Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ако всички бяхме йоги  (Прочетена 25978 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #40 -: 23-12-2009, 14:20:05 »

Това последното ,ще се направя че не съм го видял,защото иначе тотално ще се разочаровам от концепцията на йога.Казвам го много сериозно.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #41 -: 23-12-2009, 14:23:58 »

Това ли извади, като най-важно от толкова хубави неща? ;)
Напротив,трвбва да се стремим към божественото,материалното е измамно.
Защо да се разочароваш,може да правите секс по цял ден,важно е да не свършваш всеки път :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #42 -: 23-12-2009, 14:37:14 »

Те другите неща са логични,но мога да ти каже че от въздаржание произтичат доста болежки,ами ако всички си навият на пръста да стават йогини на млади години,какво ще стане,дали ще има поколение.Помисли всички мъже,ако почнат безпрекословно като някакви фанатици да изпълняват всичко до къде ще се стигне.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #43 -: 23-12-2009, 17:24:02 »

Каква я свършихте докато ме нямаше. Снощи убедих Кристиан да стане йога, а сега сте на път да го разубедите.
Ето какво е казал Бабаджи за брахмачарята:" който не желае да прави пълно въздържание да бъде моногамен - т.е. да няма повече от един сексуален партньор за едно прераждане "
(аз съм си харесал втория вариант) .
Разбира се не трябва да се прекалява със секса.

Книгата на Даттешвара Дев е базирана на книга на Дхиендра Брахмачари (когато става въпрос за асани неговата школа е най-добрата). Тази книга http://www.adhara.ee/YogaVijnana.chm съдържа повече варианти на асаните отколкото са в книгата на Даттешвара Дев, която включва важни цитати от класическите произведения "Шива самхита" "Гхеранда самхита" и "Хата йога прадипика", но към тях мога отделно да ти дам линкове.
Ще видя за още някоя хубава книга в нета.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #44 -: 23-12-2009, 18:08:33 »

Най-интересното е ,ЧЕ ВЪОБЩЕ СЕ СПОМЕНАВА ПЪЛНО ВЪЗДАРЖАНИЕ,точно това ми бие на сектантско.Аз по принцип ще почна лека-полека да практикувам,но точно от този израз разбирам че не е идеалното учение за което си го мислите.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #45 -: 23-12-2009, 18:29:38 »

Никой не е длъжен да прави  нещо насила в йога, Кристиян  :).  За мен на този етап е достатъчно да спазвам което мога,- като начин на хранене, асани, пречистващи техники, - чувствам се щастлива  :peperudi:
...пълно въздържание няма как да практикувам- мъжа ще е недоволен, а и аз  ;D
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #46 -: 23-12-2009, 18:40:46 »

Явно не сте ме разбрали.Йога не е ученическа приказка,това е грижливо подбран и систематизиран материал и щом нещо е казано,то НЕ Е СЛУЧАЙНО -правете си изводи.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #47 -: 23-12-2009, 18:41:23 »

Това ли трябваше да те уплаши?
Има един етап от практиката в който брахмачарята е от критична необходимост за по-бърз напредък и това е от момента в който напъно изчистиш надите до момента, в който започнеш да се издигаш над земята по време на медитация. Целта на въздържанието е постигане на вътрешно спокойствие.  За по нататък има нещо интересно свързано със секса - нарича се ваджроли мудра и съответно производните и :амароли, сахаджроли. И ма нен тези неща ми звучат абстрактно и може да ги уча само ако бъдещата ми партньорка евентуално прояви интерес.
Ако не спазваш брахмачаря по-трудно ще постигнеш успех никой не казва, че е невъзможно (естествено секса да е умерен).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #48 -: 23-12-2009, 18:56:20 »

Първо от какъв зор трябва да се издигам над земята и второ,въздаржанието въобще не води до вътрешно спокойствие,да не говорим че се отразява директно на простатата,може да получиш възпаление на топките и т.н.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #49 -: 23-12-2009, 19:04:44 »

Издигането над земята не е цел на практикуващия, а страничен ефект от практиката (веднъж ми се случи да загубя опора под себе си и ми подейства доста стряскащо - направо ме извади от медитацията).
А за тия заболявания - ако беше така вече трябваше да съм се отписал.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #50 -: 23-12-2009, 19:11:33 »

Абе ти продължавай още да се въздържаш...а това с издигането и медитацията да не води до пристрастяване
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #51 -: 23-12-2009, 19:21:48 »

Това докога ще карам с пълното въздържание не зависи само от мен.
Такива явления като издигането по време на медитация трябва да се поставят под контрол.
Колкото до усещанията дейстително някои медитации могат да доставят несравнимо удоволствие, което да продължи известно време след това. В йогата няма пристрастяване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #52 -: 23-12-2009, 19:42:52 »

Имах предвид пристрастяване към медитацията,щом води до несравнимо изживяване,впрочем какво усещаш когато се възнасяш
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #53 -: 23-12-2009, 21:00:16 »

При медитацията напълно се осъзнава това, което се случва и няма как да се получи пристрастяване. Освен това при всяка медитация усещането е различно. Ако гледаш някой как прави асани можеш да си представиш какво изпитва, но при медитацията - това не може нито да бъде обяснено нито да си го представиш може единствено да се преживее. Йога е едно уникално преживяване.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #54 -: 23-12-2009, 21:26:15 »

Ако не те затруднявам,били ми обяснил по подробно,например ти какво усещаш,кое осъзнаваш-нещо такова,естественно ако не го смяташ за нещо много лично.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #55 -: 23-12-2009, 21:50:40 »

Затрудняваш ме, но ще опитам да ти го обясня. Когато някоя чакра се активира започва да трепти (всяка чакра има своя честота). Това трептене е много приятно усещане, но някой друг може да не го усети като вибрация а като топлина или някакви други възприятия. При горните две чакри не е точно трептене, а все едно нещо се разлива там (друг може да види цвят, трети да чуе звук и т.н.)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #56 -: 23-12-2009, 21:56:45 »

Това да не е халюцинация,но по така...
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #57 -: 23-12-2009, 22:42:44 »

Халюцинациите се получават, когато подложиш организма на някакво екстремно въздействие (продължителен глад, натравяне, безсъние). За да се постигне медитативно състояние трябва да е налице точно обратното - умереност във всяко отношение. Можеш да пробваш и да се увериш, че това са напълно реални преживявания (а доколко са безопасни е друг въпрос - трябва да се напредва постепенно)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #58 -: 23-12-2009, 22:55:08 »

И каква е целта на това медитиране
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ако всички бяхме йоги
« Отговор #59 -: 23-12-2009, 23:23:29 »

Това вече е предмет на осъзнаване. При всички случаи ставаш друг човек - с променени възприятия за околния свят.
Крайната цел е да опознаеш себе си и да знаеш, че само с питане йога няма да станеш - иска и практика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.065 секунди с 21 запитвания.