Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ТОП 10 какаови продукти в Български магазини  (Прочетена 42964 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Поради липса на време сега само ще започна темата, в последствие ще  я доразвием.
Целта на бенчмарк-а  е да стигнем до някакъв извод, кой шоколад или марка какао в Български магазин отговарят на критерия "Перфектен" (цена/качество)
Ето го и моят фаворит за момента:
Белгийски шоколад 76 процента без ГМО (3лв/100гр) Магазин Кауфланд

Този шоколад е преминал моя критичен тест за наличие на маргарин и нишесте успешно.
Вътре няма секрет от едър рогат добитък, вкусен и донасящ еуфория мигновено.
« Последна редакция: 12-02-2010, 14:33:43 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ей че хубава тема :)   За съжаление , и за него   важи същото ,както и за виното :
" Който пие, не знае за вредата от него. Който не пие, не знае за ползата .. " :)
    Ако случайно имате една чудна книжка : " Глобалната кофеинизацияа"  ,там на 30-ина страници са описани вредите   от шоколада.  (За кафето са отделени доста повече странички :)   )
  Ако някой иска, мога да му зачета :)  Ама едва ли ще има такъв :)   Е , ако няма , ще си си го прочета (пак) на себе си ,защото вчера тайно изядох цял тоблерон  .Помъчих се да не се сещам за това , ама на..    :)    
« Последна редакция: 13-02-2010, 20:03:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309

темата е лиги да потечат  ;)
аз на разни изкушения отказвам но при хубав черен шоколад не мога, а тук има едни малки фабрички занаятчийско го правят, само за любители като мен  :love_007:
а кафето ми беше мания, стигах на ниво 6 7 на ден и не броях нагоре, но се преборих бавно. Сега си варя за аромата и само близвам, даже имам 3-4 дни и съвсем без; мисля че и за кафето и шоколада не е човешко да се лишавам тотално, важното и при тях като мазнините - да са мн. високо качество и в мн. малко количество.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Рибке, права си, но само едно уточнение. Кафето, каквото и да е, винаги нанася поражения. Изкарва от релси всяка система в организма ни, а и върху другите ни тела, също вреди :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз си купувам органично чисто какао и с него си правя сурови шоколадови трюфели само по повод. Шоколад не помня от кога не съм купувала, но черен натурален и аз няма да откажа.
Основната ми слабост е кафето, свела съм го да 1 на ден като предпочитам био. Ако пропусна-няма проблем, но ми харесва аромата. Забелязвам, че напоследък ми действа по-силно. В книгата The raw secrets прочетох, че при суровоядеца 1 кафе се равнява на 4. Аз напоследък съм поне 5-6 дни в седмицата на 100%суровоядство и може би затова така ми влияе.
Бате Бино, ще споделиш ли ако обичаш твоята информация за кафето, че ми интересно!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Деси от къде си купуваш какаото?Аз бих искал да си взема, понеже много обичам и скоро се оглеждах в eBay,но имаше много видове и не можах да си избера.Просто не знам как да разбера кое какао е хубаво.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

На всички ви харесва черния шоколад, а някой опитвал ли е истински черен шоколад 99%??
Но не като този дето е снимал Орто - тва за мен не е шоколад - дайте zoom и се вижда - захар, преработено какао, емулгатор........на всичко отгоре пишат, че можело да съдържа следи от яйца и глутен :surpris_22:
Понеже съм опитвал черен шоколад, ми е интересно кое точно в него би се харесало на жив човек? tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

    Ако случайно имате една чудна книжка : " Глобалната кофеинизацияа"  ,там на 30-ина страници са описани вредите   от шоколада.  (За кафето са отделени доста повече странички :)   )
  Ако някой иска, мога да му зачета :)  Ама едва ли ще има такъв :)   

Дай малко за кафето  :). Аз от половин година някъде съм го спряла, ама прези пиех по една кофа на ден, та ми се иска от време на време да се сещам каква грандиозна добрина съм си направила с отказването... на тая гадост  :Content_4 - emotloader:.

Иначе за шоколада не знам, аз и не го обичам особено, но в София има едни магазини "Биомаг", където има поне 20-тина вида и мисля, че поне половината са надеждни. Има и вегански, има и не съвсем... А има и шоколад от оризово мляко - много е вкусен ;).
« Последна редакция: 14-02-2010, 21:39:47 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

а някой опитвал ли е истински черен шоколад 99%??

Нали. :)
На мен също не ми хареса- онзи с 99-те %.
Отделно, че напоследък все по-бързо ми става лошо от едно парче черен шоколад с 50% какао.
Интересното е, че от суровото какао нищо ми няма. Говоря за малки количества.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

а някой опитвал ли е истински черен шоколад 99%??

Нали. :)
На мен също не ми хареса- онзи с 99-те %.
Отделно, че напоследък все по-бързо ми става лошо от едно парче черен шоколад с 50% какао.
Интересното е, че от суровото какао нищо ми няма. Говоря за малки количества.

Пуснах темата понеже исках да си изясним в цветни подробности, коя марка и вид как ни влияе. И на мен ми става лошо от Линдт 99 процента без захар, повръща ми се от шогетен 65 процента, кашлям алергично от Хейди 85 процента, а от белгийския дукдо ми става толкова хубаво на тялото и душата че пожелаг да ви споделя за да изнамерите, вкусите и коментирате.  
Утре ми е почивен ден и ще нащракам десетките опаковки от изядени шоколади.
Петко на етикетите пишат по изискване от европейския съюз за следи от яйца мляко, фъстъци, защото има много алергични хора реагиращи с анафилактичен шок ако в пакетиращата машина преди шоколада са преминавали яйчни или други алергени. Един вид да не ги съдят ако някой клиент се възпали от продукта. Пробвал съм всички намирваеми в България шоколади с какао между 50 и 99 процента.
Емулгатора соев лецитин,  комбиниран с какаово масло прави шоколада Дукдо здравословен продукт.
« Последна редакция: 15-02-2010, 12:38:37 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

На всички ви харесва черния шоколад, а някой опитвал ли е истински черен шоколад 99%??
Но не като този дето е снимал Орто - тва за мен не е шоколад - дайте zoom и се вижда - захар, преработено какао, емулгатор........на всичко отгоре пишат, че можело да съдържа следи от яйца и глутен :surpris_22:
Понеже съм опитвал черен шоколад, ми е интересно кое точно в него би се харесало на жив човек? tooth

Аз харесвам 99% - не го дъвча а само си счупвам парченце да се разтопи в устата ми - на няколко пъти са се изкушавали познати да опитат от него и мнението им беше като твоето  tooth
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Преди време съм хапвала 3-4 пъти от този


И аз като Крис без да дъвча, оставям да се разтопи. В началото ми допадаше, но след това не ми беше вкусно и май от около година не съм купувала. Вече съм от другата страна.  :D

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Орто,много ме кефи подхода ти към нещата :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Много рядко хапвам шоколад,но ще опитам този белгийския :laugh:
Кафето ми беше любимо,но с мляко или сметана. От пет месеца съм го спрял,пил съм няколко кафета от тогава,все-повече не ми харесва. Единствено ухае добре и си мисля,да си меля и да мирише хубаво,защо да се пие? Аз пиех само арабика. Чисто кафе не ми харесва изобщо.Никога не съм пушил.
Теста от кафето при мен(нали така каза Орто,да публикуваме тестове  ;D) силна възбуда в първия час и затихваща бавно,тревожност,появяваща се след около пет часа,изразяваща се в безмислени притеснения. Дехидратация.
За да се тестват продукти и храни,според мен,трябва да сме ги спряли поне за две седмици или месец,да не косумираме нищо друго,което е необичайно за диетата ни в момента и да се направят така няколко проби през определен период от време.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Вписвам един от най отвратителните шоколади. Скъп 4лв, безвкусен, пълен с маргарин, никакъв стимулиращ ефект, само спад на енергия от кафявата боя и нишесте, както и хидрогенизираното растително масло  вместо каков бутер.



Както се вижда на предната опаковка, има изобразени свещенни рогати животни, чийто изсушен секрет не е вписан в съдържанието но присъства в големи количества. В следващия пост следват румънските Хейди и Супреме груп (Анидор 70 /80 процента )
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Аз харесвам 99% - не го дъвча а само си счупвам парченце да се разтопи в устата ми - на няколко пъти са се изкушавали познати да опитат от него и мнението им беше като твоето  tooth

Интересно... Трябва и аз да го пробвам - като си знам странния вкус, нищо чудно да ми хареса  ;D. Или в най-лошия случай, да оставя парчето да се разтвори в топла вода и да го изпия като какао  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Светльо, купувам си био какаото от Пикадили. На Fair trade е.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Благодаря Деси. :fluretaa:
Понеже на последък ми се е прияло нещо какаово и искам да го ползвам я за млеката,я за тортички. :essen:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Внимавай обаче като си купуваш, защото има едно със захар. В кафявата кутия е чисто.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Внимавай обаче като си купуваш, защото има едно със захар. В кафявата кутия е чисто.

По скъпото не винаги означава по хубаво. В МОЛ Варна на първия етаж има френски магазин за шоколад с добри попадения. Снимки в следващия пост а това долу е кофти шоколад с твърде много сурватка.





======================
Био какао на прах с посредствено качество.



Какво го правите какаото на прах ?  На мен не ми е удобно да подгрявам вода, става на бучки, после чакам да изстине и слагам мед на около 40 градуса за да се разтвори. Труден продукт е прахчето. Дайте някаква лесна рецепта за приложение на прах.  Захарта в шоколад над 70 процента е пренебрежимо малко. кафявата съответно е два вида, тръстикова и цвеклова. Тръстиковата има по богат минерален състав но пък  не е нищо грандиозно и незаменимо.  Ако не страдаме от диабет, вида захар не определящ фактор.
« Последна редакция: 15-02-2010, 19:39:16 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Какаото го ползвам в различни рецепти.
Нещо лесно....бонбони с ядки и фурми примерно и слагаш малко какао.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 22 запитвания.