Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ако всички бяхме йоги  (Прочетена 25988 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #60 -: 23-12-2009, 23:25:13 »

Съмнението е най-голямата пречка пред начинаещия!
Стреми се да не очакваш нищо определено. Има хора дето губят години, само защото постоянно се ослушват дали нещо си не е дошло най-сетне. Не си определяй цели.
Брахмачарята сама ще дойде. Без насилие. Без внушение. Ти сам в определен момент ще я поискаш.
Получава се един синхрон, който няма как да се обясни на непрактикуващ. Затова навсякъде се казва, че важна е само практиката. И добър гуру, разбира се. С добър гуру при всички положения си спестяваш години, в сравнение с домашна практика :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #61 -: 24-12-2009, 08:43:23 »

То е ясно ,че без практика нищо не става,просто ми е интересно,крайната цел до какво води и имали въобще смисъл и какво толкова се променя в/у възприятието на света,може би ставаш прекалено философски настроен.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #62 -: 24-12-2009, 09:51:32 »

Цялата тази работа не може да се опише с думи. Наистина, ако погледнеш по книгите и навсякъде ще забележиш, че се избягва да се обяснява подробно за чувството в медитация или в самадхи. Няма лексика за тези неща ;D
Това, което един начинаещ като мен чувства, не мога и аз да го обясня на 100%. Нещо като блаженство, щастие, любов към природата и към хората, но без да има връзка с някакво материално благополучие. В смисъл, че откакто ходя на йога нито съм станал по-богат, нито някаква кариера съм направил. Всичко е в главата. Явно се отделят доста ендорфини :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #63 -: 24-12-2009, 12:36:49 »

Тези усещания дето съм ги описал се получават в резултат на естественото протичане на праната по предварително изчистените нади. Не трябва да се бърза и да се правят опити да изпращаме прана с мисълта, защото е опасно, а по-скоро осъзнаването трябва да следва праната.
В случаите, когато праната изтича извън тялото е по-добре да се правят мудри (трябва добре да се познава предназначението им) отколкото да се концентрираме някъде. Концентрацията сама възниква, когато праната започне да протича през даден участък.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #64 -: 27-12-2009, 10:27:52 »

Току що гледах филма Аватар и съм много доволен,сюжетът носи точно тънката идея към която трябва да се стремим-обединение на дух,материя и природа.Надявам се тази тематика все повече да се прокрадва в медийното пространство,защото за съжаление в тези времена хората се възпитават само от там.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #65 -: 05-01-2010, 05:15:44 »

Току що гледах филма Аватар и съм много доволен,сюжетът носи точно тънката идея към която трябва да се стремим-обединение на дух,материя и природа.Надявам се тази тематика все повече да се прокрадва в медийното пространство,защото за съжаление в тези времена хората се възпитават само от там.

Хм ти започна ли някакви физически занимания? Обездвижването убива!!!!. Няма значение кой метод на физическа активност ще избереш.

Re:Ако всички бяхме йоги   ето и моя коментар по темата :
Едно посещение в Индия би ни дало най точен отговор. Аз съм ходил и не ми е харесало. На книга нещата са перфектни но между теорията и практиката има огромна пропаст.
Българският климат, (говоря за географския фактор) не позволява скитане из гори и оцеляване сред природата в аскетен режим. В Индия  климата е топъл. Срещат се диворастящи плодове и коренаци годни за ядене. Навсякъде има проскубани стотици скитници йоги, предлагащи уроци, пейките са задръстени от медитиращи същества.
Европейската или западната йога е нещо съвсем различно. Идеалната система за физически и умствен релакс след работа. Не се колебай дори за миг а  действай.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #66 -: 05-01-2010, 18:34:30 »

Зпочнах предимно да ходя пеш,автомобил почти не използвам,правя леки кросчета(когато мога) и колкото мога ,въобще не се насилвам с бягането(за мен е хамалска работа),гледам тука една книжка и правя по-леките упражнения...естествено животинското съм го спрял(по празниците се отпуснах,но малко)...общо взето това е мойта активност
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #67 -: 25-04-2010, 16:59:11 »

Идеята за тази тема идва от тази история.Действието започва около 1980г.,мойта първа братовчедка стават гаджета с един батко, който токущо е завършил микро-електроника,много кадърен,баща му генерал,изобщо чака го светло бъдеще,но човека е космополит,покрай баща си е разполагал с много информация в сравнение с останалата простосмъртна маса,завартял се е и покрай кръгът на Людмила Живкова(тя беше запалена по източните религий,някой може да не знаят)....и човека се запалва по йога,братовчедка ми и тя покрай него.Но човека започва да го стяга каската(нали е космополит) и решава да избягат от България.Когато идваха у нас на гости това за мен винаги беше голямо преживяване,и двамата бяха високи и измършавели(а братовчедка ми я помня като най-яката мадама от моето детство)...та сутрин се почваха чайове,плодове(а плодовете скъпи,че и ги няма-комунизъм),гимнастики и упражнения невиждани,медитаций,той стоеше на свещ 1час в центъра на хола и то на паркета(това било за уросяване на мозъка)водеха ме сутрин рано в морската градина да правим упражнения,а те после се къпеха в морето,пък то един студ и т.н.Итака по едно време се разбра,че са избягали от България(баща му беше откачил,доколкото знам е напуснал БКП,защото голям срам).Били на бежански лагер в Италия и от там в Австралия(тя все още си живее там).После се разбра,че от лагера им предлагат определени държави където могат да отидат,а той избира Австралия защото е най-близо до Индия.И от там почват мъките на братовчедка ми-той една седмица е при нея и после един месец в Индия .Така 2 години,през това време я принуждава  да направи аборт(тя и досега няма деца),защото неможел да се раздвоява м/у детето и гуруто му,гуруто постоянно го викал ,,телепатий-телекенези изобщо лудница(тя ми е разправяла,че като медитирал в лотос,под него е прокарвала дебел картон).Развеждат се, той заминава за Индия окончателно и след това около 2 години той и говори на сън-напътства я и т.н. ,но някой път просто я тормозел.Че я ми обяснете, всички ако бяхме такива ,без да искат поколение,само да искат да се възвисяват духовно(това си е егоизъм) до къде щяхме да стигнем.Къде щяха да се вселяват духовете,енергията или според вас всичко трябва да бъде само енергия.Мен ако питате правете си гимнастиката,хранете се правилно(при християнството има пости)и до тук.
:)

да, за съжеление и аз познавам и съм чувала за хора, които стават пълни егоисти в личностното си израстване.
за това е хубаво човек да е отворен, да знае, защото и в христянството има невероятни ценности-любовта към ближния и семейството.
и съчетани с дисциплината и единението , на които йогата учи, става много хубаво..и пак не през б лизките ни...тогава не си струва
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #68 -: 26-04-2010, 16:16:22 »

Цитат
да, за съжеление и аз познавам и съм чувала за хора, които стават пълни егоисти в личностното си израстване.
Има йоги с много силна втора чакра, което не пречи на функциите на развитие на седмата чакра. Поне така съм чела. Това, че си духовен не винаги значи, че си благ, добър и алтруист.

Ако всички бяха съвършени нямаше да има свят. Без поле за развитие няма смисъл от съществуване.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #69 -: 26-04-2010, 21:15:32 »

Как можахте да вкарате йогата в този филм с егоизма. Досега не бях чувал, че егото се намира във втората чакра. В действителност то е продукт на ума създаден под въздействието на илюзорната реалност в която живеем.
Не е правилно да се казва "добре развити чакри". Тялото е една антена, която с правилен начин на живот, хранене и мислене се настройва да приема все по - чисти вибрации.
В йога има едно правило наречено ахимса - ненавреждане. Човек, който прави другите неща (асани, медитации) а пренебрегва това не може да се нарече йога, а по-скоро факир.


Ако всички бяха съвършени нямаше да има свят. Без поле за развитие няма смисъл от съществуване.
Точно за това ни е дадена йогата - да ни направи съвършени и да разберем смисъла на съществуването си
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #70 -: 17-05-2010, 16:44:22 »

  Zloqd, никога ли мисълта не помага в циркулацията на праната? Защото в чи-кунг(което наричаме цигун) малко помагаме."Чи следва мисълта"-казват, макар че и там учат:"Остави го просто да се случи". Имам и други въпроси. Например за сексуалното въздържание(или може би липса на разточителство), какво мислиш за даоската техника без еякулация, описана от Мантак Чиа(така ли се пишеха тези работи, че забравих вече).  И какво ще кажеш за мнението на практикуващите чи кунг(даоски и будистки,почти няма разлика), че в индийската йога не затварят кръговете по основните канали на движение на енергията и това е недостатък? Или просто имат други цели? Питам, защото виждам, че съм много назад в материала.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #71 -: 18-05-2010, 20:04:17 »

При повечето хора главният канал сушумна, който е в гръбнака е запушен (а и не само той) и се отпушва след продължителна практика. В сушумна се намира читрини нади, а в нея - брахмарандхра. Ако се опитваш да закараш енергията от една точка до друга при запушен маршрут тя все пак ще стигне, но по заобиколен път. Човек може да запомни погрешно маршрута и години наред да го използва дори и при отпушени канали.
Когато се мине по заобиколен маршрут не се въздейства ефективно върху чакрите.

Техниката описана от Мантак Чиа не се сещам да съм я чел - някой ако знае линк да даде.

За съпоставянето между йогата и даоските учения може (и трябва) да се напише много.
И в двете уения по време на медитация ( а и не само тогава ) езика трябва да стои допрян до небцето.

Цитат
В странстванията си Лао Дзъ бил придружаван от слуга на име Сюй Дзя, който му служел в продължение на няколкостотин години благодарение на хапче за безсмъртие, положено под езика му. Възползвайки се от присъствието на стража, Сюй Дзя започнал безцеремонно да иска от Лао Дзъ заплата за всички прослужени столетия. Раздразнен от нахалството на слугата, Лао Дзъ извадил изпод езика му хапчето. В този момент пред очите на пограничния чиновник Сюй Дзя се разсипал на прах и дошъл в състоянието, в което трябвало да се намира отдавна, ако бил умрял от естествената си смърт в полагащия му се срок.

Затварянето на микроорбитата е предпазна мярка. Когато енергията остане на нивото на третото око човек запазва медитативното състояние доста време след като се заеме с ежедневните си задачи, а ако я смъкне до долния дантиен поради факта, че минава и по предния канал влияе положително на здравето, но това да не се практикува, докато не се уверим че и предния канал е отпушен, защото ако енергията остане в предния канал на нивото на сърцето резултата няма да е само дискомфорт.
Има и други уловки свързани с евентуална загуба, на това, което се натрупва в долния дантиен и практикуващия пак да стане начинаещ.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #72 -: 19-05-2010, 00:55:36 »

  Значи, енергията тръгва направо през гръбнака! При даосите това е напреднала техника(изчистване на костния мозък) с много силен ефект. В началото малкия кръг не е през него, а от външната му страна. И да, кръга се затваря и чрез езика. Не бях сигурен, че в йога е така. Не ги пише в книгите за по-широк кръг читатели всички неща, които казваш, затова те питах. Това за загубата на натрупаното в долния дантиен и да станеш начинаещ, мисля че не знам какво имаш предвид. Даосите казват,че в началото се учат да управляват потока,после се научават да го прекарват през гръбнака и не казват,че може после години да ползваш грешен маршрут. Много неща има да уча. А  Мантак Чиа не е толкова важно, че не си го чел. Идеята е, че може да правиш секс често, но в момента преди еякулация съзнателно изтегляш енергията нагоре по гръбнака и не я губиш. Няма еякулация, но има оргазъм, който чувстваш по цялото тяло. Я кажи как се губи енергията от дантиен и има ли някаква връзка с горното?
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #73 -: 19-05-2010, 08:26:57 »

"Ако всички бяхме йоги"-едва ли света щеше да е много по-различен.Осъзнаването и духовното израстване в добродетели,което не е притежание само на йога,и изминавайки вътрешния път на себеоткриване би повлияло върху качеството на социалния живот.Само асоциирането на индивида с определен термин,зад който стои дълъг и труден път за извървяване,различно изминат при всеки,не е достатъчно за качествена промяна.Не е от значение въпроса,като какъв се определяш.Единственото съществено е докъде си стигнал в изкачването на върха.Йога е само една от пътеките която води нагоре.
Да аз също мисля така.Според мен Йога е само един от начините,които помагат за себеопознаване и духовно развитие,но всеки човек е различен и има различни нужди,различен път и различни начини да духовно израстване
Ако всички бяхме йоги,може би нямаше да има толкова много болести и щяхме да живеем в хармония със себе си и със света,но аз не съм сигурна че искам да живея в свят,в който всички са йоги  :) Може би света е точно такъв какъвто трябва да бъде,с плюсовете и минусите.Може би това,което днес света представлява е част от нашето духовно развитие,защото доброто и злото са проявления на едно и също нещо и те се съдържат във всеки един от нас.Казват,че човек оценява най добре какво е имал когато го загуби.Ако всички бяхме йоги,може би никога нямаше да претъпяваме сериозни загуби и сътресения,но може би нямаше да имаме шанса да разберем колко всъщност сме щастливи...Просто нямаше да има база за сравнения...Аз просто си мисля така. :)
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #74 -: 19-05-2010, 09:44:46 »

  Zloqd, тоя центр. канал като всички надиси ли се отпушва, с цялостната практика? Доколкото разбрах, няма специални упражнения. Кундалини друго ли е? Veselah, то май това е смисъла на живота ни в това тяло. Всеки да търси своя път. Според една древна индийска книга има пет пътя към съвършенство. Йога се споменава, като един от тях. Когато питали Ип Ман, дали уинг чун е най-добрия стил бойно изкуство, той отговорил, че има много пътеки към върха...Има още много примери.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #75 -: 26-05-2010, 19:54:19 »

В йога нещата са описани до качването на енергията по задния канал, защото се предполага, че това е доста трудно постижимо само по себеси и повеето усилия трябва да отидат в тази насока. От това което знам за дао си правя изводите, е даото е продължение на йога, защото там повечето неща са от този момент нататък. Хубавото на йогата е , че можеш да водиш нормален живот и пак да отделяш по 1-2 часа на ден за практики, докато в даото има медитации дето се правят по 2-3 денонощия и ако ги прекъснеш става по-лошо отколкото ако не ги започнеш. Тук има линкове за сваляне на книгата "Портите на дракона" в удобни за четене формати. Тази книга за известно време беше изчезнала от нета за известно време.
В нея е описано как главния герой е трябвало след някаква начална подготовка да проведе 4 часова медитация в задимен влажен изкоп. Пише следното - ако беше прекъснал медитацията щеше да загуби уменията постигнати до момента. По- нататък два пъти приема "Златния елексир" - свързано е с медитация в продължение на дни при която токсините трябва да се изведат от тялото. Ако останат под кожата ще се увреди и самата кожа и космената покривка и ще се загубят и уменията натрупани до момента.
Тук се намира книгата на Лю Гуан Юй "Даоска йога - алхимия и безсмъртие". Не съм виждал друга книга, в която нещата да са обяснени толкова добре - сега се опитвам с нейна помощ да разбера какво точно е това "приемане на елексира".
А това е прословутата енциклопедия на даосите (за съжаление част от нея липсва). Добре е да се изчете втората част.
В йога също се споменава са опасноста от това финните енергии да потекат обратно по сушумна. В тибетската йога процеса се нарича "капене", а когато стигне до манипура чакра се получава горене - усещане за блаженство при което практикуващия губи финните си енергии. Това се избягва с жаландхара бандха - брадичката се допира до гръдната кост.
Но след като има практика при която кръгът се затваря директно (не през небцето е през корена му - т.е. над него) при което от ажна чакра се стича нектар (наистина е нектар - в началото има леко стипчив леко солен вкус, след 6 месеца има вкус на земна ябълка, а след една година практика има вкус на фурми). Въпросния нектар предизвиква описаните вкусови усещания в езика и тръгва по предния канал.
Надите се отпушват с няколко техники. Едното е стоеж в сидхасана. Тази поза отпушва всички нади. Има още 2-3 асани, които го правят ,но са много сложни и скоро няма да опитам да ги правя (при тях се получава доста голямо огъване на гръбнака назад). Друг начин да отпушване на надите е подготвителната алтернативна пранаяма при която се вдишва от едната ноздра, издишва се от другата, вдишва се от тази която е издишала и обратно издишваме през тази с която сме започнали. съотношението между вдишване, задържане и издишване е 1:4:2 като се започва с малко стойности и постепенно се увеличават.
Трябва да се прави 3 месеца 4 пъти дневно (ама не мога 4 пъти затова го правя години 2 пъти дневно).
В сушумна има 3 възела. Те се развързват по 2 начина - или с раздвижване : в поза лотос правя хоризонтални кръгове с главата, след това подпирам с ръце бедрата за да опъна гръбнака и правя кръгове с гръдния кош и  с кръста по 3 във всяка посока без да се бърза. След това ръцете се подпират на земята и тялото се повдига както е в лотос и се стръсква един два пъти.
Друг начин за развързване на грантхите е бхастрика пранаяма или бандха трая.
След като веднъж изчистим сушумна тя не е отпушена през цялото време - трябва да се застане в лотос и след около 20 мин се отпушва и праната започва леко да циркулира.
За секса - още не съм правил - да се изкаже някой с повече опит, но самата сексуална възбуда действа много лошо върху финните тела затова към тези неща е добре да се подхожда когато умът е достатъчно успокоен.
Какво е кундалини - вече и аз цяла седмица си задавам този излишен въпрос. Усещам го когато тръгва нагоре, но усещанията са различни. И някои да не си мисли, че от един път се постига просветление - поне аз не съм го постигнал. Резултата се натрупва с редовна практика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #76 -: 26-05-2010, 21:26:25 »

  Zloqd, благодаря за отговорите и за линковете! Потвърждаваш някои мои впечатления. Други неща срещам за първи път. Аз нямам практически опит, защото загубих години да търся методика, отговаряща на всичките ми изисквания. Които и "път към върха" да бях хванал, щях да съм по-напред. То и в дао казват, че има упражнения, дето е безопасно да се правят без да променяш много ежедневието си. Аз все си мислех, че точно от "безопасните" упражнения ефекта е незначителен, а за останалите си трябва учител. Все пак експериментирам и не се отказвам. И ще продължавам да питам.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #77 -: 26-05-2010, 22:09:03 »

Моя проблем не е толкова липсата на учител, колкото липсата на време/място за практикуване. Затова ако реша да премина сериозно към дао трябва или да се оженя или да чакам да се пенсионирам.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #78 -: 26-05-2010, 22:56:26 »

 По скоро второто
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #79 -: 26-05-2010, 23:13:11 »

Виждам и Мантак Чиа спрягате.  Тук е мястото да спомена за любопитните. Та този пощурял от скука лауреат токущо си спомних кой  е. Една от книгите му може да се нарече "Наръчкник на хард кор мастурбацията"
Упражнението за жени беше с с вкарване на нещо сещате се къде и тежест, и трениране на вкарване и изкарване. Позата е пикаеща крава. За мъже е още по яко. Слагате си тежести на топките и тренирате фитнес. Някакъв  кретен стигнал 25 кила, обаче претренирал, получил кръволизив и умрял. По тежката форма на скроталният душ по Венци Евтимов.
 
Да се върнем на йога. Ако всички бяхме йоги, безумна мизерия ще обхване планетата. Всички ще са просяци и никой няма да желае да пипне някаква работа. Ако работите или сте семейни няма как да достигнете самадхи.
 А защо например жена му на бай търтей йога не го зареже с децата да ги храни и образова, да бачка за да плаща сметките и да хване балкана да медитира тя?
Не си карайте Поршето, защото двигателя се износва. Най добре сутрин обед и вечер  мийте стъклата, мажете тапицерията с полираща паста, нооо никакво гориво в резервоара.
Йога е "Индийски приказки за застаряващи деца" 
И аз харесвам приказки, и фокуси, кой ли не харесва ?

Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.