща.
Само да допълня, че сексуалната енергия е най-силната и затова и брахмачаря е доста важно правило за по-нататъшен растеж в системата :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.201 секунди с 22 запитвания.