Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: клизма  (Прочетена 19255 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
клизма
« -: 04-05-2010, 23:20:31 »

Реших да си го направя да видя какво ще стане, че ми се стори най-лесно от процедурите. Взех си някакъв иригатор дето не го разбирам много засега, ама поне успях да го сглобя. Взех си морска сол според указанията.... само дето - с каква мазнина или там каквото е трябва да се намаже накрайника, че и аз... в указанията на иригатора пишеше вазелин и си взех някакъв вазелин, ама не съм сигурен дали наистина това ще е най-подходящия вариант и затова викам да питам тук. Ама се чудя дали сега да го правя това прочистване, че още не си хапвам само растителна храна и може би няма да има смисъл от това пречистване - как мислите? И още един въпрос имам.... пише, че накрайника трябва да се чисти целия потопен в 6% кислородна вода, не можах да намеря такова в 2-те аптеки дето проверих. Ама се замислих, че четох къде някои от вас направо маркуча ползват... значи може би това не е единствения вариант за почистване... ще ме светнете ли някои други подходящи начини? Благодаря предварително :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:клизма
« Отговор #1 -: 05-05-2010, 08:53:36 »

А ти прочете ли 174-те коментара  точно по тази тема в сайта ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #2 -: 05-05-2010, 09:55:54 »

А ти прочете ли 174-те коментара  точно по тази тема в сайта ?
Ако никой не ми отговори, ще ги прочета всичките, ако трябва и в нета ще поровя допълнително и ще взема най-доброто решение :)
Ама ще е тъпо да ги прочета всичките и да не пише това дето ме интересува... абе както и да е, няма значение :)
На мен не ми се чете много-много, на вас пък не ви се пише... значи сме квит  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:клизма
« Отговор #3 -: 05-05-2010, 10:04:27 »

Без четене не става.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:клизма
« Отговор #4 -: 05-05-2010, 16:59:27 »

Тъпо е ако не искаш да ги четеш,а очакваш някой да ти го здъвче и предложи. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:клизма
« Отговор #5 -: 05-05-2010, 21:24:09 »

...
На мен не ми се чете много-много, на вас пък не ви се пише... значи сме квит  :bleh

Програмистите имаме доста фолклор за четенето. Крилати лафове като:

"Първо се мъчиш и ако не става - четеш документацията"

и

"Понякога 2 седмици мъки спестяват 2 часа четене на документация".

 :bleh :bleh
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #6 -: 05-05-2010, 22:33:26 »

Накрая ще ме ядосате с тия коментари и ще взема да прочета какво пише :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 10-03-2011, 13:16:50 от marulka »
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #7 -: 06-05-2010, 00:57:00 »

Да речем, че на някого му е неудобно да си признае неговия метод и затова нищо не сте писали. Та, сам ще си отговоря на въпросите.... ако някой друг е в неведение като мен, което силно ме съмнява, но все пак знам ли... да не се чуди :) Пък и да не взема аз да забравя кои са вариантите и да почна пак да се чудя. За дезинфекцирането... медицински спирт, ракия, гореща вода и сапун, оцет, кислородна вода 6%. Кислородната вода 6% я пишеше в оказанието и сигурно е най-добрия вариант, ама нямаше я в аптеката... от другите варианти не знам кой е най-ефективния, но ако някой ден стигна до клизматична изява, може да ги пробвам всичките и след това да помириша накрайника и ще пиша пак в темата да кажа кой ухае най-добре :) Да речем, че тия дето не ползват накрайник, а само маркуч.. направо маркуча си потапят докъдето стигне и всичко им е наред  :bleh За това дали има смисъл след като не съм на растителна храна... смисъл има, вероятно е по-добре от нищо, ама не чак толкова. Щото ако се има предвид, че е най-добре да си направиш клизма с урина.. то пък за да си направиш такава трябва да си пречистен, а за да си пречистен достатъчно, трябва да ядеш сурова растителна храна най-добре... освен ако не е някаква конспирация на Мер това  :whistling2 - emotloader: Ама не ми пречи все пак да си направя и така клизма като се замисля... хем да свикна с това нещо, че то си изглежда малко странно и плашещо.. пък и трябва време да се свикне, така че може би втория път ще направя всичко перфектно и да ям повече треви дотогава  :weight_lift: Що се отнася до лубрикантите и т.н., вероятно има 1000 начина, ама понеже не съм си пъхвал нищо досега в зона-табу... ще се наложи да стана опитна мишка и да пробвам върху себе си пак да видя с кое какво ще се случи. На бележката с иригатора пишеше вазелин и затова си взех вазелин.... но понеже съм скръндзав един такъв, затова мисля да пробвам и разни по-евтини и под ръка варианти - олиото и маргарина ми се струват идеални за проба. След това ще се върна да докладвам тук с кое е било най-добре... и кое евентуално ме е отказало от процедурата за 2 или повече седмици :thankyou:
Успех клизматици :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #8 -: 06-05-2010, 08:18:08 »

Не се заигравай много с пъхането, току виж ти харесало  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #9 -: 06-05-2010, 10:14:20 »

Не се заигравай много с пъхането, току виж ти харесало  tooth
Да бе, няма такъв вариант... какъв мъж ще съм аз ако вземе да ми хареса и да се заиграя... не искам и да си го помислям даже, че може така да стане :peperudi: Мер това не го е писала като страничен ефект, дано да си го измисляш само, че иначе ще трябва черен пипер да използвам сигурно и да не си мисля за заиграване поне няколко месеца :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:клизма
« Отговор #10 -: 06-05-2010, 10:28:35 »

Гарванчо, аз нямам опит с тази процедура, но тук е обсъждана темата: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=669.0
Титан, много ме забавляваш! :D
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #11 -: 06-05-2010, 12:06:29 »

Гарванчо, аз нямам опит с тази процедура, но тук е обсъждана темата: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=669.0
Благодаря :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:клизма
« Отговор #12 -: 06-05-2010, 19:18:50 »

Не се заигравай много с пъхането, току виж ти харесало  tooth
Да бе, няма такъв вариант... какъв мъж ще съм аз ако вземе да ми хареса и да се заиграя...

Аз не виждам проблем. Нали ще му харесва.  tooth tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #13 -: 06-05-2010, 21:08:56 »

 tooth  абе като му хареса ще почне и по глеми неща да пъха и тогава още един загубен мъж за жените  :pensif_29:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:клизма
« Отговор #14 -: 06-05-2010, 21:15:25 »

tooth  абе като му хареса ще почне и по глеми неща да пъха и тогава още един загубен мъж за жените  :pensif_29:
Ааааааааа.... в името на жените, ще устоя на изкушението :peperudi: :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:клизма
« Отговор #15 -: 08-05-2010, 20:33:46 »

tooth  абе като му хареса ще почне и по глеми неща да пъха и тогава още един загубен мъж за жените  :pensif_29:

И повече свободни жени за нас  ;) ;D :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:клизма
« Отговор #16 -: 08-05-2010, 22:44:18 »

Ти внимавай приятелкатата ти д ане те чуе ,че ще ти надере очите  tooth
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:клизма
« Отговор #17 -: 11-05-2010, 17:21:41 »

Като е станало дума тука за клизми..да питам и аз нещо по тази тема. Купих си иригатор от аптеката преди известно време и бях решила да си започна пречистване на дебелото черво както си му е реда. Само че след около седмица неуспешни опити и борба, резултатът беше, че ми излязох хемороиди. Не знам, дали аз нещо неправилно извъшвам процедурата (тя е толкова проста, че не знам как нещо недоразбрано да остане) или ..прочетох доста комендари относно лошата изработка на иригатори, които се намират тук. :surpris_23: И сега всеки път щом опитам да си направя клизма...хайде как да е, първата минава без проблеми, но нужни ли са още няколко (аз и повече от две не съм правила, за повече и дума не може да се каже) тогава е немислимо. Някой подобни оплаквания има ли? И дали може нещо да се стори с тези хемороиди? Голяма мъка си е наистина. И още едно питане - когато си правим клизма, но не правим пречистване на дебелото черво, какво количество течност се използва и нужно ли е като при споменатото пречистване да правим свещ и да постоим 15-тина минути на дясната си страна. Тези въпроси може би всеки ги има отначало и с времето усеща пропорциите и останалото, но аз макар и желание да имах, една свясна клизма досега не успях да си направя.
Ще съм много благодарна ако някои хвърли малко светлина.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:клизма
« Отговор #18 -: 11-05-2010, 18:00:24 »

Първо,свястна клизма се прави на празно черво.
Второ,накрайника да е мек и гъвкав.Намазан с мазнина-зехтин може.
Трето,температурата на течноста да е 38-39 градуса,ако е по-ниска червото реагира веднага с напъни за изхвърляне.
Четвърто,най хубаво се задържа с урина,не дразни и не раздува.
Ти се опитваш да правиш последователно две клизми ли,не разбрах добре? Това е безмислено.
Другите ти въпроси показват,че не си схванал(а) идеята на клизмите. Самата клизма е прочистване на дебелото черво. И се седи с цел да се накиснат червата и да се отделят стари отлагания.
Иначе просто така да си направиш бърза промивка,го правят раждащите жени и педалите преди секс. ;) Също е безмислено.
Сега се заеми с хемороидите и забрави за клизми докато не ти се приберат. Общо взето нищо не помага,трябва диета и без напъни. Ако имаш болка може да се мажеш с нещо или да слагаш лед ,но през плат,да не вземеш да се изгориш сега... ;) :laugh:
Ако имаш въпроси питай,но чети добре. tooth

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:клизма
« Отговор #19 -: 11-05-2010, 19:07:23 »

Мерси benato за отговора. Давай аз сега и аз да си кажа приказката. Почти всичко спазвам, което си описал (от няколко месеца съвсем съвестно чета и се интересувам, може би само ..макар че знам, че температурата на течността е нужно да е близка до телесната, не съм била напълно стриктна). Иначе накрайникът на маркуча не знам как мога да го направя мек, те хората тъкмо обратното са имали за цел изглежда  tooth... А доколкото споменаваш това, че клизма се прави единствено с цел пречистване на дебелото черво, как би ме посъветвал да изкарам камъчетата, които се откъртиха от вчерашното ми питие от зехтин и лимонов сок. На много места в сайта се споменава, че когато отделителната система не работи съвсем добре, за да се изхвърлят токсините може да помогнат билкови чайове (които понякога не са удобни, тъй като със закъснения дават резултат), английската сол или пък клизмата.
А доколкото намекваш, че не съм вникнала напълно в участието на клизмата в процедурата с пречистването на дебелото черво, не знам точно какво имаш предвид, всичко е описано съвсем просто и ясно, накисването на червото, изборът на течност, графика...знам си урока. Съжалявам, може би аз не съм се изразила съвсем правилно. А иначе тези хемороиди, аз една година не ги смущавах, те хич и не мръднаха, макар че през тази година още хапвах мляко и яйца. От около 3 месеца съм предимно на сурова храна, минах през житния режим, а вчера и първото чернодробно пр. направих. Добре де, както и да е, суровоядството рак лекува, пък моите хемороиди ли няма да помете  tooth
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.