Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Шипове  (Прочетена 11194 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Шипове
« -: 20-01-2010, 16:21:23 »


В момента правя вино терапия за ошипяване,по-точно против ошипяване. В три литра вино(домашно) се нарязват три глави целина,пие се вечер по чашка,до изпиване на количеството,наздраве :)
Рашко ме "светна" за този метод. Когато го свърша след месец,ще рапортувам. Надявам се да не се алкохолизирам и да продължа без целина :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Шипове
« Отговор #1 -: 20-01-2010, 16:45:33 »

А колко време оставяш целината да кисне във виното, преди да почнеш да пиеш?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Шипове
« Отговор #2 -: 20-01-2010, 16:58:54 »

Три денонощия и на четвъртата вечер се пие :essen:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Шипове
« Отговор #3 -: 20-01-2010, 17:22:02 »

 бенато, страхотна идея. Ще споделя с баща ми :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Шипове
« Отговор #4 -: 20-01-2010, 17:29:49 »

Да,това е може би единствената терапия от "нашите",която ще се хареса и на други хора  ;D :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Шипове
« Отговор #5 -: 20-01-2010, 18:34:58 »

Тъй, понеже моето родителско тяло алкохол никакъв не лизва, но майка ми се сети за стара рецепта пак с целина, но с кисело мляко, аз се разрових в книгите и установих, че целина и хрян са най-срещаните средства за борба с шиповете. Рецептите по-долу са от книга на Лечител.
Ще почна с урината обаче: урина от 1 изпразване на пикочния мехур престоява 1 денонощие. Наквасва се в нея парче вълнен плат, изтисква се и се налага върху болното място, предварително измито и намазано с мас (така пише в книжката, сигурно може и с нещо друго да се намаже). Над плата се слага вестник и найлон, държи се цяла нощ. Прави се 10 вечери подред, като мястото не се мие по време на цялото лечение. След първата и особено след 6тата нощ има силни болки, от които болния не бива да се плаши- те преминават бързо.
С целина: 1 корен с надземната част от целина се счуква в дървено хаванче и се вари в 2 литра вода 10 минути. Престоява 30 минути и се прецежда. Пие се по 100 грама смес сътрин и вечер в продължение на 10 дни. Почеива се 7 дни и се повратя.
1 глава целина се настъргва на ренде. Ядат се по 3 супени съжици 3 пъти на ден след храна в продължение на 10 дни. (по-суровоядска рецепта от това..здраве му кажи)
Настъргват се 3 супени лъжици целина и се смесва с бурканче кисело мляко. Изяжда се за закуска, без да се яде друго до обяд. Прави се 1 седмица всеки ден. Следва 1 седмица почивка. Процедурата се прави 3 седмици, като между тях се почива по 1 седмица.

Има и няколко рецепти с настърган хрян и мед смесени на кашичка, които се държат по 10 минути върху мястото, предварително намазано с някакво олио. Има и рецепти с кестени, нишандър, спирт т.н.
Най-странна ми се струва тази: 1 шишенце с олио се слага в мравуняк и се държи там докато в него влязат много мравки. След това престоява 5 дни на слънце. Мажат се болните места 15 вечери поред.
1 за шипове по врата и гърба: 1 патладжан се нарязва на равни филийки, които се нареждат върху болното място. Прави се 7-8 дни поред, почива се 1-2 дни и ако има подобрение, се прави още 1 път.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Шипове
« Отговор #6 -: 20-01-2010, 18:42:05 »

Аз имам шип на врата,не ме боли,но искам да го махна.Това с виното било ефикасно,но се правило веднъж годишно,да не се отрази на костите.
Поздравления за майка ти и баща ти,затова ти си толкова на ти с много неща :laugh: Да те отгледат веге е страхотно :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Шипове
« Отговор #7 -: 20-01-2010, 19:24:24 »

И аз имах навремето такъв проблем - не знам дали беше шип, но не можех да си мръдна врата в едната посока (надясно), а когато се случеше да дишам сух горещ въздух проблема се изостряше.
Изезна когато започнах системно да практикувам пранаяма - изкарах голямо количество слузове от надите във врата и постепенно подвижноста се възстанови - сега мога да си поставя свободно главата да легне върху рамото или да допра рамото с брадичка.
Защо казваш, че рецептата с виното и целината се отразява лошо на костите ако е повече от веднъж годишно?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Шипове
« Отговор #8 -: 20-01-2010, 20:14:28 »

Да,това е може би единствената терапия от "нашите",която ще се хареса и на други хора  ;D :Content_4 - emotloader:
тъкмо щях да кажа, че поради липса на шипове ще използвам рецептата по моему - без целината  ;D
(между другото ние консумираме много целина,  почти всеки ден - сурова, на салати или просто така си я гризкаме), същото и с виното (с ядене или просто така - си го пийваме.) Cигурно заради това нямам шипове  :bleh  :whistling2 - emotloader:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Шипове
« Отговор #9 -: 20-01-2010, 21:19:52 »

А някой знае ли от какво се образуват шиповете?
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Шипове
« Отговор #10 -: 20-01-2010, 22:48:04 »

Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Шипове
« Отговор #11 -: 21-01-2010, 11:20:17 »

Аз имам наслагване  от удар , като малка паднах на един циментов ръб / отвисоко - много обичах да се катеря по касата на вратите , подхлъзна ми се крака и точно на гръбнака се издрънках/ Обясниха ми , че като се възстановява прешлена се е разрастнал повече и така ...
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Шипове
« Отговор #12 -: 22-01-2010, 10:16:45 »

Против шипове знам, че е хубаво да се ядат костилките от маслините. Аз имам на тазобедрените леко усещане за дискомфорт, но с моята седяща професия е така...мерси много за методите, Анджи :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Шипове
« Отговор #13 -: 22-01-2010, 11:23:37 »

Тя и моята беше седяща,но сега седя прав до компа,чекна се в разни пози и правя лицеви упори :weight_lift: ;D
Преди да се захвана сериозно с йога,три месеца седях и получих ужасно схващане и болка в тазобедрената става,лявата :surpris_23: Седянето и вибрациите при шофиране скапват ставите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Шипове
« Отговор #14 -: 22-01-2010, 18:52:32 »


В момента правя вино терапия за ошипяване,по-точно против ошипяване. В три литра вино(домашно) се нарязват три глави целина,пие се вечер по чашка,до изпиване на количеството,наздраве :)
Рашко ме "светна" за този метод. Когато го свърша след месец,ще рапортувам. Надявам се да не се алкохолизирам и да продължа без целина :)
Аз тази терапия я направих през октомври.Повече от веднъж годишно не е добре,защото може да се стопят не само шиповете
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Шипове
« Отговор #15 -: 22-01-2010, 18:54:07 »

И имаше ли видим резултат?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

stavrev

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
  • бавно,но все пак еволюирам...
Re:Шипове
« Отговор #16 -: 22-01-2010, 19:05:07 »

Не мога да преценя, не съм се снимал на рентген.Врата ми хрущи от време на време. ???
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Шипове
« Отговор #17 -: 22-01-2010, 19:07:44 »

тоав хрущене какво означава? Някой знае ли на какво се дължи и как може да се отстрани? И моят хрущи  :-\
« Последна редакция: 22-01-2010, 19:09:28 от canat »
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Шипове
« Отговор #18 -: 05-03-2010, 13:36:21 »

Аз да ви попитам - дискова херния и шипове едно и също ли е?Защото майка ми има такава диагноза някъде 4,5 пръста под врата и от там,адски болки в ръката.Видяла се е в чудо,нищо не помага и е решила да се оперира.Та ако някой има конкретни резултати от някакво лечение,моля да пише.Благодаря ви!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Шипове
« Отговор #19 -: 07-03-2010, 18:54:26 »

Аз да ви попитам - дискова херния и шипове едно и също ли е?Защото майка ми има такава диагноза някъде 4,5 пръста под врата и от там,адски болки в ръката.Видяла се е в чудо,нищо не помага и е решила да се оперира.Та ако някой има конкретни резултати от някакво лечение,моля да пише.Благодаря ви!
Какъв начин на живот води тя? Интересуват ме начин на мислене, двигателна активност и хранене :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.